Eşimin ailesi ve ayrımcılık

İş eşinizde bitiyor, sizin kaynananızın yaptığını değil, kardeşinin karısını nasıl el üstünde tuttuğunu anlatın. Eltinizle kaynınızın ilişki dinamiği maşallah çok iyi demek ki gerçek bir aile olmuşlar. Eşinize bu örneği anlatın.

Benim esimin annesi de çok emir verir
Ama benim kaynana herkese ayni.
Evdeki beraber yaşadığı gelinlere de öyle yılda iki üç kez giden bana da ayni.
Kadınin işi gücü emir vermek.
Ben ilk defa böyle muamale ile karşılaştım şoka uğradım.
Çok uslubsuz davranıyor.
Evime geldi yine aynı getir gotur.
O orda durmasın bu burda durmasin.
O yok mu bu yok mu?
Hep ayakta olayım istiyor.
Evdekilerle yüz göz olmuş biktirmis kullanacak yeni elemana ihtiyaci vardi.
Kafasında beni seçti.
Ama ben yedirmedim kendimi.
Baştan tepki koydum ama kadın laftan anlamıyor alismis.
Geçende de eşime dedi yemek pismis mi git bak diye esim önce duymadı sonra git bak diyorum sana yemeğe bak diye atarlandi esim gitti bakti.
Evdekiler iş günü odalarına kaçıyor buda kimi gorurse ona yapıştırıyor.
Ben de eşime hadi görevini bil git yemeğe bak dedim😉
Bu hayatta kendine sen aciyacaksin.
Kimsenin kölesi olmayacaksın.
Nasıl ama di mi öyle şeyler buluyo ki eften püften hani sen oturma diye
Onu desem yapar gerçekten yapar ama suratından geçilmez
Söz ve tartışmayla aşamadık
Farklı davranınca olabiliyomuşu görmek şaşırttı
Eşimin pasif agresifliği beni çıldırtan
Ne yaşadım da saygısız denilmesinden bu kadar korkuyorum acaba diyorum galiba önce bunu aşmam lazım
Sonra da umursamayıp duymamaslıktan, görmemezlikten, yapmadan durabilirim.

İş eşinizde bitiyor, sizin kaynananızın yaptığını değil, kardeşinin karısını nasıl el üstünde tuttuğunu anlatın. Eltinizle kaynınızın ilişki dinamiği maşallah çok iyi demek ki gerçek bir aile olmuşlar. Eşinize bu örneği anlatın.
Gerçek bi aile evet bütün görüyorum kendimi dışarda
Konuştum ucundan konuşturmadı.
Şimdi bakalım geldiklerinde nasıl olucak.
Çok kötü giderse yine konuşurum ağırdan al vs dediler onları da kazıdım aklıma

Kesinlikle 15 gün bişey değil katlanılır bunla kalsa
Ama bu ayrımcılık rahatsız edici.
Haricinde 15 gün kalıp gidiyolar ama eş kişisi bişeye takılmış, ben beni bu kadar ezdirmesini hazmedememişken üzerine iki ay surat yemiş oluyorum.
15 günle bitmiyo ki
Bence kv önce sorun eşinizde.en irite olduğum tip.erkek adam iki ay neye surat asar.

Ya madem evi terk edecek gücünüz imkanınız var
Siz daha çok surat asın
Siz asıl eşinizin suratın tiksinerek bakın. Hatta kusun.
Bu ne ya böyle

Kesinlikle 15 gün bişey değil katlanılır bunla kalsa
Ama bu ayrımcılık rahatsız edici.
Haricinde 15 gün kalıp gidiyolar ama eş kişisi bişeye takılmış, ben beni bu kadar ezdirmesini hazmedememişken üzerine iki ay surat yemiş oluyorum.
15 günle bitmiyo ki
Yani siz başta yapmayacaktiniz. Mesela benimki her işimize karışmak ister bi bıraksak. Biz bildiğimizi okuruz oda anladı söyler sonunda tabi iyisini siz bilirsiniz der bizde bildiğimizi yaparız. 3 eltiyiz. İlla ki birimize farklı davraniyordur ama o kadar irdelemiyorum. Ona ne yaptığı benim sorunum değil. Bana saygısızlık yapmadığı sürede 15gun de idare edilebilir. 15gun içinde sorun çıkınca esiniz 15gun idare edemedi diyordur. Sizin este sorun disiniz ağrıyorsa hizmeti o yapacak ama annesinden önce eşinizi çözün

15 gum azmis ama esiniz sacma bir insan ama bosanasiniz yok belli 15 gun idare edin bence. Ha esinizi kaybetme korkunuz yoksa o tiksinen bakisini gorunce bagirir evden yollardim ben terbiyesizi

Kayınvalidem eltime gidince tabakta kaldırıyo, çayını da almaya gidiyo, işte buyurmuyo bugün yemekte peçete onlardan taraftaydı isterken sesi içine kaçtı resmen.
Pazar gününden itibaren bende kalmaya başlıcak.
Bana gelince ketılın yanına gider, yeşil çayını ayarını ayarlar, su kaynamış olsa bile içeri gelip kızım hadi çayımı demle der.
Yani masadan giderken tabak kaldırmaymış vs bi yana dursun buyuru üzerine buyuru.
Tatlı dille yapar ve eşime beni çok sevdiğini söyler.(sevmiyo eziyetten haz alıyo)
Eltimde tabak,çanak yıkar.
Bende oğlunun sevdiği yemeği yapıcak olsun kahvaltı bulaşığından sonra oturayım hadi başlayalım oturur onu ister, bunu ister, gider, gelir doğratır, beklersin, ardını temzilersin oturursun yine hadi o nerde, bunu ver şunu yap (tatlı dille) Bi şekilde bişey bulur.10 tencere batırır sırf bana iş çıksın diye.Ay kızım kusura bakma der...
Sonra da ay kızım çok yoruldun çayını iç.
Fırsat mı verdin???
Eşimin yanında oy kızım, canım kızım,nasıl tatlı, nasıl güzel gibi metiyeler ama nasıl samimiyetsiz.
Tenhasını ben biliyorum çünkü.
Kayınvalide eltimden çantasını istediğinde eşi “sen otur ben verirm”dedi ve çalımla verdi.
Evliliğin başından itibaren asla ezdirmedi.
Benimkine bişey desem art niyetli vs’yim
O yüzden eşimle muhatap olmak istemiyorum ama kayınvalideme de bu yaptığı ayrımcılığı uygun bi dille nasıl söyleyebilirim bilmiyorum.
Saygımı bozmadan, hatta tatlı dille onun araya sokuşturduğu gibi sokulturup söylemek istiyorum ne demeliyim?
(Çay vermek vs dert değil, sürekli bişey bulup asla oturmayayım istiyo daha önce açıkca söyledim olay büyüdü)
Ayrımcılık yapmıyor herkese hakettiği gibi davranıyor bence.

Yılda 15 gün kvdeyi görüyormussunuz.
Yani onda da kime ne ayrımcılık yaptı bakmam acıkcası.
Kendi motivasyonumu düsürmekten baska bir ise yaramayacaksa.
Ayrımcılık yaptıgını sürekli kafanızda cevirip durmayın.
Evinize gelmis misafir yedirin icirin göndern.
Valla 15 gün bakar 1 sene kullanırım ben bunu glgllşfgşl

Kaynanalar ayrim yapipi farkli davraniyorsa nedeni eşlerinizdir emin olun.
Sizin konuşmaniz bir şey degiştirir mi bilemedim.
Aksine kendi konuşması daha kötü olacak bence. "Hmm öyle mi cidden hatalı davranmışım, kusura bakma kızım" deme potansiyeli olan kadın zaten baştan böyle davranmaz. Meydanı boş bulmuş, neden bu tavırlarından vazgeçsin ki. Ben açıkçası tedirginim konu sahibi suçlu çıkacak diye.

Güzel güzel anlatmaya çalıştım eşime tıkadı ağzıma lafı.Art niyetlisin ailem seni çok seviyo sen ne diyosun dedi.
Kayınvalideye mesafe koydum. Tavrım soğuk eski benden eser yok ama arsız gibi bişey kık kık kık gülüyo umurunda değil ben yapıcağımı yaparım modunda
Samimi olma kv ile. Sohbet etme. Evet hayır bilmiyorum gibi kısa cevaplar ver. O sizdeyken başka şeylerle ilgilen. Ve sizden gidince arayıp sorma. Haketmiyor.Arsızmış kvniz. Kaç yaşına gelmiş, ölüp gidecek. Halaa hayatı zindan etme peşindeler.

Hasta halinizle annesi ev süpürdü diye tiksinerek bakan adama bok görmüş gibi bakarım ben de. Kimse kusura bakmasın, anasına kıyamayıp karısına kıyan adamın burnundan getiririm hayatı. Kayınvalideye bir şey diyemiyorum, oğlundan yüz bulmasa zaten iş buyurup durmaz. Eşinize ayar vermeniz lazım önce.
Al benden de o kadar. Elti ve kayın örneğinden de anladığımız üzere tüm problem konu sahibinin kocasında.
Annesi istediği gibi at koşturuyorsa tek sorumlu koca. O tiksinerek bakan koca.
Iyy terbiyesiz herif, ona tiksinmeyi gösterin, siz ondan daha çok tiksinin konu sahibi.

Dişlerime inme indi doktor görünce bu ne hal hemen acile git iğne yapsınlar dedi ve güçlü bi
İlaç verdi.Eğilmemem, çaydanlık dahi olsa kaldırmamam gerekiyordu ağrı artıyodu.
Teyzesi geliceği için annesi evi süpürmek istedi.
Bende anne yapma ben biraz iyileşeyim yaparım dedim sonra olucakları biliyorum çünkü neyse artık yaptı başında durdum bende oturmadım, yatmadım.
Eşim eve geldi annem mi süpürdü evi deyip tiksinerek bana baktı sinir bi şekilde.
Ardına o halimle bir hafta surat astı.
Annesi akşama kadar iş buyurdu, oğlu işten gelince
“çorba yapayım mı kızım sana”
“Allah allah o kadar mı ağrıyo”dedi
Çok sonra akrabasının laf çarpıtmasında anladım ki sen yokken iyi sen gelince böyle oluyo diyomuş o tepkiler ondanmış.
Beraber yemek yediler ben dişimden yiyemezken hadi turşu getir, hadi bunu getir dedi ve eşim surat tiksinmekle yetindi.
Ben bişey deyince annem seni düşünüyo sen ne kadar art niyetlisin vs vs
Evi terkettim o zaman neyse bendeki eş bu malesef.
“Demleseydin ya “harici hepsini söylicem.
Onu dersem ağlar, oğlu surat asar öyle böyle surat asma değil kinle surat.
Kayınvalidem de oğlum yapma çok seviyorum onu iyi olun siz der.
Çok uzun yazdım ya kusura bakmayın :/
Sorunun tamamı eşinizde malesef

Bende de var öyle iki yüzlü bir kaynana o yüzden seni çok iyi anlıyorum eşin görmediği sürece bu durumu derinlemesine çözemezsin sende onun yaptığı gibi tatlı tatlı alttan laf sokacak sın en azından içine dert olmaz. Bazı insanlara çünkü iyilikle yaranılmıyor onların davrandığı gibi sinsice alttan alta laf vuracaksın yani kaynananın yaptığının aynısını yapacaksın eşine şirin gözüküp kaynana da alttan vuracaksın

Yılda 15 gün kvdeyi görüyormussunuz.
Yani onda da kime ne ayrımcılık yaptı bakmam acıkcası.
Kendi motivasyonumu düsürmekten baska bir ise yaramayacaksa.
Ayrımcılık yaptıgını sürekli kafanızda cevirip durmayın.
Evinize gelmis misafir yedirin icirin göndern.
Valla 15 gün bakar 1 sene kullanırım ben bunu glgllşfgşl
Sonraya kan davası gibi kin güden kocanız yoksa
Herşeyi yapmanıza rağmen en ufak bişeye takılmıyosa elbette dediğinizi yaparsınız.

X