Eşimi karışık spor salonuna göndermeli miyim ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnanıyorsunuz yani eşinizi seçebileceğinize.
Hani çocuklara yapıyorlar ya. Mavi elbiseni mi giymek istersin, sarıyı mı?
Çocuk birini seçince, seçimi kendi yaptı sanıyor.
Öyle bir şey değilir umarım. Amcanın hangi oğlunu istiyorsun derler mi mesela? Bari onu seçme hakkınız olsun.
Ayrıca yüzüncü yılını kutladığımız cumhuriyeti, şu an güçsüzlükle suçlayıp Osmanlı'yı örnek göstermek biraz kolaya kaçmak sanki.
Bu arada sizi kutlamak istiyorum. Konu sahibi olmadan bu kadar etkileşim almak. Nereden baksan takdiri hak ediyor. Bir de Bugs Bunny gibi cınııımm yazmazsanız daha uygun bir üslup olur.
İyi geceler bedevi hanım.
Niye secmiyeyim anlamadım jfjfjfjf kaç yaşında insanım kocamimi secemiycem
Ahh Teşekkürederim

Spor yaparken kim yuzuk takar ki. 😄Ben yüzüğümü cikariyorum agirlik calisirken, asilirken vs yuzuk acitir, zaten spor eldiveni takinca yuzuk olsa da gorunmez.
Kimse kimsenin ustune atlamiyor zorla. Tanişma olaylari sadece spor salonlarinda olmuyor disarda da oluyor.

En zirve olayim eşim yanimdayken olmuştu, kitapcidaydik eşim farkli kitaplara bakmaya gitmisti o ara yanima genc bi cocuk gelmisti iltifat etti kiyafetlerime tesekkur ettim uzaklaşmistim, dursaydim muhabbet olacakti belli ki. Yuzuk yoktu, adam ne bilsin evli miyim. 😀
Eşime de soylemistim gülüp gecmistik. Yani biri geldi merhaba dedi diye o kisiyle bir sey yaşamak zorunda değiliz. Insanlar tanismak isteyebilir bu cok normal bir sey rahatsizlik verip israr etmedigi sürece. 🙄
Yüzük şart 😂😂bak evli mi bekar mı anlaşılmıyormuş🤭

Olay var dediler geldik.😂
Ben baştan sona okumaya başlarsam bu gece uyumamam lazım.😂
Ne kocaymış arkadaş siteyi karıştırdı şunların bir yerlerini bu kadar kaldırmayın ya hanımlar kocalarınız dünyanın en yakışıklı erkeği değil spor salonundaki kadınlar onların yolunu beklemiyor gelse de üstüne atlasak diye.
Yahu kocama baksalar kaç yazar ne güzel işte yakışıklıyı kapmışım 😂napcaklar yani kocamı mı kaçıracaklar zaten kaçarsa senin değildir 😂

İnanıyorsunuz yani eşinizi seçebileceğinize.
Hani çocuklara yapıyorlar ya. Mavi elbiseni mi giymek istersin, sarıyı mı?
Çocuk birini seçince, seçimi kendi yaptı sanıyor.
Öyle bir şey değilir umarım. Amcanın hangi oğlunu istiyorsun derler mi mesela? Bari onu seçme hakkınız olsun.

Sana kötü bir haberim var o küçümsediği hakaret ettiğin kızların hayatı senden çok daha iyi olacak.
Aileleri ne yaparsa yapsın arkasında olacak, namus cinayetine kurban gitmeyecek. İstediği okulu okuyacak. İstediği kişiyle sevgili olup evlenecek. İstemezse boşanacak. Aileleri hep arkalarında olacak.
Siz çıkamadığınız hapis olduğunuz evlerle hava atarken onlar dünyayı gezecek, sinemaya gidecek, arkadaşlarıyla gezecek, sevgilisi de olacak evet. Hep ailesinde arkasında olacak.
Senin küçük dünyanla o kızlara söylediğin hakaret çok da umrunda değil
Yeğenim mesela tıpta okuyor. Sevgilisiyle yaşıyor. Ailecek sevgilisini tanıyoruz. Çok da seviyoruz. Evlenirlerse seviniriz evlenmezlerse de bize be hayatını yaşasın güzel bir doktor olacak çünkü
Siz diziler veya filmlerdeki gibi aile büyüklerinin herkesi zorla evlendirdiğini mi sanıyorsunuz? Hala yapan aileler vardır ama eskiden bile rızası olmadan evlendirme yoktu. Boşanma bile vardı. İkinci, üçüncü evlilikler.

Amca oğluyla evlenme meselesi ne ayrıca? Konu sahibi öyle mi demiş? Evlenirse de evlenir. Kime ne? Ne dinen ne de resmen yasak var. Demediyse de doğuda yaşıyor diye herkes kuzeniyle mi evleniyor? Siz de oralıysanız ve köyünüzde varsa sizin köyünüz sıkıntılıymış demek ki. Bizim köyde çatır çatır da boşanıyorlar ve yabancılarla da evleniyorlar.

Zekaya etkisi de bağlanmış bir mesajda. Öyle olsaydı Yahudilerin durumu ne peki? Onlarda yaygın olan genetik hastalıklar var ama zekalarının genele göre geri olduğunu da düşünmüyorum.

Son düzenleme:
Yok degil sanki. Kudra Ilkokul ogretmeniydi sanirim.
Belki yanlış hatırlamış olabilirim ama sanki öyle bir yorumunu hatırlıyorum. Bir de ilkokul ogretmenleri de formasyon alıp engelli çocukların öğretmeni olabiliyor. İlkokulda okuldaki bir öğretmen anlatmıştı. Tabii sistem değiştiyse bilmiyorum.

Bisey sormak istiyorum cehaletime verin. Islamiyette kuma alma nasildir? Adam 2.esi diger esinin rizasi olmadan alabilir mi?

Aslında alabilir de temelde tüm kuralları yerin getirmesi gerekiyor yani eşit olacak aynı şekilde bakacak eşlerine kadın bu durumda birşey diyemiyor. Poligami çok yaygın hatta çinden tut eski Mısır'a Afrika'ya kadar. 20 30 eşi olan var falan. İslam onu 4 le kısıtlamış ama mümkünse tek eşli kalmasını istemiş.

Aslında alabilir de temelde tüm kuralları yerin getirmesi gerekiyor yani eşit olacak aynı şekilde bakacak eşlerine kadın bu durumda birşey diyemiyor. Poligami çok yaygın hatta çinden tut eski Mısır'a Afrika'ya kadar. 20 30 eşi olan var falan. İslam onu 4 le kısıtlamış ama mümkünse tek eşli kalmasını istemiş.
Razı olmadan alamaz. O yüzden de çoğu kendini kandırıyor. Dinen de nikahları yok.

Serbest olanlarda hiç görmedim. Muhafazakarim diye geçinen, kadından uzak duran ,karısını çalıştırmayan,bizim her attığımız adıma günah diyenlerin hepsi eşini aldatiyor bir kere. Onlarca örnek gördüm kendi çevremde.
Benim çevremin ekseriyeti muhafazakar, içinde sorunlu olanlar da var, gayet iyi olanlar da. Bu genellemeniz hiç hoş olmamış.

Hayır canım olurmu öyle şey ilk eşin rızası olmadan yapamaz öyle bir şey

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X