Eşimden ayrılmalı mıyım?

umutlardunyasi

sydney
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2007
288
7
Selam arkadaslar uzun zamandır yaşamamıştım foruma.
Başlıktan da anlaşılacağı gibi fikirlerinize ihtiyacım var lutfen yorumlarinizi bekliyorum.
Sorunum esim, yurtdisinda yaşıyorduk yaklaşık 1 sene olcak turkiyedeyiz. Turkiye ye goc ettik.Esim yurtdisinda doğdu büyüdü.ben oraya gelin gitmiştim.6 senedir evlimiz ve. 1 kızımız var.Ben eşimden ayrılmayı düşünüyorum bu konu hakkında fikirlerinize ihtiyacım var. Evlendiğim ilk seneden beri esim cok sinirli ve geçimsiz bir insan. Kaynanamin yanında ilk 3 sene kaldik kaybana bile kac defa kavga etti kadın senin gibi evlat olmaz olsun lafını verdi hatta kaynanam etrafına sermiş ona güvenip kimsenin kapısına kız istemeye gitmem diye ama geldiler bizimde pek tanıma fırsatımız olmadı bir hoşlanmama en cok ailem istedi günkü kendini cok iyi gösterdi ailem cok isteyip bende hoslanincq evlendim. Ailem defi maddi sorunun da olmaz. . Esim evlendiğimiz sene ısını kaybetti zaten bekarın o isten bu ise sürekli değiştiriyormuş. üstüne üstlük yaklaşık 4o bin dolar borcu vardi.evlenip aynı eve gelince öğrendim.herseye göz yumdum olsun odenir borçlar bitti üstüne ev parası biriktirin morgage le ev almistik. Esimi belki bir gun huyu suyu düzelir diye sabrettim devam ettirdim evliliğimi. Aileme yada bir baskasına anlatmadım yasadiklarimi, destek oldum çalıştım birlikte eşyalarımızı vs yapmistik. Bebek cok istedi bende istedim bebeğimiz oldu. İste o andan itibaren zaten geçimsiz olan esim daha kötü oldu. Cocuk bakımına yardim etmez, mesela kahvaltısını bitirir gider telefonuyla oyun oynar ben bir bakta bende kahvaltımı yapım dediğimde ben hastayim(kendisi kolit bazen senede 1-2 sefer ishal olur ama o bunu tüm seneye yayar bana dokunma der) bunu geçtim bir tatile gittiğimizde burnumdan getirdi ablasınCın kocası melek gibi bir insan sürekli onu bana şikayet etti odum koptu kavga çıkacak diye. Bunlardan geçtim çalısmayı sevmez ben onu bunu yapmam der. İyi kötü orda güvenlik ısı vardi yapıyordu bir gun dedi ben bu ülkeden sıkıldım turkiyeye gidelim dedim olmaz belki sonra dedim bana dedi ben tek basıma çalışıp yapamıyorum ( ben bebegim kucuk oldugu icin bakacak biri olmadıgı icin çünkü kayınvalidem benbakamam dedi kereste cok pahaliydi ve o kadar 8 aylik bir bebeği gönlüm razı olmadı kreşe vermeye ben çalışmadım dedi ben yapamıyorum gidelim. Çünkü benim annem burgun turkiyeye göç ederseniz size bir ev veririm dedi bunu duyan kocam o yüzden yerimizi yurdumuzu eşyamızı herseyimizi sattı buraya yani turkiyeye geldik. İlk haftada itibaren bu sefer tutturdu geri yurtdışına gidelim bende samar oğlanı değilim hayır dedim burda tutunmaya çalış git bir ise çalış dedim girdi iki ise ikisindende 10 gun bulmadı cikti. Neymiş eir veriyorlarmış. Tutturdu kendime yemek üstüne bir yer acıdan diye . Bir tanıdık vasıtasıyla ortak ia actık. Ama kizlar bu seferde ben bu iste cok calısmam uzun saat calismam( zaten kendi ısı olmasının nedeni emir almamak içindi) diger ortağı essek gibi Calisi'yi adam ama bizimki adam soyle diye şikayet ediyor hiç kendisini görmüyor.sikayetler başladı bu gitmek istediğinin sinyali ben bu üstede sıkıldım gidelim dese ne yapayım???
Kocam çook kıskanç anlatsam ağzınız açık kalır beni ablasının kocasından kendi öz kardesinden kıskansan bir insan bu Sabah'ta süt kardesim den kıskandı. Benim annem kahvaltıda süt kardesim icin mangalı sever dedi bende dedim bende mangal severim bu lafımı kıskanmış beni bunaltiyor kizlar. Kızımızı benim babamdan kıskanıyor el kadar bebek neymiş benim babami bebeğimiz daha cok mü seviyor neden dedesi çağırında bebeğimiz ona koşa koşa gidiyormuş ve bunun gibi duysanız saçma sapan seyler. Ve cok sınırlı daha dogrusu geçimsiz. Birlere kavgamız oldu artık cinnet geçirdim ayrilalim cekemiyorum dedim. Bana 1 hafta iyi davrandı 2.hafta gene eskisi gibi olmaya başladı halbuki hendeğimde bu sekilde kalırsan ben istemiyorum dedim. Ama aynı tas aynı hamam çünkü huyu bu. Benim annem bile bana diyorki kızım ayril ömür boyu bu adam çekilmez insan kızının ayrılmasını isterim istiyorum çünkü bunun huyu bu geçimsiz bir insanla ömür geçmez diyor . Ornegin dayımın oğlunu sünneti var önümüzdeki hafta ama ben dedim gitmek istemiyorum ama istemezmiyim? Gitsek beni orda huzursuz etcek kıskançlıklar ve bu masaya su masaya birini görsem büyüğümün elini öpelim gel desem nereye gidemezsin diye beni yiyor ben utanacagima gitmem diyorum.annem fıyor kızım evlilik tek tarafın çabasıyla olmaz kurtar kendini giyip bana acıyor , kizlar yardim edin sizce ne yapayım ? Eşimden ayrilmalimiyim? Onu seviyormuyum sanırım benimki alışkanlık sevgim bitti daha dogrusu bitirdi. Evden çıksınlar kavga çıkmasın diye o yokken huzur buluyorum o varken her an Birsey olcak korkusu var. Halbuki tam tersi esim varken huzurlu olmam gerekmezmi? KiZlar yorum yazin lutfen . Şimdiden teşekkürler. Bu arada doktorada götürdüm ama ben parami yedirmem dedi birdaha da ikna edemedim.

bu nasıl bir adamdır böyle yaa.. al karşına konuş bi bebeğiniz var sonuçta...ama normal değil eşin..hakkında hayırlısını diliyorum canım

Selam arkadaslar uzun zamandır yaşamamıştım foruma.
Başlıktan da anlaşılacağı gibi fikirlerinize ihtiyacım var lutfen yorumlarinizi bekliyorum.
Sorunum esim, yurtdisinda yaşıyorduk yaklaşık 1 sene olcak turkiyedeyiz. Turkiye ye goc ettik.Esim yurtdisinda doğdu büyüdü.ben oraya gelin gitmiştim.6 senedir evlimiz ve. 1 kızımız var.Ben eşimden ayrılmayı düşünüyorum bu konu hakkında fikirlerinize ihtiyacım var. Evlendiğim ilk seneden beri esim cok sinirli ve geçimsiz bir insan. Kaynanamin yanında ilk 3 sene kaldik kaybana bile kac defa kavga etti kadın senin gibi evlat olmaz olsun lafını verdi hatta kaynanam etrafına sermiş ona güvenip kimsenin kapısına kız istemeye gitmem diye ama geldiler bizimde pek tanıma fırsatımız olmadı bir hoşlanmama en cok ailem istedi günkü kendini cok iyi gösterdi ailem cok isteyip bende hoslanincq evlendim. Ailem defi maddi sorunun da olmaz. . Esim evlendiğimiz sene ısını kaybetti zaten bekarın o isten bu ise sürekli değiştiriyormuş. üstüne üstlük yaklaşık 4o bin dolar borcu vardi.evlenip aynı eve gelince öğrendim.herseye göz yumdum olsun odenir borçlar bitti üstüne ev parası biriktirin morgage le ev almistik. Esimi belki bir gun huyu suyu düzelir diye sabrettim devam ettirdim evliliğimi. Aileme yada bir baskasına anlatmadım yasadiklarimi, destek oldum çalıştım birlikte eşyalarımızı vs yapmistik. Bebek cok istedi bende istedim bebeğimiz oldu. İste o andan itibaren zaten geçimsiz olan esim daha kötü oldu. Cocuk bakımına yardim etmez, mesela kahvaltısını bitirir gider telefonuyla oyun oynar ben bir bakta bende kahvaltımı yapım dediğimde ben hastayim(kendisi kolit bazen senede 1-2 sefer ishal olur ama o bunu tüm seneye yayar bana dokunma der) bunu geçtim bir tatile gittiğimizde burnumdan getirdi ablasınCın kocası melek gibi bir insan sürekli onu bana şikayet etti odum koptu kavga çıkacak diye. Bunlardan geçtim çalısmayı sevmez ben onu bunu yapmam der. İyi kötü orda güvenlik ısı vardi yapıyordu bir gun dedi ben bu ülkeden sıkıldım turkiyeye gidelim dedim olmaz belki sonra dedim bana dedi ben tek basıma çalışıp yapamıyorum ( ben bebegim kucuk oldugu icin bakacak biri olmadıgı icin çünkü kayınvalidem benbakamam dedi kereste cok pahaliydi ve o kadar 8 aylik bir bebeği gönlüm razı olmadı kreşe vermeye ben çalışmadım dedi ben yapamıyorum gidelim. Çünkü benim annem burgun turkiyeye göç ederseniz size bir ev veririm dedi bunu duyan kocam o yüzden yerimizi yurdumuzu eşyamızı herseyimizi sattı buraya yani turkiyeye geldik. İlk haftada itibaren bu sefer tutturdu geri yurtdışına gidelim bende samar oğlanı değilim hayır dedim burda tutunmaya çalış git bir ise çalış dedim girdi iki ise ikisindende 10 gun bulmadı cikti. Neymiş eir veriyorlarmış. Tutturdu kendime yemek üstüne bir yer acıdan diye . Bir tanıdık vasıtasıyla ortak ia actık. Ama kizlar bu seferde ben bu iste cok calısmam uzun saat calismam( zaten kendi ısı olmasının nedeni emir almamak içindi) diger ortağı essek gibi Calisi'yi adam ama bizimki adam soyle diye şikayet ediyor hiç kendisini görmüyor.sikayetler başladı bu gitmek istediğinin sinyali ben bu üstede sıkıldım gidelim dese ne yapayım???
Kocam çook kıskanç anlatsam ağzınız açık kalır beni ablasının kocasından kendi öz kardesinden kıskansan bir insan bu Sabah'ta süt kardesim den kıskandı. Benim annem kahvaltıda süt kardesim icin mangalı sever dedi bende dedim bende mangal severim bu lafımı kıskanmış beni bunaltiyor kizlar. Kızımızı benim babamdan kıskanıyor el kadar bebek neymiş benim babami bebeğimiz daha cok mü seviyor neden dedesi çağırında bebeğimiz ona koşa koşa gidiyormuş ve bunun gibi duysanız saçma sapan seyler. Ve cok sınırlı daha dogrusu geçimsiz. Birlere kavgamız oldu artık cinnet geçirdim ayrilalim cekemiyorum dedim. Bana 1 hafta iyi davrandı 2.hafta gene eskisi gibi olmaya başladı halbuki hendeğimde bu sekilde kalırsan ben istemiyorum dedim. Ama aynı tas aynı hamam çünkü huyu bu. Benim annem bile bana diyorki kızım ayril ömür boyu bu adam çekilmez insan kızının ayrılmasını isterim istiyorum çünkü bunun huyu bu geçimsiz bir insanla ömür geçmez diyor . Ornegin dayımın oğlunu sünneti var önümüzdeki hafta ama ben dedim gitmek istemiyorum ama istemezmiyim? Gitsek beni orda huzursuz etcek kıskançlıklar ve bu masaya su masaya birini görsem büyüğümün elini öpelim gel desem nereye gidemezsin diye beni yiyor ben utanacagima gitmem diyorum.annem fıyor kızım evlilik tek tarafın çabasıyla olmaz kurtar kendini giyip bana acıyor , kizlar yardim edin sizce ne yapayım ? Eşimden ayrilmalimiyim? Onu seviyormuyum sanırım benimki alışkanlık sevgim bitti daha dogrusu bitirdi. Evden çıksınlar kavga çıkmasın diye o yokken huzur buluyorum o varken her an Birsey olcak korkusu var. Halbuki tam tersi esim varken huzurlu olmam gerekmezmi? KiZlar yorum yazin lutfen . Şimdiden teşekkürler. Bu arada doktorada götürdüm ama ben parami yedirmem dedi birdaha da ikna edemedim.

çok zor bi durumdasın gerçekten ALLAH sabır versin.bence kafanda bi düşün elinden gelen herşeyi yaptın mı.evet yaptım hala olmuyor diyorsan.boşanmayı düşün.

Türkiye'ye gelmeniz iyi olmuştur diye düşünmüştüm ama eşin iş beğenmiyormuş.
Çalışmaya gönlü olmayan erkekle hayat çok zor.
Bir de üzerine kıskançlık filan...Ayrılmaktan başka nasıl bir akıl verilebilir bilemedim.

canım sana boşan yada otur bozma yuvanı demek ne kadar doğru olur bilemedim
yazdıklarına göre sen artık dayanılmaz noktaya gelmişsin
eşini ve kendini en iyi sen bilirsin düzelir mi düzelmez mi buna sen karar vermelisin
Kızında varmış sana direk boşan diyemiyorum ama elinden geleni yaptıktan sonrada
sorun hala devam ediyorsa evliliğin pekte sağlam gibi gözükmüyor
ailende arkanda destekçin, bu iyi bişey.Bunun yanında kendi ayaklarının üzerinde durabilecekmisin bunları düşün
Ailelerle oturup konuşmalı ve mantıklı karar vermelisin

canım zaman zaman herkes huzursuzluk ve kavgalar yaşıyor ya da fikir uyuşmazlıkları kıskançlıklar oluyor burda eşinin en kötü özelliği çalışmayı sevmemsi ve tutarsız olması türkiyeye gelmiş bu seferde geri dönelim diyo huzursuz bi tip anlaşılan çocuğunuzda varmış boşan kurtul demek doğru olur mu bilemem eşinle son bi kez konuş kafanda bi süre belirle o süre sonunda aynı devam ederse ailenle konuşur karara varırsınız (zaten annen farkındaymış durumun )evliliğin senin fedakarlığınla sürüyor anlaşılan yıpranmışsındır kocan düzelmezse daha da yıpranabilirsin kendinide düşün derim...

ben herseyı gectım de,üretmeyen tembel ruhlu calısmayan erkeklere hıc tahammul edemem .

erkek dedıgın guclu olmalıdır .guc dedıgın de kol kaslarıyla baklava dılımlı karınla olmuyor .

calısmayan erkek pasıf erkektır .her yönden guçsüz zayıf ezik erkektır .

çalışmayan erkege ben erkek bile dıyemem .

hele kı gunumuzun sartların da artık kadınlar bıle calsıyor ıken ,

erkeklerın evde oturup kose mınderı olmasına hıc tahammul edemem .

kısaca cevabım ; bosanın !

Son zamanlarda bir soz kafami cok mesgul ediyor bakalim senin fikrin ne?"Gelinler kayinvalidelerinin hayatlarini yasarmis"Yani erkegin babasi anneye nasil davranirsa cocukta bunu ornek alip ilerde esine aynisini uygularmis...Tabiki bu bir gorus ama benim hayatima uyuyor cunku esim babasinin genc haline cok benziyor tavir olarark bunu kayinvalide de soyledi.Sinirlilik,kiskanclik,is begenmeme,cabuk bikma,enaniyet ve duygusuzluk...Evlilikler parmak izi gibidir kimse kimseye uymaz ama ikinizinde fikrine ortak deger verdiginiz tarafsiz bir aile buyugunden ya da aile terapistinden yardim almaniz sart.Esinin davranislari kroniklesmis.Evliliginizin ici bosalmis ama ortada bir kiz evlat var ve babasiz buyumek babasini uvey kardesleriyle paylasmak ona ilerde cok koyacaktir.Zaten sen de kararsizsin ki burada fikir soruyorsun.Bosanmak hicbir zaman cozum olmaz ama bir tercihtir.Annene de sakin bosanirsan ilerde pisman olanlar gibi iste sen beni olgun bir sekilde ikna edip yuvamin bitmesine destek vermeseydin deyip suclamayasin.Cevremde bunun ornekleri var da Allah yardimcin olsun

Son düzenleme:
karsına al konus canım eminim konusmussundur ama son kez bir dene bebegin var sonucta 6senede az degil bosan diyemem ama esinle ciddi bir sekilde konusup braz ayrı kala bilirsin tatile yada annene gide bilirsin belki yoklugunda kafasına birseyler dank ederde duzelmek icin cabalar gerci pek umut yok gibi ama bebegin icin dene bence Allah yardımcın olsun

Canım sadece yazdığın birşey dikkatimi çekti.
"Seviyormuyum eşimi tam bilmiyorum sanırım benim ki alışkanlık" tarzında birşey yazmıssın.Eşimi tam olarak sevmiyorum bile yazamamışsın.
Her evlilikte sorun olur.Eşine 6 yıl sabretmişsin bence konuş eşinle, çok sinirlisin, sen evdeyken huzurum bozuluyor biraz kendine çeli düzen ver yoksa ben bu evlilikten soğuyorum de.
Burda eşimden nefret ediyorum diye konu açan kadınlar ki onlar bile boşanmaya cesaret edemiyor.
İyi düşün tatlım.Ani karar verme, önce eşinle güzelce konuş.

Son düzenleme:
bn en çok o yokken huzur buluyorum gelince korkuyorum demene takıldım canım.bende evliyim ve eşim gelceği zaman heycan duyuyorum..seninde böyle olman gerekir normalde..bak sen de demişsin annen bile boşan diyor sana..hangi anne ister bunu? bence al karşına hatta aileleri de adamakıllı konuşun,baktın olmuyor boşan güzelim..daha Allah ömür verirse uzun yıllar var..bebeğinin psikolojisini düşün,sırf onu babasız bırakmamamk için daha kötü psikolojiyle yaşamasına izinmi vereceksin? senin için rahat değilken bebişine nasıl rahatlık vereceksin?

bu nasıl bir adamdır böyle yaa.. al karşına konuş bi bebeğiniz var sonuçta...ama normal değil eşin..hakkında hayırlısını diliyorum canım

Tesekkurler cevap in icin deryaa
Ben ilk kavgsmizda zaten soyledim onu bu sekilde istemedihimi ve city Kere soyluyorum rahat sis oldugunu seyleri AMA Onda bir degisiklik yok hafta bana hem sucky hem guclu gecenlerde hakki oldgum bir Konuda dediki artik ( I'm gonna shit!) yani afedersiniz sic.... Artik dedi sasirdim kaldim ustelik Ben hakliydim!!!

çok zor bi durumdasın gerçekten ALLAH sabır versin.bence kafanda bi düşün elinden gelen herşeyi yaptın mı.evet yaptım hala olmuyor diyorsan.boşanmayı düşün.

Tesekkurler cvp icin arkadasim,
Canim Ben artik elimden ne gelir onu dusunuyorum tek care ya onun istedigi Gibi onun her yaptigi yanlista olsa Kabul Edip pisirik bir insan Gibi yasayacagim AMA Boyle bir olur mu bilmiyorum:KK43:( o saygi bekliyor ona gore saygi is ona uymak karsi fikir olmayacak AMA o saygisizligin en buyugunu yapiyor

Tesekkurler cevap in icin deryaa
Ben ilk kavgsmizda zaten soyledim onu bu sekilde istemedihimi ve city Kere soyluyorum rahat sis oldugunu seyleri AMA Onda bir degisiklik yok hafta bana hem sucky hem guclu gecenlerde hakki oldgum bir Konuda dediki artik ( I'm gonna shit!) yani afedersiniz sic.... Artik dedi sasirdim kaldim ustelik Ben hakliydim!!!

yazından birşey anlamıyorum,anladığım kadarıyla yorum yapazğım.

problemin sorumsuzluk ve kıskançlık sanırım.

maddi problemin yok,ailen arkanda,yani seni bağlayan tek şey çocuk(eşine olan sevgin de bitmiş),

bence çocuğun için en iyisi kavga ortamında büyümemesi.

Türkiye'ye gelmeniz iyi olmuştur diye düşünmüştüm ama eşin iş beğenmiyormuş.
Çalışmaya gönlü olmayan erkekle hayat çok zor.
Bir de üzerine kıskançlık filan...Ayrılmaktan başka nasıl bir akıl verilebilir bilemedim.

Arkadasim cok tesekkurler cevap in icin
Ah ah cok isterim soyle ise giderken of pof cekmeden use gidse, AMA o use gitmeyi sevmiuor bu istede acilali bir AY olmadi benim bir gunde olsa tatile ihtiyacim var diyor. Ortagi Demis islerimizi biraz yoluna koyalim haftada bir tatilimiz olur semis AMA as once use giderken oflayip pofluuodu gecenlerde dedim sen beni dusunmuyosun bana demezmi senin icin calisiyorum Bende cevap. Verdim daysnamadim artik dedim Tum dunyaya erkekler calisiyor AMA hepsi eslerini dusunmuyor yani anlayana Ben olsamda olmasamda o calismak zorunda o bir erkek yaw:KK43:

eşini ve kendini en iyi sen bilirsin düzelir mi düzelmez mi buna sen karar vermelisin
Kızında varmış sana direk boşan diyemiyorum ama elinden geleni yaptıktan sonrada
ailende arkanda destekçin, bu iyi bişey.Bunun yanında kendi ayaklarının üzerinde durabilecekmisin bunları düşün

Canim tskurler cvp icin
Dayanilmaz nokta derken o noktadamiyim bilemedim Annem diyor kizim sen aptalmisin ac gozunuzu bu kadar iyi niyetli olma. Ayni sekilde sen olsan o Seni cekmez diyor ve bencede esim beni cekmezdi. Hakki oldugum konularda kava ettigimizde bile bana artik ne olacaksa olsun yeter diyor. Ben aslinda sanirim vicdanim yuzden den ona acidigim icin birakamiyor kavga ettigimizde ayrilalim dedigimde bana sen beni birakirsan serseri olur cikarim kendimi oldu durum dedi. Ya yaparsa. Bu vixen azabi bana yeter Ben birakmasaydim ölmesdi diye. Annem de diyorki salak kızım o kendine nasil bakıyor gormuyormusun? Basit bir kolit hastaligi yüzünden amerikalardan ilaçlar getirtirip dietine nasil uyuyor hiç bir şey yapmaz seni gomer bunla yasarsan onden stresden kalpten sen gideceksin diyor.
Birde onla ayrılırsak o Sydney geri doner ben burda olursam benim kızım babasını her istediği an goremiycek diye üzülüyorum.:KK43:( annem ilerde belki bizde orda yasarız (orda halam falan car benimde oturma iznim var bizi istek yaparsın diyor) sizce ne yapim cocuğuma ayrılırsam haksızlık olurmu?? Katlanmalimiyim???

Burdada Sydney dede yapacagım bir mesleğim var. Okul oncesi öğretmenliği

canım zaman zaman herkes huzursuzluk ve kavgalar yaşıyor ya da fikir uyuşmazlıkları kıskançlıklar oluyor burda eşinin en kötü özelliği çalışmayı sevmemsi ve tutarsız olması türkiyeye gelmiş bu seferde geri dönelim diyo huzursuz bi tip anlaşılan çocuğunuzda varmış boşan kurtul demek doğru olur mu bilemem eşinle son bi kez konuş kafanda bi süre belirle o süre sonunda aynı devam ederse ailenle konuşur karara varırsınız (zaten annen farkındaymış durumun )evliliğin senin fedakarlığınla sürüyor anlaşılan yıpranmışsındır kocan düzelmezse daha da yıpranabilirsin kendinide düşün derim...

Benim durumu nerdeyse anne tarafimdan tüm akrabalarım görüyor yanlis anlaşılmasın ben anlatmadım kendileri gözleriyle görüyorlar mesela ev taşınırken bu arada şimdilik annemlerle kalıyoruz ev tasinicakti bir yardim etmedi. Eller geldi yardıma kendi butun gun oturdu hiç bir şey taşımadı üstüne anneme babama saygısızlık yapti halbuki benim annem babam bardağında kolası bittiğinde bardağı boşalmadan ona hizmet ikramda bulunurlar kendisini yük zannetmesin diye. Eller babama anneme demis damat nerde??? Bunu genede suratına vurmadılar. Zoruma gitti açıkcası kocam gencecik yardim etmedi üstelik onlarla yasıyoruz ama benim babam tansiyon kalp ve seker hastasiydi:KK43:(( düzenimi bozmayayım diyorum ama ortada bir duzenimizde yok benim ailemle yasıyoruz canım ben napayim? Is tutulana kadar birlikte yasiycaz ama canım biliomusun Sydney geri dönme sinyalleri vermeye başlıyor ...

X