Eşimin 1 ay boyunca yalan söylemiş yakaladım ne yapmalıyım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

uzgunkz20

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2023
47
7
26
Herkese merhaba, özetle anlatmaya çalışacagım başınızı çok ağrıtmak istemem… evliyiz ve eşimde bende 24 yaşındayız. Eşim güvenilir ve sadık bir adamdır bence ve çevresinde de böyle bilinir. Yalan söyleyen birisi değildir öncelikle. Daha önce sevgiliyken vs birbirimize yalanlarımız olmuştu ama bunlar huy edinildiği için değildi o anki şartlara yenilmiştik. Eşim sahneye çıkıyor ve gittiği bir mekanla alakalı sürekli gelmemi istemiyordu sorun yaşıyorduk mekanın alkollü olması beni o ortama sokmak istememesi vs tarzında sonrasında bir kadın solistle çakışması gerekti ve haliyle gidip görmek istedim bunun üzerine arkadaşlarımızında ısrarı ile bikaç sefer gittim. Solist kızla alakalı hiç sorun çıkarmadım destek oldum aksine. Sonrasında başka bir kadın solistle çalışması gerekti bu sefer geleyim göreyim bile demedim konu etmedim. Sonra başka bir kadın solist ve geleyim dediğimde boşver gelme huzursuz oluyorum o ortamda bulunmandan dolayı dedi ve saygı duydum gitmedim. Burda sorun değil kadın solistler çünkü iş icabı biri gider biri gelir ben hiçbirini sorun etmedim ona hep dedim ki sadece yeni biriyle çalıştığında gelir dinlerim görürüm ve mesele olmaz beni soyutlama ben zaten saygı duyuyorum işine. Neyse sonra en son çalıştığı kadın solistle olan sahnesine gitmedim ve sonrasında o solistle mekanda başka bir gün çıkmaya başlamışlar ama benim haberim yok ben tek çıktığını sanıyorum ve tam 4 hafta boyunca bunu benden saklamış her geleyim dediğimde gitmememi sağladı ve bende zaten aklımın ucundan bile geçmediği için birşey gizleyeceği geleyim demiyordum zaten gitmiştim öncesinde mekanı görmüştüm e zaten tek çıktığını da sanıyorum sorun yoktu. Bikaç gün önce şeytan dedi ki kalk git içime bişeyler doğdu gittiğimde sohbet ediyordu kızla. İşle ilgili veya günlük yaşamdan bilemem. Fark etmiyor da olabilir edebilir beraber çalıştığı insan fakat bunun benden saklanması 4 hafta boyunca gizlenmesi eşimin benden gizleyebilmesi ve benim nasıl anlamadığım çok zoruma gitti anlam veremiyorum işin içinden çıkamıyorum diğerlerini saklamadı bunu neden sakladı diye aklımı yiyorum. Normalde yalan konuşmaz dediğim gibi. Saklama sebebi şuymuş zaten o mekanla alakalı geç gelmesiyle ilgili sorun yaşıyormuşuz benim de orda bulunmamı istemediği için alkollü mekana beni soktuğunda kendini kötü hissettiği için söylese ben huzursuz olurmuşum evde beklerken gelemediğim için mutsuz olurmuşum huzurumuz bide bunun için kaçarmış zaten kendisinin kabul ettiği bir durum değilmiş mekanın emri vakisi olduğu için kendini bana yanlış bişey yapmış gibi hissetmiş ilk gün beraber çıkacaklarından haberi olmamış spontane gelişmiş durum o yüzden yanlış mı yaptım hissiyle söylemediği için sonrasında söyleyememiş ben buna pek ikna olmadım çünkü kendi elinde olmayan bişeyi söyleyebilirdi bana benim sorun çıkarmayacağımı biliyordu ama benden habersiz sahne olup bitince bana yanlış yaptığını düşünmüş söyleyememiş ve sonrasında yalan yalanı getirmiş haliyle bu da benim yakalamamla son buldu. Eşimden bu tarz yalanlar bekliyor olsam bu kadar aldatılmış hissetmezdim ama hiç beklemediğim için büyük bir şoka ve boşluğa düştüm. Ayrılacağımı söyledim annesi araya girdi söz verdirtti. Ve ben sadece yatağımı ayırabildim çok kırgınım neden diye sorgulamaktan işe gidemiyorum hiçbişey yapamıyorum başka yalanlar da olmuş mudur diyorum çok pişmanım diyor art niyetle söylemedim sadece huzursuz olursun rahatsız olursun diye söyleyemedim diyor zaten orayı bırakmak isteme sebebim buydu bırakınca söyleyecektim diyor ama ben söylemeyip zaten bıraktım bitti gitti yapacağını düşünüyorum siz bişey diyin ben ne yapayım sizce doğru mu bir erkek niye böyle yapar ?

oncelikle olayi sizin anlattiginiz kadariyla biliyoruz, daha once yasanilan seyler var mi? adamin baska supheli davranislari var mi? fikrimiz yok. o yuzden anlattiginiz seylere gore yorumluyoruz. buradan da gozuktugu kadariyla da surekli kocasini darlayan bir kadin portresi ciziyorsunuz. hatta gozumde surekli esinin isyerine gidip kontrol eden kiskanc bir kadin olarak canlandiniz.

eger esinizin isyerinde surekli solist degisiyorsa, rapor verir gibi esinizin size haber vermesi mantikli degil. ben olsam kadin solist gelince haber ver ben de kontrol ediyim tarzi bi sey yapmam. onun yerine prensipler konusunda anlasirim. her esin de arasindaki iliski farklidir. mesela basbasa takilmalarini istemem vs gibi. esimle de bu prensiplerde anlasirim.

ayrica diger bir hatanizda kayinvalideniz haber vermek olmus. siz ikiniz priblemlerinizi cozmeden baska birini olayin icine sokmak cok yanlis. problemlerinizi kendi aranizda konusarak cozmeniz lazim
keşke herkes bu tonda yazsaydı sizin gibi çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi buraya yazabildiğim kadarıyla yprumlanıyor. İş yerine gidip darlayan birisi değilim işte bütün yakın çevrem işiyle alakalı sorun çıkarmadığımı ne kadar anlayışlısın der bende kimle çalışırsa çalışsın konu kocamda bitiyor ona güveniyorum başka da kimseye güvenmem derim. Evet mekanda hergün farklı solist çıkar ama beni de eşimi de ilgilendirmez bizim için sadece eşimin gittiği günler önemli ve öyle sürekli eşimin başkalarıyla çalıştığı bi durum yok ben diğer solistlerden bahsederken eskiyi kast ediyorum. Her gittiğinde farklı bir kadınla çalışma durumu yok öyle olsa bilirim ve her hafta kimle çıktın diye sorgulamam alıştığımız ve normal bi durum olur. Buradaki olay bizim düzenimizin dışında bi boyutta olması. Bana söylediğinde sorun edilmeyecek bi konuyu neden gizlemeye çalıştığı… bende ona bunu soruyorum ben kıskançlık yapmıyorum kısıtlama yapmıyorum ona bunla şunla sohbet edemezsin demiyorum neden buna ihtiyaç duyuldu kendisi de bana diyor ki evet yapmadın hiçbi zaman neyi ve kimi söylediysem saygı duydun neden söylemedim bende bilmiyorum diyor

konu sahibi biraz inatci ama ogrenmeye acik. adamin baska falsosu yoksa ben olsam oturur adamla sakince konusur, rahatsiz oldugum seyleri anlatir ve orta yolda bulusurdum. bu orta yol da is yerindeki her kadin solisti bana soylemen gerekiyor olmazdi tabi.
Kaç defa yazdım, başkaları da yazdı, dediğiniz gibi inatçı hatta en doğruyu ben bilirim kafasında. Kendi bilir kendi hayatı.

Kaç defa yazdım, başkaları da yazdı, dediğiniz gibi inatçı hatta en doğruyu ben bilirim kafasında. Kendi bilir kendi hayatı.
Öyle olsaydım neden yazıyım buraya derdimi kendi bildiğimi okumaz mıydım. Alıp karşıma konuştum zaten ama yaptığı açıklama da kendi kafamda bi mantık bulamadığım için insanlarda benim asıl içinden çıkmak istediğim sorunla alakalı değilde aslında ilişkimizde sorun olmayan şeylerle ilgili yorum yaptığı için bu kadar inatla diretmek zorunda kalıyorum . Yazılanların hiçbiri tavsiye vermeye yönelik olmadığı için rahatlayamadım belki de yapmadığım göstermediğim tepkilerle suçlanıyorum sabahtan beri bilmem anlatabiliyor muyum

keşke herkes bu tonda yazsaydı sizin gibi çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi buraya yazabildiğim kadarıyla yprumlanıyor. İş yerine gidip darlayan birisi değilim işte bütün yakın çevrem işiyle alakalı sorun çıkarmadığımı ne kadar anlayışlısın der bende kimle çalışırsa çalışsın konu kocamda bitiyor ona güveniyorum başka da kimseye güvenmem derim. Evet mekanda hergün farklı solist çıkar ama beni de eşimi de ilgilendirmez bizim için sadece eşimin gittiği günler önemli ve öyle sürekli eşimin başkalarıyla çalıştığı bi durum yok ben diğer solistlerden bahsederken eskiyi kast ediyorum. Her gittiğinde farklı bir kadınla çalışma durumu yok öyle olsa bilirim ve her hafta kimle çıktın diye sorgulamam alıştığımız ve normal bi durum olur. Buradaki olay bizim düzenimizin dışında bi boyutta olması. Bana söylediğinde sorun edilmeyecek bi konuyu neden gizlemeye çalıştığı… bende ona bunu soruyorum ben kıskançlık yapmıyorum kısıtlama yapmıyorum ona bunla şunla sohbet edemezsin demiyorum neden buna ihtiyaç duyuldu kendisi de bana diyor ki evet yapmadın hiçbi zaman neyi ve kimi söylediysem saygı duydun neden söylemedim bende bilmiyorum diyor
ben sizin yerinizde olsam neden yalan soyledin neden soylemedin tarzi konusmam oncelikle. sonucta soylemis iste. oncelikle kendimin neyden rahatsiz oldugunu, nasil hissettigini anlatirim. sonra da onun nelerden rahatsiz oldugunu anlatmasini isterim. belki adam surekli hesap vermekten bunaldi ve boyle bir sey yapti. daha sonra da bundan sonra hem kendimin hem de onun nasil davranacagi ile ilgili ortak karar alirim. bence cok uzuldum vs deyip sundurmenin manasi yok. iletisim onemli. ya affetmeyip cekip gideceksiniz, ya da onumuze nasil bakacagiz, bunu nasil onaracagiz diye adim atacaksiniz.

ben sizin yerinizde olsam neden yalan soyledin neden soylemedin tarzi konusmam oncelikle. sonucta soylemis iste. oncelikle kendimin neyden rahatsiz oldugunu, nasil hissettigini anlatirim. sonra da onun nelerden rahatsiz oldugunu anlatmasini isterim. belki adam surekli hesap vermekten bunaldi ve boyle bir sey yapti. daha sonra da bundan sonra hem kendimin hem de onun nasil davranacagi ile ilgili ortak karar alirim. bence cok uzuldum vs deyip sundurmenin manasi yok. iletisim onemli. ya affetmeyip cekip gideceksiniz, ya da onumuze nasil bakacagiz, bunu nasil onaracagiz diye adim atacaksiniz.
Teşekkür ederim söylediğiniz şeyi yapmaya çalışacagım biraz sakinleştikten sonra 🙏🏼

Eşinizin çalışma şartlarını kabul ederek evlenmişsiniz ama içten içe kabul edemiyorsunuz.Yalan söylemek gibi değil de,adam fazla baskıladığınız için gizlemiş olabilir.Yine de çok art niyetli gelmedi durumu ama bu gibi şeyleri kaldıramıyorum derseniz boşanın çünkü bu kadınların biri gidecek,biri gelecek.Her çalışma arkadaşını da sizinle tanıştırmak zorunda değil.

Bu kadar insanın haksız olup sizin hakli olma ihtimaliniz?
Haklı haksız mı arıyoruz burda bu kadar insan bildiği ve anladığı kadarıyla yorum yapıyor ben haksız diyemem kimseye. Olayı yaşayan kişi olarak ve etkisinde olarak söylenilenleri onaylamam veya kabullenmem zaman alabilir öyle değil mi? Ben haklıyım siz haksızsınız demedim kimseye. Sadece insanların haklı oldukları konunun benim asıl sorunum olmadığını anlatıyorum saatlerdir
Eşinizin çalışma şartlarını kabul ederek evlenmişsiniz ama içten içe kabul edemiyorsunuz.Yalan söylemek gibi değil de,adam fazla baskıladığınız için gizlemiş olabilir.Yine de çok art niyetli gelmedi durumu ama bu gibi şeyleri kaldıramıyorum derseniz boşanın çünkü bu kadınların biri gidecek,biri gelecek.Her çalışma arkadaşını da sizinle tanıştırmak zorunda değil.
yapılan en insani en mantıklı yorumlardan birisi teşekkür ederim öncelikle. Peki baskılamıyorsam kendisi bırakmak istediğinde bile sevdiğin işi yapmalısın diye destek oluyorsam. Her çalıştığı veya çakışacağı kadına saygı duyup sorun çıkarmadıysam kendisi rahatsız olduğu bi konuyu bana anlattığında bile boşver o da öyle bi karakter demek ki dediysem. Baskılanmış hisseder mi yine de ya da ne konuda baskılanmış hissedebilir acaba başka bir durum olabilir mi sizce

Yani ben de sizi garip bulmadım. Anladığım kadarıyla durmadan kontrole giden biri değilsiniz. Ben de eşimin kız olsun erkek olsun kimle çalıştığını(aynı ofis içinde) bilmek isterim. Çok kontrolcü yapınız olsa zaten her sahneye çıkışında gidersiniz bu kontroldur. Ama eşim sahne alıyor olsa arada dinlemeye giderim. Eşinizin bu solisti inatla söylememesi 1 ay boyunca gelmemeniz için bahaneler bulmasını anlayamadım hoş olmamış yalanı ve tavırları. Sonuçta haklı olarak başka yalanları da var mı diye düşünebilirsiniz .Ayrılmaya kadar gitmemeli ama süründürebilirsiniz.

Neden söylemediğini bu kadar sorgulamanızın altında,kabul etseniz de etmeseniz de güvensizlik yatıyor.Aksi halde eşinizin size yaptığı açıklama yeterli olurdu,tamam deyip geçerdiniz. İnsanin yaptığı ya da yapmadığı her şeyin mutlaka mantıklı bir açıklaması olmak zorunda değil.Bazen yaptığımız şeyin farkında bile olmayız. O an öyle gelişmiştir,oluvermiştir.

Siz mesela özellikle sakladığını düşündüğünüz şeyi neden sakladığını düşünüyorsunuz? Sizi boşanmaya kadar götüren tahmininiz ne ?

Anlayan birisi çıktı sonunda. Herkes sanki ben kadın solistlere laf etmişim ya da eşimi çok baskı altına almışım gibi suçlayıcı cevaplar verdi. Hayır ben her konuda destekçisiyim ve yanındayım her kadın bilmek ister kocası kimle nerde ne yaptı herkes diyor ki kocamızın iş arkadaşlarını tek tek sorucaz mı bu öyle bişey değil ki iş yerindeki arkadaşlarını neden sorasınız herkes kendi işine bakar ama kadın solist erkek solist beraber daha farklı bireysel bir iletişim var alkollü ortam insan rahatsız olmasa güvense dahi kocasını kıskanır merak eder bu sevgidendir bunu nesi garip ben mi geri kafalıyım sadece anlamadım ki çok garip geri dönüşler var sanki durum çok normal ben anormalim gibi. Eşim bi kadınla birebir çalışacaksa neden bilmeyeyim. Eşleri iş arkadaşı olan bir kadınla habersiz bir iş yemeğine gitse aynı anlayışı medeniyeti gösterirler mi acaba? Kulis konusuna da gelirsek hayır öyle bi yer yok mekan komple alkollü hangi masada oturursan otur ister en dipte ister en önde yalnız bir kadınsan dikkat çekiyorsun kimse de bilemez senin sahnedeki adamın eşi olduğunu bu sebeple istemiyordu ve bende saygı duyuyordum
Eşinizi kontrole gidiyor gibi gitmeseniz size hak verebilirdim. Ama kendiniz yazmışsınız tek olduğu sahnelere kontrole gitmediğinizi, yeni kadın solist geldiğinde mizacını öğrenmek istediğinizi. Atıyorum kadının size göre beğenmediğiniz bir hareketi oldu. Eşinize o kadınlar bir daha sahneye çıkmayacaksın mı diyeceksiniz? Bunu eşinizin akıl etmesi gerekmez mi?
Burada belki en çok empatiyi ben kurabilirim zira eski sevgilim müzisyendi. 2 sene boyunca her sahnesine gittim sayılır. Ama kontrol için değil eğlenmek için. Arkadaşlarımın müsait olmadığı anlarda yalnız gittiğim de oldu. Rahatsız eden olmadı. Çünkü mekana gelenler ister istemez sahnedeki adamla sevgili olduğumuzu anlıyordu. Sizin ve eşinizin alkollü ortama böyle tü kaka diyip kocanızın orada çalışmaya devam etmesi büyük tezatlık. Biz de gördük başka müzisyenler ne halt yiyor, sahne geç bitti diyip izleyenlerle takılıyor ediyor ama buna rağmen insan kendini bilince çalıştığı ortamı kötüleyip durmaz.
Sizin fazla kontrolcülüğünüz eşinizin yalan söylemesine neden olmuş bu bir. Eşiniz çalıştığı ortamı artık ne yaşadı ne gördüyse eleştirip bu bahaneyle de sizin uzak kalmanızı istiyor bu da iki.

Yani ben de sizi garip bulmadım. Anladığım kadarıyla durmadan kontrole giden biri değilsiniz. Ben de eşimin kız olsun erkek olsun kimle çalıştığını(aynı ofis içinde) bilmek isterim. Çok kontrolcü yapınız olsa zaten her sahneye çıkışında gidersiniz bu kontroldur. Ama eşim sahne alıyor olsa arada dinlemeye giderim. Eşinizin bu solisti inatla söylememesi 1 ay boyunca gelmemeniz için bahaneler bulmasını anlayamadım hoş olmamış yalanı ve tavırları. Sonuçta haklı olarak başka yalanları da var mı diye düşünebilirsiniz .Ayrılmaya kadar gitmemeli ama süründürebilirsiniz.
Konu bu kadar basitti konu buydu ve dediğiniz gibi kontrolcü olsam her defasında giderim kırk yılın başında görüntülü de dinlemiş olmamı bile anormal baskıcı buldular

Neden söylemediğini bu kadar sorgulamanızın altında,kabul etseniz de etmeseniz de güvensizlik yatıyor.Aksi halde eşinizin size yaptığı açıklama yeterli olurdu,tamam deyip geçerdiniz. İnsanin yaptığı ya da yapmadığı her şeyin mutlaka mantıklı bir açıklaması olmak zorunda değil.Bazen yaptığımız şeyin farkında bile olmayız. O an öyle gelişmiştir,oluvermiştir.

Siz mesela özellikle sakladığını düşündüğünüz şeyi neden sakladığını düşünüyorsunuz? Sizi boşanmaya kadar götüren tahmininiz ne ?
Yaptığı açıklamaya güvenmeme sebebim şu huzursuzluk çıkar diye korktum diyor halbuki kimle sahneye çıktığında huzursuzluk çıkmış ki bu seferde de çıksın? Açıklamasına ikna olmama sebebim bu. Yıksa evet bana dese ki daha önce sorun ettin yine edersin diye korktum dese açıklamasına güvencem tamam geçerli sebebi varmış yenik düşmüş derim ama öyle de değil. Boşanmaya itmiyor aslında ciddi manada boşanmak istesem sevgim bitmiş olsa şuan burda olmazdım ama ayrı kalmak istedim onu görmek duymak istemiyorum şuan tahminin ne demişsin aldatılmak gibi bir tahminim veya şüphem yok fakat bunu saklayan başka bişey de saklar veya acaba sakladı mı başka bişey aslında ilişkimizde sadakat yok muydu düşüncesi sadakat sadece aldatmamak cinsel anlamda aldatılış değil ki bence

Eşinizi kontrole gidiyor gibi gitmeseniz size hak verebilirdim. Ama kendiniz yazmışsınız tek olduğu sahnelere kontrole gitmediğinizi, yeni kadın solist geldiğinde mizacını öğrenmek istediğinizi. Atıyorum kadının size göre beğenmediğiniz bir hareketi oldu. Eşinize o kadınlar bir daha sahneye çıkmayacaksın mı diyeceksiniz? Bunu eşinizin akıl etmesi gerekmez mi?
Burada belki en çok empatiyi ben kurabilirim zira eski sevgilim müzisyendi. 2 sene boyunca her sahnesine gittim sayılır. Ama kontrol için değil eğlenmek için. Arkadaşlarımın müsait olmadığı anlarda yalnız gittiğim de oldu. Rahatsız eden olmadı. Çünkü mekana gelenler ister istemez sahnedeki adamla sevgili olduğumuzu anlıyordu. Sizin ve eşinizin alkollü ortama böyle tü kaka diyip kocanızın orada çalışmaya devam etmesi büyük tezatlık. Biz de gördük başka müzisyenler ne halt yiyor, sahne geç bitti diyip izleyenlerle takılıyor ediyor ama buna rağmen insan kendini bilince çalıştığı ortamı kötüleyip durmaz.
Sizin fazla kontrolcülüğünüz eşinizin yalan söylemesine neden olmuş bu bir. Eşiniz çalıştığı ortamı artık ne yaşadı ne gördüyse eleştirip bu bahaneyle de sizin uzak kalmanızı istiyor bu da iki.
Biraz daha detaylı yorum yapabilir misin çünkü doğru söylüyorsun eşim kendisi gidiyor ama ben gitmek istediğimde rahatsız oluyor sebepte ortamdan dolayı ben bunu zaten hiçbir zaman anlayamadım. Tek çıkmadığında biriyle çıktığında da hemen o gün gitmiyorum tabiki dediğin gibi eşimin düşünmesi gerekir yanlış bi durum olup olmadığını bekliyorum eşim devam ediyorsa demek ki ona göre bir sıkıntı yok veya var söylemiyor sonrasında bende gidip görmek istiyorum nasıl biriyle çalıştığını bunun içinde tabiki gidip biraz kafa dağıtmakta var. Zaten kendi bahanelerinden dolayı gitmiyorum sen benim orada olmamdan huzursuz oluyorsun da ben olmuyor muyum senin gitmenden ama saygı duyuyorum sana sende benim arada bir gelmeme saygı duy diyorum ve buna rağmen ekstra farklı bir kişiyle çalıştıfınsa da gitmek istiyorum. Neden beni uzak tutuyor sence öyle diğer müzisyenler gibi geç gelip takılan biri de değil kimseyle de öyle çok muhatap olmaz. Çevremizdekiler de anlam veremiyor bana böyle yapmasına.

Sence ne yapabilirim nasıl süründürebilirim

Biraz daha detaylı yorum yapabilir misin çünkü doğru söylüyorsun eşim kendisi gidiyor ama ben gitmek istediğimde rahatsız oluyor sebepte ortamdan dolayı ben bunu zaten hiçbir zaman anlayamadım. Tek çıkmadığında biriyle çıktığında da hemen o gün gitmiyorum tabiki dediğin gibi eşimin düşünmesi gerekir yanlış bi durum olup olmadığını bekliyorum eşim devam ediyorsa demek ki ona göre bir sıkıntı yok veya var söylemiyor sonrasında bende gidip görmek istiyorum nasıl biriyle çalıştığını bunun içinde tabiki gidip biraz kafa dağıtmakta var. Zaten kendi bahanelerinden dolayı gitmiyorum sen benim orada olmamdan huzursuz oluyorsun da ben olmuyor muyum senin gitmenden ama saygı duyuyorum sana sende benim arada bir gelmeme saygı duy diyorum ve buna rağmen ekstra farklı bir kişiyle çalıştıfınsa da gitmek istiyorum. Neden beni uzak tutuyor sence öyle diğer müzisyenler gibi geç gelip takılan biri de değil kimseyle de öyle çok muhatap olmaz. Çevremizdekiler de anlam veremiyor bana böyle yapmasına.
Bu kimseyle çok muhatap olmayan müzisyenlerin de partnerlerini aldattıklarını gördüm, fırıldak gibi olanlarının da. İnsan o yüzden içindeki güvene bakacak. İkiniz arasındaki ilişkiyi en iyi siz bilirsiniz. Ama anlattıklarınıza bakılırsa kocanız sizin sorun çıkarma ihtimalinize karşı yalan söylemiş. İlla ortada yanlış bir durum olacak değil. Ama sizi en başından ortamlara sokmak istememesi tezat olan. Müzik öyle ek iş, sahneye çıktım bitti gibi bir şey değil. Bunun hazırlık aşaması var, erken gidilir, sahne hazır olana kadar ortamdakilerle sohbet edilir, sahne aralarında gelen tanıdıklar olsun, konuşmak isteyenler olsun sosyalleşilir. En istemeyen soğuk duran adam bile bir muhabbet eder sonuçta o da onun işi gereği olan bir durum. Siz sanki yeni solistler sizin onayınızdan geçmeden eşiniz onlarla çalışamaz gibi davranıyorsunuz. Adamın işi bu, çevresi bu. Şimdilik erken dönüyor bekliyor olabilirsiniz ama daha uzun sahneleri çıkabilir. Hep sabahlayacak mısınız? Ben sahneye gitmediğimde vurur kafamı yatardım ya da başka yerde eğlenirdim. Sahnesi bitince zaten müsait olduğunda yazardı. Fazla kontrolcüsünüz. O yüzden göreceğiniz her şeye takacağınızı düşünüp sizi uzak tutmak istiyor eşiniz. Ama sandığınız gibi öyle sahnem bitti sağa sola bakmadan eve giderim adamı da olamaz. Kimse iki laf edemediği adamla çalışmak istemez özellikle solistse birbirlerine uyum sağlayamazlar.

Siz kabul etmek istemeseniz de kadın solistle çalıştığında görmek istiyorsunuz. Tekken sorun yok bir kadınla sahne aldığında aralarında iletişimi falan merak ediyorsunuz. Esinizde bunu fark ettiği ve çalıştığı mekanlara gitmenizi istemediği için size söylememiş gibi geldi bana.
Burada asıl sorun kendi ek iş olarak çalıştıği mekanları size göre bulmaması bence. Sizin gitmenizi istememesi. Bu kısım beni rahatsız ederdi, bana uygun olmayan eşime de uygun değildir ona göresi bana göresi yok böyle şeylerin diye düşünüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X