Eşimin 1 ay boyunca yalan söylemiş yakaladım ne yapmalıyım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

uzgunkz20

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2023
47
7
26
Herkese merhaba, özetle anlatmaya çalışacagım başınızı çok ağrıtmak istemem… evliyiz ve eşimde bende 24 yaşındayız. Eşim güvenilir ve sadık bir adamdır bence ve çevresinde de böyle bilinir. Yalan söyleyen birisi değildir öncelikle. Daha önce sevgiliyken vs birbirimize yalanlarımız olmuştu ama bunlar huy edinildiği için değildi o anki şartlara yenilmiştik. Eşim sahneye çıkıyor ve gittiği bir mekanla alakalı sürekli gelmemi istemiyordu sorun yaşıyorduk mekanın alkollü olması beni o ortama sokmak istememesi vs tarzında sonrasında bir kadın solistle çakışması gerekti ve haliyle gidip görmek istedim bunun üzerine arkadaşlarımızında ısrarı ile bikaç sefer gittim. Solist kızla alakalı hiç sorun çıkarmadım destek oldum aksine. Sonrasında başka bir kadın solistle çalışması gerekti bu sefer geleyim göreyim bile demedim konu etmedim. Sonra başka bir kadın solist ve geleyim dediğimde boşver gelme huzursuz oluyorum o ortamda bulunmandan dolayı dedi ve saygı duydum gitmedim. Burda sorun değil kadın solistler çünkü iş icabı biri gider biri gelir ben hiçbirini sorun etmedim ona hep dedim ki sadece yeni biriyle çalıştığında gelir dinlerim görürüm ve mesele olmaz beni soyutlama ben zaten saygı duyuyorum işine. Neyse sonra en son çalıştığı kadın solistle olan sahnesine gitmedim ve sonrasında o solistle mekanda başka bir gün çıkmaya başlamışlar ama benim haberim yok ben tek çıktığını sanıyorum ve tam 4 hafta boyunca bunu benden saklamış her geleyim dediğimde gitmememi sağladı ve bende zaten aklımın ucundan bile geçmediği için birşey gizleyeceği geleyim demiyordum zaten gitmiştim öncesinde mekanı görmüştüm e zaten tek çıktığını da sanıyorum sorun yoktu. Bikaç gün önce şeytan dedi ki kalk git içime bişeyler doğdu gittiğimde sohbet ediyordu kızla. İşle ilgili veya günlük yaşamdan bilemem. Fark etmiyor da olabilir edebilir beraber çalıştığı insan fakat bunun benden saklanması 4 hafta boyunca gizlenmesi eşimin benden gizleyebilmesi ve benim nasıl anlamadığım çok zoruma gitti anlam veremiyorum işin içinden çıkamıyorum diğerlerini saklamadı bunu neden sakladı diye aklımı yiyorum. Normalde yalan konuşmaz dediğim gibi. Saklama sebebi şuymuş zaten o mekanla alakalı geç gelmesiyle ilgili sorun yaşıyormuşuz benim de orda bulunmamı istemediği için alkollü mekana beni soktuğunda kendini kötü hissettiği için söylese ben huzursuz olurmuşum evde beklerken gelemediğim için mutsuz olurmuşum huzurumuz bide bunun için kaçarmış zaten kendisinin kabul ettiği bir durum değilmiş mekanın emri vakisi olduğu için kendini bana yanlış bişey yapmış gibi hissetmiş ilk gün beraber çıkacaklarından haberi olmamış spontane gelişmiş durum o yüzden yanlış mı yaptım hissiyle söylemediği için sonrasında söyleyememiş ben buna pek ikna olmadım çünkü kendi elinde olmayan bişeyi söyleyebilirdi bana benim sorun çıkarmayacağımı biliyordu ama benden habersiz sahne olup bitince bana yanlış yaptığını düşünmüş söyleyememiş ve sonrasında yalan yalanı getirmiş haliyle bu da benim yakalamamla son buldu. Eşimden bu tarz yalanlar bekliyor olsam bu kadar aldatılmış hissetmezdim ama hiç beklemediğim için büyük bir şoka ve boşluğa düştüm. Ayrılacağımı söyledim annesi araya girdi söz verdirtti. Ve ben sadece yatağımı ayırabildim çok kırgınım neden diye sorgulamaktan işe gidemiyorum hiçbişey yapamıyorum başka yalanlar da olmuş mudur diyorum çok pişmanım diyor art niyetle söylemedim sadece huzursuz olursun rahatsız olursun diye söyleyemedim diyor zaten orayı bırakmak isteme sebebim buydu bırakınca söyleyecektim diyor ama ben söylemeyip zaten bıraktım bitti gitti yapacağını düşünüyorum siz bişey diyin ben ne yapayım sizce doğru mu bir erkek niye böyle yapar ?

bahaneler bahaneler yani gözümle görmedim tabi ama çekindiği şeyler var kızla alakalı kız ya eşinizle ilgili bilmemesi gereken bişeyi biliyor, ya eşiniz hoşlanıyor evli olduğunu gizliyordu, 24 yaş erkekler 18 gibidir çok acele etmişsiniz evlilik için.

Bu kimseyle çok muhatap olmayan müzisyenlerin de partnerlerini aldattıklarını gördüm, fırıldak gibi olanlarının da. İnsan o yüzden içindeki güvene bakacak. İkiniz arasındaki ilişkiyi en iyi siz bilirsiniz. Ama anlattıklarınıza bakılırsa kocanız sizin sorun çıkarma ihtimalinize karşı yalan söylemiş. İlla ortada yanlış bir durum olacak değil. Ama sizi en başından ortamlara sokmak istememesi tezat olan. Müzik öyle ek iş, sahneye çıktım bitti gibi bir şey değil. Bunun hazırlık aşaması var, erken gidilir, sahne hazır olana kadar ortamdakilerle sohbet edilir, sahne aralarında gelen tanıdıklar olsun, konuşmak isteyenler olsun sosyalleşilir. En istemeyen soğuk duran adam bile bir muhabbet eder sonuçta o da onun işi gereği olan bir durum. Siz sanki yeni solistler sizin onayınızdan geçmeden eşiniz onlarla çalışamaz gibi davranıyorsunuz. Adamın işi bu, çevresi bu. Şimdilik erken dönüyor bekliyor olabilirsiniz ama daha uzun sahneleri çıkabilir. Hep sabahlayacak mısınız? Ben sahneye gitmediğimde vurur kafamı yatardım ya da başka yerde eğlenirdim. Sahnesi bitince zaten müsait olduğunda yazardı. Fazla kontrolcüsünüz. O yüzden göreceğiniz her şeye takacağınızı düşünüp sizi uzak tutmak istiyor eşiniz. Ama sandığınız gibi öyle sahnem bitti sağa sola bakmadan eve giderim adamı da olamaz. Kimse iki laf edemediği adamla çalışmak istemez özellikle solistse birbirlerine uyum
bahaneler bahaneler yani gözümle görmedim tabi ama çekindiği şeyler var kızla alakalı kız ya eşinizle ilgili bilmemesi gereken bişeyi biliyor, ya eşiniz hoşlanıyor evli olduğunu gizliyordu, 24 yaş erkekler 18 gibidir çok acele etmişsiniz evlilik için.
Saklayamaz bütün mekan beni biliyor illaki kulağına gitmemiş midir

Bence sorun güven meselesi. Mesela ben o şekilde çalışan biriyle evlenmek istemezdim. Ama sen mesleğini bilerek evlenmişsin. Sonradan da çalıştıkları kadınlara karışıyorsun. Ne zamana kadar hafiyelik yapacaksın? Daha 24 yaşındasın ve yeni evlisin. Böyle bir ömür geçmez. Bir de eşin o ortama girmenden rahatsız oluyor ama orda çalışıyor bu da tuhaf.
Sizi genel olarak pek sağlıklı görmüyorum. Bir terapiste gidin belki bir yol bulursunuz

Ya benim boşandığım it bir polisti. Köyde evli kadınla basılmış benim çalıştığım kurum yapmış disiplin işlemlerini. Mahkemelik olmuş. Sonra karakola gelen evli kadınlarla takılmış. Pavyonlarda yemiş içmiş. Ben hepsini 10. Yılda öğrendim 😂😂😂 bir Allah’ın kulu da dememiş. Hatta mahkemelik olma kısmını boşandıktan sonra dediler. Yani her şey o kadar kolay yayılmayabilir

Ya benim boşandığım it bir polisti. Köyde evli kadınla basılmış benim çalıştığım kurum yapmış disiplin işlemlerini. Mahkemelik olmuş. Sonra karakola gelen evli kadınlarla takılmış. Pavyonlarda yemiş içmiş. Ben hepsini 10. Yılda öğrendim 😂😂😂 bir Allah’ın kulu da dememiş. Hatta mahkemelik olma kısmını boşandıktan sonra dediler. Yani her şey o kadar kolay yayılmayabilir
Sence neden söylemedi bana neden gizledi her zaman söyleyen adam bu sefer neden gizli tuttu huzursuzluk çıkmasın diye demesini anlamıyorum kimseye çıkarmadım da o kıza neden çıkarayım çıkaracağım bişey mi vardı

Sence neden söylemedi bana neden gizledi her zaman söyleyen adam bu sefer neden gizli tuttu huzursuzluk çıkmasın diye demesini anlamıyorum kimseye çıkarmadım da o kıza neden çıkarayım çıkaracağım bişey mi vardı
Bence sıkıldı. Ben de çalışıyorum hem de iş sektörüm hep erkek. Evliyken 40 erkek ve tek kadın çalışırdım. Hergün kim geldi kim gitti diye sorsa bunalırdım. Yeni evli olduğu için tartışamıyor ama sonradan ehhhh sana ne diyecektir. Burda haklı.
Amaaaa erkeklere de aşırı güvenmemek lazım. Bir yerde bozuluyor birçoğu. Sizin durumda olsam yaşanmışlıklarımla birlikte. Maddi gücü elimde tutardım. Ev araba aldırır borç ödetirdim. Çocuk da yapmazdım. Arada bir de ani ziyaretler yapardım.

Bence sıkıldı. Ben de çalışıyorum hem de iş sektörüm hep erkek. Evliyken 40 erkek ve tek kadın çalışırdım. Hergün kim geldi kim gitti diye sorsa bunalırdım. Yeni evli olduğu için tartışamıyor ama sonradan ehhhh sana ne diyecektir. Burda haklı.
Amaaaa erkeklere de aşırı güvenmemek lazım. Bir yerde bozuluyor birçoğu. Sizin durumda olsam yaşanmışlıklarımla birlikte. Maddi gücü elimde tutardım. Ev araba aldırır borç ödetirdim. Çocuk da yapmazdım. Arada bir de ani ziyaretler yapardım.
Teşekkür ederim

Ben eğlence mekanına karşı tutumunu garipsedim açıkçası.
Alkol almıyor ve alkollü mekanlara bu kadar karşı olup da sahne alam müzisyen hiç görmemiştim/ pavyonda çalmıyorsa gitmenizi istememesi tuhaf.
Bu kadar tu kaka görüyorsa ne işi var o zaman orda.
Bir de herkes beni tanıyor diyorsunuz e o zaman zaten sizin gittiğinizde size kim neden yürüsün.
Kadın kadına masalar da mı yok mesela?
Tuhaf bir durum.

Konu bu değil ki. Ortada belki böyle bir durum yok ama hadi var diyelim sanki evli olmak, sevgilinin olduğu bilinmesi başkasıyla beraber olmaya bir engel. Kırk defa yazıldı ben de iki kere yazdım hadi kırküçüncü defa yazılsın bize anlatılan bilgiler ışığında siz eşinizi kısıtlayıp kıskandığınız için adam sizin sorun çıkartma ihtimalinize karşı yalan söylemiş, sizi de uzak tutmaya çalışıyor. Tamamen gelme diyemiyor yoksa iyice arıza çıkartırsınız belli ki. Güvenmiyorsanız ayrılın madem.

Ben eğlence mekanına karşı tutumunu garipsedim açıkçası.
Alkol almıyor ve alkollü mekanlara bu kadar karşı olup da sahne alam müzisyen hiç görmemiştim/ pavyonda çalmıyorsa gitmenizi istememesi tuhaf.
Bu kadar tu kaka görüyorsa ne işi var o zaman orda.
Bir de herkes beni tanıyor diyorsunuz e o zaman zaten sizin gittiğinizde size kim neden yürüsün.
Kadın kadına masalar da mı yok mesela?
Tuhaf bir durum.
Konu sahibinin aklına karpuz kabuğu düşürmek istemem ama ben böyle eski erkek arkadaşımın ortamında takılırken bir hafta önce karısının geldiği ortamda bir hafta sonra dinleyicilerden biriyle eve giden adamlar gördüm. Tanınıp tanınmamak esas değil, isterse adamın alnında evli yazsın. Adam da kadın da istiyorsa gayet yolu bulunur aldatmanın. Konu sahibi belli ki güvenmiyor, bu güvensizliğini kabul edemiyor. O güvenmemesinin nedenini de kendi bilir önceye dair bir ayrıntı mı var yoksa kadının tamamen kendi huyu mu bilemeyiz.

Benim arkadaşımın kocasının sahne aldığı bir grubu var. Hamilelik doğum fln üç sene hiç gitmedi izlemeye. Şimdi bazı geceler eğlenmek için babaannede kalıyor çocuk o gidip eğleniyor. Kocası da gelmeni istemiyorum alkollü mekan demez. Sevgiliyken de eğlenceye giden insanlardı çünkü.
Ne bileyim artık gece klubüne arkadaşlarla da eşimle de giderim, hani işi olmadığı halde tu kaka bakmayız çünkü
Neden bu kadar karşı hiç anlamadım

Konu sahibinin aklına karpuz kabuğu düşürmek istemem ama ben böyle eski erkek arkadaşımın ortamında takılırken bir hafta önce karısının geldiği ortamda bir hafta sonra dinleyicilerden biriyle eve giden adamlar gördüm. Tanınıp tanınmamak esas değil, isterse adamın alnında evli yazsın. Adam da kadın da istiyorsa gayet yolu bulunur aldatmanın. Konu sahibi belli ki güvenmiyor, bu güvensizliğini kabul edemiyor. O güvenmemesinin nedenini de kendi bilir önceye dair bir ayrıntı mı var yoksa kadının tamamen kendi huyu mu bilemeyiz.
Zaten genelde barda çalanlarla gençler takılma amacında oluyor açıkçası. Tek gecelik havalı bir şey gibi bakan kadın da erkek de var. Umursamaz ciddi bir durum olarak bakmaz mesela.
Ama dediğim gibi adamın alkollü mekana gelmeni istemiyorum demes çok ilginç. Benim eski gece hayatı deneyimime bakarsak çalanların hepsi bir yandan da alkol tüketir, eşi sevgilisi olan geldiyse ya bir sinyal çakar ya bir selam gönderir bir şekilde belli ederdi. Böyle alkollü mekanı öcü görüp uzat tutanı görmemiştim hiç

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X