Eşimin aile ziyareti ve çocuklar

MdCurie

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2021
837
2.349
Pandemi nedeniyle iki senedir ailesinin yanına gitmeyen eşim bugün birden bire kalkıp biz Trabzon'a gidiyoruz dedi, önce anlamadım gidin dedim... Biz derken, (ben uzun süredir eşimin ailesinden bir kaç kişi hariç görüşmüyorum ve gitmiyorum, onlar gelirlerse gelir) dedim, benim işim var gelemem dedim. Daha önce büyük kızımla birlikte gitmiş 15 gün kalmışlardı, şimdi 4 yaşındaki küçük kızımızı da götürecekmiş, baş edemezsin dedim ama ikisi de valiz toplamaya başladı bile. Bir yandan yiyenlerin görecekler, burada evin içinde bizden başkasını göremiyorlar, diğer yandan yalnız kalacağım. Birden sıkıntı aldı beni...

İzin alip sizde gidin bence ailecek degisiklik olur pandemiden dolayi herkes evinde boğuluyor neredeyse

Pandemi nedeniyle iki senedir ailesinin yanına gitmeyen eşim bugün birden bire kalkıp biz Trabzon'a gidiyoruz dedi, önce anlamadım gidin dedim... Biz derken, (ben uzun süredir eşimin ailesinden bir kaç kişi hariç görüşmüyorum ve gitmiyorum, onlar gelirlerse gelir) dedim, benim işim var gelemem dedim. Daha önce büyük kızımla birlikte gitmiş 15 gün kalmışlardı, şimdi 4 yaşındaki küçük kızımızı da götürecekmiş, baş edemezsin dedim ama ikisi de valiz toplamaya başladı bile. Bir yandan yiyenlerin görecekler, burada evin içinde bizden başkasını göremiyorlar, diğer yandan yalnız kalacağım. Birden sıkıntı aldı beni...
Onlar için değişiklik olur,siz de biraz kendinizi dinlersiniz.Saglik durumuyla alakalı bir risk yoksa gidilebilir bence. Siz de bu zaman zarfında kendinizi bir parça simartabilirsiniz.Dinlebilirsiniz,okuyabilirsiniz,gezebilirsiniz hatta çalışımiyorsanız geç saatlere kadar uyuyabilirsiniz :)

Bırak gitsin canım zorluğu görsün iki çocuk ile bir daha der mi bakalım 😁😁

Kızlara sahip çıkar mı orda başıboş annesine yani babaanneye bırakıp gezer mi, ya Allah korusun istismarı var tacizi var siz de gidin sahip çıkın çocuklarınıza. Hadi bacım kalk git olacak iş değil, bi de 4 yaşında bişe olsa anlatamaz bile 😏

Canım bende eşimin ailesiyle görüşmüyorum.bazen ablasıyla,kardeşi ve babasıyla telefonda konuşuruz oda yılda belki 1 kez
Ama aynı şehirde uzak oturuyoruz.esim gider gelir,kahvaltıya gider,yemeğe gider,bayramda gider.ben alıştım.

Ortak çocuğumuz olmadığı için kızımla beraber gitmiyor.ama çocuğumuz olsa gönderirim gitsinler gelsinler
Bende o arada kendime vakit ayırır,dinlenirim.hatta baya bı temizlik de yapardım ev boşken.

Alışkın olmayınca zor olur yanlız kalmak ama alışınca sana çok iyi gelir.ben alıştım artık kızım anneannesini,eşim annesine gider ben azıcık dinlenirim,temizlik yaparım falan.

4 yaşındaki çocuk sizden uzakta o kadar vakit geçirmemeli. asla ve asla göndermezdim. Hele ‘köy’ söz konusu olunca maalesef bir şüphe düşüyor benim içime, hem kendine zarar verebilir oynarken dağ tepe vs hem de başkası tarafından zarar görebilir (her ihtimali düşünmek lazım). siz de gidin veya göndermeyin ayrıca eşinizin tutumu çok garip önce siz aranızda konuşmalıydınız karar verdikten sonra çocuklar bilmeliydi.

İçenleri de görsünler söyleyin de

Onlar için değişiklik olur,siz de biraz kendinizi dinlersiniz.Saglik durumuyla alakalı bir risk yoksa gidilebilir bence. Siz de bu zaman zarfında kendinizi bir parça simartabilirsiniz.Dinlebilirsiniz,okuyabilirsiniz,gezebilirsiniz hatta çalışımiyorsanız geç saatlere kadar uyuyabilirsiniz :)
Çalışıyorum, mecbur evde zaman geçireceğim. Kitap, film Müsait olan kızlarla buluşuruz, bunu çok düşünmüyorum canım sıkılmaz, yalnız kalmayı istemediğim sürece kalmam. Kızlar babacı onlara göz kulak da olur şüphem de yok, 2 halası da var asla yalnız bırakmazlar. Sadece ben planlamadım, bir an ne diyeceğimi bilemedim, evet gidin mi demeliyim yok sen tek git mi?

Eşiniz çocuklarla vakit geçirir mi yoksa annesine bırakır kendi istediği gibi takılır mı?

Ben kızımı babasıyla o yaşta memlekete gönderdim ama eşimden yana rahatım, gözüm arkada kalmaz, banyosuna kadar kendi ilgilenir kimseye bırakmaz.

Siz değilseniz göndermeyin, ayrıca emri vaki yapması da hoş değil eşinizin.

Güzeldi bu.
Konu sahibi ben olsam küçük olanı göndermezdim. Eşiniz ince düşünceli biri midir? Çocuğu herkese emanet eder mi mesela?
Yok kızlar bir birlerini de bırakmaz, eşimde bu konuda dikkatli bir babadır. Benden daha çok zaman geçiriyor desem abartmam

Eşiniz çocuklarla vakit geçirir mi yoksa annesine bırakır kendi istediği gibi takılır mı?

Ben kızımı babasıyla o yaşta memlekete gönderdim ama eşimden yana rahatım, gözüm arkada kalmaz, banyosuna kadar kendi ilgilenir kimseye bırakmaz.

Siz değilseniz göndermeyin, ayrıca emri vaki yapması da hoş değil eşinizin.
Düzgün bir babadır, çocuklar konusunda boşvermişlik yapmaz. Küçük halaları ile daha önce çok görüştüler kızlarımı çok sever sağolsun.

bakımından son derece eminseniz gönderin. kuzenleriyle halalariyla vakit geçirmek hoşlarına gidecektir.
annem kucukken yollardıhalamlara hala ani olarak hatırlarım. halam dondurma alırdı parka götürürdü :))

X