Erkek İnfertilitesi Eşimde varikosel çıktı, eşinde sorun olupta hamile kalanlar oldu mu acaba merak ediyorum??

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Ameliyat olanların hiçbirinde değer düşmedi aksine yükseldiğini duyuyorum okuyorum burdan da ayrıca. Neden öyle bi düşünceye kapıldınız ki o zaman burdaki kimse ameliyat olmazdı
Bize doktorların hepsi değerler düşebilir dedi toparlanması da zaman alır dediler biz de ne yapacağımızı şaşırdık

Bize doktorların hepsi değerler düşebilir dedi toparlanması da zaman alır dediler biz de ne yapacağımızı şaşırdık
Canını sıkma Allah isterse olur hiç bisey engel olmaz sizlik bi durum yok doktorlar madem öyle diyorsa yani Allah in takdiri yine de doktor ne diyorsa onu yapın gerisini Allah a birak stres yapma esin de etkilenmesin. Bize de doktor 6 ay sonra gel eğer varikosel genişleme olmuşsa ameliyat olursun dediler bakacaz bizde Allah büyük ne yapalım

Son düzenleme:
Canını sıkma Allah isterse olur hiç bisey engel olmaz sizlik bi durum yok doktorlar madem öyle diyorsa yani Allah in takdiri yine de doktor ne diyorsa onu yapın gerisini Allah a birak stres yapma esin de etkilenmesin. Bize de doktor 6 ay sonra gel eğer varikosel genişleme olmuşsa ameliyat olursun dediler bakacaz bizde Allah büyük ne yapalım
Anladım canım hakkımızda hayırlısı olsun Rabb'im hayırlı evlat versin .

Eşimde varikosel teşhisi konmuştu sperm değerleri çok düşüktu ameliyat oldu ameliyat sonrası Dr değerleri yükseltecek ilaç verdi 3 ay sonrasında hamile kaldım aradan 4 yıl geçti yine aynı ilaç kullanarak ikinci bebeğim oldu bizede tüp bebek demişlerdi ama bu durumlarda Dr çok önemli
Merhaba tebrik ediyorum. Acaba tedavisini eşiniz nerede oldu hekimi kimdi? Ekstra neler kullandı paylaşır mısınız? Teşekkürler

Merhaba. 1 buçuk yıldır evliyiz evliliğimizin başından beri korunmuyoruz buna rağmen bir gebelik söz konusu olmadı. Eşimde bende hastaneye gitme kararı aldık benim muayenemde birşey çıkmadı herşey yolunda ancak eşimde varikosel çıktı. Doktor uzun süren bir tedavi olucağını söyledi ve şu an araştırılma aşamasındayız morelimiz çok bozuldu çok üzüldük bu şekilde eşinde sorun olupta hamile kalanlar oldu mu acaba merak ediyorum??
İnstagramda bir gebenin günlüğü diye bir sayfa var oraya bir göz at gebelik haberlerine ba derim eşi böyle olupta hamile kalan çok kişi var

Merhaba kızlar bizde 1 seneye yakın denedik gebelik olmayınca önce ben Dr a gittim bir problem çıkmadı sonrasında eşim gitti ve iki taraflı varikosel teşhisi konuldu iki dr a danıştık ikisi de ameliyat önerdi ve özel bir hastanede mikro cerrahi yöntemiyle 2 ay önce ameliyat oldu. Eşimin toplam sayısı düşük değildi gayet iyiydi fakat bozukluk ve ileri hareketlilikte sıkıntı vardı. Bir ilaç vs verilmedi ameliyat sonrası.dr 6 ay sonra tekrar test istedi. Bakalım denemeye devam ediyoruz umarım yakın zamanda sonuç alırız

Benim eşimdede tek taraflı varikosel bekarken teşhis edilen.uzun süre ameliyat olmadı.sperm testi çok kötü degildi ama gebelik için zor dendi mikro cerrahi ile ameliyat oldu yarim saat sürdü sadece operasyon.6 ay sonra değerleri normale döner dedi doktor.neyse biz 1 sene bekledik korunmayı bıraktığım ay hamile kaldım.demem oki ameliyatı ertelemeyin çünkü sonrasında 6 da bekleme süresi var.bide bize doktor tüp bebek fln demedi para tuzağı olabilir önce dogal yollarla kalmaya çalışın.tabiki eşiniz ameliyat olduktan sonra🙏🙏

Merhaba benim eşimde mart ayında ameliyat oldu 5.ayda baya bi düzelme olmuş sadece ileri hareket 10 ve morfoloji 3 sayı 300 milyon olmş ama ben amh değerim düştüğünü öğrendim ama doktor muayenede sayı amh sonucuna göre daha iyi dedi.ocağa kadar doğal denemeyi düşünüyordum.tüp öncesi test yaptırdığımda da prolaktinim 60 çıktı 😔 ocakta 28 di ameliyat sonrası tam eşimin değerler düzeldi bnm bu sorun çıktı şimdi diyorum prolaktin bi neden mi tüp konusunda kafam karıştı
Benim eşimdede tek taraflı varikosel bekarken teşhis edilen.uzun süre ameliyat olmadı.sperm testi çok kötü degildi ama gebelik için zor dendi mikro cerrahi ile ameliyat oldu yarim saat sürdü sadece operasyon.6 ay sonra değerleri normale döner dedi doktor.neyse biz 1 sene bekledik korunmayı bıraktığım ay hamile kaldım.demem oki ameliyatı ertelemeyin çünkü sonrasında 6 da bekleme süresi var.bide bize doktor tüp bebek fln demedi para tuzağı olabilir önce dogal yollarla kalmaya çalışın.tabiki eşiniz ameliyat olduktan sonra🙏🙏

Eşimde varikosel teşhisi konmuştu sperm değerleri çok düşüktu ameliyat oldu ameliyat sonrası Dr değerleri yükseltecek ilaç verdi 3 ay sonrasında hamile kaldım aradan 4 yıl geçti yine aynı ilaç kullanarak ikinci bebeğim oldu bizede tüp bebek demişlerdi ama bu durumlarda Dr çok önemli
Kullandığınız ilacın adı neydi cannım

Ameliyattan ne zaman sonra düzeldi

3 ay sonra test yaptırdık düzelmeye başladı bir sonraki 3 ayda yine test yapıldı tamamiyle düzeldi..
Biz sadece sperm testi değil dna hasar testi de yaptırdık o çok önemli onuda yaptırın..

Operasyon sonrası 9. Ayda gebelik oluştu. Operasyon yapılmalı dedilerse tüp bebeğe geçmek yerine operasyon olmalı. Sonrasında zaman kısıtlı ise yine tüp bebek yapılabilir.

X