Eşimin adına çocuk doğum kağıdı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Familienkassede ben kayıtlı değilim de ondan. Eşim kayıtlı kundennummeri olan o. Ben değilim. Oradaki kadın kayıt numarasında karışıklık olmuş diye açıklamış eşime.
Ya sen cahil misin? Almanya da oturan hanımlar bile sana attığın belgede eşini aklayacak bir durum yok diyor sana tercüme ediyor sen hala laylaylomdasın.

aramayı bilen birisi için inanın hiç zor değildi. youtube videosunuza ya da sosyal medya hesaplarınıza gelmek herhalde 20 saniye kadar aldı. umarım kötü niyetli birisi aynı arama ile sizi ve eşinizi rahatsız etmez.
Ne amaçla araştırdınız? Diyelimki belgede eşimin adını gördünüz uyarmak yerine neden beni araştırma gereği gördünüz?

Mune Mune paylaştığım belgede eşimin adı yazıyor. Belgeyi kendim silemiyorum. Ayrıca konu çok uzadı kapatır mısınız?

Ne amaçla araştırdınız? Diyelimki belgede eşimin adını gördünüz uyarmak yerine neden beni araştırma gereği gördünüz?
Uyardı işte. Güzel bir üslupla hem de. Anonim ortama attığınız bir belge,herkes de araştırır. Bunda kötü niyet yok. Siz de madem araştırılmak istemiyorsunuz belge paylaşırken dikkat edin.

bu kadar sorgulayabiliyorsanız eşinizi sorgulasaydınız. ben size "belgeyi kaldırın" deseydim. ne denli ciddiye alacaktınız beni?
sizi harekete geçiren şey, panikmiş demek ki. umarım eşinizle ilgili konuda da paniklersiniz. zira bu, basit bir GDPR ihlali meselesi değil. eşinizin iddia ettiği gibi sehven gönderilmiş bir belge ise belgenin asıl sahibi Alman hükümetini dava edebilir. umarım bana inanıyorsunuzdur artık.

Merhaba,

Biz Almanya’da yaşıyoruz ve burada tüm resmi evraklar mektupla geliyor. Bugün eşim işten geldi 2 zarf gelmiş bize. Biri postbank diğeri familienkasse ( aile kasası). Familienkasse mektubunu açtım. Eşimin adına kindergeld (çocuk parası) belgesi var ekte orijinal doğum kağıdını size iade ediyoruz, evrakı elektronik olarak kaydettik diye. Ekte eşimin adına kayıtlı 28 Kasımda doğan bir çocuk var. Şok oldum. Evrakta yanlışlık olmuştur diye düşünüyorum ama kafam karıştı. Eşimin üstüne de gittim şakaya da vurdum ama bilmiyorum. Sizce gerçekten başkasından çocuk yapmış olabilir mi ya? Bunu sorarken bile saçmalama diyorum kendime ama. Ne bileyim.

Merhaba,

Biz Almanya’da yaşıyoruz ve burada tüm resmi evraklar mektupla geliyor. Bugün eşim işten geldi 2 zarf gelmiş bize. Biri postbank diğeri familienkasse ( aile kasası). Familienkasse mektubunu açtım. Eşimin adına kindergeld (çocuk parası) belgesi var ekte orijinal doğum kağıdını size iade ediyoruz, evrakı elektronik olarak kaydettik diye. Ekte eşimin adına kayıtlı 28 Kasımda doğan bir çocuk var. Şok oldum. Evrakta yanlışlık olmuştur diye düşünüyorum ama kafam karıştı. Eşimin üstüne de gittim şakaya da vurdum ama bilmiyorum. Sizce gerçekten başkasından çocuk yapmış olabilir mi ya? Bunu sorarken bile saçmalama diyorum kendime ama. Ne bileyim.
Bunların olması için eşinin gidip gerekli evrakları doldurup adres belirleyip size öyle mektup gelmesi lazım bence korkun o kocadan

Sen yetkili bi ablaya benziyosun, nolmus simdi bi soylesene. Abi ablayi kekledi mi? Issiz acun kaldimi
Ortada 28 kasimda dogan bi cocuk var, simdi herkes dogum belgesi gelmis saniyor da, cocuk parasi işlemleri icin gelen bir kagit muhtemelen, diger çocuğun da cocuk parasi adamin ustune zaten, bunu da oyle yapacakti demek ki.

Almanyayı bilmiyorum ama Hollandada Digid var. Orda herşey görünüyor. (Türkiyedeki E-Devlet gibi)
Mutlaka Almanyadada vardır öyle bir sistem.

Ayrıca anne adı ve doğum tarihi yazıyorsa o kadınmış gibi arayabilirsin.
Veya erkek olarak güvendiğiniz biri varsa eşiniz gibi arayabilir.

Evrakta anne adı soyadı, doğum yeri tarihi saati felan varmı? Yada o gün eşiniz nerdeydi evdemiydi dışardamı?
Ben olsam eşime bahsetmeden araştırmaya çalışırdım. Gerçekten içinden çıkamadığım noktada sorardım.
Eşinizin telefonunu karıştırın uyandırmadan veya icloud yada android kayıtlı olduğu sistem mailini biliyorsanız şifresiyle pcde bakın.
O yazan anne adını araştırın sosyal medyada.
Doğduğu hastane neredeyse orayı araştırın.
Mutlaka bi noktada birşeylere rastlarsınız.
Ayrıca eşiniz çocuğu üzerine aldıysa bütün resmi evraklardada görünecektir bu.
Hiç gerek yok bence bunlara konu sahibi adamı alıp beraber gidecekti,ama hastaydım filan demiş,yani böyle önemli bi şeyde ben sürünerek de olsa giderdim adamla.Yani yanlışlık olabilir ama konu sahibi de kocasına çok güveniyor bence,ondan rahatlığı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X