Erkek İnfertilitesi Eşime bir türlü kendimi anlatamıyorum

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Sunshine597

Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2020
687
214
24
Evet haklısınız yarın ilk işim bir terapist bulmak olucak tek başıma da olsa gidicem çünkü bu sefer gün geçtikçe ben kendimi yitiriyorum birşeyleri toparlayayım derken
Kesinlikle kendinizi yitirip kaybetmeyin yasiniz çok genc şuan bu donem hic bitmeyecek gbi geliyor ama geçecek

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-02-2023

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 241 gün kaldı.

Bebeğinizin kalbine bağlanan aort damarı oluşmaya başladı. Ayrıca bebeğinizin gözlerini oluşturacak doku ve başının her iki tarafında bebeğin kulak kanallarını ve iç kulaklarını oluşturacak küçük oyuklar artık mevcut. Bugün veya yarın omurilik etrafında oluşturulan tüpün üst tarafı, onu korumak için kapatılacaktır. Anne adaylarının büyük bir kısmı tüm gebelik boyunca ortalama 11-14 kilogram alırlar. 1. trimester döneminde 1.5-2 kilogram alırlar .

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

ecemsu_35

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2022
11
1
21
Eşiniz hayatını siz yokmuşsunuz gibi yaşıyor ne yazık ki
Evet ben zorla ona kendi varlığımı hissettiriyorum ona birşeyi söyleme veya sormaya kalksan borcu var kafası dolu geçim derdi işler güçler vs vs vs bunların yanı sıra ben de varım ama anlatamıyorum daha doğrusu anlatmaya çalışmaktan yoruldum

Bitttter

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mart 2013
9.752
11.535
Evet ben zorla ona kendi varlığımı hissettiriyorum ona birşeyi söyleme veya sormaya kalksan borcu var kafası dolu geçim derdi işler güçler vs vs vs bunların yanı sıra ben de varım ama anlatamıyorum daha doğrusu anlatmaya çalışmaktan yoruldum
Bu arada çocuk yapmayın bundan sonrası için hazırlık yapın okuyabiliyorsanız okuyun iş sahibi olabiliyorsanız ona yoğunlaşın hayatınızı eşiniz veya ailenizin merhametine bırakmayın neyse ki duruma erken uyanmışsınız bunu değerlendirin
Oturup üzülmekten değerli geleceğiniz için uğraşmak

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 9 gün geçti.

ecemsu_35

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2022
11
1
21
Onun için benim derdim yok bile evdeyim bütgün kafam rahat yiyorum içiyorum yatıyorum geçim derdiymiş iş o bu umrumda değil gibi davranıyor aslında ondan çok önemsiyorum gece gündüz çalışıyorum telefonlara bakıyorum harcamalarıma dikkat ediyorum fuzuliye kaçmıyorum özel bir beklenti de değilim elimizde ki bütün altınları ona verdim borçlarını kapatsın diye eski bir evde oturuyorum evi taşıma imkanı olsa bile eşyalarımın çoğu kavgalarımızda kırdığı için kırıldı ses çıkartmıyorum bu tarz şeyleri de kafasına takmasın diye yani elimden ne gelirse nasıl gelirse yanında olmaya çalışıyorum hep

ecemsu_35

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2022
11
1
21
Bu arada çocuk yapmayın bundan sonrası için hazırlık yapın okuyabiliyorsanız okuyun iş sahibi olabiliyorsanız ona yoğunlaşın hayatınızı eşiniz veya ailenizin merhametine bırakmayın neyse ki duruma erken uyanmışsınız bunu değerlendirin
Oturup üzülmekten değerli geleceğiniz için uğraşmak
Beni kesinlikle bir yere göndermiyor ilk başlar da geçer sandım yeni evliyiz dedim ama 10 ay oldu hala aynı defalarca düzgün bir dille eğitim hayatıma devam etmek istediğimi söyledim müsade etmedi ve etmiyor zaten aktif bir çevrem vardı araba galerisinde çok bilindik bir yerde çalışıyordum çıktım evlenince ve hiç bir arkadaşımla görüştürmedi görüştürmüyor sanki insanlar aklımı çekecekler de boşanıcam gibi düşünüyor

Bitttter

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mart 2013
9.752
11.535
Beni kesinlikle bir yere göndermiyor ilk başlar da geçer sandım yeni evliyiz dedim ama 10 ay oldu hala aynı defalarca düzgün bir dille eğitim hayatıma devam etmek istediğimi söyledim müsade etmedi ve etmiyor zaten aktif bir çevrem vardı araba galerisinde çok bilindik bir yerde çalışıyordum çıktım evlenince ve hiç bir arkadaşımla görüştürmedi görüştürmüyor sanki insanlar aklımı çekecekler de boşanıcam gibi düşünüyor
Eve istediği vakit gelen istediği kadınla “telefonda aldatmadır bence “görüşen adamın insiyatif ne mi bırakacaksınız kendinizi o zaman siz bilirsiniz kendine yardım etmek istemeyene biz bişi yapamayız

ecemsu_35

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2022
11
1
21
Kesinlikle kendinizi yitirip kaybetmeyin yasiniz çok genc şuan bu donem hic bitmeyecek gbi geliyor ama geçecek
Umarım inşlh bir an önce geçer aslına bakarsanız 10 ay hiç mi mutlu etmedi bu adam hiç mi gönlümü yapmadı değil o da önem verdi özen gösterdi benim de çok fevri hareketlerim oldu o da alttan aldı ama onun yaptığı hatalar yanlışlar gün geçtikçe arttı ve ben de sanırım yoruldum

ecemsu_35

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2022
11
1
21
Eve istediği vakit gelen istediği kadınla “telefonda aldatmadır bence “görüşen adamın insiyatif ne mi bırakacaksınız kendinizi o zaman siz bilirsiniz kendine yardım etmek istemeyene biz bişi yapamayız
Ben kendim hayata sarılmak istiyorum çalışmak mesela kendime olan öz güvenimi yeniden kazanmak ama evliliğimi gözden çıkarmam lazım bunun için evlenmeden önce asla böyle biri gibi değildi yani zaten tam tanıyamamışım onunnda hayata karşı güven problemleri var daha önce bir ilişkisi olmuş çok sevdiği bir kadın için vucüdü yanmış yanım izleri var ve o kadın için evini terk etmiş ailesini karşısına almış sonucunda aldatılmış korkuları vardır güven sağlarsam beni tanırsa geçer dedim ama geçmedi

Bitttter

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mart 2013
9.752
11.535
Ben kendim hayata sarılmak istiyorum çalışmak mesela kendime olan öz güvenimi yeniden kazanmak ama evliliğimi gözden çıkarmam lazım bunun için evlenmeden önce asla böyle biri gibi değildi yani zaten tam tanıyamamışım onunnda hayata karşı güven problemleri var daha önce bir ilişkisi olmuş çok sevdiği bir kadın için vucüdü yanmış yanım izleri var ve o kadın için evini terk etmiş ailesini karşısına almış sonucunda aldatılmış korkuları vardır güven sağlarsam beni tanırsa geçer dedim ama geçmedi
10 aylık evlilikte şiddet aldatma evden kopuk hayat herşeyi yaşayıp evliliğimi gözden çıkarmış olmak mı pardon bu zaten pek evlilik sayılmaz

babykalamar

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2021
143
189
Annem ve babam ayrı 12 yıldır annemle görüşmüyorum babamla da çok iyi değil aram Babannem büyüttü bizi zaten artık onlarla da yapamadığım için evden ayrılmak istemiştim sonra eşimle olan ilişkim vardi ve evleneceğimiz kadar henüz ciddi boyutta değildi evlilik teklif ettiğin de bende çok şaşırdım ama bu kadar sorumluluk almayı göze alıyorsa seviyor demek ki dedim ayrıca 10 aylık evliyim ve eşimi seviyorum boşanmak bana da iyi gelmeyecek biliyorum kabul etse piskolog desteği almak istiyorum ama kabul etmiyor sen git istersen diyor şöyle hakkını yemek istemiyorum beni gezdirmeyi eğlendirmeyi sürekli beni mutlu etmeyi istiyor ama bunları yapsa bile o kadar çok yanlış hata yapıyor ki yaptığı güzel pozitif anların bile değeri kalmıyor
Bebegim kadinlarla konusmalar ailenle gorusturmemeler … vs. Vs. Esin sorunlu bir birey destek almasi yada kendini duzeltmesi gereken. Senin isteginle kimse kendini duzeltmez once kendi istemesi lazim ki gorunuse gore istemiyor. Vazgecin artik surekli birilerini duzeltmeye calismaktan adama ailesi+kendisi duzeltememis.