Eşimin ailesinden çok yoruldum

bulutlarveben

Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2023
100
-210
23
Merhaba konu belki yanlış yerde ama ben benim gibi olan hamile annelerden destek ve fikir almak için bu yazıyı yazıyorum. arkadaşlar 38 haftalık gebeyim ailemle aynı şehirdeyiz eşimin ailesi farklı şehirde sorun şu benim yaşım zaten küçük yeni evliyim 22 yaşında.. neyse kayınvalidem 27 sinde falan geleceklerini diyordu kayınpederimin işinden ötürü annem de ortada kalırsın dedi lohusa halde benim 10 yaşında kardeşim var annem okula götürüp getiriyor yani gelip bende kalma gibi bi şansı yok ki hastane de benim annemlere çok yakın hastanede de annem kalıcak babam arabayla getir götür yapacak anlayacağınız geleyim konuya dün eşim iş yerindeyken babası aramış 17 dakka konuşmuşlar falan neymiş bebek evine alışırmış evinde durmalıymış mış , bayramda yani bu ayın 20 sinde daha ben doğum yapıcam mı o hafta belli bile değil, normal doğum çünkü geleceklermiş yahu bana soruldu mu ? Ben çocuğun pusetini bezini bilmem neyini bu pazar zaten annemlere verdim eşimde bunu biliyor şimdi bana böyle diyor gerçekten aşırı geriliyorum daha evleneli 1 sene olmadan sıkılmaya başladım. Odanın birine benim bazamı koydular annemler ki en başında gelirlerse orda yatarlar diye ben onlar yüzünden kendime küçük oturma odası bile yapmadım ama yetti nikah günümde geçen sene nikah günü eve 15 20 kişi geldi yedi içtiler daha ben evime adım atmadan artık gözüm mü açılıyor bilmiyorum bazı şeyler batmaya başladı ben ne yapmalıyım işin garibi geliyorlar babamın da sırtına küfe oluyor kayınpederim ayağından rahatsız otobüsle geliyorlar babamda araba bazen oluyor bazen olmuyor onları bir yerlere taşımak da oka düşüyor e mazot ne kadar adam dünürü diye yani.. erkenden gelmeleri bize yük olmaktan başka bişey değil kuyruk adeta, ben gelmesinler demedim ama bana kayınvalidem başından 27 sini katınca ki en doğal hakkım annemle kalmak istemem dün eşimin aklına soktular eminim bebek evini ne anlar çocuk dibini bile zor görüyorken saçma sapan seyler eşimle işe gitmeden boş yere kavga ettik ona üzülüyorum birazdan işe yolcu etmeyi bile düşünmüyorum o derece sinirliyim

Alıntı Yorumla
Şikayet Et •••

KalınİtalikAyrıntılı Düzenleme…

Link EkleGörsel EkleAyrıntılı Düzenleme…
UndoAyrıntılı Düzenleme…
Önizleme

Yazı BoyutuYazı RengiYazı TipiListKonumlama
  • Sola Yasla
  • Ortala
  • Sağa Yasla
  • Justify text
Paragraph formatÜstü ÇiziliAltı Çizili (Underline)Inline spoilerInline code
İfadelerAlıntıMedyaTablo EkleInsert horizontal lineSpoilerKod
RedoToggle BB codeBiçimlendirmeyi KaldırTaslaklar

Mesajınızı yazınız...
Dosya Ekle

Benzer Konular​

G
Kızlar aile ilişkisi ile ilgili fikrinizi almak istiyorum,sizce ne yapmalıyım?
Yorumlar 15
Bugün 10:04
D
Keşke biraz ince düşünceli olsa herkes... Bebek özlemi
Yorumlar 14
Bugün 12:46
[IMG alt="ailurophilee"]https://www.kadinlarkulubu.com/data/avatars/s/1116/1116949.jpg?1681146490[/IMG]
Nasıl Bir Şeyin İçine Düştüm Off
Yorumlar 140
Pazartesi 15:38
5
yine görümce sorunu:KK43:
Yorumlar 30
1 Nisan 2023
L
  • Kilitli
Sevgilimin seküler ailesi ve benim bağnaz ailem
Yorumlar 26
Cumartesi 16:38
Paylaş

Community platform by XenForo® © 2010-2022 XenForo Ltd. kadinlarkulubu.com; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır.
Hukuka Aykırılık Bildirimi'ne buradan ulaşabilirsiniz.

X

Merhaba konu belki yanlış yerde ama ben benim gibi olan hamile annelerden destek ve fikir almak için bu yazıyı yazıyorum. arkadaşlar 38 haftalık gebeyim ailemle aynı şehirdeyiz eşimin ailesi farklı şehirde sorun şu benim yaşım zaten küçük yeni evliyim 22 yaşında.. neyse kayınvalidem 27 sinde falan geleceklerini diyordu kayınpederimin işinden ötürü annem de ortada kalırsın dedi lohusa halde benim 10 yaşında kardeşim var annem okula götürüp getiriyor yani gelip bende kalma gibi bi şansı yok ki hastane de benim annemlere çok yakın hastanede de annem kalıcak babam arabayla getir götür yapacak anlayacağınız geleyim konuya dün eşim iş yerindeyken babası aramış 17 dakka konuşmuşlar falan neymiş bebek evine alışırmış evinde durmalıymış mış , bayramda yani bu ayın 20 sinde daha ben doğum yapıcam mı o hafta belli bile değil, normal doğum çünkü geleceklermiş yahu bana soruldu mu ? Ben çocuğun pusetini bezini bilmem neyini bu pazar zaten annemlere verdim eşimde bunu biliyor şimdi bana böyle diyor gerçekten aşırı geriliyorum daha evleneli 1 sene olmadan sıkılmaya başladım. Odanın birine benim bazamı koydular annemler ki en başında gelirlerse orda yatarlar diye ben onlar yüzünden kendime küçük oturma odası bile yapmadım ama yetti nikah günümde geçen sene nikah günü eve 15 20 kişi geldi yedi içtiler daha ben evime adım atmadan artık gözüm mü açılıyor bilmiyorum bazı şeyler batmaya başladı ben ne yapmalıyım işin garibi geliyorlar babamın da sırtına küfe oluyor kayınpederim ayağından rahatsız otobüsle geliyorlar babamda araba bazen oluyor bazen olmuyor onları bir yerlere taşımak da oka düşüyor e mazot ne kadar adam dünürü diye yani.. erkenden gelmeleri bize yük olmaktan başka bişey değil kuyruk adeta, ben gelmesinler demedim ama bana kayınvalidem başından 27 sini katınca ki en doğal hakkım annemle kalmak istemem dün eşimin aklına soktular eminim bebek evini ne anlar çocuk dibini bile zor görüyorken saçma sapan seyler eşimle işe gitmeden boş yere kavga ettik ona üzülüyorum birazdan işe yolcu etmeyi bile düşünmüyorum o derece sinirliyim

Alıntı Yorumla
Şikayet Et •••

KalınİtalikAyrıntılı Düzenleme…

Link EkleGörsel EkleAyrıntılı Düzenleme…
UndoAyrıntılı Düzenleme…
Önizleme

Yazı BoyutuYazı RengiYazı TipiListKonumlama
  • Sola Yasla
  • Ortala
  • Sağa Yasla
  • Justify text
Paragraph formatÜstü ÇiziliAltı Çizili (Underline)Inline spoilerInline code
İfadelerAlıntıMedyaTablo EkleInsert horizontal lineSpoilerKod
RedoToggle BB codeBiçimlendirmeyi KaldırTaslaklar

Mesajınızı yazınız...
Dosya Ekle

Benzer Konular​

G
Kızlar aile ilişkisi ile ilgili fikrinizi almak istiyorum,sizce ne yapmalıyım?
Yorumlar 15
Bugün 10:04
D
Keşke biraz ince düşünceli olsa herkes... Bebek özlemi
Yorumlar 14
Bugün 12:46
[IMG alt="ailurophilee"]https://www.kadinlarkulubu.com/data/avatars/s/1116/1116949.jpg?1681146490[/IMG]
Nasıl Bir Şeyin İçine Düştüm Off
Yorumlar 140
Pazartesi 15:38
5
yine görümce sorunu:KK43:
Yorumlar 30
1 Nisan 2023
L
  • Kilitli
Sevgilimin seküler ailesi ve benim bağnaz ailem
Yorumlar 26
Cumartesi 16:38
Paylaş

Community platform by XenForo® © 2010-2022 XenForo Ltd. kadinlarkulubu.com; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır.
Hukuka Aykırılık Bildirimi'ne buradan ulaşabilirsiniz.

X

Söz hakkı tanımayacaksınız olacak bitecek. İstedikleri kadar konuşsunlar

Bir de bu konunun altına ekledikleriniz ne :KK70:

Söz hakkı tanımayacaksınız olacak bitecek. İstedikleri kadar konuşsunlar

Bir de bu konunun altına ekledikleriniz ne :KK70:
Merhaba onu nasıl yapıcam o önemli zaten eşime söylüyorum tamam sen git onlar burda duracak falan dedi de öyle de benim anne babamın içi rahat etmez kabul görmezler dikip kafalarını gelmişler zaten gözüyle bakalar.. lanet olsun ya bazen gerçekten nerden evlendim diyorum eşimi gerçekten sevmesem evlenmezdim valla onları bende anlamadım düzeltebilirim umarım

Merhaba onu nasıl yapıcam o önemli zaten eşime söylüyorum tamam sen git onlar burda duracak falan dedi de öyle de benim anne babamın içi rahat etmez kabul görmezler dikip kafalarını gelmişler zaten gözüyle bakalar.. lanet olsun ya bazen gerçekten nerden evlendim diyorum eşimi gerçekten sevmesem evlenmezdim valla onları bende anlamadım düzeltebilirim umarım
lanet okumayın birde hamilesiniz
eşiniz öyle mi diyor sizde öyle yapın
aman o alınmasın bu üzülmesinden oluyor ne oluyorsa

bu arada eşinizin babalık izni olacakyır muhtemelen hastaneden yanınızda o kalsın
hem hepinize uygun olur.. çıkınca da kendi evinize geçersiniz
istediğiniz gibi normal doğum da olursa zaten çabuk ayaklanırsınız

Benimde haftaya doğumum var, kayınvalidem gelemiyor. Görümcemlerine söylerim onlar gelir sıra ile kalır dedi.
Kırılacak bir şey yok açık açık, ben kimseyi istemiyorum rahat edeceksem annemde ederim ki onu da bilmiyorum belki çağırmam dedim.

Sizde söylemelisiniz yoksa kafanın içinde konuşur durur kendinizi yıpratırsınız.
Haa bende ki artı bir taraf eşimde söyleyen herkese, ben kimseyi istemiyorum bakarım ikisine sorun olursa ararım diyor.

Bebek heyecanı. Bebeği görmek için aslında tüm dertleri ama kayın pederin lohusa evinde kalmasına karşıyım ben rahat edemezsiniz. Aslında baba evindede rahat edemezsiniz. Evinizde kalmak bana da mantıklı geldi. Kardeşinizi babanız götürsün okula. Torun sadece onların torun değil karşı tarafta rahatça gidip gelip görmemeliler bebeği. bence ailenizin evine girip çıkamazlar.

lanet okumayın birde hamilesiniz
eşiniz öyle mi diyor sizde öyle yapın
aman o alınmasın bu üzülmesinden oluyor ne oluyorsa

bu arada eşinizin babalık izni olacakyır muhtemelen hastaneden yanınızda o kalsın
hem hepinize uygun olur.. çıkınca da kendi evinize geçersiniz
istediğiniz gibi normal doğum da olursa zaten çabuk ayaklanırsınız
Maalesef devlet hastanesinde doğum yapacağım erkek almıyorlar eşimin babalık iznini de iste o 3 5 gün annemlerde kaldıktan sonra dedim al bari senin anne baban geldiğinde hem onlarla vakit geçirirsin işe bile uğurlamadım demin bazen sinirlerime hakim olamıyorum anne babası iyiliğine belki bişey diyor ama bizim evde ki diyaloğu bilmiyorlar ne hale geliyor eşimin 2. Eğitim zaten aramıza nötrlük sokuyorlar Buda evliliğe zarar zamanla.. neyse bakalım işe gidince arar konuşuruz eşimde umarım anlayışla karşılar

Sakin olun, şuan stres yapmak size hiç iyi gelmez. Eşinize ben lohusayken benimle annem ilgilensin istiyorum kayınvalidemle rahat edemem diyin. Gerçektende insan o zamanlar annesini istiyor yanında.

Benimde haftaya doğumum var, kayınvalidem gelemiyor. Görümcemlerine söylerim onlar gelir sıra ile kalır dedi.
Kırılacak bir şey yok açık açık, ben kimseyi istemiyorum rahat edeceksem annemde ederim ki onu da bilmiyorum belki çağırmam dedim.

Sizde söylemelisiniz yoksa kafanın içinde konuşur durur kendinizi yıpratırsınız.
Haa bende ki artı bir taraf eşimde söyleyen herkese, ben kimseyi istemiyorum bakarım ikisine sorun olursa ararım diyor.
Ne güzel Allah bir nefeste kurtarsın inşallah sizi de bende istemiyorum daha 1 sene bile olmadı kadını şimdiye kadar 3 kez gördüm en son kasımda gelip 5 gün kaldılar nasıl bi samimiyet kurayım ?batı Karadeniz Şiveli konuşuyor zaten çoğunu anlamıyorum bide muhabbeti beni sarmıyor herkese kendi annesi yakın doğal olarak dün eşime kesin onlar dedi işte bebek evine alışsınmıs da kalınması saçmaymış da ne alakası var bebek nerde olduğunu ne bilsin ? Kendilerine bakmadan akıl vermeleri beni sinir ediyo gelseler de babama yük oluyorlar babası ayağından sıkıntılı toplu taşımaya binemez bi yere gidemezler her yere babam nasıl taşısın otur oturduğun yerde yada en başından ayın sonunu katmasaydın haksızmıyım şimdi de bayramda geleleri tutmuş bana soran da yok eşimin vardiyasında arayıp istişare yapmışlar gelde gıcık kapma

Ne güzel Allah bir nefeste kurtarsın inşallah sizi de bende istemiyorum daha 1 sene bile olmadı kadını şimdiye kadar 3 kez gördüm en son kasımda gelip 5 gün kaldılar nasıl bi samimiyet kurayım ?batı Karadeniz Şiveli konuşuyor zaten çoğunu anlamıyorum bide muhabbeti beni sarmıyor herkese kendi annesi yakın doğal olarak dün eşime kesin onlar dedi işte bebek evine alışsınmıs da kalınması saçmaymış da ne alakası var bebek nerde olduğunu ne bilsin ? Kendilerine bakmadan akıl vermeleri beni sinir ediyo gelseler de babama yük oluyorlar babası ayağından sıkıntılı toplu taşımaya binemez bi yere gidemezler her yere babam nasıl taşısın otur oturduğun yerde yada en başından ayın sonunu katmasaydın haksızmıyım şimdi de bayramda geleleri tutmuş bana soran da yok eşimin vardiyasında arayıp istişare yapmışlar gelde gıcık kapma

Dogum heycani var anliyorum ama onlar da esinizin ailesi unutmayin. Onlarin da torunu dünyaya gelecek insallah. Babaniz gezdirmek istemiyorsa gezdirmesin. Yok gezdiriyorsa siz karismayin büyükler aralarinda halletsin

Bizimkiler doguma geldi. Ben annemde kaldim. Annem bana bakti lohusaligimda sonucta. Esiniz zaten git annende kal demis. Siz ve aileniz olmayan yerde sorun cikartmayin. Isteyen bebegi görmeye gelir zaten
O bana tavırından dolayı öyle dedi çünkü anne babam onlar bizdeyken benim onlarla kalmama razı gelmezler ayıp olur diye o az çok ailemi tanıdı biliyor çünkü işleyişin öyle olacağını ondan rahatlığı

İkimizde sağlıklı bir şekilde kucağımıza almayı nasip etsin Rabbim inşallah.

Bende evleneli 2,5 yılı geçti 3 kez görüştük yüz yüze.
Yaşlılık bazen böyle şeyler olur çok stres yapmayın lütfen.
En fazla ne kadar kalacaklar eninde sonunda dönecekler, eşinle kırmadan konuşup orta yolu bulun inşallah en kötü 20 gün annende 20 gün kendi evinde kalırsın.

O bana tavırından dolayı öyle dedi çünkü anne babam onlar bizdeyken benim onlarla kalmama razı gelmezler ayıp olur diye o az çok ailemi tanıdı biliyor çünkü işleyişin öyle olacağını ondan rahatlığı

Ona baksaniz herkes söz sahibi ama siz degil. Annenizin babanizin ici rahat olsun biraz. Bizdede ben annemin yaninda kaldim. Ne biri ayipladi nede kiskandi. Kimseden torun kacirilmiyor sonucta. Ama ilk dogum dan sonra anneniz yardim edecekse orda kalmaniz normal. Bebekler de dediginiz gibi fark etmiyor. Ona baksak ilk hastanede kaliyorlar sonucta

Dogum heycani var anliyorum ama onlar da esinizin ailesi unutmayin. Onlarin da torunu dünyaya gelecek insallah. Babaniz gezdirmek istemiyorsa gezdirmesin. Yok gezdiriyorsa siz karismayin büyükler aralarinda halletsin
Ben gelmesinler demiyorum ki ben en başında çağırdım hastaneden çıkınca gelecekti ki kp ile hemde.. beraber geliyorlar neyse bana 27 sinden sonra geliriz dedi tamam dedim ne diye erkene çekiyorsun ben plan program yaptım onlar buraya gelirse babam annem onlarda kalmama razı olmaz ayıp diye eşim bunu az çok anlamış olacak ki ona güveniyor tutturmuş ailesiyle bayram gecircek mis bazen herseyden bıkıyorum gezdirmek değil işte terminalden getirmek götürmek hem zaman kaybı hemde mazot derken ki emanet arabalar arabalar galerinin çizilse bişey olsa dert o sorun değil ama dediğim gibi kuyruk olunuyor ben o 3 5 günü atlattıktan sonra gelsinler ama direk oğullarıyla istişare etmelerine gıcık oldım hemde iş yerinde evde de değildi eşim 4/12 şuan

İkimizde sağlıklı bir şekilde kucağımıza almayı nasip etsin Rabbim inşallah.

Bende evleneli 2,5 yılı geçti 3 kez görüştük yüz yüze.
Yaşlılık bazen böyle şeyler olur çok stres yapmayın lütfen.
En fazla ne kadar kalacaklar eninde sonunda dönecekler, eşinle kırmadan konuşup orta yolu bulun inşallah en kötü 20 gün annende 20 gün kendi evinde kalırsın.
Amin canım inşallah zaten onun stresi sardı bu ara , kayınvalidem biraz işte değişik evet bende sen gibi gördüm bide insan benimseyemiyor öyle olunca bana halen ilk tanışmak için geldiklerindeli gibiler yada ben kabullenmedim Allah var iyi insanlar da kp de torun meraklısı oldu ben annemin evinde kalacaksam gündüz babam zaten işte e kp tüm gün evde olcak neyse kalacağım Annemlerde zaten 3 5 gün dediğim gibi 20 sinde ne var da geliyorsun bayram çıktı başıma benim derdim bana yetmiş doğacak mı oda belli değil kiminin 40. Hafta doğuyor sen ne diye geliyorsun haksızmıyım evde sancım gelse kp ile cekicem heralde burun buruna annem o zaman hiç gelmesin kadının düzenine yazık kayın validemin okuma yazması yok il yabancısı gelsin hastanede de o kalsın oldu olcak

Ben gelmesinler demiyorum ki ben en başında çağırdım hastaneden çıkınca gelecekti ki kp ile hemde.. beraber geliyorlar neyse bana 27 sinden sonra geliriz dedi tamam dedim ne diye erkene çekiyorsun ben plan program yaptım onlar buraya gelirse babam annem onlarda kalmama razı olmaz ayıp diye eşim bunu az çok anlamış olacak ki ona güveniyor tutturmuş ailesiyle bayram gecircek mis bazen herseyden bıkıyorum gezdirmek değil işte terminalden getirmek götürmek hem zaman kaybı hemde mazot derken ki emanet arabalar arabalar galerinin çizilse bişey olsa dert o sorun değil ama dediğim gibi kuyruk olunuyor ben o 3 5 günü atlattıktan sonra gelsinler ama direk oğullarıyla istişare etmelerine gıcık oldım hemde iş yerinde evde de değildi eşim 4/12 şuan
O zaman sen ailenle konuşup onları ikna edeceksin. Onlarda kalmana razı olsunlar neden ayıp olsunki hem.

Ona baksaniz herkes söz sahibi ama siz degil. Annenizin babanizin ici rahat olsun biraz. Bizdede ben annemin yaninda kaldim. Ne biri ayipladi nede kiskandi. Kimseden torun kacirilmiyor sonucta. Ama ilk dogum dan sonra anneniz yardim edecekse orda kalmaniz normal. Bebekler de dediginiz gibi fark etmiyor. Ona baksak ilk hastanede kaliyorlar sonucta
Kayınvalidemin saçma sapan düşünceleri işte son doğumu eşim zaten bi kızı oğlu var 30 sene önce doğurmuş kadın eşimde hastaneye bile gitmemiş hiç okuma yazması yok ama bilgi arşa çıkıyor onu da bana değil eşime demişler eşim bana onların dediğini demedi ama tabi baktılar iş yerinde 4/12 ya eşim dün akşam 17 dk konuşmuşlar tam gördüm Allah bilir başka neler dediler ilk kez böyle şey oldu aşırı gıcık kaptım görmek istemiyorum

O zaman sen ailenle konuşup onları ikna edeceksin. Onlarda kalmana razı olsunlar neden ayıp olsunki hem.
Şehir dışından kp kv gelmiş ne derler gibisine derler daha annemlerin bişeyden haberi yok ben müdahale edicem gerekirse arayıp 20 sinde bayram kutlaması tuttu evde tam 39 haftalık oluyor ki doğacak mı oda belli değil kayın perderle burun buruna doğum sancısı çekeriz heralde

22 haftalık hamileyim. Seni anlıyorum ama söylemek istediğim şeyler var.

9 aydır sen bu günün hayaliyle yaşamadın mı? Bebeğine kavuşacağın, koynuna alacağın anın. Şimdi yok kayın aileymiş yok oymuş buymuş sinirlenmeye, strese girmeye değer mi? Aynı durumda olsam ailemle konuşurum kabul etmek zorundalar kusura bakmasınlar. Sırf ona buna ayıp olacak diye sizi istemediğiniz bir ortamda bırakacaklarsa onlarla da iletişimimi minimuma getiririm. Ve evdekileri de 2-3 gün değerlendirip baktım olacak gibi değil bir şekilde yollarım. Ama hiçbir seçenekte bu tarz mevzuların en güzel anımı mahvetmesine izin vermem. Kimse benim bebeğimden ve eşimden kıymetli değil o anlamda. Bir daha telafisi olmayan birşey bu. Ondan sonra yıllar içinde içiniz yanar benim en güzel anlarımı mahvettiler diye ama bu kafayla olduğunuz sürece siz mahvetmiş olacaksınız.

Eşin tavırla söylediği bu cümleyi ona yedirmek niyetiyle aynende öyle yaparım ve ona da ama sen söyledim bende ayarladım derim. Bir daha cesaret edemez. Ne münasebet sen git kal onlar burada kalacak demek. Eşinize de ben şahsen ayrı kuruldum.

X