Eşimden boşanmak istiyorum ve karnımdaki çocuğu sevemiyorum

8. Ayıma giricem çocuktanda soğudum

Sırf çocuk onların kanını taşıyor diye kendi çocuğumdan bile soğudum.
Şu zihniyette birine neyin empatisi? O bebek ister miydi böyle düşünen bir annesi olmasını!
Doktorlar olmaz dedi diye tedbirsiz davranıp hamile kal ohhh sonra ama şöyle ama böyle.
Yatmışsınız para kalkmışsınız para hiç önem vermiyorsunuz Allahtan!

E tamam pışpışlayın işte tutan mı var sizi
Ben evladına kıyanlardan nefret ediyorum siz alın bağrınıza basın
Cinayet dediğiniz şey kanunlarla tanınmış kürtaj hakkı.
Herkes sevgilisinden kocasından hamile kalmıyor. Kardeşini doğuran var memlekette. 13-14 yaşında abisinin babasının veya aile içinden başka birinin tecavüzüne uğrayan yavrular var. Sizin kızınız kardeşiniz tecavüze uğrayıp hamile kalsa doğurtursunuz, yeter ki size göre cinayet olmasın. Herkes inancını kendine saklasın, kendi günahından sorumlu olsun. Kadın sanki doğurmuş da çöpe atmış gibi linçleniyor. Belli ki peri masalı yaşayacak sanmış ama yanlış kişiyle evlenmiş. Keşke korunsaymış ama korunmamış. Benim iki çocuğum var ve dünyayı yakarım onlar için. Her iki hamileliğimde de karnımda hareketlerini hissetmediğim an hamile değildim sanki. Aşermedim koşa koşa bebek kıyafetleri almadım. Her kadın aynı şeyleri hissetmiyor. Herkes en mükemmel anne yarışında birinciliğe koşuyor. Ben almayayım ortalarda bir yer yeter.

Biraz olumlu pozitif yorumlar yapalım da durumunun farkına varsın gerçekle yüzleşsin. Konu açıldı yeni, alkolik üvey babayla kız çocuğunu aynı evde yaşatan kadın kadar kötü anne olmaz bence.

Tüp bebek yöntemi diye bir şey var duydunuz mu? Çocuğu olmayanlar gidip bir klinikle anlaşıyor ve yüksek oranda bebekleri oluyor. Bir kısım insanın o yöntemle de olmuyor çünkü onlar iyi insan kötü insan fark etmez, sınavı geçemiyorlar. Dünyanın en kötü insanının bile isterse çocuğu olabilir biliyor muydunuz? Mesela 6 yaşında kızını evlendiren anne babalar var, onlara nasıl çocuk verilmiş de anne baba olabilmişler hayret.

Aha molla eksikti o da gelmiş. Sınavdan geçmeye kalmaya o karar veriyor.
Yok yok molla değilim. Siz konu sahibinin söylediklerini okumadınız sanırım. Kendi iyi niyetliymiş de Allah o yüzden vermiş karşısındaki de kötü kalpliymiş o yüzden vermemiş gibi söylemleri oldu.Dikkat ettiyseniz ben konu sahibine asla kötü birşey yazmadım hatta bir an önce uçak bileti al dön dedim. Kusura bakmayın ama hiç suçu olmayan doğmamış bir bebek için nefret söyleminde bulunan kendisi. Tabiki içinde bulunduğu psikoloji ortada.Ancak nefret etmesi gereken bebeği değil eşi ve ailesidir.

Ne biçim yazdınız kadına ya
Hamile hormonları anyada konyada tavan
Maddi manevi değer görmüyor,gelgitli bir ruh hali...herkes henüz hamileyken annelik farkındalığı yaşamıyor malesef

Konu sahibine tek dileğim lohusa depresyonu yaşamaması olur ya belki ordan yırtar bi şekilde,Allah yardımcın olsun herşey yoluna girer illaki korkuya strese girme

Evet ben de bundan bahsettim zaten.Ayrıca siz bunu bana değil konu sahibine yazarsanız daha doğru olur. Çünkü insanların kalpleriyle o ilgileniyor.

Sonunda aklı başında bir yorum

Çok bunalmışsınız bu yüzden sağlıklı düşünemiyorsunuz..herkes bisürü şey yaşıyor ama evlatlarimizdan güç alıp yolumuza devam ediyoruz. Yapmayın, yaşadıklarınızı o yavruya yüklemeyin..önce eşinizle devam edip etmeyeceğinize acele etmeden sakince düşünüp karar verin,maddi şeylere bu kadar kafa yormayın..yok düğünü yalıda yapacakmış da neden mahallede yapmış..ya evlenmişsiniz olmuş bitmiş unutun artık..yok evlenirken ailesi birşey yapmamış..aileler eşya falan almak zorunda değil bence..ya bir çocuğu büyüt okut,üniversite v.s ailelerin ömür boyu canı çıkıyor bu masraflardan..evlenirken de karı koca kendi alsın artık kendi eşyalarını..ama kayınvalide konusunda haklısınız,ya ne var bu kadar kalacak,niye bu kadar çocuklarınızın hayatına giriyorsunuz ..biraz kendinizi toparlayıp eşinizle konuşun..yavrunuza da sıkıca sarılın..tamam mı

İyi olacak hastanın ayağına gelen Koalina, hamilelik depresyonu nedir en iyi bilen ama şu anda 4 yaşındaki biricik oğluna dünyaları verecek kadar seven bir annedir kendisi.

Konu çocuk ve annelik olunca insanların dilinin kemiği olmuyor cidden. Benim daha da kötü hissetmeme sebep olan bu tarz kötü yorumlardı, annem dahi sende bir anormallik var derdi. Kendimi çok yalnız hissediyordum. Bir süre çocuk istemiyorum diye depresyondaydım sonrasında sevemiyorum diye depresyona girdim, bir süre de istemediğim için çocuğum travmatik olacak diye depresyondaydım. Sonuçta su aktı yolunu buldu, dünyanın en tatlı çocuğu yanımda oldu.

yorumunuz çok güzel ve yapıcı öncelikle bir kadın olarak teşekkür ederim bu yorum için. Sadece tek bir noktayı düzeltmek istiyorum biz tüm kadınlar rahmimize düşer düşmez sevip bağlanmıyoruz. Ben kendi adıma hiçbir şey hissetmemiştim mesela 0 his. Bir arkadaşım doğurana kadar bir şey hissetmedi doğduktan sonra sevmeye başladı. Bazı kadınlar var zaman geçtikçe bebekle paylaşım arttıkça seviyorlar. Tüm kadınlar rahme düşer düşmez çok seviyor demek başkalarını kötü hissettirebilir.

Canım benim rabbim sana sabır versin burdan bu yazdıklarına cevap verip konuşmak çok basit olacak ama insan o işin içinde olmadığı sürece anlayamıyor Alllaha dua et rabbim sana en güzel kapıları açsın seni yanlış yola düşürmesin iyi düşün Allah’a sığın

Olur bu hayat işte.
Gebelik ve sonrasında lohusalıkta hormonların ani değişimi insanda psikolojik bazı çıkmazlara sebep oluyor.
Bu sebeple eşinle olan sıkıntılarından bağımsız olarak ilk önce kendi ruh-beden sağlığın sonrasında bebeğinin ruh-beden sağlığı için gecikmeden psikolojik destek al.
Zihninde çözemediğin meseleleri çözer, bebeğinle olan bağı kurarsın.

Evet haklısınız kendini gebeliğe hazır hissetmeyen yada hazırım sanıp bebek sorumluluğunun büyüklüğü altında ezilirim hissine kapılıp bağlanmayı kuramayabilenler vardır elbet bende uzunca bi süre kendimi bebeğe hazır hissetmediğim için yapmadım sebebi de konu doğurmak olsa 10 tane doğuralim mühim olan hakkıyla bakıp büyütmek ilgilenmek diye düşündüm. Kendimi hazır hissedince şükür olsun ki bebek te bağlanma da nasip oldu. Ben genel olarak konuştum hani genelde böyle oluyor der gibi. amacım da asla başkalarını kötü hissettirmek değildi. Uyarınız için teşekkür ederim

Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin, seneler ne çabuk geçmiş, ben anne oldum mesajın daha dün gibi

Güven duygusunun oluşmadığı bir evlilikte beklemediğiniz şekilde hamile kalmışsınız, üstüne bilmediğiniz bir yere taşınmışsınız. Her biri çok yeni, alışmak için hiç zamanınız olmamış. Hamilelik başlı başına insan kimyasını değiştiren bir olayken, tüm bunların sizi allak bullak etmesi anormal karşılanacak bir durum değil. Evet bebeğinizden soğumuş hissetmeniz üzücü ama bu durumda her şeyi hissedebilirsiniz. Şu anki psikolojinizle farkında değilsiniz bebeğiniz dünyanın en tatlı şeyi olacak, bu günlerinizi unutturacak. Bence kendinizi rahat ve güvende hissettiğiniz yerde ve kişilerin yanında süreci atlatmanız; doğum sonrası için de geçerli. Çok fazla desteğe ihtiyacınız var. Durumunuzun farkındasınız, profesyonel birine de başvurabilirsiniz. 5 aylık bebeği olan biri olarak tavsiyem hamileliğinizin son aylarını, doğumunuzu ve lohusalınızı güvendiğiniz ve destek gördüğünüz yerde geçirin. Bebeğinizin günahı yok, tercih yapma hakkı yok. Orada kalarak ikinize de haksızlık etmeyin, mutlu olmayı hak ediyorsunuz.

Çok, bunalmışsınız, hayatınızda çok ciddi değişiklikler, sounlar herşey üst üste gelmiş, bunalıma girmiş ve bir Çok şeyinn arasında sıkışıp kalmışsınız. Bebeği hissedemedim vs sözlerinizi de ruh halinizin etkisine bağladım. Çocuğunı istemeyen bir anne görmedim ben yazınızda.. Doktor riskli demiş bu sebepten yola çıkmamışsınız, ruh halinizden dolayı, şuan o kadar mutsuzsunuz ki, sanki sevemedim sanıyorsunız. Yaşadığınız, birikmiş hayal kırıklıklarından dolayı şuan tamamen karamsar bakıyorusunız haliyle. Depresyon nedir, çaresizlik nedir, çıkmazda kalmak nedir en iyi yaşayan bilir. Yapacağınız en doğru şey bebek doğmadan ailenizin, yanına dönmek. Sonrası çok zor olabilir. Sağlıkla kucağınıza alın inşaallah. Ve diğer tüm konularda rabnim, sizi feraha çıkarsın inşaallah.

Nedenn cocugunuzdan soguyasınız konuyu tamamen okumadım e ama sonucta esinize asıkken,seviyorken birlikte olup o bebege hamile kalmıssınız. Ozamanlar karnınızdakini seviyordunuz ama suan esinzle bosanma muhabbeti dönüyor diye mi bebekten soguypsunuz.boşanın, Dogurun alın cocugunuzu kendinize sıfır bir hayat kurun. Bazı bosanan kadınlar en sağlam gücü cocuklarından alıyor. Ben de ara sıra esimle tartısınca bebegime sıgınırım beni o mutlu eder ,benim enerjimi o an tek yükselten sey bebegim olur. O tartısma konusunh bebegime yansıtmayayım derken bi bakıyorum o an tartısmayi takmıyor umursamıyormusum yani ondan güç alıyorum. Ne güzel sizinfe suan güzel bir dayanagınız var. Belki sorumluluk zor gelir evet ama her anı güzeldir ondan cok sey ogreniyorsun tum bildiklerini unutup ona ögrettigin kadar ogreniyorsun sabrı öğreniyorsun hastalandıgında gercekten birileri için telaslanıyorsun vicdani duyguların degişiyor . Ben bir misafir cocugu geldiginde henuz bekarken uf gene mi su cocugunu getirmiş hiç durmuyor heryeri kurcalıyor anneme tantana ederdim ne zaman gidecekler diye. Anne olduktan sonra o cekmece dolap kurcalaması bile sizi mutlu ediyor cunku yavrun merak edşyor kesfediyor. Mutlu oluyorsun. Ya empati kurmayı tam anlamıyla yeniden öğreniyorsun. Allah isteyen hakedene nasip etsin ama soguyorum deme allahın gucune gider rabbim sınamasın seni agzından dökülenle, kendi canınla kanınla,o sadece babanın kanından olmuyor. Seni kınayanlar olmus ama az cok anlıyorum psikolojini. Esin ile ilgili konu bosanmalara gelecek kadar büyükse lafınızı yutmayın bosanın derim geri dönüşte nasılsa affediyor nasulsa susuyor diye daha kötü günler gecer o yuzden kararnız neyse devaö edin ama bebegniz günahsız sucsuz.

Bide ilk zmanalar bebegimi hissedemedim sevinemedim demişte bu normal bişey ben bebegim için heeseyi yaparım ama ilk gebeligimde yani ilk ayımda hamileligimi ögrendigimde evet mutluym soktayım ama ne bileyim hissedemşyosun zaten kasıgın civarında bir damat atıyor o bebegin içinde bişry var ama kafan almıyor. Dediler kalp sesini dyunca anneligini anlarsın. Yine anlamadım yavas yavas annelik duygusu yüklenmeye basladı o tekme atıslarıyla karnımda suzulusleriyle ki benim ruh sahlıgım falan yerindeydi ama yine de bazen tam annelik duygusu kimisinde doguma kadar karnındakini benimseyemiyor olabilir sadece kendinizi toparlayın ve en sonli parsgrafı uygulayın bilet alın gdin. Babası gelirse gelir gelmezse cocugunuza yetersiniz

Son düzenleme:
Türkiye'ye döner doğum yaparsın o senin bebeğin kimse engel olamaz seçmene kötü şeyler yaşanmış hele bir gelsin o minik eller sevmeme şansın yok korkma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…