Esime neler oluyor.

Yineyanginlaryineben

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2018
44
31
35
Merhaba kk üyeleri çok uzun yazmayacağım lütfen okur musunuz akıla ihtiyacim var. Biz eşimle 2 sene maddi sıkıntının dibine vurduktan sonra 1 yıldır düze çıktık çok şükür durumları düzelttik. Maddi sorunların çözülmesi ile esime aşırı bir ozguven ve tabi sorumluluğun getirdiği stres geldi bu sefer manevi sorunlar başladı. Söylediklerimi isteklerimi rahatsız olduğum konuları hiç takmıyor. Yurtdisinda birlikte çalıştığı bir bayan var yani eşim burda kadin yurtdisinda arada buraya geliyor zaten telde de sürekli irtibat halindeler ıs dolayısı ile bu kadınla ilk zamanlar bir samimiyet kurmuş ama tabi onların rahatlığı ile bizimki uymadı bana rahatsızlık verdi gülüşmeler konuşmalar falan soyledim uzaklaşmisti trye geldi kadin yine samimi olmaya başlamışlar hastaymış burda Dr araştırmış falan yani yine iş dışında sohbet muhabbet başlamış bunu öğrenince kendisine sordum bana birsey yok dedi bende samimiyet başlayınca ilerliyor afedersiniz kadin rahat yani bizler gibi değil dedim bu sefer ben yanlış birsey yapmadım eğer seni aldatmiyirsam kiminle konuştuğuma karışamazsın yani aldatmadigim sürece istediğimi yaparım diyor senin rahatsız olman senden kaynaklıdır diyor istediği ile arkadaş olur muhabbet edermis böyle kabul edecekmişim yoksa bosanacakmisim bende tamam o zaman bosanalim dedim dilekceni hazırla dedi şimdi 2 gündür konuşmuyoruz 2 kucuk çocuğumuz var ilgili bir baba ama sanırım özgürlük istiyor ben nasıl davranmaliyim esime.

Güncelleme: Esime bugün dilekçe ve protokolü gönderdim ama yok onu kabul etmem bunu etmem dedi isteklerim gayet makul olduğu halde imzalamadi aksamda isim var eve gec geleceğim dedi konuyu kapattı. Ne geri adım atıyor ne boşanıyor arada kaldı galiba.

Son düzenleme:
Hiçbir şey yapamazsın. Hiçbir şey. Çünkü eşinin davranışları senden bağımsız artık. Her sonradan görme gibi çulu çuvalı düzeltince yeni arayışlara girmiş ve aradığını bulduğunu sanıyor zavallı. Para eline geçince karşısına ilk çıkan seçenek gözünü boyamış. Burada senin yapabileceğin bir şey gerçekten yok.
Bu tavırları nerede olsa tanırım; bir sorun çıksa da boşanmaya bahane olsa tavırları bunlar. İnş sonunuz hayırlı olur.

Muhatap olunan her karşı cinsi potansiyel tehlike olarak gören partnerler bence de çok can sıkıcı. Sizin eşinizin niyeti nedir bilemem ama insanlar iş arkadaşlarıyla ya da başka ortamlarda tanıştıkları karşı cinslerle sohbet edebilir, gülüp eğlenebilir, iş dışında konuşabilirler bence.

Bunlar sizin kırmızı çizginizse evlenmeden, en azından çocuk sahibi olmadan önce konuşup kendinize uygun bir eş seçmeliydiniz. Aksi iki taraf için de yorucu ve zorlayıcı çünkü. Karşı tarafı mutlu etmek/susturmak için konulan kurallar ya da belirlenen sınırlar kalıcı olmaz hiç bir zaman.

esinizin kafasina tavayla vurasim geldi.
siz de abartmissiniz biraz is yapiyorlarmis illaki baska mevzular da konusulur
Evet tabiki konuşulur ama kadin çok rahat iş seyahatine gittiği ıs arkadaşları kadin erkek aynı evde kalıyorlar falan yani rahatliklarini anlatmaya çalışıyorum bir kez şahit oldum.esimle konuşurken birsey söylüyor kahkaha atıyor yani neye güldüğü bile belirsiz böyle böyle samimiyet yine ilerliyor ve ben esimin bu ortamlarda bulunmasını istemiyorum

Muhatap olunan her karşı cinsi potansiyel tehlike olarak gören partnerler bence de çok can sıkıcı. Sizin eşinizin niyeti nedir bilemem ama insanlar iş arkadaşlarıyla ya da başka ortamlarda tanıştıkları karşı cinslerle sohbet edebilir, gülüp eğlenebilir, iş dışında konuşabilirler bence.

Bunlar sizin kırmızı çizginizse evlenmeden, en azından çocuk sahibi olmadan önce konuşup kendinize uygun bir eş seçmeliydiniz. Aksi iki taraf için de yorucu ve zorlayıcı çünkü. Karşı tarafı mutlu etmek/susturmak için konulan kurallar ya da belirlenen sınırlar kalıcı olmaz hiç bir zaman.
Suan benim esimin altinda çalışan surekli konuştuğu 10 dan fazla kadin var asistanı var birkere bayan onlarla sorunum yok ama bu bayan rahatsız edici derecede rahat

Daha neyine nasıl davranacaksınız anlamadım, boşanalım diyen adamın.

Boşanmamanız için size tavsiyeler versek bile , sonunuz aldatılmak gibi geldi çok üzgünüm.

Yoksa çocuklu eşini seven değer veren bir adam , bu kadar basit bir sebepten hemen boşanalım demez.
Kolay yoldan kurtulmanın yolunu yapıyor gibi geldi bana.

Rest çekip üste çıkmasına izin vermeyin lütfen sizi bastırmaya çalışıyor. bu kadar sert çıkyorki bi daha cürret edemeyin. Sizi bu kadar rahatsız ediyorsa bırakın verin dilekçeyi eğer kendi geri adım atarsa bu durumdan kurtulursunuz atmazsa eşiniz sizi zaten bi başkası için arkadaşlık için bile olsa gözden çıkarmış demektir. Ozaman da yanınızda olmasının bi anlamı yok.

Suan benim esimin altinda çalışan surekli konuştuğu 10 dan fazla kadin var asistanı var birkere bayan onlarla sorunum yok ama bu bayan rahatsız edici derecede rahat
Bu kadın sadece sizin belirlediğiniz sınırlar dışında kaldığı için sizi rahatsız ediyor. Yukarıda yazmışsınız kadınlı erkekli aynı evde kalıyorlar diye, bu bence gayet normal bir şey mesela. Sizin için anormal olması kadını kötü pis rahat kadın yapmaz.

Iş arkadaşı ile doktor, emlak, restoran vs tarzı fikir alış verişleri bence normal.
Yani insani düzeyde sohbet bunlar.
İkiz çocukla evde bunalıp fazla tepki veriyor olabilir misiniz?

Daha neyine nasıl davranacaksınız anlamadım, boşanalım diyen adamın.

Boşanmamanız için size tavsiyeler versek bile , sonunuz aldatılmak gibi geldi çok üzgünüm.

Yoksa çocuklu eşini seven değer veren bir adam , bu kadar basit bir sebepten hemen boşanalım demez.
Kolay yoldan kurtulmanın yolunu yapıyor gibi geldi bana.
Yani benmi abartıyorum yoksa normal mi demek istiyorum

Bu kadın sadece sizin belirlediğiniz sınırlar dışında kaldığı için sizi rahatsız ediyor. Yukarıda yazmışsınız kadınlı erkekli aynı evde kalıyorlar diye, bu bence gayet normal bir şey mesela. Sizin için anormal olması kadını kötü pis rahat kadın yapmaz.
Ben kadına pis demedim ki bizim gibi değiller rahatlar dedim sizin esiniz ıs arkadaşları ile başka ülkede aynı evde kalması sizi rahatsız etmez mi gerçekten

Adam haklı sanki demek ki eşinizle hayat görüşünüz farklı karşılıklı boşanma restleri çekilmiş bence artık denecek bir şey yok
Adam sizin istediğiniz gibi bir adam değil

değişmeyeceğim diyor yapacak bir şey var mı sizce?

Rest çekip üste çıkmasına izin vermeyin lütfen sizi bastırmaya çalışıyor. bu kadar sert çıkyorki bi daha cürret edemeyin. Sizi bu kadar rahatsız ediyorsa bırakın verin dilekçeyi eğer kendi geri adım atarsa bu durumdan kurtulursunuz atmazsa eşiniz sizi zaten bi başkası için arkadaşlık için bile olsa gözden çıkarmış demektir. Ozaman da yanınızda olmasının bi anlamı yok.
Ben böyle düşünüyorum yani birileri ile samimi olamak için boşanmaya göze almasi normal gelmiyor bana yani bastırmaya çalışıyor beni

Ben kadına pis demedim ki bizim gibi değiller rahatlar dedim sizin esiniz ıs arkadaşları ile başka ülkede aynı evde kalması sizi rahatsız etmez mi gerçekten
Etmez niye etsin? Pandemi öncesi eşim sık giderdi yurt içi ve yurt dışı iş seyahatlerine. Sürekli peşinde olamayacağıma göre güvenmeyi tercih ediyorum ben. Aldatılma korkum da yok, aldatılırsam eninde sonunda önüme çıkar ben de boşanırım olur biter. Adamı kısıtlayarak elimde tutamayacağımı biliyorum. Aynı şeyler benim için de geçerli. Ben de arkadaşlarımla ya da iş gereği bazı ortamlara girebilirim, kısıtlanmak beni yapmak istediğimden alıkoymaz. Onun da bana bu konuda güven duyması gerekir evliliğimizin yürümesi için.

Yani benmi abartıyorum yoksa normal mi demek istiyorum

İnsanların iş arkadaşları ile belli bir seviyede muhattap olması normal, kadın erkek farketmez.

Anormal olan eşinizin size saygı duymadan , anlamadan , dinlemeden,işine gelmiyorsa boşanalım , ben buyum tavrı.

X