Eşime Kayınvalidemi savunmaktan sıkıldım:((

Anladığım kadarıyla sizinki biraz farklı,ben eşime sen haksızsın diyemiyom hiç.
Sadece daha kötüsü de var,olaya öyle bak şöyle bak diyebiliyom.Çünkü kayınvalidem bile bile böyle davranıyor.Eşimin kızacağını biliyor, x de kızar ama,napim böyle olsun diyor mesela.

Yok canım farklı değil, benim kayınvalidem de eşimin kızdığını bile bile yapar. Yani aralarında hep bir çekişme vardır. Anlıyacağın bende iki taraflı anlayışsızlık vardı. Eşimin de ailesininde haksız olduğu ve yapmamaları gerekenler vardı. Ben her ne olursa olsun eşimin (haklıda olsa) annesine inat gitmesine asla müsade etmedim. Kendi sorunları bana ne deyip kenara çekilmedim. Dediğim gibi boşanmayı bile göze alıp her şeyi ortaya koydum. Sonunda başardım.
Benim ailem birbirine çok bağlıdır ve ben bağlı ve kalabalık aileleri severim bu yüzdende eşimin ailesi ve akrabalarının aynı olmasını istiyordum ve başardım.
Esmer'iminde dediği gibi biraz karşı tarafta önemli tabiki bu konuda. Ama uğraşınca başarılabilir gibime geliyor. Tabi sabrın çok büyük önemi var.
İnanın şimdi bir araya geldiğimizdeki o tat hiç bir şeyde yok.

:uhm:

Canım amacım iyi olmak galiba,huzursuz ediyor beni onun annesi ile kötü olması.Eşitsizlik konusunda ben de kızıyorum,haklısın.Hatta hakkımı da helal etmiyorum.
Ama annesi işte,ne yapim.
Eşim çok katı oluyor bu konuda,kardeşinin düğününe bile zor götürdüm.
Vicdanımın rahat olması lazım huzurlu olmak için.
Birinin annesi ile kötü olmasını engelleyebilecek iken (ne kadar olursa artık) bişey yapmamak vicdanımı rahtsız ediyor.

o nasil oluyor ya... :1shok:
esine zorla sen yaptiriyorsun... sonrada hakkini helal etmiyorsun??? bu ne bicim is :1no2:

o nasil oluyor ya... :1shok:
esine zorla sen yaptiriyorsun... sonrada hakkini helal etmiyorsun??? bu ne bicim is :1no2:

Evet hakkımı helal etmiyorum,ama küsmüyorum da.
Eşimin ailesi herhangi bi arkadaş değil ki ilişkiyi keseyim.
Eşime de kızıyor olsa da ilişkiyi kesmemesi gerektiği yönünnde telkinde bulunuyorum,
Yorumları ancak, okudum baska falan yapmıyorum arkadaşlar,
sadece öfkesini dindirip en azından arada bir görüşmesini istiyorum.
Ben da yanlışlarının farkındayım kayınvalidemin,ama evladı tarafından yok sayılacak kadar büyük değil bu yanlışlar.Belki bir arkadaşı,bi komşuyu reddedebilirsiniz bu yanlışlarla,
ama anneyi reddetmek daha büyük yanlışların sonucunda olur.
Ben öyle düşünüyorum.
Samimi olurlar olmazlar,ona karışmam ama tamamen görüşmediği durumlar olsun istemiyorum
.:çok üzgünüm:

Evet hakkımı helal etmiyorum,ama küsmüyorum da.
Eşimin ailesi herhangi bi arkadaş değil ki ilişkiyi keseyim.
Eşime de kızıyor olsa da ilişkiyi kesmemesi gerektiği yönünnde telkinde bulunuyorum,
Yorumları ancak, okudum baska falan yapmıyorum arkadaşlar,
sadece öfkesini dindirip en azından arada bir görüşmesini istiyorum.
Ben da yanlışlarının farkındayım kayınvalidemin,ama evladı tarafından yok sayılacak kadar büyük değil bu yanlışlar.Belki bir arkadaşı,bi komşuyu reddedebilirsiniz bu yanlışlarla,
ama anneyi reddetmek daha büyük yanlışların sonucunda olur.
Ben öyle düşünüyorum.
Samimi olurlar olmazlar,ona karışmam ama tamamen görüşmediği durumlar olsun istemiyorum
.:çok üzgünüm:

Tamam kendince haklı olabilirsin ama eşinde istemiyorsa bazı yanlış şeyleri görüyorsa fazla üsteleme.
Bırak iyi yada doğruyu görmeye eşin karar versin,sen istersen yine görüş onlarla.
Aile içinde hoş olmayan şeyler bunlar ama olmayıncada olmuyor işte.

X