Eşimden ayrılmalı mıyım?

ben herseyı gectım de,üretmeyen tembel ruhlu calısmayan erkeklere hıc tahammul edemem .

erkek dedıgın guclu olmalıdır .guc dedıgın de kol kaslarıyla baklava dılımlı karınla olmuyor .

calısmayan erkek pasıf erkektır .her yönden guçsüz zayıf ezik erkektır .

çalışmayan erkege ben erkek bile dıyemem .

hele kı gunumuzun sartların da artık kadınlar bıle calsıyor ıken ,

erkeklerın evde oturup kose mınderı olmasına hıc tahammul edemem .

kısaca cevabım ; bosanın !

Teşekkür ler Cvp icin arkadasım
Ben çalıştım 6 aylik hamile olana kadar çalıştım. Şimdide çalışım diyorum isin vermiyor İnan kolesiyim sanki. Ben baskasına bakarım diye korkuyor en cok ta bu zoruma gidiyor ben cok sukur namusluyum ondan korktuğum veya cok sevdiğim icin deil ALLAH tan korkarım ama kendimi gecen gun süt kardesimden kiskaninca kötü hissettim bana hep tesadüf mü diye imada bulundu ya ben cocuğun suratına bakamıyorum niye ona bakıyorsun diyo resmen bana şeyim demek istiyo ben bunu haketmiyorum ya:KK43:(

Son zamanlarda bir soz kafami cok mesgul ediyor bakalim senin fikrin ne?"Gelinler kayinvalidelerinin hayatlarini yasarmis"Yani erkegin babasi anneye nasil davranirsa cocukta bunu ornek alip ilerde esine aynisini uygularmis...Tabiki bu bir gorus ama benim hayatima uyuyor cunku esim babasinin genc haline cok benziyor tavir olarark bunu kayinvalide de soyledi.Sinirlilik,kiskanclik,is begenmeme,cabuk bikma,enaniyet ve duygusuzluk...Evlilikler parmak izi gibidir kimse kimseye uymaz ama ikinizinde fikrine ortak deger verdiginiz tarafsiz bir aile buyugunden ya da aile terapistinden yardim almaniz sart.Esinin davranislari kroniklesmis.Evliliginizin ici bosalmis ama ortada bir kiz evlat var ve babasiz buyumek babasini uvey kardesleriyle paylasmak ona ilerde cok koyacaktir.Zaten sen de kararsizsin ki burada fikir soruyorsun.Bosanmak hicbir zaman cozum olmaz ama bir tercihtir.Annene de sakin bosanirsan ilerde pisman olanlar gibi iste sen beni olgun bir sekilde ikna edip yuvamin bitmesine destek vermeseydin deyip suclamayasin.Cevremde bunun ornekleri var da Allah yardimcin olsun
Canım teşekkür Cvp icin
Bende bu söze katılıyorum yani bana da uyuyor o yüzden esimin babası kayinvalidem 33 yasindayken vefat etmis. Kayınvalideme diyorum anne babami ozluyomusun? Oda diyor amaan bırak onu. Adını bile anmiyor özledim dedirtmedim. Herkes kayınvalidemin eşi olunce sen o olunce genclestin demişler. Oda sinirli, geçimsiz, kıskandın kıskandırmış oda hadi turkiyeye gidelim demis sonra hadi olmadı geri donelim demis, oda iste tutunmaz mis, çocuklarla ilgilenmezmis. Ama onun dövmesi birde içmesi varmis. Gerçi babası öldüğünde esim 5 yasindaymis ne kadar hatırlatacak ki babasının yaptıklarını? Bence babasını ornekten daha ziyade babasına çekmiş diyebilirim.
Kendi anneme diyorum en azından içmesi dövmesi kadın kız ayağı yok diye ama zaten evlilikte onlar olması gereken seyler diyorum:KK43:(

karsına al konus canım eminim konusmussundur ama son kez bir dene bebegin var sonucta 6senede az degil bosan diyemem ama esinle ciddi bir sekilde konusup braz ayrı kala bilirsin tatile yada annene gide bilirsin belki yoklugunda kafasına birseyler dank ederde duzelmek icin cabalar gerci pek umut yok gibi ama bebegin icin dene bence Allah yardımcın olsun

Biraz ayri kalalım dedim olmaz öyle soğukluk olur demişti zaten biz suan benim ailemle yasıyoruz mecbur aynı yerdeyiz

Canım sadece yazdığın birşey dikkatimi çekti.
"Seviyormuyum eşimi tam bilmiyorum sanırım benim ki alışkanlık" tarzında birşey yazmıssın.Eşimi tam olarak sevmiyorum bile yazamamışsın.
Her evlilikte sorun olur.Eşine 6 yıl sabretmişsin bence konuş eşinle, çok sinirlisin, sen evdeyken huzurum bozuluyor biraz kendine çeli düzen ver yoksa ben bu evlilikten soğuyorum de.
Burda eşimden nefret ediyorum diye konu açan kadınlar ki onlar bile boşanmaya cesaret edemiyor.
İyi düşün tatlım.Ani karar verme, önce eşinle güzelce konuş.
Tabi canım sevgim azda olsa vardır ama evlilikte be kadar istersen cok sev baska seylerde gerekli saygı anlayış sonuçta bir ömür geciyor. Kızım icin diyorum bu seferde kızım vurgun yuvadan içtiğinde başbasa biz kalçası ve o samanda bir ömrüm mutsuz gecti diye pişman olurmuyum diyorum:KK43:( bu arada ben tavır aldığımda yaptıklarına karşılık o zamanda o bana diyor ne yapmaya çalışıyorsan başarıyorsun yani soyuyormuş benden gem suçlu hem güçlü yaw:KK43:

bn en çok o yokken huzur buluyorum gelince korkuyorum demene takıldım canım.bende evliyim ve eşim gelceği zaman heycan duyuyorum..seninde böyle olman gerekir normalde..bak sen de demişsin annen bile boşan diyor sana..hangi anne ister bunu? bence al karşına hatta aileleri de adamakıllı konuşun,baktın olmuyor boşan güzelim..daha Allah ömür verirse uzun yıllar var..bebeğinin psikolojisini düşün,sırf onu babasız bırakmamamk için daha kötü psikolojiyle yaşamasına izinmi vereceksin? senin için rahat değilken bebişine nasıl rahatlık vereceksin?

Zaten benim korkularından biride ilerde kızımız büyüyünce onada baskı uygulaması çünkü kendi babasida ablasına yapıyormuş

bn en çok o yokken huzur buluyorum gelince korkuyorum demene takıldım canım.bende evliyim ve eşim gelceği zaman heycan duyuyorum..seninde böyle olman gerekir normalde..bak sen de demişsin annen bile boşan diyor sana..hangi anne ister bunu? bence al karşına hatta aileleri de adamakıllı konuşun,baktın olmuyor boşan güzelim..daha Allah ömür verirse uzun yıllar var..bebeğinin psikolojisini düşün,sırf onu babasız bırakmamamk için daha kötü psikolojiyle yaşamasına izinmi vereceksin? senin için rahat değilken bebişine nasıl rahatlık vereceksin?

Aslında arkadasım tam noktaya değindin. Benim icim rahat degilmem ben bebeğime kötü davrandığımı farkettim anneme veriyorum bebeği ve onun yanına konuşmaya gidiyorum. Ben bebeğimi daha cok seviyorum ve ona vereceğim kavga dolu saatleri bebeğime vereceğim. Kararımı şimdi daha net görüyorum. Birdaha kavgamız oldugunda hatta Sydney geri gidelim derse sırf vicdanımı rahatlatmak icin onla gideceğim ve eger orda ki büyük ihtimal çalışmayacak ve beni bunaltirsa mektup bırakıp ayrılmak istediğimi yazan bebeğimi alıp turkiyeye kacacagim. Bu en iyi olan degilmi kizlar???

Canim isin cok zor..erkegin tembel olani cekilmez bir durum...bir cok çift sadece bu sebepten dolayi bosaniyor esinden..ki seninkinin huysuz olmasi ve asiri derecede sana cocuk muamelesi yapmasi da cabasi...sonucta sen cocuklu bir bayansin artik sacma sapan kiskancliklar olmamali...bunu yapan erkeklere ben kisaca rahat batiyor diyorum...resmen batiyor mutlu olmak..kendisiyle sorunlari oldugunu dusunuyorum ben..isle alakali cikmazliklarini seni üzerek çikariyor...benim esimde cok huysuz ve sinirli bir adamdir...kiskanctir..ama onun bana yaptigi guzel seyler dengeliyor..mesela ev islerinde cok yardim eder..camlarimi siler..yemek yapar benimle.ütü yapar..cok hiperaktiftir hic oturamaz..kiskanctir fakat oyle akrabalardan kuzenlerimden falan kiskanmaz..beni kiskanir sadece..cok gosterisli giyinip disari ciktigim zaman yada dekolte kiyafetlere kizar ama zaten ben o sekilde giyinmiyorum...ilk zamanlar biryere gitmek istedigim zaman hep beraber gideriz der engellerdi beni fakat artik baktiki basedemiyor..birakti..yani demek istedigim esinin hep negatif huylari varsa cekilmez...olumlu yonde huylari varsa bu kotu huylarini örtpas eder...eger onsuz daha mutlu olabilecegine inaniyorsan varligi ve yoklugu bir diyorsan ayril hayatini kurtar...cocugunda boyle bir ortamda yetismesin...
Bu arada yanlis anlama canim kendi evliligimden ornek verme sebebim kiyaslaman icindi...

yazından birşey anlamıyorum,anladığım kadarıyla yorum yapazğım.

problemin sorumsuzluk ve kıskançlık sanırım.

maddi problemin yok,ailen arkanda,yani seni bağlayan tek şey çocuk(eşine olan sevgin de bitmiş),

bence çocuğun için en iyisi kavga ortamında büyümemesi.
Canım kusura bakma cepten iPhone dan yazıyorum. Hızlı yazinca farklı kelimeler cikiyor.
Evet aslında beni bağlayan cocuk. Ve Sydney geri donerse bebeğimin babasını istediği her an goremiycek korkusu ama annemde dedi cok istersen gideriz Sydney birlikte orda yasarız dedi. Çünkü oradada zaten çalışıyorum ben. İkinci korkum beni intihar ve serseri olurum diye vicdan yapması.

Canim isin cok zor..erkegin tembel olani cekilmez bir durum...bir cok çift sadece bu sebepten dolayi bosaniyor esinden..ki seninkinin huysuz olmasi ve asiri derecede sana cocuk muamelesi yapmasi da cabasi...sonucta sen cocuklu bir bayansin artik sacma sapan kiskancliklar olmamali...bunu yapan erkeklere ben kisaca rahat batiyor diyorum...resmen batiyor mutlu olmak..kendisiyle sorunlari oldugunu dusunuyorum ben..isle alakali cikmazliklarini seni üzerek çikariyor...benim esimde cok huysuz ve sinirli bir adamdir...kiskanctir..ama onun bana yaptigi guzel seyler dengeliyor..mesela ev islerinde cok yardim eder..camlarimi siler..yemek yapar benimle.ütü yapar..cok hiperaktiftir hic oturamaz..kiskanctir fakat oyle akrabalardan kuzenlerimden falan kiskanmaz..beni kiskanir sadece..cok gosterisli giyinip disari ciktigim zaman yada dekolte kiyafetlere kizar ama zaten ben o sekilde giyinmiyorum...ilk zamanlar biryere gitmek istedigim zaman hep beraber gideriz der engellerdi beni fakat artik baktiki basedemiyor..birakti..yani demek istedigim esinin hep negatif huylari varsa cekilmez...olumlu yonde huylari varsa bu kotu huylarini örtpas eder...eger onsuz daha mutlu olabilecegine inaniyorsan varligi ve yoklugu bir diyorsan ayril hayatini kurtar...cocugunda boyle bir ortamda yetismesin...
Bu arada yanlis anlama canim kendi evliligimden ornek verme sebebim kiyaslaman icindi...
Vaktini ayırıp Cvp yazdığın icin teşekkür ederim canim
O zaman ben esimin iyi yönlerini soyle bir yazsam bakalım sizce dengeleniyormu ?
İlk evlendiğimiz zaman babam ameliyat olacağı zaman 5000 dolar yollamıştı ama karşılık olarak ben faslasiyla onunkendine ait borçları ni ödemek icin bileziklerimi sattım kavgamızda ben babana zamanında yardim etmedmmi dediğinde o iyilik benim icin oldu zaten
2. İyi huyu birisi yardıma ihtiyacı olursa ama sadece maddi manevi yardımı hatırlamıyorum. Maddi yardim eder.
3. Doktora götürürsen bebeği benimle gelir( bilemedim bu iyi huy arasına mı girer)
4. Bazen acır bana mesela geçenlerde eczaneye gidip ilaç aldı bide çamaşır asmıştım yardim etmişti
5. Aklıma pek gelmiyor iyi huyu açıkcası. Beni arabasıyla is çıkışı alırdı ama sanırım yolda yürürken kiskandigi icind
Kötü huyları
Bebege bakarmisin ( dokunma bana rahat bırak beni hastayim)
2. İs ev ısı yardim edermisin( yapma balsin rahat bırak beni daha sonrada der yapmadinmi yıkamadınız çamaşırları)
Kiskanccccc . Babam hariç herkesten kıskanır korkuyorum bir gun babamdan kıskanırsa.
Aileme genelde saygısızlık yapti o icimde cok kaldı unutamıyorum
5. En kötüsü yine çalısmayı sevmiyor tembellll
6.inanin tek basıma bir markete bile yollamaz bu is açıldı acilali onun dükkanına giderken marketin icinden geçerek gidiyorum o yüzden bisey diyemiyor yoksa gecwn kardesimle yakın bir yere gidim dedim gidemezsin dedi
7. Giydiklerine karışır inanin tsort altina eğilirsem göğsüm açılmasın diye bir tsort daha giyerim eğilimde göğsüm açıldı diye beni bunaltir, neymiş cok eğilince gözükmüş oda hafif bir golge olur ya eğilince o yoksa bir yerim gözükmüyor
8. Kardesinden dahi kıskanır bir erkek gelsin mesela kardesi bir hatır soramam sorsam niye ona konuştun diyor.
Ben aklıma gelen iyi kötü yönlerini yazdim tarafsız bir gözle karşılaştırsanız dengeleniyormu sizce???

Canım kusura bakma cepten iPhone dan yazıyorum. Hızlı yazinca farklı kelimeler cikiyor.
Evet aslında beni bağlayan cocuk. Ve Sydney geri donerse bebeğimin babasını istediği her an goremiycek korkusu ama annemde dedi cok istersen gideriz Sydney birlikte orda yasarız dedi. Çünkü oradada zaten çalışıyorum ben. İkinci korkum beni intihar ve serseri olurum diye vicdan yapması.

Eğer sizi kaybetmekten bu kadar korkuyorsa sorumluluklarını almayı ve adam gibi davranmayı öğrenmesini söyleyin,

Bunun son şansı olduğunu da ekleyin.

bence hemen ayrilma esinden. erkekler cocuk gibidir bilirsin. hele yurt disindaki erkekler daha cocuksu oluyorlar. türkiyedekilerle kiyaslama sakin. türrkiyede hayat zor. kimisi cocuk yasta basliyor calismaya. hayatin zorluklariyla adam oluyorlar. ama yurtdisindakiler el bebek gül bebek büyüyorlar. adam olmalari cok vakit aliyor. senin esinin de cocuksu hareketleri var. yurtdisinda büyümesinden kaynaklaniyor olabilir bence. ikiniz farkli kültürlerin insanlarisiniz. ben ve esimde farkli kültürlerdeniz. bende yurt disinda büyüdüm esim türkiyeden. ve esime göre bende cok kiskancim. bizimde anlasamadigimiz konular olabiliyor. ama karsilikli konusunca isler yoluna giriyor. sende bence esine bir sans ver. hatta psikologa gitsin bence. faydasi olur bence. baktin ki esinde hic düzelme yok o zaman düsün tekrar bosanmayi. sakin kafayla dogru karar vereceginden eminim. cünkü ailende arkanda sagolsunlar. o yüzden acele kara verme bence.

Eğer sizi kaybetmekten bu kadar korkuyorsa sorumluluklarını almayı ve adam gibi davranmayı öğrenmesini söyleyin,

Bunun son şansı olduğunu da ekleyin.

Bu lafını birdaha ki kavgamızda soyliycem. Ya ben tutulur kalıyorum kavga etmeye hiç alışık değilim aklıma laf gelmiyor o yüzden onceden düşünüyorum soyle söylerse sunu derim diye.

bence hemen ayrilma esinden. erkekler cocuk gibidir bilirsin. hele yurt disindaki erkekler daha cocuksu oluyorlar. türkiyedekilerle kiyaslama sakin. türrkiyede hayat zor. kimisi cocuk yasta basliyor calismaya. hayatin zorluklariyla adam oluyorlar. ama yurtdisindakiler el bebek gül bebek büyüyorlar. adam olmalari cok vakit aliyor. senin esinin de cocuksu hareketleri var. yurtdisinda büyümesinden kaynaklaniyor olabilir bence. ikiniz farkli kültürlerin insanlarisiniz. ben ve esimde farkli kültürlerdeniz. bende yurt disinda büyüdüm esim türkiyeden. ve esime göre bende cok kiskancim. bizimde anlasamadigimiz konular olabiliyor. ama karsilikli konusunca isler yoluna giriyor. sende bence esine bir sans ver. hatta psikologa gitsin bence. faydasi olur bence. baktin ki esinde hic düzelme yok o zaman düsün tekrar bosanmayi. sakin kafayla dogru karar vereceginden eminim. cünkü ailende arkanda sagolsunlar. o yüzden acele kara verme bence.
Zaten suan ona iyi davranıyorum ona şans veriyorum ama bir daha ki saçma bir kıskançlığında ondan soğumaya başladığımı soyliycem. Hatta olurya Sydney geri gidelim derse gidiysem ama beni bunalırsa mektup bırakıp kaçacak. Doktora gidelim dedim kolit hastaligi geçsin diye kentini düşündü gitti yoksa o kabil etmiyor kendinde bir sorun olduğunu. Ya kizlar en kızdığım kendi huzursuzluk çıkarıyor sonra bana diyorki bana cocuk gibi davranma yeter artık baslarım... Diyor. Ben bu adama nasil davranacağımı sasirdim

Zaten suan ona iyi davranıyorum ona şans veriyorum ama bir daha ki saçma bir kıskançlığında ondan soğumaya başladığımı soyliycem. Hatta olurya Sydney geri gidelim derse gidiysem ama beni bunalırsa mektup bırakıp kaçacak. Doktora gidelim dedim kolit hastaligi geçsin diye kentini düşündü gitti yoksa o kabil etmiyor kendinde bir sorun olduğunu. Ya kizlar en kızdığım kendi huzursuzluk çıkarıyor sonra bana diyorki bana cocuk gibi davranma yeter artık baslarım... Diyor. Ben bu adama nasil davranacağımı sasirdim

Oh oh oh yazdıklarınızı okuduktan sonra neden daha huzurlu bir hayatı seçmiyorsunuz demek geldi içimden!

Evet evli biri olarak diyebilirim ki boşanmak hiç de kolay olmasa gerek ama sizin boşanmak için bir çok sebebiniz var. Ben de eşim eve geldiğinde heyecanlanıyorum. Bana her zaman yardım eder, yorulmama kıyamaz. Yemek de yapar, cam da siler, ütü de yapar, toz da alır, üstüne de işi yorucu.

Çocuğunuz belki de babasından uzakta daha huzurlu olacaktır bilemiyorum çocuk olunca biraz sıkıntılı oluyor ama, siz de yıllarca bu çileyi çekmek zorunda mısınız? Çocuğu alabileceğinize eminseniz, boşanın.

Ben belki çok katı gelebilir ama bu kadar çileye katlanmayın derim. Elini bir işe sürmeyen adamdan hayır gelmez. Anneniz ev vericem diyince direk Türkiye'ye dönmek istemiş. Adamın içinde çalışma hevesi yok..Siz tek başınıza daha iyi herşeyle baş edebilirsiniz, belki de daha iyi bir insan çıkacaktır karşınıza.

Şahsen, ben BİR İNSANIN DEĞİŞECEĞİNİ HİÇ SANMIYORUM. Annem her zaman söyler bir insan yedisinde neyse yetmişinde de o dur. Ve ben evlenirken hep tembihledi, kızım bak beğenmediğin katlanamadığın bir huyun varsa, hiç düşünme değişir diye demişti.

Ailenizin size çok destek olduğunu görüyorum. Sizi ne kadar çok sevdikleri belli. Bence ailenizin de desteği ile atlatabilirsiniz. Evliliğiniz de dediğiniz gibi alışkanlığa dönmüş. Sevgi değil olması da imkansız zaten.

Dilerim boşanabilirsiniz ve bir cesaret daha güzel bir hayata adım atarsınız.

Oh oh oh yazdıklarınızı okuduktan sonra neden daha huzurlu bir hayatı seçmiyorsunuz demek geldi içimden!

Evet evli biri olarak diyebilirim ki boşanmak hiç de kolay olmasa gerek ama sizin boşanmak için bir çok sebebiniz var. Ben de eşim eve geldiğinde heyecanlanıyorum. Bana her zaman yardım eder, yorulmama kıyamaz. Yemek de yapar, cam da siler, ütü de yapar, toz da alır, üstüne de işi yorucu.

Çocuğunuz belki de babasından uzakta daha huzurlu olacaktır bilemiyorum çocuk olunca biraz sıkıntılı oluyor ama, siz de yıllarca bu çileyi çekmek zorunda mısınız? Çocuğu alabileceğinize eminseniz, boşanın.

Ben belki çok katı gelebilir ama bu kadar çileye katlanmayın derim. Elini bir işe sürmeyen adamdan hayır gelmez. Anneniz ev vericem diyince direk Türkiye'ye dönmek istemiş. Adamın içinde çalışma hevesi yok..Siz tek başınıza daha iyi herşeyle baş edebilirsiniz, belki de daha iyi bir insan çıkacaktır karşınıza.

Şahsen, ben BİR İNSANIN DEĞİŞECEĞİNİ HİÇ SANMIYORUM. Annem her zaman söyler bir insan yedisinde neyse yetmişinde de o dur. Ve ben evlenirken hep tembihledi, kızım bak beğenmediğin katlanamadığın bir huyun varsa, hiç düşünme değişir diye demişti.

Ailenizin size çok destek olduğunu görüyorum. Sizi ne kadar çok sevdikleri belli. Bence ailenizin de desteği ile atlatabilirsiniz. Evliliğiniz de dediğiniz gibi alışkanlığa dönmüş. Sevgi değil olması da imkansız zaten.

Dilerim boşanabilirsiniz ve bir cesaret daha güzel bir hayata adım atarsınız.

Yoksa sen benim annemmisin???:)) valla aynı onun gibi konuşuyorsun. Ve yazdıklarında o kadar haklisin ki bunu kabul ediyorum. Kafamda boşanma oluştu canım. Ben gercekten huzur istiyorum ve o benleykwn ben HUZURSUZUM. Suan o yok valla çook mutluyum. Aylarca gelmese gel demem. Kafam rahat. Ben bu adama haklı oldugum bir konu olursa alttan almiyayim artık. Ve beni gercekten damarıma basarsa ben nasil ona bisanacagimi söylemeliyim??? Sınırlı bir insan ben ondan korkuyorum yani bağırmasınlar falan. Cocuğun pasaport bende sakladım bir yere götürmez bebeği.

Eşiniz konusunu neresinden tutsanız elinizde kalıyor. Evli kalmanız için bir sebep göremedim ben. Aileniz e ne güzel arkanızdaymış. Kararında haklısın derim.

Belli ki bu adamdan bir yol olmaz şu ana kadar ne dese dinlemissiniz onu, hatta fazla bile dayanmıssınız.. Üstelik ardınızda kapı gibi aileniz var maddi sıkıntınızda yok neden böyle bir adamı tüm ömür taşıyacaksınız kızınız babasız kalmasın diyemi? Üzgünüm ama kızınız zaten babasız... Dedesi emin olun babasından çok babalık yapacaktır..

Bir insan ömrünü neye vermeli diye bir türkü var bilirmisiniz? Bu foruma girdiğimde kadınların ömrünü işe yaramaz kocalara verdiğini görüp üzülüyorum.. Etrafta zamanında boşanmayıp ömür tüketen o kadar çok yaşlı teyze görüyorum ki şu ara...

Ben olsam ayrılım.Kesinlikle çocuğumun problemli bir baba ile büyümesine izin vermem.Herkes bu dünyaya bir kere geliyor.Çekme arkadaşım bu adamın kahrını,ne zorun var.Ailen de arkanda işte ne güzel.

X