Eşime aşkım diyen kv

Askim bitanemden ziyade maddi yardim konusu en onemli sorun kabul etmediginizi ve helal etmediginizi soyleyebilirsiniz yada ayni miktarlari bende aileme gondermek istiyorum diyebilirsiniz. Aksamlari bir saat konusma abartili bunada rest cekmeniz gerekebilir on dk konusup kapattirin cagirin isaret edin kapatsin annesi oglunun evlendigni kabullenememis gicik bir kaynana iste

Merhaba, eşimin annesi çok politiktir. Oğluyla arası bozulmasın diye oğlunun yanında bana çok iyi davranır, hep kendini çok ince düşünen biri gibi lanse eder. Ama sürekli yanımda eşime aşkım, birtanem der. (Rahatsız oluyorum). Eşim nereye gitse nereye gelse arar naptın nerdesin gittin mi geldin mi?. Ben aileme bu kadar haber etmiyorum ilk başlarda merak ediyordur o yüzden yapıyordur diye düşünüyordum ama eşimin attığı her adımdan haberi olsun istiyor. Sürekli eşimi akşamları arıyor 45 dk-1 saat konuşuyorlar. Benim ailem uzakta, eşimin ailesiyle aynı şehirdeyiz. Bir sağlık probleminden dolayı annem kv’yi arıyor geçmiş olsun demek için, sürekli benim onunla neler yaptığımı anlatıyor nispet yapmak için adeta. Anneme bilerek anlatmıyordum, sonuçta uzaktayız üzülebilir vs. Diye. Kadın 2 senelik herşeyi anlatmış anneme durup dururken. O kadar sinir oldum ki. Eşimle aramız limoniydi bugün konuşalım diye oturduk. Asla içimde tutamıyorum. Son olaya değinmeden kv’nin aşkım demesinden girdim, onların her problemine koşup kendi ailesini 2.plana atmasına kadar(beni-çocuğumuz yok) herşeyi anlattım. Annem bana düşkün olabilir nereye gidip gitmediğimi haber ediyor olmam da bizim aile dinamiğimiz böyle diyor. Ailesine maddi yardımda bulunuyor ama benim haberim yok bir de aynı işte çalışıyoruz sonuçta benimde katkım var o parada. Anca böyle tartışmalarda konusu açılınca söylüyor. Yoruldum artık. Ne yapcam bilmiyorum.
O doğurdu hani annesiya evlenemezler yok öyle bişey içim şişti niye bozuluyon bende oğluma aşkım ömrüm bazen babam annem bile diyorum çünkü o benim bir parçam

Evliliğim 2 ay önce bitti . Benim ex kadın sürekli yemeğe çağırıyor sürekli onda olalım istiyor , her gün oğlu ile raporlaştığı halde akşam beni de taciz mesajları ile bunaltıyordu . Geldi mi , uyudu mu , yedi mi diye .. Oğlu dışarı çıksa arada eve gelsin diye beni darlardı. Asla sınırını bilmedi . Konularımda var bana her ay özel durumumu sorar , çocuk için şuraya buraya gidin diye de yönlendirme yapardı . Ben çok sonra idrak ettim ki ; o yemeğe çağırmaları beni düşündüğü için değilmiş . Oğlu kendi düzeninden kopmasın , benim düzenime alışmasın diyeymiş . Bazı annelerin oğulları evlenince kuma damarları çıkıyor sanki . Karısı gibi sabahtan akşama kadar aramak bana çok mantıklı gelmiyor . Benim yokluğumu hissetmiyordu oğlu . O boşluk bir şekilde doluyordu . Ben memlekete geldiğimde adam beni özler diye düşünürdüm ama ben kapıdan çıkardım annesi oğlunu hemen yanına alırdı . Bırak ya bırak . Az evdeki yokluğumu anlasın . Ne bileyim evet bu evde o olmadan hiç tat tuz yok desin . Yemeği önüne konmasın .
Yapmadı . Kadının tüm derdi oğluna adanmış bir hayat idi . Beni de oğluna hizmetçi olarak görüyordu. Size tavsiyem kadınla siz konuşun ama tatlı tatlı . Sen böyle yaptığın için bana alışamıyor müsaadenle ben takip edeceğim kocamı artık diyebilirsiniz . O da anlar diye düşünüyorum.
Yedi mi uyudu mu nedir ya bebek mi lan bu 🤣🤣 helal olsun valla çatır çatır boşamışsın bu ruh hastalarını.baksana burada bile ne varmış bunda ayol diyen üyeler var.biz kadınız ne ne niyetle yapılır hissetme gibi bir özelliğimiz var.aynı şeyleri yaşatacak bir sürü üyemiz var burada bile.

Bence burda asıl mevzu annelerin büyük çoğunlukla sınırlarını bilmemesi ve çocuklarına birey olma şansı tanımayıp kendilerinde de çocuklarının evliliğine müdahil olma hakkını görmeleri. Sonra ortalık böyle peter pan kaynıyor işte.

Bütün konu boyunca “annenin/babanın çocuğuna aşkım demesi” konuşulmuş ama burda özne bir çocuk değil. 30-40 yaşında, evli, kendi ailesini kurmuş yetişkin bir birey. Bırak da koskoca adama karısı üstüne bastıra bastıra aşşşşkım desin ayol
Dipnot: oğlum var

X