Eşimden soğudum ne yapabilirim?

guclukadin11

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2022
50
27
28
Biz eşimle 4 yıldır uzaktan tanışıyorduk bir süre sonra tekrar aynı ortamda karşılaştık ve benden çok etkilendiğini daha yakından tanımak istediğini söyledi ben de tamam dedim ve bu şekilde ilişkiye doğru gittik zaman geçtikçe onu çok sevdim adı geçince bile heyecandan yerimde duramıyordum ama kendisine karşı sana ölüyorum bitiyorum hiç demedim hoşlandığımı sevdiğimi söyledim böylelikle evlilik yoluna girdik beni hep alttan aldı saygı duydu ama hiçbir zaman öyle aman aman bir ilgi göstermedi ya da mutlu olmam için ekstra bir şey yapmadı ben çok küçük şeylerden bile hep mutluluk çıkarmaya çalıştım beni sevdiğine inanmaya çalıştım ama o sevmenin ne demek olduğunu bilmiyordu evet kendince beni seviyordu ama benim için bir çabası yoktu neyse günü geldi ve biz evlendik ama çevremdeki herkes bizim ilişkimize hayrandı nişanlıyken çok eğleniyorduk birbirimize düşkündük benim çevremden kimse ona laf edemezdi keza onun çevresi de benim adımı kötü anamazdı evlendikten sonra ben onun yaşadığı şehire gittim ve orda kimsem yoktu tek başımaydım arkadaşlarım ailem hepsini bırakıp onun peşinden buraya geldim tabiki bunu severek yaptım ama hayatımın en büyük pişmanlığı oldu burada dağın başında bir ev tuttuk komşuluk ve akrabalık ilişkisi pek yok eşim benimle ilgilenseydi bunların hiçbiri benim için bir problem olmazdı biz daha çok yeni evliyiz 1 yıl 4 ay falan ve bu sürenin hepsi şu şekilde geçti; sabah işe gidiyor akşam geliyor yemek yiyor koltuğa geçiyor tv izliyor izlerken uyuyakalıyor es bile vermeden hep böyle geçti ben acaba bana dışarı çıkmayı teklif edicek mi diye denemek için bir süre hiç dışarı çıkmadım (1ay) ve bana Eşim bu kadar süre sen hiç çıkmadın gel gidelim senin için değişiklik olsun demedi bana karşı çok uzak cinsel ilişkiyi ben istemesem asla yaklaşmıyor anca kavga çıkarsa 2 gün iyi ve ilgili oluyor sonra yine aynı aslında biliyorum kötü biri değil ama bana karşı çok sorumsuz böyle böyle ondan çok uzaklaştım buluşacağımız zaman dizlerim titrerdi şimdi bana sarıldığı zaman kolum bile kalkmıyor sarılmak için ortada ihanet şiddet gibi şeyler olmadığı için bitirmek mantıklı gelmiyor ama bu şekilde yaşamak çok zor lütfen bana yardımcı olacak fikirlerinizi yazar mısınız ben çok ama çok yoruldum

Ailenizin yanında tatile gidin.
Gitmeden önce sağlam bir konuşma yapın düşünmek ve karar vermek için uzaklaşmam gerek felan bu tarz konuşma yapabilirsiniz.

Uzak kalmak ona da düşünme fırsatı olur belki.

Biz eşimle 4 yıldır uzaktan tanışıyorduk bir süre sonra tekrar aynı ortamda karşılaştık ve benden çok etkilendiğini daha yakından tanımak istediğini söyledi ben de tamam dedim ve bu şekilde ilişkiye doğru gittik zaman geçtikçe onu çok sevdim adı geçince bile heyecandan yerimde duramıyordum ama kendisine karşı sana ölüyorum bitiyorum hiç demedim hoşlandığımı sevdiğimi söyledim böylelikle evlilik yoluna girdik beni hep alttan aldı saygı duydu ama hiçbir zaman öyle aman aman bir ilgi göstermedi ya da mutlu olmam için ekstra bir şey yapmadı ben çok küçük şeylerden bile hep mutluluk çıkarmaya çalıştım beni sevdiğine inanmaya çalıştım ama o sevmenin ne demek olduğunu bilmiyordu evet kendince beni seviyordu ama benim için bir çabası yoktu neyse günü geldi ve biz evlendik ama çevremdeki herkes bizim ilişkimize hayrandı nişanlıyken çok eğleniyorduk birbirimize düşkündük benim çevremden kimse ona laf edemezdi keza onun çevresi de benim adımı kötü anamazdı evlendikten sonra ben onun yaşadığı şehire gittim ve orda kimsem yoktu tek başımaydım arkadaşlarım ailem hepsini bırakıp onun peşinden buraya geldim tabiki bunu severek yaptım ama hayatımın en büyük pişmanlığı oldu burada dağın başında bir ev tuttuk komşuluk ve akrabalık ilişkisi pek yok eşim benimle ilgilenseydi bunların hiçbiri benim için bir problem olmazdı biz daha çok yeni evliyiz 1 yıl 4 ay falan ve bu sürenin hepsi şu şekilde geçti; sabah işe gidiyor akşam geliyor yemek yiyor koltuğa geçiyor tv izliyor izlerken uyuyakalıyor es bile vermeden hep böyle geçti ben acaba bana dışarı çıkmayı teklif edicek mi diye denemek için bir süre hiç dışarı çıkmadım (1ay) ve bana Eşim bu kadar süre sen hiç çıkmadın gel gidelim senin için değişiklik olsun demedi bana karşı çok uzak cinsel ilişkiyi ben istemesem asla yaklaşmıyor anca kavga çıkarsa 2 gün iyi ve ilgili oluyor sonra yine aynı aslında biliyorum kötü biri değil ama bana karşı çok sorumsuz böyle böyle ondan çok uzaklaştım buluşacağımız zaman dizlerim titrerdi şimdi bana sarıldığı zaman kolum bile kalkmıyor sarılmak için ortada ihanet şiddet gibi şeyler olmadığı için bitirmek mantıklı gelmiyor ama bu şekilde yaşamak çok zor lütfen bana yardımcı olacak fikirlerinizi yazar mısınız ben çok ama çok yoruldum
Çalıştığı günler yorgun oluyordur muhtemelen ama hicmi izin yapmıyor. Hafta sonları nasıl geçiyor mesela? Siz plan yapsanız, hadi bugün şuraya gidelim deseniz ne der? Aslında mesele sadece dışarı çıkmak gezmekte değil, insan evin içinde de çok güzel vakit geçirebilir. Film izlersiniz, sohbet edersiniz..Ama anladığım kadarıyla eşiniz tek başınaymis gibi yaşıyor. Açık açık mutlu olmadığınızi söyleyin. Benim evlilikten beklentim bu değildi diyin.

Yani bu evlilik değil ev arkadaşlığı gibi bişey cinsellik olmaması zaten büyük bi sorun bir de ilgisizlik. Bilemedim. Çok uzatıp kendini yıpratma şimdi aldatmıyo vs der sineye çekersin yılların gider bir de psikolojin bozulduğuyla kalırsın. Bi süre uzaklaş bende

Ailenizin yanında tatile gidin.
Gitmeden önce sağlam bir konuşma yapın düşünmek ve karar vermek için uzaklaşmam gerek felan bu tarz konuşma yapabilirsiniz.

Uzak kalmak ona da düşünme fırsatı olur belki.
Bunu defalarca yaptım dediğim gibi 2 gün düzeliyor sonra yine aynı temel problem sevmeyi ve değer vermeyi bilmemesi

Adam her alanda pasif yatakta bile ilişkiyi başlatmıyor anladığım kadarıyla. dağın başında medeniyetten uzak bir ev niye tutuldu. bir sorun yok gibi görünüyor ama sizinle ilgilenmemesi bir yemeğe bile götürmemesi bence büyük bir problem.
Şuan o evden taşındık ama genel olarak bu şehirde insanlar çok pasif ya da beni sevmediler yaklaşmıyorlar konuşmaya çekiniyorlar mı artık biliyorum hiç öyle bir yapım yok gayet Güler yüzlü ve cana yakın davranıyorum ki bu benim karakterim. Sosyal çevre kuramadım eşim de bu şekilde davranınca yapayalnız kalıyorum

Yani bu evlilik değil ev arkadaşlığı gibi bişey cinsellik olmaması zaten büyük bi sorun bir de ilgisizlik. Bilemedim. Çok uzatıp kendini yıpratma şimdi aldatmıyo vs der sineye çekersin yılların gider bir de psikolojin bozulduğuyla kalırsın. Bi süre uzaklaş bende
Tam olarak öyle ama beni anlamak istemiyor beni mazoşistlikle suçluyor ben melankolikmişim ve acı çekmeyi sevdiğim için problem arıyormuşum onun bakış açısı bu her akşam eve geliyorum bir yere mi gidiyorum bir şey mi yapıyorum daha ne istiyorsun diyor eve gelmeyi ilgi zannediyor arada Tv izlerken elimi tutuyor ve bu onun için bi sevgi göstergesi ama bu benim için asla bi sevgi değil muhabbet yok iletişim yok aşk zaten yok yatak yok bu nasıl bi evlilik ben anlamadım

Aslında kendinize bir hayat kursanız siz de o zaman kıymete binersiniz. Evde tüm gün eşini bekleyen ona hazırlık yapan ev hanımlarının hiçbir zaman değeri bilinmiyor. Yemeğini yap, çamaşırı yıka ütüle, evi temizle, akşam güleryüzle karşıla gibi eylemler sonucu kıymeti bilinen çok az kadın görüyorum ben. Onun yerine işe girin kendinize arkadaş ortamı kurun arada arkadaşlarınızla akşam buluşun iş çıkışında. Hem o zaman hayatınız eşinizden ibaret olmadığı için ona karşı beklentileriniz azalır hem de onun gözünde her an kaybedebileceği birine dönüşürsünüz.

Tabi ben evli falan değilim bunları g.tümden uyduruyorum. Evli olan arkadaşlar daha iyi bilir dışarıdan gördüklerimle çeşitli şeyler uydurdum sadece :KK70:

Çalışmıyorsunuz galiba. Bence iş bulup çalışmaya başlayın hem kafanız dağılır bir değişiklik olur size hemde çevre edinirsiniz. İnsanlar size yaklaşmıyorsa siz yaklaşın. Ardından arkadaşlarınızla hafta sonu için planlar yapın. Bakalım o zaman tepkisi ne olacak? Kendide bir süre sonra sizin aktif olduğunuzu görürse o da plan yapıp size uymaya başlayabilir.
Ama sizin acilen cinsellik konusuna da çözüm bulmanız gerekiyor. Bi doktora görünmeli. Siz yaklaşmadan size yaklaşmaması garip. Hiç mi istemiyor? Cinsellik aşkın, tutkunun pekiştiricisidir bence. Onun olmaması bile ayrılık sebebi.

Çalıştığı günler yorgun oluyordur muhtemelen ama hicmi izin yapmıyor. Hafta sonları nasıl geçiyor mesela? Siz plan yapsanız, hadi bugün şuraya gidelim deseniz ne der? Aslında mesele sadece dışarı çıkmak gezmekte değil, insan evin içinde de çok güzel vakit geçirebilir. Film izlersiniz, sohbet edersiniz..Ama anladığım kadarıyla eşiniz tek başınaymis gibi yaşıyor. Açık açık mutlu olmadığınızi söyleyin. Benim evlilikten beklentim bu değildi d
Çalışmıyorsunuz galiba. Bence iş bulup çalışmaya başlayın hem kafanız dağılır bir değişiklik olur size hemde çevre edinirsiniz. İnsanlar size yaklaşmıyorsa siz yaklaşın. Ardından arkadaşlarınızla hafta sonu için planlar yapın. Bakalım o zaman tepkisi ne olacak? Kendide bir süre sonra sizin aktif olduğunuzu görürse o da plan yapıp size uymaya başlayabilir.
Ama sizin acilen cinsellik konusuna da çözüm bulmanız gerekiyor. Bi doktora görünmeli. Siz yaklaşmadan size yaklaşmaması garip. Hiç mi istemiyor? Cinsellik aşkın, tutkunun pekiştiricisidir bence. Onun olmaması bile ayrılık sebebi.
Bebeğim henüz çok küçük yoksa tabiki çalışmayı çok istiyorum.. Cinsellik konusunda benim de sıkıntılarım var ama genellikle onun libidosunun düşük olduğunu düşünüyorum

Siz aslında eşinizden sogumamışsınız, eşiniz sizden soğumuş.
Siz başrolde kocanızın olduğu bir filmde, yan karaktersiniz.
Arada bir firsat verilirse bir kaç sahnede görünüyorsunuz o kadar.
Tüm gün evde oturup, kocasının akşam eve gelip onunla ilgilenmesini bekleyen kadinlar gibisiniz, geçmiş olsun.
Kendi hayatınızın başrolü kendiniz olun, merkeze kocanızı koymayın.

Eşinizle zaman geçirirken bazen sanki karşınızdaki arkadaşınızmış gibi zaman geçirmeye çalışın. Romantil bir ilgi, yakınlaşma beklemeden sadece kafa dağıtmak için dışarı çıktığınız arkadaşınız gibi konuşun, sohbet edin. Aranızdaki iletişimi güçlendirin.

Çoğu erkek "romantik olmak, ilgi göstermek" gibi şeyleri kavrayamıyor. Mesela belirli bir gün söyleyin size çiçek alsın, istediğiniz hediye varsa söyleyin alsın, illa karşı tarafın neyi yapması gerektiğini anlamasını beklemeyin.

Bebeğiniz olduğunu konuya ekleyin bence ona göre yorumlar alırsınız. Çok önemli bir ayrıntı çünkü. 1 yıl 4 aylık evlisiniz daha evliliğiniz oturmamış, yaşadığınız yere alışamamışsınız, cinsel hayatınız sorunlu ama hemen bebek yapmışsınız. Karı kocalığa alışamadan anne baba olmuşsunuz.

Böyle bodoslama ilişkiye başlayan kadınlar hep mutsuz oluyor ve karşı tarafı tanımıyorlar.. Evlenmiş olsalar bile kendilerini ifade edemiyorlar sonra tavşan dağa küsmüş olayı başlıyor..

Hep ilgi bekliyorlar, adam biraz konuşmasa kendileride sus pus oluyorlar bu adamlarda robot değil kumandayla çalışmıyorlar onlarda insan..

Siz, evliliğiniz için ne gibi heyecanlar yaratıyorsunuz yada evliliğinize ne katıyorsunuz, süprizler yapıyor musunuz mesela?

Bebeğiniz olduğunu konuya ekleyin bence ona göre yorumlar alırsınız. Çok önemli bir ayrıntı çünkü. 1 yıl 4 aylık evlisiniz daha evliliğiniz oturmamış, yaşadığınız yere alışamamışsınız, cinsel hayatınız sorunlu ama hemen bebek yapmışsınız. Karı kocalığa alışamadan anne baba olmuşsunuz.
Haklı olduğun noktalar var ebeveyn olmak için biraz erkenci davrandık.. Ama bana mükemmel bir baba profili çizdi ve bu problemler o zaman bu kadar çığ gibi değildi çözülmediği için bu hale geldi

Böyle bodoslama ilişkiye başlayan kadınlar hep mutsuz oluyor ve karşı tarafı tanımıyorlar.. Evlenmiş olsalar bile kendilerini ifade edemiyorlar sonra tavşan dağa küsmüş olayı başlıyor..

Hep ilgi bekliyorlar, adam biraz konuşmasa kendileride sus pus oluyorlar bu adamlarda robot değil kumandayla çalışmıyorlar onlarda insan..

Siz, evliliğiniz için ne gibi heyecanlar yaratıyorsunuz yada evliliğinize ne katıyorsunuz, süprizler yapıyor musunuz mesela?
Asla öyle yaklaşmadım.. her zaman kendimi en doğru şekilde ifade ettim isteklerimi dile getirdim, birbirimizin sorumluluklarından bahsettim ve bunları defalarca defalarca yaptım 2 gün iyi olup 3. Gün yine aynı insana dönüşüyor zaten ben bi sohbet konusu açmasam saatlerce konuşmaz. Her özel günümüzde ona hediye aldım gel şuraya gidelim bunu yapalım dediğimde dediği tek şey yorgunum çıkasım yok of evde uzanmak istiyorum ve ben de artık pes ettim maalesef..

Eşinizle zaman geçirirken bazen sanki karşınızdaki arkadaşınızmış gibi zaman geçirmeye çalışın. Romantil bir ilgi, yakınlaşma beklemeden sadece kafa dağıtmak için dışarı çıktığınız arkadaşınız gibi konuşun, sohbet edin. Aranızdaki iletişimi güçlendirin.

Çoğu erkek "romantik olmak, ilgi göstermek" gibi şeyleri kavrayamıyor. Mesela belirli bir gün söyleyin size çiçek alsın, istediğiniz hediye varsa söyleyin alsın, illa karşı tarafın neyi yapması gerektiğini anlamasını beklemeyin.
Biz zaten öyle bir çifttik herkes ama herkes hayrandı bize birbirimizin gözüne bakıp ne demek istediğini anlardık son ses müzikle dans ederdik çocuk gibi eğlenirdik pikniğe gidip ateş yakıp saatlerce müzik dinlerdik ama bir süre sonra fark ettim ki bunların hepsini organize eden planlayan benim. Ben istiyorum ki karşımdaki insan bir gün ya bir gün beni mutlu etmek için bir çaba göstersin ona defalarca bir gün eline bir çiçek alıp gelerek beni mutlu edebilirsin ben çok küçük şeylerden mutlu olabiliyorum dedim ama nafile ya beni sevmiyor mutlu etmek istemiyor ya da bu onun ruhunda yok dediğim gibi sevmeyi bilmiyor mutlu etmeyi bilmiyor

X