Eşimin ailesinden çok yoruldum

Terminalden alıp bırakmaya mazot parası ne olabilir ki? İkide bir onu söylemişsiniz. Bunun hesabını da yapmayın bi zahmet.

En uyuz olduğum şey kayınpederin gelip eve çökmesi. Eşinizle konuşun, ben rahat edemem doğumdan sonra gelsinler bari deyin. (Ki bence o zaman da kayınpeder gelmemeli de neyse.) Sen konuşmazsan arar ben konuşurum deyin. Ben öyle yaptım. Baktım eşimden hayır yok, lohusa halimle her gün evde kayın, kayınbaba görmek zorunda değilim çünkü. Kayınvalidemi arayıp onların gelmesine gerek yok, sen tek gel, rahat edemiyorum dedim. Kendi işinizi kendiniz görün. Uzaktan uzağa sinir olmakla çözülmez.

Merhaba konu belki yanlış yerde ama ben benim gibi olan hamile annelerden destek ve fikir almak için bu yazıyı yazıyorum. arkadaşlar 38 haftalık gebeyim ailemle aynı şehirdeyiz eşimin ailesi farklı şehirde sorun şu benim yaşım zaten küçük yeni evliyim 22 yaşında.. neyse kayınvalidem 27 sinde falan geleceklerini diyordu kayınpederimin işinden ötürü annem de ortada kalırsın dedi lohusa halde benim 10 yaşında kardeşim var annem okula götürüp getiriyor yani gelip bende kalma gibi bi şansı yok ki hastane de benim annemlere çok yakın hastanede de annem kalıcak babam arabayla getir götür yapacak anlayacağınız geleyim konuya dün eşim iş yerindeyken babası aramış 17 dakka konuşmuşlar falan neymiş bebek evine alışırmış evinde durmalıymış mış , bayramda yani bu ayın 20 sinde daha ben doğum yapıcam mı o hafta belli bile değil, normal doğum çünkü geleceklermiş yahu bana soruldu mu ? Ben çocuğun pusetini bezini bilmem neyini bu pazar zaten annemlere verdim eşimde bunu biliyor şimdi bana böyle diyor gerçekten aşırı geriliyorum daha evleneli 1 sene olmadan sıkılmaya başladım. Odanın birine benim bazamı koydular annemler ki en başında gelirlerse orda yatarlar diye ben onlar yüzünden kendime küçük oturma odası bile yapmadım ama yetti nikah günümde geçen sene nikah günü eve 15 20 kişi geldi yedi içtiler daha ben evime adım atmadan artık gözüm mü açılıyor bilmiyorum bazı şeyler batmaya başladı ben ne yapmalıyım işin garibi geliyorlar babamın da sırtına küfe oluyor kayınpederim ayağından rahatsız otobüsle geliyorlar babamda araba bazen oluyor bazen olmuyor onları bir yerlere taşımak da oka düşüyor e mazot ne kadar adam dünürü diye yani.. erkenden gelmeleri bize yük olmaktan başka bişey değil kuyruk adeta, ben gelmesinler demedim ama bana kayınvalidem başından 27 sini katınca ki en doğal hakkım annemle kalmak istemem dün eşimin aklına soktular eminim bebek evini ne anlar çocuk dibini bile zor görüyorken saçma sapan seyler eşimle işe gitmeden boş yere kavga ettik ona üzülüyorum birazdan işe yolcu etmeyi bile düşünmüyorum o derece sinirliyim

Alıntı Yorumla
Şikayet Et •••

KalınİtalikAyrıntılı Düzenleme…

Link EkleGörsel EkleAyrıntılı Düzenleme…
UndoAyrıntılı Düzenleme…
Önizleme

Yazı BoyutuYazı RengiYazı TipiListKonumlama
  • Sola Yasla
  • Ortala
  • Sağa Yasla
  • Justify text
Paragraph formatÜstü ÇiziliAltı Çizili (Underline)Inline spoilerInline code
İfadelerAlıntıMedyaTablo EkleInsert horizontal lineSpoilerKod
RedoToggle BB codeBiçimlendirmeyi KaldırTaslaklar

Mesajınızı yazınız...
Dosya Ekle

Benzer Konular​

G
Kızlar aile ilişkisi ile ilgili fikrinizi almak istiyorum,sizce ne yapmalıyım?
Yorumlar 15
Bugün 10:04
D
Keşke biraz ince düşünceli olsa herkes... Bebek özlemi
Yorumlar 14
Bugün 12:46
[IMG alt="ailurophilee"]https://www.kadinlarkulubu.com/data/avatars/s/1116/1116949.jpg?1681146490[/IMG]
Nasıl Bir Şeyin İçine Düştüm Off
Yorumlar 140
Pazartesi 15:38
5
yine görümce sorunu:KK43:
Yorumlar 30
1 Nisan 2023
L
  • Kilitli
Sevgilimin seküler ailesi ve benim bağnaz ailem
Yorumlar 26
Cumartesi 16:38
Paylaş

Community platform by XenForo® © 2010-2022 XenForo Ltd. kadinlarkulubu.com; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır.
Hukuka Aykırılık Bildirimi'ne buradan ulaşabilirsiniz.

X
Daha evleneli 1 yıl olmadan doğum yapacak kıvama nasıl geldiniz? Üstelik daha 22 yaşındasınız. Yürek yemek = siz.

Şehir dışından kp kv gelmiş ne derler gibisine derler daha annemlerin bişeyden haberi yok ben müdahale edicem gerekirse arayıp 20 sinde bayram kutlaması tuttu evde tam 39 haftalık oluyor ki doğacak mı oda belli değil kayın perderle burun buruna doğum sancısı çekeriz heralde
Ben hamileyken hem kendi aileme hemde eşimin ailesine uzak bir şehirde yaşıyorduk. Doğumdan önce güzelce konuştum kayınvalideyle, önce annem gelir 15 gün kalır, o dönüncede siz gelir kalırsınız dedim. Hem evim çok küçüktü hemde annem kayinpederle aynı evde kalmak istemezdi. Neyse annem geldi ben doğum yaptım bunlar başladılar bizde gelcez demeye. Doğum yaptığım ilk gün kayınvalide, kayınpeder, iki görümce ve kaynım yola çıkacaklarmis eşim engel olmuş. Hergün telefon açıp biz bugün gelmek istiyoruz diye darladilar bizi. Eşim onları durdurucam diye saatlerce telefonda konuşup dil döktü. Annem sürekli ben gideyim onlar gelsin diyip durdu. Bende sinir oldum tabi. Annem toplam bir hafta kaldı döndü onlar yüzünden. Tamam bebek görmek istiyorlar anlıyorum ama ben sezeryanla doğum yapmışım, bırak bir kendime geleyim, iyileşeyim dimi. Hem yeni doğum yapmış kadının başında kaynının kayınpederinin ne işi var. Anlayışsız insanlarla idare etmek çok zor.

Daha 22 yaşındasınız cevaplarda kayınvalidenize okuma yazma yok bilgi arşa çıkıyor demişsiniz. Siz de bu yaşta evlenip hemen cocuk yapmışsınız da neyse baya cesaretlisiniz. Neyse umarım sağlıkla dünyaya gelir bebeğiniz inşallah 🙏

Siz arayıp konuşun yoksa eşiniz onları getirir. Rahat edemiyorum diye söyleyin.

Kayınvalidemin saçma sapan düşünceleri işte son doğumu eşim zaten bi kızı oğlu var 30 sene önce doğurmuş kadın eşimde hastaneye bile gitmemiş hiç okuma yazması yok ama bilgi arşa çıkıyor onu da bana değil eşime demişler eşim bana onların dediğini demedi ama tabi baktılar iş yerinde 4/12 ya eşim dün akşam 17 dk konuşmuşlar tam gördüm Allah bilir başka neler dediler ilk kez böyle şey oldu aşırı gıcık kaptım görmek istemiyorum

Hamilesiniz hormonlar tavan anliyorum, ama 30 sene önce bir cok kadin sirf kiz olduklari icin okutulmadi. Hamile olup dogurmak üzere olmaniz size herseyi söyleme hakkini vermiyor. Babanizin mazot parasini bu kadar hesapliyorsaniz ayrica söyleyin esinize parasini versin.
Kendinizi bosa strese sokuyorsunuz. Öncelik bebegin saglikli gelmesi. Geresini konusarak halledersiniz

Hamilesiniz hormonlar tavan anliyorum, ama 30 sene önce bir cok kadin sirf kiz olduklari icin okutulmadi. Hamile olup dogurmak üzere olmaniz size herseyi söyleme hakkini vermiyor. Babanizin mazot parasini bu kadar hesapliyorsaniz ayrica söyleyin esinize parasini versin.
Kendinizi bosa strese sokuyorsunuz. Öncelik bebegin saglikli gelmesi. Geresini konusarak halledersiniz
Kayinvalide okuma yazma bilmiyor ama kendisi de 22 yaşında,1 senelik evlilikte hemen hamile kalacak kadar bilinçli maşallah🧿.

Kayinvalide okuma yazma bilmiyor ama kendisi de 22 yaşında,1 senelik evlilikte hemen hamile kalacak kadar bilinçli maşallah🧿.
Demeyeyim dedim ama “aramıza nötrlük sokuyorlar” gibi bir cümle kuran biri bence de kimseyi cehaletle suçlamamalı.

Eşimin ailesini çok seviyorum ama gerçekten insanı bazen gereksiz gerip strse sokyolar kızım sen nasl rahat edersen öyle yapalım bana da ihtyacn olursa ararsn gelrim demek çok mu zor ben bunu anlamyrm ne bu yarış halı. Bende hamileyim aynı stres bende de var. Saçmalık ötesi herkes kendi ailesyle annesiyle rahat eder. Doğum yapysun ne bişey giyeblysun ne bı sütyen bsy takablysn ilk 15 gün ztn. İnsan kendinde olmyo niye kayınpederinle muhatap olasn her dakka küçücük evde banyosu ayri dert tuvaleti ayrı dert emzirmesi ayrı dert . nolur ilk 15 gün rahatsz edilmese babanesi dedesi de 15 gün sonra görse ne olur yani neleri eksilir bunu anlmyrm seni çok iyi anlıyorum ama sen birşey desen hem eşinle hem ailesyle kötü olacaksn eşini ikna edip güzelce konuş eşin desin gerekeni 10-15 gün bı toparlansnlar annesinde kalsn sonra da siz gelin hep birlikte kalalım çocuk da toparlanr sizde daha iyi seversiniz fln desin

Sen kayınvalideyi ağzına geldiği gibi gömmüşsün ama ben sana çok cahilsin demeyeceğim; toysun diyelim hadi.
Toysun, iyi niyetli değilsin, sorun arar bi yapıdasın, çok belli. Yok mazot parasını babam veriyo da bilmem ne, ne çiğ hesaplar bunlar. 17 dk konuşmuşlar diye bunun bile lafını etmişsin, sana ne ki? Haddini de bilmiyorsun besbelli.
Eşine de, gerekirse ailesine de kayınbabanın yanında rahat edemeyeceğini, en azından bi 10 gün annenlerde kalmak istediğini, isterlerse gelip sizde kalabileceklerini ama senin kendi ailende olacağını söyle, onlar gelir bebeği görür giderler gün içinde, illa geleceğiz diyorlarsa. Belki de toparlaninca gelelim derler bu konuşmanın üstüne.
Eli belinde, aşırı gergin bi enerjin var, kendine ve bebeğine zarar, yazık.

Daha birbirinizi tanımadan neden bebek yaparsınız ki. Eşiniz ana baba ağzına bakan biri, isterseniz şu an doğurun babamın dediği gibi olacak diyebilir Kendi kendinizi kurup durmayin, kayinvalideye arayıp planınızı anlatın, kayinpederle rahat edemem deyin. Kayınpeder fln ne karışıyor böyle şeylere ya

Ben hamileyken hem kendi aileme hemde eşimin ailesine uzak bir şehirde yaşıyorduk. Doğumdan önce güzelce konuştum kayınvalideyle, önce annem gelir 15 gün kalır, o dönüncede siz gelir kalırsınız dedim. Hem evim çok küçüktü hemde annem kayinpederle aynı evde kalmak istemezdi. Neyse annem geldi ben doğum yaptım bunlar başladılar bizde gelcez demeye. Doğum yaptığım ilk gün kayınvalide, kayınpeder, iki görümce ve kaynım yola çıkacaklarmis eşim engel olmuş. Hergün telefon açıp biz bugün gelmek istiyoruz diye darladilar bizi. Eşim onları durdurucam diye saatlerce telefonda konuşup dil döktü. Annem sürekli ben gideyim onlar gelsin diyip durdu. Bende sinir oldum tabi. Annem toplam bir hafta kaldı döndü onlar yüzünden. Tamam bebek görmek istiyorlar anlıyorum ama ben sezeryanla doğum yapmışım, bırak bir kendime geleyim, iyileşeyim dimi. Hem yeni doğum yapmış kadının başında kaynının kayınpederinin ne işi var. Anlayışsız insanlarla idare etmek çok zor.
Neler hissettiğinizi şimdiden öngörebiliyorum sonuçta eşlerimizin aileleri ama gerçekten çok görgüsüz cahil insanlar var maalesef annenize size zehir olmuştur eminim ve genelde size bana da sorulmaz direk telefon eşlere açılır nedense işlerini biliyorlar

Demeyeyim dedim ama “aramıza nötrlük sokuyorlar” gibi bir cümle kuran biri bence de kimseyi cehaletle suçlamamalı.
Önceki konusunda da eşinin eski çalıştığı yerdeki kadından "nötr enerji" aldığını söylemişti:) negatif enerji demek istiyor sanırım 😂

Esinize kucuk bebegin eve alismsi gibi bir durumu olamaz ailen ben toparlandikatn sonra gelsin ben annemde kalicam seninde yanimizda olmani istiyorum de napicak annesi babasiyla evde kos kos oturacakmi aileside asiri dudusm esiz ve benciller gelip laf ederlerse benim planim belliydi kimse bana sormadi tabiki annemle kalicam o bana bakar eder orda rahat ediyorum vs laf etmelerine firsat verme cevaplarinida yapistir yeni evlisin simdiden sen karakterini goster zamanla onlar nasil davranmalari gerektigini ogrenicek. Esine ben dogum yapicam sen anne babanin keyfini dusunuyorsun onemli olan benim rahat etmem olmaliydi diyebilirsin oda hemen doldurusa gelmis

Esinize kucuk bebegin eve alismsi gibi bir durumu olamaz ailen ben toparlandikatn sonra gelsin ben annemde kalicam seninde yanimizda olmani istiyorum de napicak annesi babasiyla evde kos kos oturacakmi aileside asiri dudusm esiz ve benciller gelip laf ederlerse benim planim belliydi kimse bana sormadi tabiki annemle kalicam o bana bakar eder orda rahat ediyorum vs laf etmelerine firsat verme cevaplarinida yapistir yeni evlisin simdiden sen karakterini goster zamanla onlar nasil davranmalari gerektigini ogrenicek. Esine ben dogum yapicam sen anne babanin keyfini dusunuyorsun onemli olan benim rahat etmem olmaliydi diyebilirsin oda hemen doldurusa gelmis

Enteresan bir durum cünkü diger konuda böyle yazmis:
Anlaşmama hem toyluk hemde kız getirmiş eşimi memleketlerinden buraya beraber maddi şeyler yüzünden kız ailesine de düşkünmüş uzun hikaye ama eşim beni cepte göremez ben eşimden 8 yaş küçüğüm ilk evliliğim ve gerçekten korkuyor benden

Dedigi kadar esi ondan korkuyorsa zaten dedigini yaptirir, no problem.

Planınızı bozmayın. Onlar gelip sizin evinizde kalsınlar. Siz de annenizde. Bebeği gelir hem hastanede hem annenizde görürler.

Babanız da getir götürlerine koşmasın. Anne babasıyla ilgilenmek eşinizin görevi.

Yalnız sizden hem arkadan şikayet edecek hem de eşinizin ailesi ne derse onu yapacak bir hava aldım. Bunu yaparsanız tabi ki mutsuz olursunuz. Şu an düşüneceğiniz tek şey sizin ve bebeğinizin huzuru. Kimsenin de tek laf söylemeye hakkı yok.

Ha bu arada ben yerinizde olsam kendi evimde kalırdım, eş ailesinin de kendimi biraz toparladıktan sonra gelmesini isterdim.

Neler hissettiğinizi şimdiden öngörebiliyorum sonuçta eşlerimizin aileleri ama gerçekten çok görgüsüz cahil insanlar var maalesef annenize size zehir olmuştur eminim ve genelde size bana da sorulmaz direk telefon eşlere açılır nedense işlerini biliyorlar
Aslında gayet biliyorlar neyin doğru neyin yanlış olduğunu. Ama bizimkilerde şöyle bir düşünce yapısı var; biz erkek tarafıyız, burası bizim oglumuzun evi, herşey bizim dediğimiz gibi olmalı. Benim annem gelip kalınca onlar dışarda kalmış oluyor, iktidarları sarsılıyor. Böyle yapa yapa aramızda saygı sevgi ne varsa yok ettiler sağolsunlar.

Eşimin ailesini çok seviyorum ama gerçekten insanı bazen gereksiz gerip strse sokyolar kızım sen nasl rahat edersen öyle yapalım bana da ihtyacn olursa ararsn gelrim demek çok mu zor ben bunu anlamyrm ne bu yarış halı. Bende hamileyim aynı stres bende de var. Saçmalık ötesi herkes kendi ailesyle annesiyle rahat eder. Doğum yapysun ne bişey giyeblysun ne bı sütyen bsy takablysn ilk 15 gün ztn. İnsan kendinde olmyo niye kayınpederinle muhatap olasn her dakka küçücük evde banyosu ayri dert tuvaleti ayrı dert emzirmesi ayrı dert . nolur ilk 15 gün rahatsz edilmese babanesi dedesi de 15 gün sonra görse ne olur yani neleri eksilir bunu anlmyrm seni çok iyi anlıyorum ama sen birşey desen hem eşinle hem ailesyle kötü olacaksn eşini ikna edip güzelce konuş eşin desin gerekeni 10-15 gün bı toparlansnlar annesinde kalsn sonra da siz gelin hep birlikte kalalım çocuk da toparlanr sizde daha iyi seversiniz fln desin
Ah canım o kadar iyi anlıyorum ki seni aynen öyle ama ayrı şehirde olmayı bahane ediyor bi bayram da anne babasıyla olacakmış benim doğumuma gelmiyorlarmış zaten falan filan zırvalıyor demin telefonda , öyle gerçekten zaten sayılı gördüğüm insanlar kendi anne babamın yanında atlet kilotla bile durabilirim mecbur kalsam ama onlarla ne gibi bi yakınlığım olabilir ki sadece oğullarıyla evliyim. Yok bebek evine gelirmiş yok bilmem ne şeytan diyor ara kayın valideni ağzına geleni söyle ama üzülür diye gene insanlığımdan bişey demiyorum bu konu nasıl neticelenecek onu da bilmiyorum yoksa bunlar bilet alır aaaa biz bilet aldık derler eşiminde ana baba kuzusu olası tuttu farkındayım hep kıyas yapıyor bizle zaten senede bir görüyormuş Muş onları dedim keşke benle evlenmeseydin o zaman dönseydin memleketine boşanınca gidip ordan biriyle evlenseydin onlarla burun buruna olurdun Allahım yarsbbim

Planınızı bozmayın. Onlar gelip sizin evinizde kalsınlar. Siz de annenizde. Bebeği gelir hem hastanede hem annenizde görürler.

Babanız da getir götürlerine koşmasın. Anne babasıyla ilgilenmek eşinizin görevi.

Yalnız sizden hem arkadan şikayet edecek hem de eşinizin ailesi ne derse onu yapacak bir hava aldım. Bunu yaparsanız tabi ki mutsuz olursunuz. Şu an düşüneceğiniz tek şey sizin ve bebeğinizin huzuru. Kimsenin de tek laf söylemeye hakkı yok.

Ha bu arada ben yerinizde olsam kendi evimde kalırdım, eş ailesinin de kendimi biraz toparladıktan sonra gelmesini isterdim.
Merhaba bende kendi evimde kalmak isterim tabi ama kardeşim var ortaokul talebesi onun okulu getir götürü var ve babam yemek konusunda çok titiz o yüzden annem kendi düzenini bozamaz :/ bizim şuan arabamız yok işte sorun orda para farklı şekilde işletiliyor babası ne metroya bilebilir ne minibüse ayağında nasır ve biri topallıyor öyle basit bişey değil yani özel araç şart

Aslında gayet biliyorlar neyin doğru neyin yanlış olduğunu. Ama bizimkilerde şöyle bir düşünce yapısı var; biz erkek tarafıyız, burası bizim oglumuzun evi, herşey bizim dediğimiz gibi olmalı. Benim annem gelip kalınca onlar dışarda kalmış oluyor, iktidarları sarsılıyor. Böyle yapa yapa aramızda saygı sevgi ne varsa yok ettiler sağolsunlar.
Ay demin eşimle konuştum aynen öyle dedi biz ağaç kovuğundan mı çıktık da onlar senin doğumuna gelmiyor zaten de 20 sinde doğur doğurma önemli değil de istersen 1 ay 2 ay kal da zaten ben orda kalmam evimde kalırım en başından beri böyle diyor ki hiç öyle demeye hakkı yok bu şehirde tek diye babam bizim nikah arabamızı da ayarladı süslemesini dahi kendi götürdü yaptı sırf o madur olmasın diye hatta gelin evine gelem davulcuyu bile babam çağırdı onlara kalsa sessiz sedasız evlenecektim ki babam emekli olduğu kurum sayesinde eşime orijinal ayakkabı vs verdi etti gayet de anlaşıyorlar benim ailem öyle surat asan birleri değil onun derdi kendi anne babasından uzak olmanın melankolikliği zaten ikizler burcu hayattan bezdircek beni az kaldı , ben balayına bile gitmedim babası arayıp sen beni üzmezsen bende seni üzmem demişti biraz duygu sömürüsü 1 haftalık izninin 3 gününü otobüsle burdan onların köyüne gittik inanırmısınız Yani anlatsam çok anlatılacak şey var da işte.. en güzeli mesafeyi korumak

X