Eşimi hangi dua ile kendime bağlıyabilirim..

delinefsim

ALLAHIM bu defa olsun...
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2013
3.938
1.322
Merbaha arkadaşlar...eşim sürekli kendi kafasına göre gidiyor..beni pek dinlemiyor...bunu nasıl halldebilirm...çok sinirli sinirlendirmemek için genlde alttan alıyor..tabi yeri geldiğinde sakinlikle kendi dedğimi yaptırıyorum..ama bu kadr uğraşmak zorunda kalmak beni çok yoruyor...

'''' eşimi kendi me bağlamak ve benim söylediklerimi dnlemesi için bildiğiniz dua var mı ?

Merbaha arkadaşlar...eşim sürekli kendi kafasına göre gidiyor..beni pek dinlemiyor...bunu nasıl halldebilirm...çok sinirli sinirlendirmemek için genlde alttan alıyor..tabi yeri geldiğinde sakinlikle kendi dedğimi yaptırıyorum..ama bu kadr uğraşmak zorunda kalmak beni çok yoruyor...

'''' eşimi kendi me bağlamak ve benim söylediklerimi dnlemesi için bildiğiniz dua var mı ?

dua; gönünden yakarıştır kuran okuyun ve sonrasında temennilerinizi ALLAHa havale ederek dile getirin. öyle şöyle böyle olsun diye detaylara inmeyin. ''ALLAHım sen daha doğrusunu ve daha iyisini bizden daha iyibilirsin. eşimin ahlakını güzelleştir onu sana layık kul eyle'' diye yakar. zaten ALLAH a layık kul olununca herşeyi düzelir insanın...

Son düzenleme:
Diretk böyle dua etmek iyi değil genel olarak duanızı yapın ona sığındığınızı, sıkıntılarınızdan arınmak istediğinizi ifade edin. Ayrıca çok kafanıza takmayın çoğu erkek böyle birşeyi yaptırabilmek onaylatabilmek için uğraşmak gerekiyor. Hemen he tamam diyen erkek çok az.

dua; gönünden yakarıştır kuran okuyun ve sonrasında temennilerinizi allaha havale ederek dile getirin. öyle şöyle böyle olsun diye detaylara inmeyin. ''allahım sen daha doğrusunu ve daha iyisini bizden daha iyibilirsin. Eşimin ahlakını güzelleştir onu sana layık kul eyle'' diye yakar. Zaten allah a layık kul olununca herşeyi düzelir insanın...

tşkler canm...namazda olsun..yasnleri okurken olsun sürekli dua ediyorum..ama kötü huyu çok ...sabır gerektirecek bir durum biliyorum...ama çok zor...2.5. Yıllık evliyim...gelişme olmuyorr :KK43:

diretk böyle dua etmek iyi değil genel olarak duanızı yapın ona sığındığınızı, sıkıntılarınızdan arınmak istediğinizi ifade edin. Ayrıca çok kafanıza takmayın çoğu erkek böyle birşeyi yaptırabilmek onaylatabilmek için uğraşmak gerekiyor. Hemen he tamam diyen erkek çok az.

hemen he tamam demesine gerek yok...ama sürekli bağırma çağırma peşinde..sadece bana karşı değil..annesine babasınaa...etraftakilere...ama ben beraber yaşadığım için en çok yanan banim..kndi aileme karşı sürekli korumaktn çok yoruldum..

Ve kaynanam muska peşinde muska yapalım düzelir diyor..ama günah oldugunu düşünüyorum ve izin vermiyorum..o yüzden kayananm bize sürekli sizi yurt dışına göndereyim diyor ..oğlum yurt dışı çocuğu diyor..kendi baş edemiyor ya toptan benim üstüme atacak..adam burda böyleyken yurt dışında dah serbet olur..o yüzden gitmeyi istemiyorum..

Muskayla insan değişir mi bilemem.
Ama duayla kader değişir.
Fakat kocam bana bağlansın diye değil.
Herşeyin en hayırlısı için dua edin bence..

insanın kişiliği kolay kolay değişmez.ama bilinen tesbih duaları vardır.inanarak okursanız da faydası olur Allah ın izniyle.
tabi sadece dua ile değişmesini beklemek de yanlış.

Bu isteklerin için bir dua var mı bilmiyorum ama bakara suresinde diyor ki 'Ey îmân edenler! Sabır ve namazla istiane (özel yardım) isteyin. Muhakkak ki Allah, sabredenlerle beraberdir.' Bu yüzden bize düşen sabırla yılmadan dua etmek canım ALLAH yardım etsin

Bence dua aramayın. Size bağlandığında hayırlı olacağını nereden biliyorsunuz. Bol bol Allah'ım benim için hayırlısı neyse onu ver diyin. Benim eşimde çoğu kez sinirllidir. Ben namazlarımın sonunda söylediklerimi yazayım size; Allah'ım eşime sakinlik çalışma gücü huy güzelliği, Çocuğuma sağlık akıl banada dayanma gücü ver yarabbim hep bunu tekrarlarım. Akşam namazlarından sonra vakıa okuyorum. Yatsıdan sonrada Amenerresulu ve Ayetel kürsi ben çok yararını gördüm.

Dua ile baglamak yerine kendiniz ve evliliginiz için dualarınızın sonunda hayırlısını dileseniz bence daha iyi olur.

44 defa okunan bir dua vardı google'da aratırsanız bulabilirsiniz. Etkisi var diyorlar. Biraz araştırın size uyarsa yapın bence.

başlık çoğu kişiye tuhaf gelebilir ama bu işler dua ile olur.samimi şekilde yapılan her dua karşılık bulur duada ısrarcı olun yeter ki.

özel bir dua varmı bilmiyorum ama
bence içinizden geldigi gibi dua edin
abdest alın oturun secdeye
içinizden geldigi gibi dua edin hep faydasını görmüşümdür

iletisim diye birsey var
onu deneseniz

Çok iyi demişsiniz ya ayakta alkışladım:KK9:
Bence de dua arayacağınıza bi sorunu mu var sizinle ya da başka bişeyle ilgili ona sorsanız,ayrıca neden huyu düzelsin diye dua arıyorsunuz siz eşinizi böyle almışsınız huyunu suyunu bilerek beğenmiyorsanız almasaydınız

X