Eşime aşkım diyen kv

FridaninGunlugu7

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2024
34
17
31
Merhaba, eşimin annesi çok politiktir. Oğluyla arası bozulmasın diye oğlunun yanında bana çok iyi davranır, hep kendini çok ince düşünen biri gibi lanse eder. Ama sürekli yanımda eşime aşkım, birtanem der. (Rahatsız oluyorum). Eşim nereye gitse nereye gelse arar naptın nerdesin gittin mi geldin mi?. Ben aileme bu kadar haber etmiyorum ilk başlarda merak ediyordur o yüzden yapıyordur diye düşünüyordum ama eşimin attığı her adımdan haberi olsun istiyor. Sürekli eşimi akşamları arıyor 45 dk-1 saat konuşuyorlar. Benim ailem uzakta, eşimin ailesiyle aynı şehirdeyiz. Bir sağlık probleminden dolayı annem kv’yi arıyor geçmiş olsun demek için, sürekli benim onunla neler yaptığımı anlatıyor nispet yapmak için adeta. Anneme bilerek anlatmıyordum, sonuçta uzaktayız üzülebilir vs. Diye. Kadın 2 senelik herşeyi anlatmış anneme durup dururken. O kadar sinir oldum ki. Eşimle aramız limoniydi bugün konuşalım diye oturduk. Asla içimde tutamıyorum. Son olaya değinmeden kv’nin aşkım demesinden girdim, onların her problemine koşup kendi ailesini 2.plana atmasına kadar(beni-çocuğumuz yok) herşeyi anlattım. Annem bana düşkün olabilir nereye gidip gitmediğimi haber ediyor olmam da bizim aile dinamiğimiz böyle diyor. Ailesine maddi yardımda bulunuyor ama benim haberim yok bir de aynı işte çalışıyoruz sonuçta benimde katkım var o parada. Anca böyle tartışmalarda konusu açılınca söylüyor. Yoruldum artık. Ne yapcam bilmiyorum.

Maddi yardım konusunda haklısınız (eğer büyük miktarda yardımlar oluyorsa) ve ciddi konuşup bir şekilde halletmeniz gerek. Onun dışında hangi sıklıkta konuştuklarına, aralarındaki hitap şekline vs kafanızi takmanızi tavsiye etmem. Eşinizin dediği gibi her ailenin dinamiği farklıdır. Ben de günlük annemle 10-15 dk anca zorla konuşurum ama eşim seve seve günde 1 saate yakın ailesiyle konuşur. Kv eşime de aşkım canım der hiç kafama takılmadı 🤷‍♀️

Buradaki tek mesele her akşam 1 saat konuşmaları.
Her akşam bir saat az mı.

Bunun dışında hitap şekline takılmanızı, ve kayınvalidenizin annenizle konuşmalarına takılmanızı da abartı buldum.

Ha bir de maddi destek konusunda bilginiz olmalıydı tabi ki. Yardım etmek isteyebilir eyvallah ama size de söylemesi lazım. İki taraf için de geçerli bu durum

Benim acimdan askim bitanem cok önemli olmazdi annesi sonucta ama sanki annesi degil de sizin kumaniz gibi davranması onun ruh sağlığınin sorunlu olduğunu gösterir kendi adima boyle dusunurdum
Normal bir şekilde söylemiyor o yuzden rahatsız oluyorum bastıra bastıra aşşşkımmm bitanemmm diye sanki gözüme sokmaya çalışır gibi

Buradaki tek mesele her akşam 1 saat konuşmaları.
Her akşam bir saat az mı.

Bunun dışında hitap şekline takılmanızı, ve kayınvalidenizin annenizle konuşmalarını abartı buldum.

Ha bir de maddi destek konusunda bilginiz olmalıydı tabi ki. Yardım etmek isteyebilir eyvallah ama size de söylemesi lazım. İki taraf için de geçerli bu durum
Gün içinde de görüşürler akşam da telefonda konuşuyorlar ailesiyle olan problemlere ya da gorusmelerine hic karışmadım simdiye kadar ama beraber vakit gecirmemiz zamanda böyle olması beni üzüyor

Siz de politik davranın öyleyse. Annesine düşkün belli. Yanında annesini kötülemeyin, hakkında olumsuz konuşmayın. Kayınvalidenizin size direkt bir yanlışı hatası yoksa aralarına girmekten kaçının.
Öyle yapmaya çalışıyorum aslında ama çok yorucu 🥺

Gün içinde de görüşürler akşam da telefonda konuşuyorlar ailesiyle olan problemlere ya da gorusmelerine hic karışmadım simdiye kadar ama beraber vakit gecirmemiz zamanda böyle olması beni üzüyor
Ya bu çok abartı bence.
Görüşsünler konuşsunlar gün içinde tamam, ama siz varken bir zahmet bir saat konuşmasın yahu.

Geçenlerde yine böyle bir aile konuşması ile ilgili konu açılmıştı. Orada da söyledim.
Kim olursa olsun yanında biri varken, başka biriyle telefonda konuşmak yanındaki kişiye saygısızlıktır.

Konuda problem olmayacak tek şey bir annenin evladına birtanem aşkım demesi.

Onun haricinde sizin haberiniz yokken para vermesi
Her gününü her şeyi raporlamasi
Akşamları bir saat telefon falan hiç normal değil .
Kabul ederseniz yasayacaginiz hayat bu ya açık ve net eşiniz ana kuzusu olmaktan çıkacak ki pek sanmiyorum
Ya siz bu durumu kabul edeceksiniz
Ya da çocuk yokken bosanacaksinz

Normal bir şekilde söylemiyor o yuzden rahatsız oluyorum bastıra bastıra aşşşkımmm bitanemmm diye sanki gözüme sokmaya çalışır gibi
Sen de aynı onun dediği gibi aşşşşşkııımm bitaaanemm de yanlarında. Bence ayıp ya benim görgüme göre hiç hoş bir tavır değil oğluna eşinin yanımda bu şekilde hitabetmesi. Yavrum kuzum dese neyse..

Annesi oglunu kendi kocasi yerin4 koymus. Cocuklara askim diye hitap etmek bosuna uygun görülmüyor. Yetiskin bir birey ebeveynine attigi her adimi söylemek zorunda degil. Annesini kötülemeyin. Allah sabir versin. Böyle anneler mutsuz evliliklerinin faturasini gelinlerine keser
Evet aslinda mutlu sayılabilecek bir evlilikleri yok, ama beni ilgilendirmiyor eşimin ailesiyle yaşadığı problemlere ya da diğer durumlara da yorum yapmam karışmam pek, son zamanlarda hissel olarak iyi hissetmiyorum o yüzden sizlerden fikir almak istedim

Sen de aynı onun dediği gibi aşşşşşkııımm bitaaanemm de yanlarında. Bence ayıp ya benim görgüme göre hiç hoş bir tavır değil oğluna eşinin yanımda bu şekilde hitabetmesi. Yavrum kuzum dese neyse..
Sevgililik, nişanlılık zamanlarında hiç böyle hitap etmezdi, oğlum der normalde ama son zamanlarda çıktı bu hitap bir de yok sayacağim biçimde değil bana yanlış geliyor.

Sevgililik, nişanlılık zamanlarında hiç böyle hitap etmezdi, oğlum der normalde ama son zamanlarda çıktı bu hitap bir de yok sayacağim biçimde değil bana yanlış geliyor.
Katılıyorum kazık kadar adam artık çocuk değil karısının yanında abartılı hareketşer yapmasın kaynanalar. Ne gerek var. Bağımlı anne çocuk ilişkisi işte. 1 saat telefonda konusmak da abes ne anlatıyorlar birbirilerine bu kadar ben eşimle 1 saat aralıksız sohbet zor ediyorum aksamları.

Bence ondan ziyade her gün 1 saat konuşmaları daha da garip ayrıca maddi katkıda bulunuyorsa bunu size de söylemeli sonuçta beraber yaşıyorsunuz ve paylaşıyorsunuz her şeyi artık. Bunları oturup kendisine uygun bir dille anlatmaya çalışın anlayacağı şekilde. Direkt annesini eleştirir şekilde konuşmanız olumsuz olabilir bunun yerine kendi aile düzeniniz üzerinden dolaylı olarak dile getirebilirsiniz. Mesela maddi yardımda bulunuyorsun ama artık birincil ailen eşin ve ondan habersiz maddi yardımda bulunman bir evlilikte doğru bir hareket değil aynı şey sana yapılsa ne hissederdin gibi veya her gün 1 saat telefonda konuşuyorsun bunu daha kısa tutabilirsin hoş olmuyor gibi annesinin adını geçirmeden rahatsızlığını dile getirmek daha yapıcı bir konuşma olabilir aksi takdirde konuşma amacından çıkıp kavgaya dönüşebiliyor..

Bence ondan ziyade her gün 1 saat konuşmaları daha da garip ayrıca maddi katkıda bulunuyorsa bunu size de söylemeli sonuçta beraber yaşıyorsunuz ve paylaşıyorsunuz her şeyi artık. Bunları oturup kendisine uygun bir dille anlatmaya çalışın anlayacağı şekilde. Direkt annesini eleştirir şekilde konuşmanız olumsuz olabilir bunun yerine kendi aile düzeniniz üzerinden dolaylı olarak dile getirebilirsiniz. Mesela maddi yardımda bulunuyorsun ama artık birincil ailen eşin ve ondan habersiz maddi yardımda bulunman bir evlilikte doğru bir hareket değil aynı şey sana yapılsa ne hissederdin gibi veya her gün 1 saat telefonda konuşuyorsun bunu daha kısa tutabilirsin hoş olmuyor gibi annesinin adını geçirmeden rahatsızlığını dile getirmek daha yapıcı bir konuşma olabilir aksi takdirde konuşma amacından çıkıp kavgaya dönüşebiliyor..
Çok güzel fikir dile getirmişsiniz teşekkür ederim bugün pek öyle konuşamadım malesef biraz ağlayarak içimdeki herşeyi döktum ama bundan sonra boyle yapmaya özen göstericem

X