Eşimin ailesinden soğudum.

Siz baştan anne ile kv nizi aynı kefeye koyarak denge kurmaya çalışmışsınız ama karşınızdaki insanlar maalesef buna layık değil. Bunun bir değişik versiyonunu yaşıyorum ama annemle kv mi artık aynı kefeye falan koymuyorum. Size de aynısını tavsiye ederim. Ultrason fotoğrafını mesela sormadıkça atmayın kv nize. Annenizin aldığı eşyaları yerleştirirken onlar da görsün diye çağırmayın. Siz şimdiye kadar hep kendi ailenizle eşinizin ailesine eşit davrandığınız için fark etmemişsiniz karşı tarafın size değer vermediğini. En azından değer verseler de sizin onlara verdiğiniz kadar değer vermedikleri ortada. Mesafeli olun, kendi aileniz gibi görmek zorunda değilsiniz. Yavaş yavaş mesafe koyun, birden değişti bizim gelin durumu olmasın.

İnsanlar okuduğunu da anlamıyor artık. Kimseden beklentiniz yok, yapacağız diyen biri varsa doğal olarak o işi yapması beklenir. Ezberlemişler iki üç cümle, kimse size bir şey yapmak zorunda değil diye. Sürekli aynı şeyleri tekrarlıyorlar. Madem yapmak yada almak zorunda değil, en özel anlarda da atlamasınlar. Doğuma kadar hamileyken doğru düzgün ilgilenmeyen taşın altına elini koymayanlar neden doğuma kosarak geliyor, yada bebekten sonra sürekli hayatlara dahil olmaya çalışıyor? Herkese hak ettiği değeri verin. Kimseyi kırmak istemiyor insan ama insanlar da kimseyi aptal yerine koymasın. Yapmayacaksa yapacağım diyerek oyalamasın. Bir şeyleri habire alacağız yapacağız deyip yapmıyorlarsa huyları demekki bu deyip geçin. İnsanların icinde de bize yapacaktık yaptırmadılar derlerse siz öyle dediniz ama sonradan da sesiniz çıkmadı bizde zaman daraldığı icin almak zorunda kaldık deyin bozun kv yi. Bu tiplere biraz cevabını vermek gerekiyor çünkü.

Can sıkıcı bir durum gerçekten. Belli ki dillerinde her şey, icraate gelince sıfır.

Sizin yerinizde olsam bundan böyle kayınvalideyi annemle asla bir tutmam. Kök aileme gösterdiğim özeni ve inceliği asla onlara göstermem.

Abisinde de atıp tutma olduğuna göre ailecek bu huyları var. Hayal ettiğiniz inceliği onlardan görmeyeceksiniz. Onlara karşı olabildiğince mesafeli olun. Olması gerektiği kadar hayatınızda var olsunlar.Çizgiyi geçmelerine asla izin vermeyin.

Siz baştan anne ile kv nizi aynı kefeye koyarak denge kurmaya çalışmışsınız ama karşınızdaki insanlar maalesef buna layık değil. Bunun bir değişik versiyonunu yaşıyorum ama annemle kv mi artık aynı kefeye falan koymuyorum. Size de aynısını tavsiye ederim. Ultrason fotoğrafını mesela sormadıkça atmayın kv nize. Annenizin aldığı eşyaları yerleştirirken onlar da görsün diye çağırmayın. Siz şimdiye kadar hep kendi ailenizle eşinizin ailesine eşit davrandığınız için fark etmemişsiniz karşı tarafın size değer vermediğini. En azından değer verseler de sizin onlara verdiğiniz kadar değer vermedikleri ortada. Mesafeli olun, kendi aileniz gibi görmek zorunda değilsiniz. Yavaş yavaş mesafe koyun, birden değişti bizim gelin durumu olmasın.

İnsanlar okuduğunu da anlamıyor artık. Kimseden beklentiniz yok, yapacağız diyen biri varsa doğal olarak o işi yapması beklenir. Ezberlemişler iki üç cümle, kimse size bir şey yapmak zorunda değil diye. Sürekli aynı şeyleri tekrarlıyorlar. Madem yapmak yada almak zorunda değil, en özel anlarda da atlamasınlar. Doğuma kadar hamileyken doğru düzgün ilgilenmeyen taşın altına elini koymayanlar neden doğuma kosarak geliyor, yada bebekten sonra sürekli hayatlara dahil olmaya çalışıyor? Herkese hak ettiği değeri verin. Kimseyi kırmak istemiyor insan ama insanlar da kimseyi aptal yerine koymasın. Yapmayacaksa yapacağım diyerek oyalamasın. Bir şeyleri habire alacağız yapacağız deyip yapmıyorlarsa huyları demekki bu deyip geçin. İnsanların icinde de bize yapacaktık yaptırmadılar derlerse siz öyle dediniz ama sonradan da sesiniz çıkmadı bizde zaman daraldığı icin almak zorunda kaldık deyin bozun kv yi. Bu tiplere biraz cevabını vermek gerekiyor çünkü.
Evet çünkü eşim benim aileme karşı hep çok iyidir bu yüzden ben de asla onun ailesi, kendi ailem ayrımı yapmadım. Bazı şeyler çocuk olacağı zaman görülüyormuş sanırım. En son gittiğimde atmadım ultrason görüntüsünü, bi hafta sonra kontrolüm var yine atmayacağım. Bu arada ilk torunlarında doğum masraflarını dahi karşılamışlar mesela. Üstüne sürekli ilk torun vurgusu yapıyor mesela teyzemin torunu olacak ilk torun ya sevilir falan diyor, annemlerin ilk torunu olacak bebeğim mesela onu vurguluyorlar. Benim bebeğim ilk torunları olmadığı için sanırım ihtiyaç duymuyorlar. İçimden gelmediği için yakın davranamıyorum artık.
Bu arada gerçekten çocuk için kimseden bir şey beklemeyin, kimseye güvenip de çocuk yapmayın diyen insanın çocuğuna kayınvalidesi bakıyor mesela. İnsanların, insani ilişkilerini zayıf gördükleri Avrupa’da bile baby shower yapıp el birliğiyle bebeğin tüm ihtiyaçlarını tamamlıyorlar. Zaten aramız kötü olsa, samimi bir ilişkimiz olmadığını düşünsem ben istemem yapmalarını ama yapcam yapcam diyip de yapmamak farklı bir şey bi de.

Can sıkıcı bir durum gerçekten. Belli ki dillerinde her şey, icraate gelince sıfır.

Sizin yerinizde olsam bundan böyle kayınvalideyi annemle asla bir tutmam. Kök aileme gösterdiğim özeni ve inceliği asla onlara göstermem.

Abisinde de atıp tutma olduğuna göre ailecek bu huyları var. Hayal ettiğiniz inceliği onlardan görmeyeceksiniz. Onlara karşı olabildiğince mesafeli olun. Olması gerektiği kadar hayatınızda var olsunlar.Çizgiyi geçmelerine asla izin vermeyin.
Zaten artık kesinlikle aynı şekilde davranmam. Eşimde farkında durumun ama o da üzülüyor sonuçta ailesi böyle yaptığı için o bana mahçup oluyormuş gibi hissediyor. Doğumdan sonra bakacağım diyor eşim, farklıysa zaten direkt söylerim diyor.

Kvnize hakli diyemem ama size haksizsiniz diyebilirim su an. Neden,soyle ki,insanlardan bir beklentiniz varsa acik ve net konusmalisiniz. Yemek yapayim mi diye sorana fark etmez derseniz yapmaz. Evet yapar misin lutfen demelisiniz madem bir beklentiniz var.
Yatak mi dolap mi her ne ise,biz alalim mi dediklerinde evet alin,ne zaman alirsiniz ona gire davranalim deyin
Tirnak makasi icin istiyorsaniz evet deyin.
Muallakta birakan sizsiniz, karsi taraf da madem isteyen yok sallana sallana is yapar gayet normal.

Evet çünkü eşim benim aileme karşı hep çok iyidir bu yüzden ben de asla onun ailesi, kendi ailem ayrımı yapmadım. Bazı şeyler çocuk olacağı zaman görülüyormuş sanırım. En son gittiğimde atmadım ultrason görüntüsünü, bi hafta sonra kontrolüm var yine atmayacağım. Bu arada ilk torunlarında doğum masraflarını dahi karşılamışlar mesela. Üstüne sürekli ilk torun vurgusu yapıyor mesela teyzemin torunu olacak ilk torun ya sevilir falan diyor, annemlerin ilk torunu olacak bebeğim mesela onu vurguluyorlar. Benim bebeğim ilk torunları olmadığı için sanırım ihtiyaç duymuyorlar. İçimden gelmediği için yakın davranamıyorum artık.
Bu arada gerçekten çocuk için kimseden bir şey beklemeyin, kimseye güvenip de çocuk yapmayın diyen insanın çocuğuna kayınvalidesi bakıyor mesela. İnsanların, insani ilişkilerini zayıf gördükleri Avrupa’da bile baby shower yapıp el birliğiyle bebeğin tüm ihtiyaçlarını tamamlıyorlar. Zaten aramız kötü olsa, samimi bir ilişkimiz olmadığını düşünsem ben istemem yapmalarını ama yapcam yapcam diyip de yapmamak farklı bir şey bi de.
Yazdıklarınıza katılıyorum. Özellikle o Avrupa’da bile baby shower la bebeğin masraflarına destek olmaları kısmıyla kimseden bir şey beklemeyin diyenlerinin çoğunun ya kv ye çocuk baktırması kısmına. Birde bunun şey versiyonu var, böyle beklentiye falan girmeyin derler ama kendileri eş ailesinin aldığı evde oturur her türlü yapılan desteğe ses çıkarmazlar. Ama bak sende böyle destek görüyorsun dediğinizde de ama onlar kendileri yapıyor yapmasalar da umrumda olmazdı derler. Nasılsa yapıldığı için yapılmaması durumunu anlayamıyorlar sanırım. Aile baştan beri mesafeli olur sizden ilgi alaka beklemez o zaman başka, zaten istemezdiniz. Ama her şeye atlayıp kendilerince size sözler verdikten sonra ses etmemeleri sinir bozucu. Benim de kv ilgilenmiyor benim insana ihtiyacımın en çok olduğu zamanda. Ama bende ona göre değer veriyorum artık. En çok torun isteyip lafını edenler iş ciddiye binince ortadan kayboluyor.

beklentiye girme derken mesela

kadın bunu diyor beklentiye girme diyenler kayınvalidem yemek yaparım dedi ama çok da beklentiye girmiyim yapmaz herhalde diye düşünüyorlar hep sanırım.
mesela ben kayınvaldeme gidicem o da bana şey diyecek "yemek yapıyorum size, hadi bize gelin"
ben gittim mesela yapmamışsa şey mi diyeceğim "aa beklentiye girdim, çok abarttım o annem değil yapmayabilir de doğru"
nasıl kafalar bunlar yahu, benim annem değilse kocamın annesi sonuçta bir anne yani. Ve bir söz verilmiş sonuçta ve tutulmamış.
Kadın resmen sözünün eri değil.
Yapmamışsa da tabi ki bozulursun ya da lafını söylersin, kimse bozulmuyor demek böyle bir durumda hayret gerçekten
böyle konularda herkes bir osho herkes bir krishnamurti kesiliyor çok enteresan.

Şimdi şöyle ki konu sahibi kayınvalide yemek yapayım dediğinde tamam yap akşam gelir eşim alır dememiş. Yok, farketmez demiş. Yok zaten yapma demek, farketmez de ister yap ister yapma demek. Verdiğiniz örneği de bu yüzden alakasız buldum. Dolayısıyla ortada verilen bir söz yok ki. Tırnak makası konusu mesela buna bile bozulunmuş kadın istiyorsan alayım demiş.

Hayır benim için yaptıkları da umrumda değil ama başkalarının yanında da sürekli onlar yapmak istiyor her işimi görmek istiyorlar da sanki ben istemiyormuşum gibi aaa biz hep dedik onlar kendileri yaptı diyorlar.
Ayni benim kv ,herseyi yapmis gibi anlatiyo ilknkizim uc yasina gelcek daha alacak dediklerini ve ilk torunlari 🙄 hayir yapmadihi gibi herseyi kendi yapiyo gibi anlatiyo, simdi ikinciye hamileym hala laf var icraat yok ,benim ailem her iskmi yapr sofra bile toplamam ,ama kv her isini yaptrir dogurana kadar dogurunca da bakmaz ama herkese baktim der 😁 ben gulup geciyrm ilk zamanlar cok uzuldum simdi saka yollu laf sokuyorm herkes anlsin diye milletin icinde sunu yapacaktinz yapmadinz falan diyrm kaliyo oyle 😁

Şimdi şöyle ki konu sahibi kayınvalide yemek yapayım dediğinde tamam yap akşam gelir eşim alır dememiş. Yok, farketmez demiş. Yok zaten yapma demek, farketmez de ister yap ister yapma demek. Verdiğiniz örneği de bu yüzden alakasız buldum. Dolayısıyla ortada verilen bir söz yok ki. Tırnak makası konusu mesela buna bile bozulunmuş kadın istiyorsan alayım demiş.
istediğin bir şey varsa yapayım demiş, ben de yok farketmez benim için demişim. Var mı diye sorduğu için karşılığında var ya da yok denir, yemek gönderirim dediğinde yok cevabı Türkçe uygun değil çünkü evet ya da hayır ile cevap verilmesi gereken bir soru.
Örnek veriyorum;
Akşama yemeğin var mı?
Var ya da yok ile cevap verilir.
Akşam yemek yer misin?
Evet ya da hayır ile cevap verilir.

Birilerini savunmaya kalkıyorsanız iyi okumanızı öneririm.

Yazdıklarınıza katılıyorum. Özellikle o Avrupa’da bile baby shower la bebeğin masraflarına destek olmaları kısmıyla kimseden bir şey beklemeyin diyenlerinin çoğunun ya kv ye çocuk baktırması kısmına. Birde bunun şey versiyonu var, böyle beklentiye falan girmeyin derler ama kendileri eş ailesinin aldığı evde oturur her türlü yapılan desteğe ses çıkarmazlar. Ama bak sende böyle destek görüyorsun dediğinizde de ama onlar kendileri yapıyor yapmasalar da umrumda olmazdı derler. Nasılsa yapıldığı için yapılmaması durumunu anlayamıyorlar sanırım. Aile baştan beri mesafeli olur sizden ilgi alaka beklemez o zaman başka, zaten istemezdiniz. Ama her şeye atlayıp kendilerince size sözler verdikten sonra ses etmemeleri sinir bozucu. Benim de kv ilgilenmiyor benim insana ihtiyacımın en çok olduğu zamanda. Ama bende ona göre değer veriyorum artık. En çok torun isteyip lafını edenler iş ciddiye binince ortadan kayboluyor.
Of savunmak için savunmaya çalışanları görünce gerçekten daha çok sinir oluyorum. Benimde çocuğum olacak şimdi, ve hayatım boyunca bir elim hep üstünde olacak. Bu kötü bir şey değil bence, düştüğü zaman olur, yardım alması gereken zaman olur arkasında bir ailesi olduğunu bilmesinin nesi saçma anlamıyorum. Yarın bir gün kötü bir duruma sahip olsak bu kadar davranıştan sonra ne eşim ne de ben destek isteyebiliriz, ama kendi babamdan isterim mesela. O güveni bana hep verdi. Bu arada hastalık durumu olur, borç durumu olur, bir şey olur bu onların sorunu deyip ben de köşeye çekilmem mesela. Bana garip gelen aile içinde bu tarz şeylerin olması. Hadi tamam almak istemeyebilirsin onu da anlarım da sürekli onu alacaktık, bunu alacaktık demek saçma.

Kızlar Merhaba, bu zamana kadar ne kayınvalideme ne de kayınpederime hiç bir saygısızlığım olmadı. Hatta eşimden daha çok düşünürüm bazen onları. Özel günlerini unutmam, evde yaptığım tatlılar olursa seviyorlar diye gönderirim, şu an hamileyim mesela ultrason görüntülerini hem anneme hem kayınvalideme aynı anda atarım. Kayınvalidem anlamaz teknolojiden gönderdiğimde açıp baksın diye özellikle ararım. Bunları yazıyorum çünkü kırılmamın sebebi daha iyi anlaşılır diye. Annemlere derler hep çok içten bize karşı gelin gibi değil diye bu arada yakın da oturuyoruz. Neyse hamileliğimin başından beri biz şunu alalım, biz bunu alalım dediler ve hiçbişey almadılar, dolap alacağımızı biliyorlardı, dolap aldık geldik biz alacaktık niye aldınız dediler ki gittiğimizi gördüklerinde hiçbişey dememişlerdi. Tabi ki almak zorunda değiller ama çok fazla şey için bunu biz alacağız diyip hep aynısını yaptılar. Annemlerde kızdılar ki onları ne almaya gitsek haberi olmuyordu gerçekten uzak oldukları için ama gidip bütün dolabını, ihtiyaçlarını aldılar. Hastane çıkışları, battaniyeler, nevresimler, düşünün depend’e kadar aldılar. Tırnak makası için bile kayınvalidem akşam beni aradı gündüz tırnak makası gördüm eğer almadıysanız yarın yürüyerek gidip alayım dedi, eşime de söyledim ben buna bozuldum dedim. Almamış olsak bile ben ona bir tırnak makası için yürü oraya kadar al demem. Cumartesi günü hastalandım, pazar günü aradı işte sen canın ne isterse söyle akşam yemek yapma ben yaparım dedi hoşuma gitti ben yok farketmez dedim, akşam eşim aradı hazırsa yemek gelip alayım diye yemek yapmadım dedi. Dışarıdan söyledik biz de. Başka bir gün Annemler bana geldiler her işimi yaptılar akşama kayınvalidemlere de dedim hem bebeğin eşyalarını görürler onlarda ayıp olmasın diye yemeğe geldiler ve annem bana asla iş yaptırmadı bugün çok yoruldun diye kayınvalidem bi tabağı makineye dahi koymadı, çayını bile annem tazeledi götürdü, içeri gidip almadı. Sonra dedi ki tüh keşke yemeği de ben yapsaydım. Ama iş işten geçmiş, olan olmuş bitmiş. Annemler doğumgünümde kutlayamazlar diye öncesinde pasta da alıp gelmişler, üfledim falan iki kelime güzel sözü zar zor söylediler. Gerçekten doğumgünümün olduğu gün arayıp da bi kutlamadılar, akşam aaa doğumgününmüş annen paylaşmış diyip aradı kayınvalidem. Yani böyle böyle o kadar çok şey birikti ki düşününce daha önce de varmış ama ben hiç kötüye yormamıştım. Normalde haftada bir giderdim mesela arardım da içimden gelmiyor artık. Kusura bakmayın uzun oldu ama birilerine anlatmam lazımdı.
Kayınvalide olarak değil ama benim bir arkadaşım böyleydi.
Lafta seni düşünür, sürekli sana bir şeyler alır, bir yerlere gideriz.
Uygulamaya geçince tık yok
Sürekli ufak tefek üzerine düşünülmüş hediyeler beklerdi arkadaşlarla toplu bir şeyler alırdık o benim doğum günümde hediye çekleriyle geçiştirirdi.
Kendi en ufak bir yere çağrılmadığında küserdi.
Oysa ortak arkadaşlarımızla bana haber vermeden plan yaptığını geziler düzenlediğini duyardım.
Laflarını duyan arkadaşlar aaa ne yakınsınız ne güzel derlerdi ama arka plan başkaydı.
Duygularını anlıyorum o yüzden
Ben çözümü kendi bildiğimi okuyup,beklentiyi bitirerek ilişkiyi merhaba merhaba seviyesine indirmekte buldum.

Cumartesi günü hastalandım, pazar günü aradı işte sen canın ne isterse söyle akşam yemek yapma ben yaparım dedi hoşuma gitti ben yok farketmez dedim, akşam eşim aradı hazırsa yemek gelip alayım diye yemek yapmadım dedi. Dışarıdan söyledik biz de.
Şu kısma yorum yapacağım ben de sadece, “yok fark etmez” demişsiniz yani istemiyormuşsunuz gibi olmuş. Ben yaparım ne yapayım diye sormuş cevap alamayınca bir de istemem yan cebime koy gibi bir tavır olunca yapmamış.
Ben de bir zamanlar her şeye fark etmez derdim, zaman içinde fark ettim bu karşı taraf için iyi olmuyor, karşı tarafı ne düşüneceğini, isteyip istemediğimizi ya da ne istediğimizi bilemez bir halde bırakıyoruz. Sonra fark etmez demeyi bıraktım. Size yapılan tekliflerde cevabınız net olmalı.

istediğin bir şey varsa yapayım demiş, ben de yok farketmez benim için demişim. Var mı diye sorduğu için karşılığında var ya da yok denir, yemek gönderirim dediğinde yok cevabı Türkçe uygun değil çünkü evet ya da hayır ile cevap verilmesi gereken bir soru.
Örnek veriyorum;
Akşama yemeğin var mı?
Var ya da yok ile cevap verilir.
Akşam yemek yer misin?
Evet ya da hayır ile cevap verilir.

Birilerini savunmaya kalkıyorsanız iyi okumanızı öneririm.

Bana yükselmenizi gerektirecek hiçbir şey yok ortada. İyi de okudum merak etmeyin ama aynı şekilde yok=istemem, farketmez= ister yap ister yapma anlamına da gelir. Ne niyetle söylediğinizi bilemem. İki anlama da çıkıyor yani. Bana Türkçe dersi vermeye harcayacağınız zamanı iyi iletişim nasıl kurulur öğrenmek için harcasanız hayrınıza olur. Evet yemek istiyorum eşim gelir akşam alır deseniz durum farklıydı. Net bir cevap verememişsiniz ki sonuç böyle olmuş. Kendi görüşünüz dışındaki herkese sinir olacaksanız boş yere sırf kendinizi sinir etmek için konu açmışsınız.

Son düzenleme:
Bana yükselmenizi gerektirecek hiçbir şey yok ortada. İyi de okudum merak etmeyin ama aynı şekilde yok=istemem, farketmez= ister yap ister yapma anlamına da gelir. Ne niyetle söylediğinizi bilemem. İki anlama da çıkıyor yani. Bana Türkçe dersi vermeye harcayacağınız zamanı iyi iletişim nasıl kurulur öğrenmek için harcasanız hayrınıza olur. Evet yemek istiyorum eşim gelir akşam alır deseniz durum farklıydı. Net bir cevap verememişsiniz ki sonuç böyle olmuş. Kendi görüşünüz dışındaki herkese sinir olacaksanız boş yere sırf kendinizi sinir etmek için konu açmışsınız.
Kendi görüşüm dışında görüşlere sinir olmuyorum, ne yazdığımı okumadan sırf muhalif olup yorum yazmak için yorum yazanlara sinirleniyorum. Yoksa farklı düşünüp açıklama yaptıklarım da var. Artık sinirimi bozan durumlara tahammül etmemeye çalışıyorum, buna da buradaki yorumlardan başladım. Gayet güzel dertleştiğim ve benzer durumu yaşayan insanlarla düşünce alışverişinde bulunuyorum, zaten farkındaysanız başlığı açma sebebim içimi dökmek. Tırnak makası konusunda da eve 2 km uzak yere yürüyerek gitmiş işi olduğu için ve eve geri dönmüş. Sonra beni arayıp diyor ki tırnak makası var mıydı alacaktım aslında yoksa yarın tekrar yürüyerek gidip alırım. Cep telefonu diye bir şey var oradayken arayabilirdi. Bu bir örnek ve bunu şunun için verdim bir şey yapmak istemiyor ama yapmak istediğini belirtiyor ve bunu yokuşa sürüyor her defasında.

Size o kadar çok katılıyorum ki
zaten kadıncağızı yerenlerin çoğu ben de bir şey görmedim ama çocuğuma bakıyor...
ben de bir şey görmedim ama sadece şunu şunu aldı
ben de bir şey görmedim ama üzerimize bir ev alındır tarzı durumda olan üyeler :KK70:
çok net söylüyorum bi öyle bir üye var hala da yazıyor aktif
size yemin ediyorum yazıyordu sinir bir üye de değil çok aklı başında feminist ve düşüncelerine önem verdiğim bir üyeydi.
evlendi her şeyini eşi ve eşininailesi yaptı ya! şimdi de çalışmıyor üstüne.
velhasıl her sorana da ben istemedim, beklemedim tarzı cevaplar verdi.
Hep böyle olur nedense!
O nedenle bir yerde insan inandırıcılığını kaybediyor.
neden böyle yazdıklarını da anlamıyorum açıkçası
yok demişsiniz yokun karşılığı hayır da yok bilmem ne dedikten sonra 3 saniye yere baktınız bu istemediğiniz anlamına gelir de.
Resmen analiz etmişler kadıncağızı
arkadaşım alıcam dersin alırsın bitti gitti bu kadar analiz kasmaya gerek yok ki.
Ha birinde yok dedi, kadın 50 örnek veriyor içinden cımbızla çekiyorlar
bence cevap bile verme.

Size o kadar çok katılıyorum ki
zaten kadıncağızı yerenlerin çoğu ben de bir şey görmedim ama çocuğuma bakıyor...
ben de bir şey görmedim ama sadece şunu şunu aldı
ben de bir şey görmedim ama üzerimize bir ev alındır tarzı durumda olan üyeler :KK70:
çok net söylüyorum bi öyle bir üye var hala da yazıyor aktif
size yemin ediyorum yazıyordu sinir bir üye de değil çok aklı başında feminist ve düşüncelerine önem verdiğim bir üyeydi.
evlendi her şeyini eşi ve eşininailesi yaptı ya! şimdi de çalışmıyor üstüne.
velhasıl her sorana da ben istemedim, beklemedim tarzı cevaplar verdi.
Hep böyle olur nedense!
O nedenle bir yerde insan inandırıcılığını kaybediyor.
neden böyle yazdıklarını da anlamıyorum açıkçası
yok demişsiniz yokun karşılığı hayır da yok bilmem ne dedikten sonra 3 saniye yere baktınız bu istemediğiniz anlamına gelir de.
Resmen analiz etmişler kadıncağızı
arkadaşım alıcam dersin alırsın bitti gitti bu kadar analiz kasmaya gerek yok ki.
Ha birinde yok dedi, kadın 50 örnek veriyor içinden cımbızla çekiyorlar
bence cevap bile verme.
Yok zaten farkettiyseniz ben de artık cevabımı ona göre veriyorum ve gerçekten sırf muhalif olmak için konuşanları görüyorum. Asıl bana bir şey yapmadı çocuğuma bakıyor diyenler bana daha ilginç geliyor mesela. Ben hamileyken bana tutumu bu şekilde olan, bazı şeyleri gönülsüzce yapmayı teklif eden, verdiği sözü tutmayan insana güvenip de işe dönemem. O yüzden yazın anneme yakın bir yere taşınacağım çünkü gördüm ki onlar torun konusunda daha istekli. Bakma konusunda da küçük kız kardeşim bile o yeter ki gelsin bizim evimize ben onun yanından ayrılmam diyor küçük bir ergen olmasına rağmen doğmamış yeğenini el üstünde tutuyor. Yani ben asla bakmak zorundasınız demedim ama şimdiden çok fazla istekliler, çocuğum için heveslenip de dört dönen aileme gönül rahatlığıyla işe giderken bırakırım. Buradaki insanlar 9 ay boyunca ilgisiz davranan kayınvalidelerine nasıl güvenip bırakıyorlar. İlgisizlik alıp bir şey koymak da değildir bu arada, göz göre göre bir şeyleri farkedip de oğlunun çocuğu için bir şey yapmamak ilgisizliktir bence. Geçen okudum mesela bir kızın kayınvalidesi beşiğini ben alacağım ama doğduğu gün alacağım demiş nolur nolmaz bir şey olursa kalmasın demiş. Bunu okuyunca şok oldum insan anne karnındaki torunu için bunu düşünür mü ya. Ben de dedim acaba içimden bu yüzden mi erteliyorlar diye.

Kızlar Merhaba, bu zamana kadar ne kayınvalideme ne de kayınpederime hiç bir saygısızlığım olmadı. Hatta eşimden daha çok düşünürüm bazen onları. Özel günlerini unutmam, evde yaptığım tatlılar olursa seviyorlar diye gönderirim, şu an hamileyim mesela ultrason görüntülerini hem anneme hem kayınvalideme aynı anda atarım. Kayınvalidem anlamaz teknolojiden gönderdiğimde açıp baksın diye özellikle ararım. Bunları yazıyorum çünkü kırılmamın sebebi daha iyi anlaşılır diye. Annemlere derler hep çok içten bize karşı gelin gibi değil diye bu arada yakın da oturuyoruz. Neyse hamileliğimin başından beri biz şunu alalım, biz bunu alalım dediler ve hiçbişey almadılar, dolap alacağımızı biliyorlardı, dolap aldık geldik biz alacaktık niye aldınız dediler ki gittiğimizi gördüklerinde hiçbişey dememişlerdi. Tabi ki almak zorunda değiller ama çok fazla şey için bunu biz alacağız diyip hep aynısını yaptılar. Annemlerde kızdılar ki onları ne almaya gitsek haberi olmuyordu gerçekten uzak oldukları için ama gidip bütün dolabını, ihtiyaçlarını aldılar. Hastane çıkışları, battaniyeler, nevresimler, düşünün depend’e kadar aldılar. Tırnak makası için bile kayınvalidem akşam beni aradı gündüz tırnak makası gördüm eğer almadıysanız yarın yürüyerek gidip alayım dedi, eşime de söyledim ben buna bozuldum dedim. Almamış olsak bile ben ona bir tırnak makası için yürü oraya kadar al demem. Cumartesi günü hastalandım, pazar günü aradı işte sen canın ne isterse söyle akşam yemek yapma ben yaparım dedi hoşuma gitti ben yok farketmez dedim, akşam eşim aradı hazırsa yemek gelip alayım diye yemek yapmadım dedi. Dışarıdan söyledik biz de. Başka bir gün Annemler bana geldiler her işimi yaptılar akşama kayınvalidemlere de dedim hem bebeğin eşyalarını görürler onlarda ayıp olmasın diye yemeğe geldiler ve annem bana asla iş yaptırmadı bugün çok yoruldun diye kayınvalidem bi tabağı makineye dahi koymadı, çayını bile annem tazeledi götürdü, içeri gidip almadı. Sonra dedi ki tüh keşke yemeği de ben yapsaydım. Ama iş işten geçmiş, olan olmuş bitmiş. Annemler doğumgünümde kutlayamazlar diye öncesinde pasta da alıp gelmişler, üfledim falan iki kelime güzel sözü zar zor söylediler. Gerçekten doğumgünümün olduğu gün arayıp da bi kutlamadılar, akşam aaa doğumgününmüş annen paylaşmış diyip aradı kayınvalidem. Yani böyle böyle o kadar çok şey birikti ki düşününce daha önce de varmış ama ben hiç kötüye yormamıştım. Normalde haftada bir giderdim mesela arardım da içimden gelmiyor artık. Kusura bakmayın uzun oldu ama birilerine anlatmam lazımdı.
Sen niye bu duruma takılıyorsun? Bu meselenin tam olarak neresindesin? Gayet sana, karnındaki yavruna ve eşine değer veren yanında olan bir aileye sahipsin... Aksine eşinin haline üzüldüm en yakınlarından senin gibi sevgi ve ilgi görmüyor. Ailesi esine ve deger verdiklerine değer vermiyor. Yazık adama. Senlik bir durum göremedim ben. Ailesi eşine gereken değeri vermiyor sadece.

Bunları düşünmeden önce şu iki şeyi düşün.
1-sana ne yaptı?
2-oğluna ne yapmış?
Klasik tavır.Hiç şaşırmadım.Ben neler neler duydum gülersin🤣 Boşver hiç üzülme ne minnet edersin nede keyfin bozulur tek çöpünün olmaması bile nimet.

Agziyla kizim da deseler, kimse annen gibi olamaz, olmaz da. Kayinvalide isin sen hep bir el kızısın, asla o annen gibi olmaz sana. Bunu bekleme. Annen gibi davranma. Annenin yeri ayri, o dolduramaz annenin yerini. Kayinvalideyle mesafeli olmak iyidir her zaman.
Agziyla yaparim deyip birsey yapmadigini gormus oldunuz. Bundan sonra da ona gore davranirsiniz.

Takma bencede. Klasik şeyler. Sen bekleme onlardan. Söyleyip bunları kötü de olma.

X