Eşim !

Kendi haline bırak o tempodan ve cok, görüşmekten kendi sıkılacak zaten, ters yaparsan inada biner, sende arkadaşınla falan görüş o yokken cok eğlendiğini falan hissettir noluyoruz ya der 😉😉

Ne guzel iste dinlenin sizde olaya neden kötü tarafından bakiyorsunuz ki cayiniz kahvenizi yapin dinlenin alisverise gidin cogu kadin cocuktan nefes alamiyor bi kuafor bi alisveris bir arkds gezmesi sorunu diyor sizin imkan var sikayet ediyorsunuz

Bu konu haricinde nasıl eşinizle iletişiminiz? Her şeyi ondan beklemeyin mesela, çocuğunuz eşinizin ailesinde tek duyabiliyorsa planı sizde yasabilirsiniz.
Tek bir noktaya takılıp kalmanın hiçbir anlamı yok. Bazı şeyleri kabul edip ilişkinin genelini güzelleştirmek gerekir. Sizde bosanmayacaksiniz, ailenizin yanına gittiğinizde de aynıy fikirdeydiniz. Madem öyle olumlu yönleri görün ve çoğaltmaya çalışın. Böyle aynı yerde dönüp duruyorsunuz.
Kısmen iyiyiz ben sürekli ilgi alaka bekliyorum böyle sadece benimle ilgilensin etsin o planlar yapsın ailesine çocuğu götürdüğü zamanlar sinemaya gidelim dedim hep oraya gittiğim zamanlar söylüyorsun dedi orda durmayayım diye dedi nereleri düşünmüş

Bu konu haricinde nasıl eşinizle iletişiminiz? Her şeyi ondan beklemeyin mesela, çocuğunuz eşinizin ailesinde tek duyabiliyorsa planı sizde yasabilirsiniz.
Tek bir noktaya takılıp kalmanın hiçbir anlamı yok. Bazı şeyleri kabul edip ilişkinin genelini güzelleştirmek gerekir. Sizde bosanmayacaksiniz, ailenizin yanına gittiğinizde de aynıy fikirdeydiniz. Madem öyle olumlu yönleri görün ve çoğaltmaya çalışın. Böyle aynı yerde dönüp duruyorsunuz.
Bir de ailemin suçu olmadığı halde misilleme yapıp görüşmüyor o da kardeşimin nişanına bile gelmedi
Düğünüvar yazın kesin ona da gelmez

Kızlar merhaba,
Eşimin ailesiyle görüşmüyoruz 4-5 aydır ama eşim kızımı alıp 3-4 güne bir ailesine gidiyor benimle de çıkıyor falan ama her erken geldiği zamanlar soluğu orda alıyor ve ben buna aşırı sinir olmaya başladım zamanında olaylarımız oldu ailemin yanına gittim durdum 2 ay falan sonra geldi almaya beni derken değişeceğini söyledi ailesinin kendi çekirdek ailesi olduğunu anladığını söyledi ama sürekli her fırsatta çocuğumu da alıp oraya gidiyor kış günü soğukta haftada bir götür desem de haftada 2 götürüyor çocuğu hasta edecek ve bu durumu dile getirdiğimde kendin alıp da aylarca kalmasını biliyorsun deyip duruyor sanki keyfimden kaldım ailemde
Sizce çocuk için mi benimle yeniden Beraber olmak istedi eşim önceki konularımı az çok bilenler bilir hem benimle başbaşa olmak isteyip de bi çocuğu bırakalım da kendimiz çıkalım bile demedi ailemin yanından geleli 1.5 ay oldu bir kez başbaşa çıkmadık ya pazar günleri ailecek çocukla çıktık diler pazar soluğu anasında aldı bi pazar benimleyse bi pazar da oraya gidiyor bu durum da aşırı sıkıcı onlarla beni aynı kefeye koyuyor 3 pazar benimle ol 1 pazar onlarla dememe rağmen hala aynı nankörsün sen doyumsuzsun demeye başlıyor ..

Sen kardeşinin nişanına yardım edeceğim bahanesiyle evden çıkıp gittin, adam sana defalarca nişana bir hafta kala git dedi. O kadar zaman bilerek çocuktan ayırdın adamı. Sen adama aile kavramını bilmiyor diye kızıyorsun ama aynı şeyi sen de yaptın. Adam senle zaman geçirmek istemiyor, çocukla geçiriyor.

Kısmen iyiyiz ben sürekli ilgi alaka bekliyorum böyle sadece benimle ilgilensin etsin o planlar yapsın ailesine çocuğu götürdüğü zamanlar sinemaya gidelim dedim hep oraya gittiğim zamanlar söylüyorsun dedi orda durmayayım diye dedi nereleri düşünmüş
İyi de konularinizdan anlaşıldığı üzere eşiniz hiç öyle biri olmamış. Siz elmadan armut olmasını bekliyorsunuz. Ayrıca sürekli sizinle ilgilenemez tabi ki. Sizde plan yapabilirsiniz ama aileme gideceğim dediği zamanlarda olmasın bu mesela. Eşinizin dışında da bir hayatınız var. Sürekli o ve ailesi ile ilgili bir yere takılıp kalmışsınız.
Eşiniz de düşündüğü şeyde haksız değil aslında siz kendiniz söylüyorsunuz sürekli benimle ilgilensin istiyorum diye.

Sen kardeşinin nişanına yardım edeceğim bahanesiyle evden çıkıp gittin, adam sana defalarca nişana bir hafta kala git dedi. O kadar zaman bilerek çocuktan ayırdın adamı. Sen adama aile kavramını bilmiyor diye kızıyorsun ama aynı şeyi sen de yaptın. Adam senle zaman geçirmek istemiyor, çocukla geçiriyor.
Yalnız ben keyfimden gitmedim buradayken de aynı evin içinde çocuk dışında muhatap olmadık 1 ay ve eşim terbiyesizlik yapıp nişana bile gelmedi

Haklısınız öyle ama işte konu kök ailesi olunca şartellerim atıyor benim ben ailemde durdum DİE 2 ay sürekli bilerek mi götürüyor ailesine çocuğu diyorum
Ailesiyle küstüğünüzden beri aynı değil mi eşiniz?
Sizin onlarla görüşmemenizi kendince böyle kapatıyor muhtemelen.
Bu adam ayni evin içinde sizinle uzun süre küs durdu.
Siz gittiniz, nişana gelmedi, sizi almaya da hemen gelmedi boşanmak istediğinizi söylemenize rağmen. Siz tüm bunları bilerek geri dönüp bazi seyleri kabul etmiş oluyorsunuz.
Şuan tek sorun buysa görmezlikten gelin.

Siz gittiniz, nişana gelmedi, sizi almaya da hemen gelmedi boşanmak istediğinizi söylemenize rağmen. Siz tüm bunları bilerek geri dönüp bazi seyleri kabul etmiş oluyorsunuz.
Evet tek sorun haftada 2 kez ailesine çocukla gitmesinin çok gelmesi bana kendimi değersiz ihmal edilmiş gibi hisse kapılıyorum öyle zamanlarda

Ailesiyle küstüğümiz ilk zamanlar o da cephe aldı bana sonradan beni almaya geldikten sonra kendince terazide tuttuğunu sanıyor ama aynı kefeye koyuyor beni onlarla bi pazar benle diğer pazar onlarla görüşmesi de cabası

Yalnız ben keyfimden gitmedim buradayken de aynı evin içinde çocuk dışında muhatap olmadık 1 ay ve eşim terbiyesizlik yapıp nişana bile gelmedi
E siz onun ailesiyle görüşmüyorken o niye sizinkiyle görüşüp nişana düğüne gelsin onu anlamadım. Hep bana hep bana bi tarzınız var herhalde. Bazı şeyler karşılıklı oluyor iyi ya da kötü. Bence size vakit ayırmadığı için değil ailesini sevmediğiniz için böyle tepki veriyorsunuz.

Haklısınız öyle ama işte konu kök ailesi olunca şartellerim atıyor benim ben ailemde durdum DİE 2 ay sürekli bilerek mi götürüyor ailesine çocuğu diyorum
Sizin konularınızda erkek haklıymış hissine kapılıyorum,sanki siz problem çıkarmak için her fırsatı değerlendiriyorsunuz.

Diğer konularınızı bilmiyorum ama bence ailesinden kopamayan ve kopup çekirdek ailesiyle ilgilenen diye 2 tür erkek çeşidi var. Ve yeminlerde etseler bir insan nasılsa öyle devam ediyor. Sizinle ilgilenmeyip çocuğu oraya götürmesi bir kere garip. Ve sürekli yapması ayrıca değişik.. Ailesiyle görüşmeyen sizsiniz beyefendi gayet çocuğunu da alıp gidiyor.

Biraz empati yapın ya eşim ailemle görüşmüyor diye ben neden görüşmeyeyim ya da torunlarını götürmeyeyim? Ne kadar bencilsiniz o çocuk sadece sizin değil. Hastalığı bahane ediyorsunuz bence ve çocuk bu evdeyken de hasta olabilir.

Arkadaşlar ben şunu anlamiyorum hergun eşimin ailesi konuları açılıyor sizler evliliği ne zannediyorsunuz tabiki ailesiyle görüşecek sevmek zorundasın kaçarın yok bu adam ağaç kavugundan çıkmadı kök ailesi sizsiniz elbet sana laf soyyletmeyecek yanında olacak çizgileri aşmayacak ama haftanın beli bir günü biz de kayinvalideler godiyoeuz onlar gelir yemeğimi yapar çocuğa bakar ben uyurum.saolsun asla hizmet beklemeler,torunlarına kıyafet oyuncak alırlar severler bize ihtiyacınız var mı vs sorarlar ama saygı sevgi var ha hergun görüşmek istemezler haftanın bir günü mutlaka görüşürüz anlaşmazlıklar olmadı mı oldu eşimle güzelce konuşup karşı tarafa ilettim halllettik ama gorusmesin falan kimse diyemez eş ailesine saçmalık evlilik hoşgörüdur hoşgörü yoksa evlenmeyin kardeşim bekar hayatinizda magaranizda yaşayın
Bu konu haricinde sadece yorumunuza cevap olarak yazıyorum. Şu ütopik kafadan bi çıkın bence. Sizin eşinizin ailesi sevgili saygılı hoşgörülü olabilir siz de karşılık olarak aynı şekilde davranırsınız ama herkes sizin kadar şanslı değil hanımefendi. Benim eşimin ailesi iyi davrandım anlamadı mesafe koydum anlamadı laf soktum anlamadı baş tacı yaptım anlamadı e ben daha ne yapıyım? Sizden hizmet beklemiyolarmış yemrğinizi yapıyolarmış torunlarına kıyafet oyuncak alıyolarmış e öyle aileyle dedem de geçinir bi zahmet. Ben okumuş etmiş gayet medeni çalışan bir psikoloğum, akşamın 10unda yorgun argın eve geldiğimde akşama kadar gezmiş dolaşmış gelin gelse diye benden yemek bekleyen, gece 12 olduğunda hadi oğlum sen yat sabah erken uyancaksın işe gitceksin arven ben acıktım bana yemek hazırla diyen bir kayınvalidem var. Sanki ben sabah işe gitmicem ya da o gün köpek gibi çalışıp yorulmadım bi tek oğlu çalışıyo. 8 aylık hamileyim eşimin ailesi daha bir kez bişeye ihtiyacın var mı diye sormadı bana. Hamileliğin nasıl geçiyo demedi. Tüp bebekle hamileyim ve ilk denemem değil. O süreçte bile bana ne eziyetler ne kavgalar neler etti kayınvalidem anlatsam şok olursunuz nasıl sabrettin diye hayret edersiniz. Ben naptım peki? Görüşmüyorum. Çok da memnunum “mağara” hayatımdan. Herkes böyle yapsın demiyorum ama insanları yaftalarken herkesin ailesinin/eş ailesinin sadece sizin aile yapınız gibi olmadığını bilin. Her şey sizden kaynaklanmıyor, bazen ne yapsanız da olmuyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Reactions: hyi
X