Eşimin ailesinden soğudum.

kahvesevenkadin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2019
833
1.326
Kızlar Merhaba, bu zamana kadar ne kayınvalideme ne de kayınpederime hiç bir saygısızlığım olmadı. Hatta eşimden daha çok düşünürüm bazen onları. Özel günlerini unutmam, evde yaptığım tatlılar olursa seviyorlar diye gönderirim, şu an hamileyim mesela ultrason görüntülerini hem anneme hem kayınvalideme aynı anda atarım. Kayınvalidem anlamaz teknolojiden gönderdiğimde açıp baksın diye özellikle ararım. Bunları yazıyorum çünkü kırılmamın sebebi daha iyi anlaşılır diye. Annemlere derler hep çok içten bize karşı gelin gibi değil diye bu arada yakın da oturuyoruz. Neyse hamileliğimin başından beri biz şunu alalım, biz bunu alalım dediler ve hiçbişey almadılar, dolap alacağımızı biliyorlardı, dolap aldık geldik biz alacaktık niye aldınız dediler ki gittiğimizi gördüklerinde hiçbişey dememişlerdi. Tabi ki almak zorunda değiller ama çok fazla şey için bunu biz alacağız diyip hep aynısını yaptılar. Annemlerde kızdılar ki onları ne almaya gitsek haberi olmuyordu gerçekten uzak oldukları için ama gidip bütün dolabını, ihtiyaçlarını aldılar. Hastane çıkışları, battaniyeler, nevresimler, düşünün depend’e kadar aldılar. Tırnak makası için bile kayınvalidem akşam beni aradı gündüz tırnak makası gördüm eğer almadıysanız yarın yürüyerek gidip alayım dedi, eşime de söyledim ben buna bozuldum dedim. Almamış olsak bile ben ona bir tırnak makası için yürü oraya kadar al demem. Cumartesi günü hastalandım, pazar günü aradı işte sen canın ne isterse söyle akşam yemek yapma ben yaparım dedi hoşuma gitti ben yok farketmez dedim, akşam eşim aradı hazırsa yemek gelip alayım diye yemek yapmadım dedi. Dışarıdan söyledik biz de. Başka bir gün Annemler bana geldiler her işimi yaptılar akşama kayınvalidemlere de dedim hem bebeğin eşyalarını görürler onlarda ayıp olmasın diye yemeğe geldiler ve annem bana asla iş yaptırmadı bugün çok yoruldun diye kayınvalidem bi tabağı makineye dahi koymadı, çayını bile annem tazeledi götürdü, içeri gidip almadı. Sonra dedi ki tüh keşke yemeği de ben yapsaydım. Ama iş işten geçmiş, olan olmuş bitmiş. Annemler doğumgünümde kutlayamazlar diye öncesinde pasta da alıp gelmişler, üfledim falan iki kelime güzel sözü zar zor söylediler. Gerçekten doğumgünümün olduğu gün arayıp da bi kutlamadılar, akşam aaa doğumgününmüş annen paylaşmış diyip aradı kayınvalidem. Yani böyle böyle o kadar çok şey birikti ki düşününce daha önce de varmış ama ben hiç kötüye yormamıştım. Normalde haftada bir giderdim mesela arardım da içimden gelmiyor artık. Kusura bakmayın uzun oldu ama birilerine anlatmam lazımdı.

Ben bu konularda kv denin anneden biraz geri durması taraftarıyım.
Sonucunda anne senin nazını çeker ama kv de sadece iyi günde yanındadır.
Zorla yapılan, yaptırılmaya çalışılan şeyler seni incitmiş çünkü sen daha fazla değer vermişsin.
Oda normal davranıp geçmiş.
Bundan sonra sende mesafeli davranırsın.

Sağlıkla gelsin bebiş :KK200:

Kızlar Merhaba, bu zamana kadar ne kayınvalideme ne de kayınpederime hiç bir saygısızlığım olmadı. Hatta eşimden daha çok düşünürüm bazen onları. Özel günlerini unutmam, evde yaptığım tatlılar olursa seviyorlar diye gönderirim, şu an hamileyim mesela ultrason görüntülerini hem anneme hem kayınvalideme aynı anda atarım. Kayınvalidem anlamaz teknolojiden gönderdiğimde açıp baksın diye özellikle ararım. Bunları yazıyorum çünkü kırılmamın sebebi daha iyi anlaşılır diye. Annemlere derler hep çok içten bize karşı gelin gibi değil diye bu arada yakın da oturuyoruz. Neyse hamileliğimin başından beri biz şunu alalım, biz bunu alalım dediler ve hiçbişey almadılar, dolap alacağımızı biliyorlardı, dolap aldık geldik biz alacaktık niye aldınız dediler ki gittiğimizi gördüklerinde hiçbişey dememişlerdi. Tabi ki almak zorunda değiller ama çok fazla şey için bunu biz alacağız diyip hep aynısını yaptılar. Annemlerde kızdılar ki onları ne almaya gitsek haberi olmuyordu gerçekten uzak oldukları için ama gidip bütün dolabını, ihtiyaçlarını aldılar. Hastane çıkışları, battaniyeler, nevresimler, düşünün depend’e kadar aldılar. Tırnak makası için bile kayınvalidem akşam beni aradı gündüz tırnak makası gördüm eğer almadıysanız yarın yürüyerek gidip alayım dedi, eşime de söyledim ben buna bozuldum dedim. Almamış olsak bile ben ona bir tırnak makası için yürü oraya kadar al demem. Cumartesi günü hastalandım, pazar günü aradı işte sen canın ne isterse söyle akşam yemek yapma ben yaparım dedi hoşuma gitti ben yok farketmez dedim, akşam eşim aradı hazırsa yemek gelip alayım diye yemek yapmadım dedi. Dışarıdan söyledik biz de. Başka bir gün Annemler bana geldiler her işimi yaptılar akşama kayınvalidemlere de dedim hem bebeğin eşyalarını görürler onlarda ayıp olmasın diye yemeğe geldiler ve annem bana asla iş yaptırmadı bugün çok yoruldun diye kayınvalidem bi tabağı makineye dahi koymadı, çayını bile annem tazeledi götürdü, içeri gidip almadı. Sonra dedi ki tüh keşke yemeği de ben yapsaydım. Ama iş işten geçmiş, olan olmuş bitmiş. Annemler doğumgünümde kutlayamazlar diye öncesinde pasta da alıp gelmişler, üfledim falan iki kelime güzel sözü zar zor söylediler. Gerçekten doğumgünümün olduğu gün arayıp da bi kutlamadılar, akşam aaa doğumgününmüş annen paylaşmış diyip aradı kayınvalidem. Yani böyle böyle o kadar çok şey birikti ki düşününce daha önce de varmış ama ben hiç kötüye yormamıştım. Normalde haftada bir giderdim mesela arardım da içimden gelmiyor artık. Kusura bakmayın uzun oldu ama birilerine anlatmam lazımdı.
sızın kırıldıgınız sey sunu bız yapıcaz bunu alıcaz deyıp belırsızlıkte bırakıp , almamaları sızde bır sure sonra almayacaklar heralde dıye dusunup aldıgınızda da aaa alıcaktık demelerı degıl mı

kayınvalıdenızın huyu buymus bunu kabul edın yapıcam edıcem alıcam dedıgı seylerı yapmayacagını lafta oldugunu anlayın ve ona gore beklentınızı dusurun derım

mesela ben tam gorev ınsanıyımdır bırı benden bırsey rıca ederse veya ben bırıne sunu yapayım bunu alayım dedıysem onu hemen yaparım , ama tanıdıgım bır kısı var o da boyle soyler bunu ben alıcam, ben yapıcam sız sakın almayın der heveslı heveslı konusur bende alacak dıye beklerım 34 yıldır tanırım kendısını :KK70: daha bır kere bıle yapıcam alıcam dedıgı seyı yapmadı

o yuzden soyluyorum bosuna beklemeyın dedıgım gıbı bazıları boyle ceyrek asırdan fazladır yakınım olan kısı almadıysa yapmadıysa sızın kayınvalıde de sozunun eri degıldır, o da yapmaz... onları boyle kabul etmek lazım, cıddıye almayın bellıkı o esnada komplekse gırıyor yapayım edeyım dıyor sonra nasılsa unutulup gıder dıye dusunuyordur, ustune dusmuyordur gamsızlık rahatlık ıcındeler

asla bende olmayan bırsey bu gamsızlık benımde hayatım hep dakik olmak, soyledıgının arkasında durmak gorev ınsanı olmak ıle ılıskılıdır agızdan cıkmıs soz nasl arkasında durmuyorlar neden soyledıklerını yapmıyorlar bende anlayamıyorum ama yapıları bu ıste ...

en ıyısı sız ona bızım bırseye ıhtıyacımız yok sagolun alacak olan gonlunden kopanı alıp getırıyor bızde ona gore dıger eksıklerını tamamlıyoruz zaten der cekılırsınız koseye ondan sonrasını kendısı dusunsun :)

Ya bana böyle konular komik geliyor cidden
Ya siz de düşkün olmayın neden ben kv me düşkün olayım kvm neden bana düşkün olsun her nazımı çeksin ne saçma

anam var babam var
Hiç bir insanın kv si gelinine çok meraklı değil arada oğulları var sadece normal olan da bu

bu kadar sorun etmeye gerek yok yapmıyorsa yapmıyordur

ya ben de beklentiye girmeyin diyenleri anlamıyorum
komşum bile bir sürü şey alırken kv den de bir şey beklememek zor
ya söyleyin, ben olsam "anne sen de hep yapıcam edicem diyorsun bir şey de yaptığın yok he" derdim açıkçası
söyleyin ya, o desin almak zorunda değilim ki diye.
konuşulsun bunlar
herkes ne yaptığını ne yapmadığını
neye layık olup neye layık olmadığını bilsin.

Eşten beklenecek ilgiyi kvden beklemek :KK53:
Konunuz hep beklentiden ibaret farkındaysanız
Dolap almadı
Alayım mı diye sordu
Yemek yapmadı
Bulaşığa yardım etmedi
Çayını kendi almadı
Doğum günümü kutlamadı :ukala:
Sıfır beklenti sonsuz mutluluk
Aslında beklentiyi oluşturan onlar, yoksa ilk baştan beri herhangi bir beklentim yoktu. 8 aylık hamileyim, ilk aylar hiç farketmedim bile bu şekilde yaptıklarını, son ay farkettim.

ya ben de beklentiye girmeyin diyenleri anlamıyorum
komşum bile bir sürü şey alırken kv den de bir şey beklememek zor
ya söyleyin, ben olsam "anne sen de hep yapıcam edicem diyorsun bir şey de yaptığın yok he" derdim açıkçası
söyleyin ya, o desin almak zorunda değilim ki diye.
konuşulsun bunlar
herkes ne yaptığını ne yapmadığını
neye layık olup neye layık olmadığını bilsin.
Hayır benim için yaptıkları da umrumda değil ama başkalarının yanında da sürekli onlar yapmak istiyor her işimi görmek istiyorlar da sanki ben istemiyormuşum gibi aaa biz hep dedik onlar kendileri yaptı diyorlar.

Aslında beklentiyi oluşturan onlar, yoksa ilk baştan beri herhangi bir beklentim yoktu. 8 aylık hamileyim, ilk aylar hiç farketmedim bile bu şekilde yaptıklarını, son ay farkettim.
Mesela o şunu da ben alayım dediğinde "gerek yok çünkü siz alacaksınız diye biz araştırmıyoruz sonra bakıyoruz gelen giden yok apar topar gidip almak zorunda kalıyoruz. Herşeyi tamamlandı zaten ailem çoğu gerekeni aldı teşekkürler" diyeceksin ki tepkini anlasın. Yoksa ah biz alacaktık yaa lafı harbiden sinir bozucu. Beklentiye sokmasına izin vermemek gerek

beklentiye girme derken mesela
umartesi günü hastalandım, pazar günü aradı işte sen canın ne isterse söyle akşam yemek yapma ben yaparım dedi hoşuma gitti ben yok farketmez dedim, akşam eşim aradı hazırsa yemek gelip alayım diye yemek yapmadım dedi.
kadın bunu diyor beklentiye girme diyenler kayınvalidem yemek yaparım dedi ama çok da beklentiye girmiyim yapmaz herhalde diye düşünüyorlar hep sanırım.
mesela ben kayınvaldeme gidicem o da bana şey diyecek "yemek yapıyorum size, hadi bize gelin"
ben gittim mesela yapmamışsa şey mi diyeceğim "aa beklentiye girdim, çok abarttım o annem değil yapmayabilir de doğru"
nasıl kafalar bunlar yahu, benim annem değilse kocamın annesi sonuçta bir anne yani. Ve bir söz verilmiş sonuçta ve tutulmamış.
Kadın resmen sözünün eri değil.
Yapmamışsa da tabi ki bozulursun ya da lafını söylersin, kimse bozulmuyor demek böyle bir durumda hayret gerçekten
böyle konularda herkes bir osho herkes bir krishnamurti kesiliyor çok enteresan.

Ya bana böyle konular komik geliyor cidden
Ya siz de düşkün olmayın neden ben kv me düşkün olayım kvm neden bana düşkün olsun her nazımı çeksin ne saçma

anam var babam var
Hiç bir insanın kv si gelinine çok meraklı değil arada oğulları var sadece normal olan da bu

bu kadar sorun etmeye gerek yok yapmıyorsa yapmıyordur
Düşkünüm demedim ki düşünüyorum dedim. Çünkü eşimin anne, babası. Eşim atlayabiliyor ince düşünmesi gereken şeyleri ben üzülmesinler diye eşime hatırlatıyorum mesela. Beklenti konusunda da o kadar anlattım. Yapmak istemiyorlarsa yapmasınlar benim sorunum bu değil, benim sorunum bunu yapıp yapıp sonra kızmaları. Ayrıca evlenirken dahi kendim için şunu alın, bunu alın dememiş insanım ben zaten. Annem ve babam herşeyimi yapıyorlar, hiçbişeyden geri de kalmadım şimdiye kadar onların alacakları değil mesele. Sürekli şizofrenmişim gibi hissediyorum kendimi. Ben durduk yere bana niye yemek yapmadı demiyorum mesela akşam yemekten size de gönderirim diyor sonra aaa ben yemek yapmadım diyor.

Hayır benim için yaptıkları da umrumda değil ama başkalarının yanında da sürekli onlar yapmak istiyor her işimi görmek istiyorlar da sanki ben istemiyormuşum gibi aaa biz hep dedik onlar kendileri yaptı diyorlar.

işte konuşacaksın
böyle durumlarda ben darılma küsme taraftarı değilim
sonuçta 1.dereceden eşinin akrabası, eşinin annesi.
anne sen de söz veriyorsun ama almıyorsun sana güvenilmiyor de.
ya alırım diye söyleme, söylüyorsan da al ben ona göre paramı pulumu ayarlıyorum de mesela.
De ne çıkar, yalancı mısın iftira mı atıyorsun.
Darılırsa da darılsın,

beklentiye girme derken mesela

kadın bunu diyor beklentiye girme diyenler kayınvalidem yemek yaparım dedi ama çok da beklentiye girmiyim yapmaz herhalde diye düşünüyorlar hep sanırım.
mesela ben kayınvaldeme gidicem o da bana şey diyecek "yemek yapıyorum size, hadi bize gelin"
ben gittim mesela yapmamışsa şey mi diyeceğim "aa beklentiye girdim, çok abarttım o annem değil yapmayabilir de doğru"
nasıl kafalar bunlar yahu, benim annem değilse kocamın annesi sonuçta bir anne yani. Ve bir söz verilmiş sonuçta ve tutulmamış.
Kadın resmen sözünün eri değil.
Yapmamışsa da tabi ki bozulursun ya da lafını söylersin, kimse bozulmuyor demek böyle bir durumda hayret gerçekten
böyle konularda herkes bir osho herkes bir krishnamurti kesiliyor çok enteresan.
Sanırım bir siz anladınız. :) yani ailesine karşı düşünceli olduğumu da şundan dolayı anlattım, ben onlar bana yapsın, prenses gibi el üstünde tutsunlar demiyorum ki benim bu zamana kadar onlara en ufak bir kötülüğüm olmadı. Hareketlerini de ona buna yormadım. Hamilelikte hem hassasım hem de gerçekten insana sürekli bu şekilde davranılması bi süre sonra sorunu kendisinde aramasına sebep oluyor. Eşimin abisi dedi ki size şu kadar para vereceğim masraflar için meblağ bile belirtti ve vermedi, biz bunu duymasak abisinden bir beklentimiz olmazdı. Hoş yine de beklemedik ki iyi ki beklememişiz vermedi çünkü. Eşim buna göre harcama yapabilirdi, abim düşünmüş bize para verecekmiş vs diyebilirdi.

Düşkünüm demedim ki düşünüyorum dedim. Çünkü eşimin anne, babası. Eşim atlayabiliyor ince düşünmesi gereken şeyleri ben üzülmesinler diye eşime hatırlatıyorum mesela. Beklenti konusunda da o kadar anlattım. Yapmak istemiyorlarsa yapmasınlar benim sorunum bu değil, benim sorunum bunu yapıp yapıp sonra kızmaları. Ayrıca evlenirken dahi kendim için şunu alın, bunu alın dememiş insanım ben zaten. Annem ve babam herşeyimi yapıyorlar, hiçbişeyden geri de kalmadım şimdiye kadar onların alacakları değil mesele. Sürekli şizofrenmişim gibi hissediyorum kendimi. Ben durduk yere bana niye yemek yapmadı demiyorum mesela akşam yemekten size de gönderirim diyor sonra aaa ben yemek yapmadım diyor.
Tamam ama kadının kişisel özelliği belli kadın bu siz neden her defasında üzülüyorsunuz
Ayrıca düşünmeyin gereksiz

saygı duyun yeter ben öyle üstüne düşmezdim herkesin ailesi kendisine

işte konuşacaksın
böyle durumlarda ben darılma küsme taraftarı değilim
sonuçta 1.dereceden eşinin akrabası, eşinin annesi.
anne sen de söz veriyorsun ama almıyorsun sana güvenilmiyor de.
ya alırım diye söyleme, söylüyorsan da al ben ona göre paramı pulumu ayarlıyorum de mesela.
De ne çıkar, yalancı mısın iftira mı atıyorsun.
Darılırsa da darılsın,
Arada eşimin hatrı olduğu için diyemiyorum yoksa çok dilime geliyor şu sıralar. Ya bi de benim kendi maaşımla aldıklarıma bile laf ediyor. Göğüs pompasına gerek mi vardı, emzirme yastığı da gereksiz şimdiki anneler kucaklarında taşımaya üşeniyorlar falan diyor. Annem dedi o zaman bizim zamanımızla farklı, şimdi herşeyin ne güzel kolayı var falan dedi.
Asıl uzaklaşmama sebep olan olaylardan biri de bana suyun gelirse, bebek susuz kalırsa benim şuyumun başına geldi çok korktuk bebek mosmor olmuş, suni sancı verirlerse dayanamazsın çok kötü, bebeğin kilolu olması da çok iyi değil ilerde hep sıkıntı yaşar, gece uykularıma giriyor bebeğe bir şey olacak diye uykum kaçtı. Gelip bana bunları söylüyor.

Hiçbir beklentiniz yokken o sizi beklentiye sokuyor. Yaptıkları o kadar itici ki madem alırım dediği şeyi almayacak, yaparım dediği şeyi yapmayacak hiç dile getirmesin. Sizin yerinizde olsam araya mesafe koyardım

Hiçbir beklentiniz yokken o sizi beklentiye sokuyor. Yaptıkları o kadar itici ki madem alırım dediği şeyi almayacak, yaparım dediği şeyi yapmayacak hiç dile getirmesin. Sizin yerinizde olsam araya mesafe koyardım
Ben de öyle yaptım şimdi aramıyorum da gitmiyorum da. Şimdi temizlik konusunda diyor genel temizliğe gelirim ben de diyor ama eşime de dedim haftasonları ikişer oda yapa yapa bitiririz biz dedim.

X