Eşimden boşanmak istiyorum ve karnımdaki çocuğu sevemiyorum

Onun yerine destek alsanızya, 8 ay boyunca sevmiyorum istemiyorum diye dolanmaktan çok daha faydalı olurdu dimi
Tabi ki öyle, sonuna kadar katılıyorum. Bende bunu söyledim ama bir anda ülke değiştirmiş olması, çevresinde hiç insan olmaması, hamilelik, eş ailesi derken belki de olamadı yine de geç değil.
Anne olmak kolay değil, yürüdüğümüz en zor yol ve bu yolda ne yazık ki bazen böyle şeylerle de karşılaşabiliyoruz.
Hiçbir şey çözümsüz değil, inşallah bir an önce ülkesine döner ve tedavisine başlar

Üstteki yorumun birinden istiyormuş gibi anladım. Tamam o zaman aldırmak için neyi beklemiş? Siz ne olsun istiyorsunuz onu bir deyin belki konu sahibide sizden etkilenir aklı başına gelir falan.
Ben empati kurabiliyorum aramızdaki fark bu. Düşene tekme vurulmasına karşıyım. "Yapmasaymış etmeseymiş" sonuç olarak yapmış etmiş hamile ve çocuğunu sevmeyen bir anne. Hiç bilmediği bir ülkede kötü insanlarla yaşamak zorunda kalmış bu yüzden psikolojisi bozulmuş çocuğundan da soğumuş bir anne. Sizin gibiler anne olmasın demeyle iş çözülmüyor daha çok kangren oluyor. Kadının yardıma ihtiyacı var hem profesyonel hem de bizden duymak istiyor belli ki.

İnşallah

En baştan beri takip ediyorsaniz lohusalıkta depresyon yaşadığımi bunun normal olduğunu yazdığımı görmüşsünuzdur değil mi ?
Ha şunu da söyleyeyim, bebekler konusunda çok hassasım. Bu anne olmadan önce de böyleydi. Şimdi çok daha hassasım. Konuyu okuduğumdan beri bebek için çok üzülüyor, konudaki anne babaya çok kızıyorum. Ancak bu tarz yorumlar yapanlara da yine bebeğin akıbeti için kızıyorum. Bu tarz yorumlarla bebeği korumuyor aksine anneyi daha da dibe çekiyorsunuz.

Allah aşkına bu ne agresiflik. Bi sakin olun. Hayatınızda sıkıntılarınız var da millete sarmak için mi giriyorsunuz siteye.
Bakın işte ben o kadar yorum okudım ama kimseye hayatında sorun var ondan bunları yazıyor diye düşünmedim. Ben zaten bdvde çok nadir yorum yazarım asla da kimseye sarmam. Sadece 2 kere ban aldım onlarda kural ihlali gibi şeylerden dolayıydı ve 1 günlüktü. Emin olun hiç gerilmek istemezdim ama konu benim sakinlik sınırımı aşıyor tepkisiz kalamıyorum. Dediğiniz gibi birisi değilim yani.

Bizde onu diyoruz, sonuç olarak bir bebek var ortada bir ay sonra doğacak, önemli olan tek şey bu şu anda
Hiç bilmediği bir ülkede yaşamayı seçmiş pişman olmuş, bir adamla sevişmeyi seçmiş pişman olmuş, bebeği aldırmamış pişman olmuş, şimdi tüm seçimlerini toplamış pişmanlıklarını toplamış içindeki bebeğe yüklemiş

Ben annenin söze yatan birisi olduğunu bilsem yapıcı şeyler yazardım ama konu sadece bebek değil ki. Para pul mevsusuda dönüyor ortada.
Bu konudaki en önemli şey bebek ve yapılan tüm yorumlar onu korumaya yönelik olmalı. Diğerleri şu an içim teferruat ki daha önce de söyledim. Konu maddiyat değil kandırılmak.

Bende lohusa depresyonu geçirdim hemde ağır şekilde, üstelik ikiz doğurdum.. ailemin yanındaydım çok şükür ki atlattim.

Ama ben atlattım bir şekilde diye konu sahibini yargılamak doğru değil. Kendimle kiyaslayamam.
Konu sahibinin tedavi olması lazım ruh sağlığı iyi değil.. ağır depresyon geçiriyor.. çünkü konusunu anlatırken son cümlesinde bebeğini düşünüyor. Ülkesine dönmesine lazım... Ailesinin yanında olması lazım.

Yok yapmasaymis, etmeseymis demek yerine daha yapıcı yorumlar yapalım.

Yardım alması gerek. Ve desteğe ihtiyacı var. Doğurduğu zaman umarım anneliğini hisseder.

Ben de genelde yorum yapmam dayanamadım yaptım. Burda herkesin sinirleri geriliyor normal. Ben genelde karşı tarafla fazla empati kuran ve söylediklerimizin gittiği yeri de düşünen bi insanım bu yüzden direkt şöylesin böylesin diye kızamadım konu sahibine. Kızmak kadını çocuğuna karşı daha da doldurur bu yüzden hassas davranılmalı diye düşünüyorum.

Size yaşatılan kötü şeylerin kredisini çocuğa kesmeniz ve ona ödetmek istemeniz doğru değil. Babası isterse yanınızda olur zaten. Çocukta bir tek onların kanı değil sizinde kanınız var sadece babanın çocuğuymuş sizin hiçbir şeyinizmiş gibi davranmayın. O babası siz de annesisiniz. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Ben üyenin doğum sonrası bebeğiyle güzel bir bağ kuracağına inanıyorum çünkü bebeğini istemeyen gerçekten soğuyan biri, ülkesine dönmeyi düşünürken doktor erken doğum riski var dedi diye beklemezdi ne pahasına olursa olsun giderdi, bebeğini düşünüyor üzülüyor da, eşiyle bir haftadır konuşmuyorlarmış, evde yalnızlaşmış bu konuda ne yazdıysa şu son 1 haftanın etkisiyle yazılmış, eşi bugün konuşmaya ilgi göstermeye başlasa bir şeyleri düzeltmeye çalışsalar duyguları yine değişecek zira hamilelik böyle bir şey, duyguları en uç noktada yaşarsınız.

Kızıma hamile olduğumu duyduğumda nasıl olur diye ağladım, herkes mutluluktan ben üzüntüden ağladım, ilk usg görüntüsünde eşim bebeği görmenin sevinciyle ağlarken ben bön bön baktım, kimi zaman istemediğime kanaat getirdim kimi zaman ona bir zarar gelecek diye korktum, ne oldu? Şimdi 27 yaşında, herkes her şey bir yana kızım bir yana, her kadın bebek rahme ilk düştüğünde hemen bağ kuramayabilir, kimi kadının bebeğiyle bağı kucağına ilk aldığı anda başlar.

Konu sahibi bence siz bebeğinizi sevmiyor değilsiniz. Yaşadıklarınız sizi çok yıprattığı için kendinizden bile soğumuşsunuz. O yüzden böyle haykırışvari bir söyleminiz olduğuna inanıyorum başlıkta. İnsanlar da size yüklenmiş haliyle, karnınızdaki masumu düşünerek. Cidden ailenizin yanına dönüp bir süre destekleyici bir ortamda yaşayıp bir yandan psikolojik tedavinizi olmalısınız. Hem sizin için, hem de bebeğiniz için çok önemli bu. Hakkınızda hayırlısı olsun dilerim.

Yazmayayım diyorum da gerçekten herkes ne kadar hassas ne kadar naif ,bu lafım konu sahibine hayat kimin karşısına ne çıkaracağı belli değil ve " sırf onların kanı " dediğiniz canda onlardan daha çok sizin mitokondrinize hücrelerinize dek var ,anneliğe hazır değilseniz lütfen cinsel birlikte korunun . Annelik öyle 9 ay karnında taşıma ile olmuyor ,çocuğunuz için yeri gelip uyumayacak yemek yemeyecek belki bir insanla dahi gorusemeyeceksiniz vs vs bu artar gider sevmediğiniz çocuğa nasıl bunları yapabileceksiniz ?

Aha molla eksikti o da gelmiş. Sınavdan geçmeye kalmaya o karar veriyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…