Eşime Kayınvalidemi savunmaktan sıkıldım:((

"çiçekler böcekler, herkes mutlu, heidi mutlu" tadında ilişkiler istiyorsanız o öyle olmuyor maalesef.
hem küsleri barıştıramamış hemde huzursuz olmaktansa bırak küs kalsınlar sen huzurlu ol.

ne diyim artık..
offff

Doğru bi tespit ne küsleri tam barıştırabiliyom, ne de huzurlu oluyom

Valla kızlar ben bunu başardım. Gerçi yıllarımı verdim ama sonunda başardım. Eşimin tüm ailesini (ki çoğu birbiriyle küstü) bir araya topladım, eşimle annesinin kardeşinin arasını tam olmasada düzelttim. Ben Heidi gibi olayım istiyorum ve bu iş içinde çırpırınıyorum.
Ya aile ne kadar büyük olursa ben o kadar mutlu oluyorum. Düşünsenize bu yaz eşimin köyüne gittim millet bi doluştu yığınla akraba bir aradayız. Eğer uğraşmasaydım ne köyünü görebilirdim ne de akrabalarını. Kös kös tatil yapardık.

Benim durumum iyi niyeti biraz zorluyor,olayın dışına çıkınca kendimi salak hissediyorum.
Hatta bazen kullanılmış hissediyom
.:sinifsinif:

nihayet anlamışsın..ozaman şu polyannacılığı bırak olurmu?

Bırakın artık huzursuz olmayı eşiniz bu kadar rahatken siz niye böyle oluyorsunuz CADIARZU

Çünkü o bu tarz bi ilişkiye alışmış,annesi ile hep böyle imiş,
Bana ben aynı evde yaşarken bile kaç ay konuşmadım dedi

:bbo:

Valla kızlar ben bunu başardım. Gerçi yıllarımı verdim ama sonunda başardım. Eşimin tüm ailesini (ki çoğu birbiriyle küstü) bir araya topladım, eşimle annesinin kardeşinin arasını tam olmasada düzelttim. Ben Heidi gibi olayım istiyorum ve bu iş içinde çırpırınıyorum.
Ya aile ne kadar büyük olursa ben o kadar mutlu oluyorum. Düşünsenize bu yaz eşimin köyüne gittim millet bi doluştu yığınla akraba bir aradayız. Eğer uğraşmasaydım ne köyünü görebilirdim ne de akrabalarını. Kös kös tatil yapardık.

valla bravo sana burbuk'um o zaman.
zor başarmışsın.
ama karşı taraflarda çok önemlidir bu durumda mutlaka.
ben bu kadar sabırlı dğilim, olamazdım da herhalde sanırım..

Benim durumum iyi niyeti biraz zorluyor,olayın dışına çıkınca kendimi salak hissediyorum.
Hatta bazen kullanılmış hissediyom
.:sinifsinif:

yok yok oyle hissetme,
iyi niyetini sonuna kadar kullan,
milletin gozunde de iyi, ara bulan bir gelin ol,
dilerim milletin gozune girer,
parmakla gosterilirsinhihoyyyt

Anladığım kadarıyla sizinki biraz farklı,ben eşime sen haksızsın diyemiyom hiç.
Sadece daha kötüsü de var,olaya öyle bak şöyle bak diyebiliyom.Çünkü kayınvalidem bile bile böyle davranıyor.Eşimin kızacağını biliyor, x de kızar ama,napim böyle olsun diyor mesela.

yok yok oyle hissetme,
iyi niyetini sonuna kadar kullan,
milletin gozunde de iyi, ara bulan bir gelin ol,
dilerim milletin gozune girer,
parmakla gosterilirsinhihoyyyt

ben sanırım size kendimi ifade edemedim arkadaşım,
Kimsenin gözüne girmek gibi bir derdim yok,senağlama
Ben sadece bu işin öbür tarafında hesabını verebileceğim şekilde davranmak istiyorum
Bu vicdanımı rahatlatıyor.
Anne baba hakkı çok önemli malumunuz.
Ben de azcık da olsa bunların arasını düzeltebiliyorsam yapmalıyım,yapmadığım için hesabını verememek istemiyorum.

Onlara yaranmak gibi bir niyetim yok,dediğin gibi yaranamam da.
Ama ana-baba hakkına dinimizde çok önem verilmesi beni karıştırıyor.
yoksa tasvip etmediğim şeyleri savununca kendimle de çelişiyom.
Sanırım nötr olmak en iyisi

tamam canım haklısın,
dinimizde ana baba hakkı çok önemli
sen kendi anne ve babana karşı hatta eşinin ailesine karşı da saygıda kusur etme
gereken önemi ver.
eşine de böyle olması gerektiğini söyle ama yapmıyorsa vardır bir bildiği
zorlama bu konuda ve eşinle de kötü olma. yani karışma.
eşin senden fikir isterse ne yapayım gibilerden o zaman yapıcı ol.
onlar senin ailen, anne baba çok önemli, ben iyi olmanızı isterim
ama yine de sen bilirsin. çok da karışmak istemiyorum deyip kestirip at.
eşin de sonuçta aklı başında bir insandır, durduk yerde ailesine karşı çıkmaz herhalde.
iyi birşey olduğunda tabiki savunacaksın, ama kötüyü de savunup dediğin gibi kendinle çelişme.

Çünkü o bu tarz bi ilişkiye alışmış,annesi ile hep böyle imiş,
Bana ben aynı evde yaşarken bile kaç ay konuşmadım dedi

:bbo:

Demekki öncesinden varmış sorunları ki aynı evde bile konuşmamışlar.
Bu saatten sonra sizde uğraşmayın bence perişan olan siz olursunuz.

Bence karışmayın... o kendi öz annesi nasıl kara koca arasına girilmezse bence annesiyle olan ilişkisine de müdahale etmeyin. Ne kadar küs olsalar da soğuk olsalar da kötü zamanlarda birbirlerinin yanında olurlar, kopmazlar yani merak etmeyin :KK66:

niye karısıyorsunuz ki sizde bu kadar??bir de üstüne kendinizi kötü hissetmek...kusura bakmayın ama siz iyilik meleği falan mısınız?
ilk başta yapmanız gerektiğini yapmışsınız ama düzelmemiş işte araları...herkes yetişkin insan konusu gecenler...
emin olun ki böyle davranıyorsunuz ya da kendinixi böyle kötü hissediyorsunuz diye kimse size yılın gelini ödülünü vermeyecek....
bazı şeyleri fazla zorlamamak,fazla karışmak iyi değildir...böyle davrandıkça,böyle hissettikçe en cok üzülen siz olcaksınız...
herşey gönlünüzce olsun...

iyi niyetini anliyorum ama herkezin 3 hakki olmali ve bunu coktan asmis.siz artik yorum bile yapmayin
iyi yetiskin halledebilir

bencede karisma canim sen...
ayni durumu bende yasadim halada yasiyorumm..
benim kayinvalidem oleli bi sene olmadi...
babamiz cok sorumsuzdur...ozellikle kayınvalidemin vefatiyla herkes koptu birbirinden...
evi bi arada tutan kiside gidince kimsenin kimseye ne saygisi kaldi ne sevgisi ...
benim esim allahtan cok sabirlidir....
ama hersey bi yere kadar ....tam hersey düzeldi bak o senin baban bu kardesin annem yasasaydi üzüzlürdü...eminim oradada üzüzlür diyorum...esimi yumusatiyorum bu sefer karsi taraflarin saygisizligiyla karsilasiyorum...ister istemez bende sinirleniyorum....
sıkıldım artik herkesi mudafa etmekten ve karar verdim...
herkes birbirini kırıyo arada üzülen ben oluyorum....
ne gerek var sonucta bi aileyiz herkes yerini bilecek ben karismiyorum artik kendimide üzmüyorum....
ohhh ne güzel hayat valla bide aralarini yapayim o üzülmesin bu üzülmesin derken kendimi mahvediyorum ne gerek var dimi bunlari ben düsünebiliyosam onlarinda düsünmesi lazim öyle degilmi ama...
nereye kadar yardimci olabilirimki hicbisey tek tarafli olmaz sonucta....

Ben gayretinizi takdir ettim acikcasi,
bunu herkes yapamaz...
Sonuc olarak denemeye deger bir durum var ortada.Neden cunku esinin ailesi o insanlar.
En azindan ben elimden geleni yaptim,ama olmadi diyebilmen icin
cabaliyorsun.
Olmazsa da olmaz

X