Esime neler oluyor.

Bunların hiç birini söyleyemeyiz. Çünkü farklı insanlarız ve farklı fikirlerimiz, alışkanlıklarımız var. Anlattığınız gibi bir kadın ve eş beni rahatsız etmez mesela. İşi boşanmaya kadar getirmek falan benim için çok agresif bir davranış. Ama beni rahatsız etmiyor diye sizi de rahatsız etmemeli diyemem. O yüzden ilk mesajımda da dediğim gibi bu tarz kırmızı çizgileri olan insanlar en baştan bunları konuşmalı, kendi gibi düşünen insanlarla hayatlarını birleştirmeli. Siz blöf yapmış boşanma kozu oynamışsınız, karşı taraf bunu görmüş restini çekmiş. Şu saatten sonra ne yapılır bilmiyorum ben. Bu adam sizin istediğiniz çizgiye gelecek bir adam değil ama bence.

Boşanma konusunu ben açmadım esim bana söyledi bana karismayacaksin yoksa bosanacaksin dedi bende kabul ettim bu mesajınız daha yardımcı oldu bana TSK ederim

Burada oturum almak için evlenmeyi düşünüyor bu arkadaş düşündüğünüz gibi öyle rahat bir hayat yaşamıyor isteği buraya gelmek

Kadın size göre rahat olabilir, kadın erkek aynı evde kalabilirler, eşinizde kadınla aynı evde kalmadığı sürece sizi ilgilendirmez. Şunu da unutmayın kadın size göre rahat belki sizden bizden daha ahlaklıdır. Ununu eleyip eleğini asmış görmüş geçirmiş belli bir seviyeye gelmiş insanların özgüveni genelde birilerinin eşini dostunu rahatsız ediyor. Kadın buraya gelmiş rahatsızlanmış burada tanıdığı birine doktor sormak çok normal, adam evli diye hiç mi işten başka mevzu konuşulmayacak, hiç mi gülünmeyecek. Ben aksi olursa huzursuz olurum ne bu kasıntılık gülüp konuşunca ne olacak neyden korkuyorlar nefislerine mi yenilecekler derim.
Benim eşim iş yaptığı kadınla sohbet de eder denk gelir yemek de yer şehir dışına da çıkar toplantıya gider, kadını tanımama gerek yok eşimi tanıyorum, sınırlarını biliyorum, karşı taraftan birşey hissederse gerekli tepkiyi vereceğini biliyorum, zerre huzursuz olmam.
Benimde bir sürü erkek arkadaşım vardır, arar konuşurum Güler sohbet ederim eşim tepki gösterse hayırdır noluyoruz güvenmiyorsan kapı orda derim.
Eşimin en yakın arkadaşı benim sırdaşımdır, eşi de arkadaşımız, bir derdim olduğunda adamı arar konuşurum laylaylom yapacaksam karısını ararım. Kimse huzursuz olmaz, kendine ve eşine güvenen insanda normali budur bana göre.
Eşleri her an aldatacak bir abaza olarak görüyorsanız nasıl hayatınızı paylaşıyorsunuz anlayamıyorum.
Onunla konuşma bununla görüşme bunla gülme diye ilişki mi olur, koskoca adam eğriyi doğruyu bilmiyor mu? Benim kısıtlamamla sadık kalacaksa hiç kalmasın.
Kimi insan yumuşak huyludur nereye çekersen oraya gelir, kimi insan da nettir inattır yapma etme emirlerine gelemez keser atar. Bu kadar normal insani bir ilişki için boşanma lafı ediyorsanız boşanın, eşinize de yazık yani, böyle evlilik olmazki

++++
++++

Ne yapmayi dusunuyorsunki.. sence esin degisirmi bu saatten sonra ? aldatiyor diyemem ama adamin tavirlari rahat.. ben olsam boyle kolay bosanmayi agzina alan birinden birsey beklemem artik.. ap acik soyluyor ya boyle kabul edersin yada byby diyor..

Bir erkeğin kadın arkadaşı olur ama belirli sınırları vardır her madem eşiniz aldatmadigim sürece karışamassin gibi saçma cümleler kuruyo sizde ona aynısını yapın bakalım ne diyecek beyefendi

Evli barkı bir adamın gevşekçe onunla hahahihi yapması hiç normal değil gerçekten. Ben kabul edemem, evli biri iş ortamında mesafeli olmalı

Hiç başka kadında suç aramayın.. Kadın gülüyor diye bu onun rahat bir insan olduğunu göstermez. Fakat eşiniz hem rahat hem de size ve evlilik birliğine saygısız..

Saygısız bir insanla ne kadar devam edersiniz bilemem ama yerinizde olsam o lafları ona yuttururdum..

Herkesin dünya görüşü, yaşadığı ortam, ahlak anlayışı farklıdır. İnsani ilişkilerde mutlak doğru diye birşey yok o yüzden kadının davranışları ya da eşinizin davranışlarına burada kimse normal ya da değil diyemez.Burada kadının ne olduğu, davranışları ve niyeti sizi ilgilendiren bir konu da değil aslında . Konu eşinizin davranışları ve niyeti. Bunu da anlamanın en iyi yolu, siz aynı tür bir ilişki geliştirseniz erkek iş arkadaşlarınızla eşinizin vereceği tepki ne olurdu. Eğer normal karşılardı diyebiliyorsanız bu eşinizin dünya görüşünün bu yönde olduğunı gösterir. Eğer eşim ağır tepki verirdi diyorsanız, niyetinin ne olduğu belli o zaman. Ancak burada ne yaparsanız yapın , eğer eşiniz niyeti bozmuşsa bir şeyi düzeltemezsiniz, en fazla kendinizi yer bitirir, eşinizle sürekli tartışır ve etrafa eşinizi haklı çıkartırsınız . Gidecek olanın önünde dağ olsan duramazsın demişler. O yüzden sakin olun, kendi hayatınıza odaklanın, çalışıyormusunuz bilmiyorum ama ben7ce biran önce ekonomik bağımsızlığınızı kazanın, anladığım kadarı ile ikiz bebekleriniz var eminim bakımı zordur. Çocuklarınızın ve evin tüm yükünü üstünüze almayın, arada eşinize sorumluluk verip, sizde hayata karışın. Madem eşiniz içşn evliliğiniz. Unkadar rahat gözden çıkarılabilir bir konu , ne eşiniz ne evliliğiniz için kendinizi heba etmeyin. Eşiniz anlağım kadarı ile ev ve çocuk sorumluluğunu size yıkıp, kendide iş ve ekomomik olarak güçlenince yeni heyrcanlar peşine düşmüş, biraz hayatın sorumluluğunu alsın. En önemlisi eşinizi uzaktan takipte kalın o kadınla ilgili ne yorum yapın, ne soru sorun. Gözünüzü tamamen kapatıp kendinizi saf yerine koydurmayın ama işe yaramayan kavgalarla kocanızı caydırabileceğinizi düşünmeyin, uzaktan takip edin delil bulursanız gerekeni yaparsınız zaten.

Çalışmıyorum 2 senedir ıs bakıyorum ama biraz zor gibi evin tüm yükünü ustlenmiyorum esime cocuklari bırakıyorum temizliği falan birlikte yaparız zaten ama dediğiniz gibi bu konuda çok kavga çıkıyor oda rahat davranmak istiyor çünkü kendince birsey yapmıyor benim rahatsız olmamı gereksiz buluyor 2 sene öncesinde benim iş arkadaşlarımdan kıskanırdı normal gormezdi ama şuan öyle bir ortamın yok zaten

Kadının rahatlığı önemli değil, eşinizin kişiliği önemli. Ben eşinize (durumu bilmiyorum sadece söylediklerine) katılıyorum burada. Eğer dünyanın %50si kadın %50 si erkekse, eşinizin de iş gereği konuştuğu kişinin %50 ihtimal ile bir kadın olması normal ve konuşur yani. Aşırı samimiyet, laubalilik cıvık hareketler, sözler benim de hoşuma gitmez ve bunu belirtirim. Kadının kişiliği öyle olabilir, eşiniz de ona uymak zorunda değil, ağırbaşlılığını koruyabilir. Bu yüzden eşinizin kişiliği önemli burada diyorum. Konuşur ama flört ediyorsa o başka.

Aklı dışarı kayıp seni gözden çıkarana hiçbir şey yapamazsın. Ekonomik gücün varsa sal ipini gitsin ama çocuklarının nafakasını söke söke al.

Bosanmak istemiyorsunuz. Isteseydiniz ben ne yapayım diye konu açmazdıniz.

O zaman niye boşanalım lafini dedin. Madem buyuk laf ettin niye yutmuyorsun? Laf olsun diye mi bu söz denir?

Demeden akıl danışsanız farkli bir sey yazacaktim. Artik demissiniz yolcu yolunda gerek

bir kadının içinde başkalarıyla yatıp kalkmak varsa yerli ve yabancı diye bir ayrım yoktur. Bence abartıyorsunuz ve abarttıkça eşinizi itiyorsunuz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…