Eşime aşkım diyen kv

Evet sevgiden, efendim(!)

Ha sizin kit ve mide bulandirici sekilde dusunceli hatta dusuncesiz olmaniz bu gercegi degistirmiyor.

.......Olur,tum dunya su an sevginin askin (bunlari iceren ifadelerin) sadece sevgiliye duyulan ya da soylenen bir sey oldugunu sizin yorumunuzla anladi ve kafalarini yere gomduler.

Gercekten Anne ve babalarin masum sekilde cocuklarina ya da cocuklarin ayni sekilde Anne babasina bu tür askim vs. demesinin altinda igrenc seyler arayan hastalikli ve sapiktir net!

Eniste,komsu bunla ilgili kel alaka ornekler. Siz enistenize ve komsunuza bi deyin cunku biz demeyiz,ne oldugunu bize aktarirsiniz ama ana babalarin cocuklarina dedigine de kimse karisamaz.
Sonra oğlu, bir kıza gerçekten aşık olunca odalara kapanıp ağlar sizin gibiler

Hayattaki rollerinizi kabullenseniz iyi olur
Yoksa karşıdan mide bulandırıcı görünmeye devam edersiniz böyle

Bilinçdışınız ne kadar rezil
Yazık

Merhaba, eşimin annesi çok politiktir. Oğluyla arası bozulmasın diye oğlunun yanında bana çok iyi davranır, hep kendini çok ince düşünen biri gibi lanse eder. Ama sürekli yanımda eşime aşkım, birtanem der. (Rahatsız oluyorum). Eşim nereye gitse nereye gelse arar naptın nerdesin gittin mi geldin mi?. Ben aileme bu kadar haber etmiyorum ilk başlarda merak ediyordur o yüzden yapıyordur diye düşünüyordum ama eşimin attığı her adımdan haberi olsun istiyor. Sürekli eşimi akşamları arıyor 45 dk-1 saat konuşuyorlar. Benim ailem uzakta, eşimin ailesiyle aynı şehirdeyiz. Bir sağlık probleminden dolayı annem kv’yi arıyor geçmiş olsun demek için, sürekli benim onunla neler yaptığımı anlatıyor nispet yapmak için adeta. Anneme bilerek anlatmıyordum, sonuçta uzaktayız üzülebilir vs. Diye. Kadın 2 senelik herşeyi anlatmış anneme durup dururken. O kadar sinir oldum ki. Eşimle aramız limoniydi bugün konuşalım diye oturduk. Asla içimde tutamıyorum. Son olaya değinmeden kv’nin aşkım demesinden girdim, onların her problemine koşup kendi ailesini 2.plana atmasına kadar(beni-çocuğumuz yok) herşeyi anlattım. Annem bana düşkün olabilir nereye gidip gitmediğimi haber ediyor olmam da bizim aile dinamiğimiz böyle diyor. Ailesine maddi yardımda bulunuyor ama benim haberim yok bir de aynı işte çalışıyoruz sonuçta benimde katkım var o parada. Anca böyle tartışmalarda konusu açılınca söylüyor. Yoruldum artık. Ne yapcam bilmiyorum.
Ben annemle Allah’ın her günü 1 saatten fazla görüntülü konuşurum akşam kızlarla ekstra watsap grup konuşuruz eşim bundan rahatsız olsa gözlerimi devirir sana ne derdim puh kimseyi ilgilendirmez size vakit hiç ayırmıyor sa orası başka

Maddi konuda destek olmak kötü bir şey değil ama sizle bunu paylaşmak zorunda çalışıp çalışmasanız bile paylaşmak zorunda

Aşkım gibi tatlı kelimelerdir ben karışmadım sanırım ama doğru değilmiş pedagoglarda söyler mesela ben oğlumu aslan oğlum canım oğlum diye hitap ediyorum

Peki babasi kizina askim diye hitap etse bunu da dogal karsilar miydi bunu normal bulan kisiler?
Eşim kızıma aşkım prensesim gülüm der ben rahatsız olmadım şimdiye dek çünkü sizin zihniyetiniz insani fizibiliteniz kokmuş çürümüş utanmanız lazım da neyse

Allahim ne güldüm ya..oğluna askim bitanem diyormuş kv .Bundan rahatsız olunuyormus forumdaki kv gelin çekişmeleri beni baya gulduruyor😀
Benim babama, baba, babacım, babiskom,adamım,askim dediğim de oldu. Annem de telefonumda birtanem diye kayitliydi universitede.Bir arkadaşım yurtta kalırken babasıyla tlf konuşmalarında askim diyerek konuşuyordu basta yanlış anladık sonra babasi olduğunu öğrendik ne tatlı dedik.. bunda bile art niyet arayanlar olmuş.pess doğrusu...

Her aile ilişkisinin dinamiği farklı oluyor. Ben babamla bazen bir saat konuşurum., ama annemle on dk konuşur kapatirim. Onlarla ev gezmesi, sürekli görüşmek hoşuma gitmez ama her hafta sonu ailesiyle plan yapanlar da var.alisma , kültür meselesi...

Siz de boule biriyle evlenmişsiniz aldiginiz adam bu. Bunun sinyallerini önceden göremediniz mi.acele etmeseydiniz evlenmekte.yil olmuş 2024 . Bir kaç sene birseyleri tecrübe etmeden evlenmek doğru değil benim açımdan.

Burada bir sorun yok yani, bazi insanlar böyle. Sizden habersiz maddi olarak destek çıkması vs sorun.o konuda haklısınız.
Ben de eşimin annesiyle bir saat konuşmasından rahatsiz olurdum.chnku buyudukten sonra artik bireysellesme olmali. Bazisi hala eve kacta geleceginin hesabini veriyor aolesine.ne sacma..acinasi bir durum..bu yuzden ben evlenmezdim boyle biriyle..ama bu bir kusur degil. Tercih meselesi. Herkesin aile yasami farkli.Durduk yere kv düşmanlığı yapmanın da anlami yok.o da anası.yarin ayrılık olsa Siz gideceksiniz anne olacak yanında.

Durumu konuşup, rahatsızlığınız dile getirebilirsiniz.
maddi destek kesinlikle konuşulmalı.
Ama anneyle mesafe konusunda geç kalmışsınız.adam hep böyleymiş.degistirmek zor.

Sevgilim, aşkım gibi hitaplar çok sakıncalı!

Çocuklara seslenirken kullanılan en doğru hitap şeklinin isimlerinin kullanılması veya ‘kızım, oğlum, çocuğum, yavrum, evladım’ gibi söylemler olduğunu aktaran Ayşe Şahin, “Bu hitaplar çocuklar için oldukça uygun ve yeterli. Bazı durumlarda çocuğa ‘canım kızım, canım oğlum’ denmesinin de bir sakıncası yoktur. Ancak ebeveynlerin çocuklarına ‘sevgilim, aşkım’ şeklinde hitaplarda bulunması oldukça sakıncalı. Bu söylemler çocuğun ruh sağlığına ve cinsel kimlik gelişimine zarar veriyor. Çocuklar özellikle cinsel kimlik evresi olan 3-6 yaşlarındayken ebeveynlerinden doğru mesajlar almalı.” İfadelerini kullandı.
Klinik Psikolog Ayse Sahin

Son düzenleme:
Ne kadar sapik dusunceli bir yaklasim ya bu tür seyler ya. Vallahi Abi siz nerde yasiyorsunuz dag basinda mi kaldiniz magarada mi yetistiniz nedir bu? Kac yasindayim ve babam da benim askimdir bende onun askiyimdir yani Askim demek illa gercekten sadece ask,sevgili vs. Sizin dusuncelerinizi iceren anlamlarda mi oluyor ya da Anne Baba bunu cocuklarima kullandi mi illa ki sapik sapik fikirler Mi geliyor akliniza? Ne Tür travmalariniz var acaba
İşin kötüsü de bu düşünce tarzında olan insanların ileride çocuklarımızla arkadaş , eş, dost , komşu olabileceği gerçeği 😔Hayatında hiç Sevgi sözcüğü duymamış, sevgi görmemiş kişilerin küçücük bir kelimeden iğrençlikler çıkarması, bu düşünce yapısında olması çok korkutucu geliyor bana.Akılları hep oralara çalışıyor gibi.

Merhaba, eşimin annesi çok politiktir. Oğluyla arası bozulmasın diye oğlunun yanında bana çok iyi davranır, hep kendini çok ince düşünen biri gibi lanse eder. Ama sürekli yanımda eşime aşkım, birtanem der. (Rahatsız oluyorum). Eşim nereye gitse nereye gelse arar naptın nerdesin gittin mi geldin mi?. Ben aileme bu kadar haber etmiyorum ilk başlarda merak ediyordur o yüzden yapıyordur diye düşünüyordum ama eşimin attığı her adımdan haberi olsun istiyor. Sürekli eşimi akşamları arıyor 45 dk-1 saat konuşuyorlar. Benim ailem uzakta, eşimin ailesiyle aynı şehirdeyiz. Bir sağlık probleminden dolayı annem kv’yi arıyor geçmiş olsun demek için, sürekli benim onunla neler yaptığımı anlatıyor nispet yapmak için adeta. Anneme bilerek anlatmıyordum, sonuçta uzaktayız üzülebilir vs. Diye. Kadın 2 senelik herşeyi anlatmış anneme durup dururken. O kadar sinir oldum ki. Eşimle aramız limoniydi bugün konuşalım diye oturduk. Asla içimde tutamıyorum. Son olaya değinmeden kv’nin aşkım demesinden girdim, onların her problemine koşup kendi ailesini 2.plana atmasına kadar(beni-çocuğumuz yok) herşeyi anlattım. Annem bana düşkün olabilir nereye gidip gitmediğimi haber ediyor olmam da bizim aile dinamiğimiz böyle diyor. Ailesine maddi yardımda bulunuyor ama benim haberim yok bir de aynı işte çalışıyoruz sonuçta benimde katkım var o parada. Anca böyle tartışmalarda konusu açılınca söylüyor. Yoruldum artık. Ne yapcam bilmiyorum.
Annesi ? Ondan da kıskanmıyorsun inşallah

Bazı hemcinslerimiz neden sorunun eşleri olduğunu anlamıyor🤷‍♀️ Ailesine gizli gizli maddi yardımda bulunan eş, annesine her gittiği yeri anlatan eş, karısını ailesi gibi görmeyen eş, bizim aile dinamiğimiz böyle deyip rest çeken eş, kayınvalidenin hatası nerede? Erkek her şeye karışılmasına izin verirse, eşiyle ailesi arasında denge kurmazsa, kayınvalide 7/24 de arar, telefonda 5 saat nereye gittin, ne yedin ne içtin, rüzgarda mı kaldın terledin mi diye de sorar.

Annelerin aşkım birtanem sözlerine de takılmayın lütfen, herkes evladını çok sever herkesin evladı gözünün nuru hayatının biriciğidir, ileride bebek düşünüyor musunuz bilmiyorum ama düşünüyorsanız size de isteyen herkese de Allah nasip etsin inşallah🙏

Göreceksiniz ki bebeğiniz hayatınızın en büyük aşkı oluyor, dün Ezgi Mola’nın kısa bir videosuna denk geldim, bebeğinin ayaklarını öpüyordu öperken de “bana pamukçuklu ayakları öpmekten mutlu olacağımı söyleseler inanmazdım” dedi, bebeğinizi büyütüp kazık kadar da yapsanız sevgisi daim oluyor, ki annelik de böyle bir şey zaten.

Evliliğim 2 ay önce bitti . Benim ex kadın sürekli yemeğe çağırıyor sürekli onda olalım istiyor , her gün oğlu ile raporlaştığı halde akşam beni de taciz mesajları ile bunaltıyordu . Geldi mi , uyudu mu , yedi mi diye .. Oğlu dışarı çıksa arada eve gelsin diye beni darlardı. Asla sınırını bilmedi . Konularımda var bana her ay özel durumumu sorar , çocuk için şuraya buraya gidin diye de yönlendirme yapardı . Ben çok sonra idrak ettim ki ; o yemeğe çağırmaları beni düşündüğü için değilmiş . Oğlu kendi düzeninden kopmasın , benim düzenime alışmasın diyeymiş . Bazı annelerin oğulları evlenince kuma damarları çıkıyor sanki . Karısı gibi sabahtan akşama kadar aramak bana çok mantıklı gelmiyor . Benim yokluğumu hissetmiyordu oğlu . O boşluk bir şekilde doluyordu . Ben memlekete geldiğimde adam beni özler diye düşünürdüm ama ben kapıdan çıkardım annesi oğlunu hemen yanına alırdı . Bırak ya bırak . Az evdeki yokluğumu anlasın . Ne bileyim evet bu evde o olmadan hiç tat tuz yok desin . Yemeği önüne konmasın .
Yapmadı . Kadının tüm derdi oğluna adanmış bir hayat idi . Beni de oğluna hizmetçi olarak görüyordu. Size tavsiyem kadınla siz konuşun ama tatlı tatlı . Sen böyle yaptığın için bana alışamıyor müsaadenle ben takip edeceğim kocamı artık diyebilirsiniz . O da anlar diye düşünüyorum.

Aynı şeyleri yaşadık. Ben de boşandım.
Kayınvalidem olmayınca huzur buldum

Çocuklara "aşkım, sevgilim vs " gibi hitaplarda bulunmak uzmanların tavsiye ettiği bir şey değil. Ama sonuçta herkesin kendi çocuğu uzmanların tavsiyesini dinleyip dinlememek kendilerine kalmış bir şey. Ben de maalesef aslında buna uyamayanlardanım, bir şekilde çıkıyor ağzımdan. ama belli bir yaştan sonra benim bu hitaplarım yavrum, çocuğum, oğlum gibi şeylere evriliyor. Çünkü belli bir noktada bu evrilmezse çocukta birey olduğunu anlamamak, hala kendini küçük bir çocuk gibi hissetmek gibi şeylere sebep olabiliyormuş.Beni de bir doktor uyarmıştı geçmişte.

Bir de bu hitapları çocuklar yetişkin olduktan sonra söylediğimizde, partnerleri tarafından hala bir çocuk ya da bağımlı bir kişilikmiş gibi algılanıp evlilikte sorun oluşturabileceğini düşünüyorum. Bir araştırmada anneye yakın yaşayan ya da çok bağımlı yetişkinlerin libidolarında ve hormonlarında düşüş görüldüğü fark edilmişti diye hatırlıyorum.

Her çocuğunu aşkım, sevgilim diye seven ebeveyn elbette sapkınlık barındırmıyor olabilir ama ülkemizde "duygusal ensest " denilen kavramın varlığı da sık sık dile getiriliyor ve bu çoğunlukla erkeklerin kızlarına değil annelerin oğullarına karşı sergiledikleri bir tutum. Bunun geçmişi, nedenleri, kültürle bağı ya da ülkede ki sağlıksız evliliklerin rolü araştırılabilir elbette lakin bu tanımı da birçok uzman yine kullanıyor.

Dengesiz bir kadını baz alamayız ama konuda ki kayınvalide karakteri oturmamış kendini geliştirmemiş bir insan olabilir,cahil bir kadın olabilir gelini belki rakip görüyordur. Veya gelini sevmiyor kasıtlı yapıyordur.
Konu sahibinin evliliğinde çözmesi gereken daha ciddi sorunlar var.
Gelini sevmiyor evliliğe okey vermesi o zaman hayatta en sinir olduğum şey...

Çocuğumuz olmuyor zaten çocukta istiyor muyum çok istemiyorum gibi. O yüzden çocuk konusunda bir problem yok. Bir de eşim grip olduğunda abartmıyorum saat başı beni arıyor nasıl oldu geleyim bakayım ilaç verdin mi çorba yapayım diye, o kadar bunaltıyor ki beni bir gün anne sen gel benim işim var diye çıkıp gittim artık beni ararsa da telefonu eşime veriyorum. Eşime de söyledim kendisine de söyledim beni yetersiz hissettiriyor bu durum diye. Değisen bişey olmadı. Bir keresinde de ailemi ziyarete gitmiştim annemle fotoğraf çekinmiştim onu paylasmıstım sosyal medyamda. Döndüğümde bana bozuk davranıyordu sebebini sorduğumda, hiç biz fotoğraf çekinmiyoruz benimle neden çekinmiyorsun diye ağlamıştı. Bende alttan almıştım.
Iste boyle mantiksiz davranislari alttan almayarak baslamalisiniz. Ayni hatayi ben de yaptim. Bunlara elini veren kolunu kaptirir. Orda alttan almazsaniz abartarak ilerleyemez. Bu kadinlar boyledir. Ne alaka yani siz corba yapamiyor musunuz kocaniz bebek mi? Hele de o fotograf olayinda birakin aglasin yav. Esiniz size bu konuda laf soyluyorsa zaten o adam da es olmayi hak etmiyor. Baska konularda anlattim benim kv de ilk defa ailemin yanina gittigimizde oraya gittin beni unuttun demisti ikinci gun djdjjd. Insan bu haksizliklarla doluyor. Burdaki tuzu kuru kadinlar da hemen askima takilmanizi gormusler ya sanki diger sorunlarin onemi yok. O kvyi bir sekilde hayatinizdan uzaklastirmalisiniz. Fotoya mi takildi agliyor mu birakacaksiniz aglayacak. Ailemle fotomu profil fotosu yaptim diye benim kvnin yarattigi dramayi daha anlatmamistim haha. Bu cins kvler kesinlikle psikologlarca arastirilmali. Cinsel haz vs olmasina gerek yok. Bu kvler sorunlu. Onlarin askimi bebegimi masum evet ama askim bebegim adi altinda herkesin hayatina hukmetmek surekli herkese ozur dilettirmek surekli emrine amade yapmak, olsalar da memnun olmamak bu bambaska boyut.

Çocuklara "aşkım, sevgilim vs " gibi hitaplarda bulunmak uzmanların tavsiye ettiği bir şey değil. Ama sonuçta herkesin kendi çocuğu uzmanların tavsiyesini dinleyip dinlememek kendilerine kalmış bir şey. Ben de maalesef aslında buna uyamayanlardanım, bir şekilde çıkıyor ağzımdan. ama belli bir yaştan sonra benim bu hitaplarım yavrum, çocuğum, oğlum gibi şeylere evriliyor. Çünkü belli bir noktada bu evrilmezse çocukta birey olduğunu anlamamak, hala kendini küçük bir çocuk gibi hissetmek gibi şeylere sebep olabiliyormuş.Beni de bir doktor uyarmıştı geçmişte.

Bir de bu hitapları çocuklar yetişkin olduktan sonra söylediğimizde, partnerleri tarafından hala bir çocuk ya da bağımlı bir kişilikmiş gibi algılanıp evlilikte sorun oluşturabileceğini düşünüyorum. Bir araştırmada anneye yakın yaşayan ya da çok bağımlı yetişkinlerin libidolarında ve hormonlarında düşüş görüldüğü fark edilmişti diye hatırlıyorum.

Her çocuğunu aşkım, sevgilim diye seven ebeveyn elbette sapkınlık barındırmıyor olabilir ama ülkemizde "duygusal ensest " denilen kavramın varlığı da sık sık dile getiriliyor ve bu çoğunlukla erkeklerin kızlarına değil annelerin oğullarına karşı sergiledikleri bir tutum. Bunun geçmişi, nedenleri, kültürle bağı ya da ülkede ki sağlıksız evliliklerin rolü araştırılabilir elbette lakin bu tanımı da birçok uzman yine kullanıyor.
Bilincli, objektif yaklasiminiz ve özelestiri yapabilme olgunlugunda olmaniz takdir edilesi.
Cocuk birey oldugunu anlamama riskine maruz kaldigi gibi ayni zamanda anne de cocugu kendisinden bagimsiz bir birey olarak görmemekte israr edebiliyor.
Duygusal ensest de hafife alinmamasi gereken bir konu: Babasina da ayni sekilde "askim" diye hitap edildigini goren bu cinsel kimligin oturdugu yaslardaki erkek cocuk, kendisini babasiyla rakip olarak da algilayabiliyormus.

Sonra oğlu, bir kıza gerçekten aşık olunca odalara kapanıp ağlar sizin gibiler

Hayattaki rollerinizi kabullenseniz iyi olur
Yoksa karşıdan mide bulandırıcı görünmeye devam edersiniz böyle

Bilinçdışınız ne kadar rezil
Yazık
Bence sizler gibiler rollerini karistirmazsa hayat daha kolay ve iyi olur.Kel alaka yorumunuz gercekten. Gayet de bilincliyim sizin kadar narsist dusunemiyorum sadece diyelim. Sifa dilerim,bu yorumumu da sikayet edebilirsiniz bu arada,ne diyorduk dogru soyleyeni dokuz koyden kovarlarmis.🙋🏼‍♀️

Sevgilim, aşkım gibi hitaplar çok sakıncalı!

Çocuklara seslenirken kullanılan en doğru hitap şeklinin isimlerinin kullanılması veya ‘kızım, oğlum, çocuğum, yavrum, evladım’ gibi söylemler olduğunu aktaran Ayşe Şahin, “Bu hitaplar çocuklar için oldukça uygun ve yeterli. Bazı durumlarda çocuğa ‘canım kızım, canım oğlum’ denmesinin de bir sakıncası yoktur. Ancak ebeveynlerin çocuklarına ‘sevgilim, aşkım’ şeklinde hitaplarda bulunması oldukça sakıncalı. Bu söylemler çocuğun ruh sağlığına ve cinsel kimlik gelişimine zarar veriyor. Çocuklar özellikle cinsel kimlik evresi olan 3-6 yaşlarındayken ebeveynlerinden doğru mesajlar almalı.” İfadelerini kullandı.
Klinik Psikolog Ayse Sahin
Eminim,Su dusunceyi savunanlarin cogu kucucuk cocuklarina kufur ogreten ve bununla gurur duyan kesimdendir(varsayim) ama ne yazik ki o tür pis kelimeleri cocuguna Askim,bitanem kadar zararli sakincali bulmazlar.
Yani kisacasi forumdaki herkes pedagog kesildi ama gram bilginiz yok.

Hitap konusuna bence hiç takılma istediği gibi bağıra bağıra aşkım desin benim eşimle teyzesi anne oğul gibi hep aşkım der bana da pek normal gelmiyor teyzesi 😀 ama sorun edeceğim bir şey değil çok sallamıyorum yani .
Konu asıl maddiyatta kesinlikle gizli yardımı ben doğru bulmuyorum.
Diğer konuya gelince kayınvaliden seninle geçirdiği güzel vakitleri anneciğine anlatıyorsa emin ol annen mutlu olur içi rahat eder :)

X