Eşimden boşanmak istiyorum ve karnımdaki çocuğu sevemiyorum

Yani değil mi. Hamilelik zaten en başta hormonlardan dolayı çok zorluyor kadını. İstemediğin halde neden bunca zorluğa katlandın konu sahibi?

Tamam o zaman konu sahibini anlayanlar ona güzel şeyler yazın sizi dinleyip çocuğu sevebilevek mi bir görelim. Keşke de sizin dediğiniz gibi olsa çocuğunu gerçekten sevip istese buna biz de çok seviniriz.

Dur bakalım 8 aydır istemediği sevmediği öldürmediği için pişman olduğu bebeği birilerinin ay canıııım yazık sana demesiyle doğurunca sevecekmiş

Aynen kötü bebek diyelim bizde hadi . Eğer olmasaydi böyle olmayacaktı
İlk baştan beri bu konuyu takip ediyorum. Her ne kadar tavrınızı yanlış bulsam da yine de iyi niyetle yaptığınızı düşünüyordum. Ama sizinki bile isteye konuyu saptırmak artık. Ayıp yahu!

İlk baştan beri bu konuyu takip ediyorum. Her ne kadar tavrınızı yanlış bulsam da yine de iyi niyetle yaptığınızı düşünüyordum. Ama sizinki bile isteye konuyu saptırmak artık. Ayıp yahu!
En baştan beri takip ediyorsaniz lohusalıkta depresyon yaşadığımi bunun normal olduğunu yazdığımı görmüşsünuzdur değil mi ?

Tamam o zaman konu sahibini anlayanlar ona güzel şeyler yazın sizi dinleyip çocuğu sevebilevek mi bir görelim. Keşke de sizin dediğiniz gibi olsa çocuğunu gerçekten sevip istese buna biz de çok seviniriz.
Yazdığımız iyi şeyler neye sebep olur bilmiyorum, gönül ister ki iyi şeylere sebep olsun. Ama yazılan kötü şeylerin de neye sebep olduğu belli, daha da kötü hale geliyor. Sizin için demiyorum ama konudaki hakaretlere bir bakın, artık eleştiriden çıktı baya hakaret ediliyor.
Zaten bende dahil olmak üzere çoğunluk bebek doğmadan ülkesine dönüp, tedavi almasını söylüyor.

Konu nereye saptı? Kimse konu sahibinin yazmadığı bir şeyi yazmış gibi davranmıyor ki. İstemiyo işte yalan mı?

Konu sahibesini delicesine savunan arkadaşa gösterilen tepki mi ayıp?
Bravo ayıptan anladığınız buysa ne diyeyim ben size

Ben baştan beri okumuyorum konuyu dolayısıyla da bir hakaret görmedim.

Ben halihazırda bir hakaret okumadım konuda
Yalan da okumadım

Ben halihazırda bir hakaret okumadım konuda
Yalan da okumadım
Size göre olmayabilir, saygı duyarım. Ben bir anne olarak hamilelik depresyonu geçirmedim ama geçirmiş olsaydım ve bu söylenenleri duysaydım daha da yıkılırdım

En baştan beri takip ediyorsaniz lohusalıkta depresyon yaşadığımi bunun normal olduğunu yazdığımı görmüşsünuzdur değil mi ?
Evet hepsini okudum. Ancak olaya çok sığ bakıyorsunuz. Normal kriteriniz kendi yaşadıklarınızla sınırlı. Zor bir hamilelik ve doğum süreciniz olmuş. Sonrası da sıkıntılı ve endişeli geçmiş. Ama hep bebeğinizin üstüne titremişsiniz. Şimdi sizinle aynı olmayan başka bir hamilelik olayını, yaşadığınız tek tecrübeyle kıyaslıyorsunuz ve buna göre karar veriyorsunuz. Biz de hamile kaldık bizde de hormonlar tavan falan. Bırakın artık bu lafları. Her hamilelik, doğum,lohusalık kişiye özel.

Ki bu olayda linçlemenin bebeğe bir faydası yok. Aksine anneye yol gösterilsinki bebeği için en iyisini yapsın. Tamam bu konuda siz yol göstemişsiniz zaten. Ancak öncesi ve sonrasında olay alay etmeye kadar gelmiş. Bu tutumunun çok yanlış. Zaten bunalmış anne adayını daha dibe çekmenin bebeğe ne faydası var.

Evet hiç şaşırmadım sitenin kadınları yine sıraya girmiş "en makbul annecilik" oynamak için. Tamam siz harika insanlarsınız, çok da iyi annelersiniz, bu kadın çok kötü bir anne, oldu mu, rahatladınız mı?

Konu sahibi arkadaşa; ruhsal olarak iyi olmadığınız ortada. Siz de farkında olduğunuz için bunu bu kadar rahat söyleyebiliyorum. Alabiliyorsanız lütfen psikolojik destek alın. Çünkü gidişat gösteriyor ki bu duygularınız doğum sonrası depresyona dönüşebilir. Bebeğinizi sevmekte, ona bakım vermekte çok zorlanabilirsiniz. Oysa unutmayın, bu hikayede hiçbir sorumluluğu, hatası olmayan tek kişi bebeğiniz. Size ihtiyacı olacak. Bu düşünce daha zorlayıcı, biliyorum. Ama siz iyi olursanız bebeğinizle ilişkiniz de çok daha iyi olacak ve onun gözlerine baktıkça kendinizde her şeyi değiştirmek ve güzelleştirmek için güç bulacaksınız.

Ben annenin söze yatan birisi olduğunu bilsem yapıcı şeyler yazardım ama konu sadece bebek değil ki. Para pul mevsusuda dönüyor ortada.

Hiç kimse konu sahibesiyle dalga geçmedi, bu dalga geçilecek kadar basit bir mevzu değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…