Eşimin ailesinin ilgisizliği, boşanmayı düşünüyorum yorumlarınızı bekliyorum...

boşanma diye başlık yazmışsın ama boşanacak bi surum yokki.gelmeyi versinler burda millet kaynanamdan nasıl kurtulurum herşeyime karışıyor derken onlar uzaktan görevlerini usulen yerine getiriyorlarmış eşin iyiyse neden boşanacaksın.

cnm benim bizde aynı yollardan geçt,k bende eşimin ailesiyle aynı apartmanda oturuyom iki kere düşük yaptım kendi ailem geldi üst katımda geldi misafir gibi gitti boşverr şuan 8aylık hamileyim düşük riskim var ama herşeyimi kendim yapıyom gelmesinler çokta tınnnn ben rahatım eşimle mutlulyum önemli olanda bu bir tek allahım var oda bana yetiyo sende sıkma canını boşverrrr dogcak bebegim bana arkadaş dost anne olcak sende öyle yaparsın inşallah

Çok şaşırdım yaaaafisfisfis
Ne yapacaksın arkadaşım eşinin ailesini sen evinde huzurlumusun mutlumusun gerisi boşş. Eşinin ailesi biryere kadar yanında olur yada olmaz neden üzülüyorsunki ilgisizliklerinden..
Senin bir ailen var ya işte eşin... çocuk çoluğa karışınca hiç aramazsın kimseyi bence fazla irdeleme böyle kalsın mesafeli yania.s

cnm benim bizde aynı yollardan geçt,k bende eşimin ailesiyle aynı apartmanda oturuyom iki kere düşük yaptım kendi ailem geldi üst katımda geldi misafir gibi gitti boşverr şuan 8aylık hamileyim düşük riskim var ama herşeyimi kendim yapıyom gelmesinler çokta tınnnn ben rahatım eşimle mutlulyum önemli olanda bu bir tek allahım var oda bana yetiyo sende sıkma canını boşverrrr dogcak bebegim bana arkadaş dost anne olcak sende öyle yaparsın inşallah

oncelikle bebeğınızı saglıkla kucagınıza almanızı dılıyorum yuce rabbımden. Demek bazı insanlar boyle destek olmak bılıncı yok. yapıcak pek bırsey yok zorla da aıle olunmaya calısılmasının bı anlamı olmadıgını daha ıyı anlıyorum sımdı.
bundan sonra bende oyle dusunmeye calısacagım. Esımle mutlu olmaya calısacagım ama durum boyleyken bu sorunun evlılıgımın altını yavas yavas yonttugunu dusunuyorum bu da benı herseyden evlılıgımden bıle sogutuyo.... Allah belkı bı bebek nasıp ederse bu aıle boslugu dolar ınsallah:ecrin_bebek:

boşanma diye başlık yazmışsın ama boşanacak bi surum yokki.gelmeyi versinler burda millet kaynanamdan nasıl kurtulurum herşeyime karışıyor derken onlar uzaktan görevlerini usulen yerine getiriyorlarmış eşin iyiyse neden boşanacaksın.

Bosanma durumu soyle var : Bu durum yuzunden esım ılk zamanlarda benı cok suclamıstı ama sonra gozlemledıkı bunda benım pek bı kabahatım yok yanımda yer almaya basladı. Bı yandan da aılesının bu tavırlarının evlılıgımde sorunlara yol actıgını yavas yavas cokerttıgını goruyorum. BElkı bosansak oda aılesının yanına donse daha mutlu olur gıbı dusunuyorum aman ne bıleyım karmancormanım. Tabıı dusuk yapmanın vermıs oldugu duygusal bunalımında etkısı var suan uzerımde...

amaaaan be güzelim dertsiz başına dertmi arıyosun sen :eek:lmaz:boşversene keşke bizimkilerde ilgilenmeselerde bende bi kafamı dinlesem a.s

amaaaan be güzelim dertsiz başına dertmi arıyosun sen :eek:lmaz:boşversene keşke bizimkilerde ilgilenmeselerde bende bi kafamı dinlesem a.s

desenıze bu da tıpkı duz saclıların kıvırcık sacı, kıvırcıklarında duz sacı sevmelerı ve ıstemelerı gıbı bırsey. sürekli iç içe olanlar bu durumdan bıkmış benim gibi ailesizlik hissedenlerde aman ne olursa olsun da bı aılem olsun dıye bosa ugrasıp durmus ıste a.s.

arkadaşım bence sen bunu dert etmede şükretki sana karışan,başının etini yiyen birileri yok...
milletin arayıpta bulamadığı şeyi sen dert edinmişsin...
hem onlar sana yakınlık gösterseler bile,emin ol kendi ailen gibi olamazlar...

arkadaşım bence sen bunu dert etmede şükretki sana karışan,başının etini yiyen birileri yok...
milletin arayıpta bulamadığı şeyi sen dert edinmişsin...
hem onlar sana yakınlık gösterseler bile,emin ol kendi ailen gibi olamazlar...

konuyu anlamamışsınız sanırım. kendi ailem olsa zaten ne diye ihtiyaç duyayım onlara. Siz hiç ailesiz kaldığınızı hissettiniz mi hayatta? bebeğinizi düşürüp hastanede yapayanlız kalmanın ne oldugunu, gunler sonra anne bıldıgınız kısının evınıze ugrayıp 5 dk durup ıslerım var adet yerını bulsun dıye geldım zaten demesının ne kadar kotu bı duygu oldugunu anlayabılır mısınız acaba? Kendi yakınlarım olmadığı için hayatta bari eşimin ailesi yakınlarım olsun istedim iyi günde kötü günde sonuçta aile olmak bunu gerektirir.
Yoksa emin olun benimde bi aile olsa onlar gelip gitseler ya da bi kardeşim candan bir akrabam bile olsa bu sorun olmazdıkı zaten evliliğimde.

eşinizle aranız iyi ve sizi takmayan bir kayınvalide yüzünden boşanacaksınız...çok saçmaa...çalışıyormusunuz bilmiyorum ama çalışmıyorsanız iş bakın..yada el becerinizi geliştirecek bişiler yapın..böylelikle çevrenizde olur..hayatınızda hep birileri olamazki..yalnız kalmaya alışmalısınız..kendi kendinizede eğlenebilirsiniz..

Aileye ihtiyaç duymanız çok normal kardeşlerinizde yokmuş yanınızda:1hug:
Ama zorla güzellik olmaz canım ya alışmaya çalış onlar soğuk durmayı tercih ediyolar demekki..
Madem eşiniz gerçekten çok iyi bir insan gerisini boşverin:umursamaz:..

Sevgili benil , sizin eşinizin ailesinden ilgi beklemeniz,sizin yalnızlığından.Buda gayet normal .
Sizin ailenizin eksikliğinden onlara ihtiyaç duyuyorsunuz.Çok iyi anlıyorum.
Ama her eş ailesi maalesef sizin sizin beklediğiniz ilgiyi anlamayabiliyor hatta anlamamzlıktan geliyor.
Burada önemli olan eşinizinden memnun olmanız.Eşinizde onları değiştiremez.
Elbetteki aileylede iyi olmak önemli,bazan tek eş yeterli olmuyor.Özellikle çocuklarınız büyüdükçe daha çok hissedeceksiniz.
Ama ilgi,alaka ,sevgi başkalarının kalbine zorla konulmuyor.Düşünmüyorlar demekki,
Böyle bir nedenden boşanma sözünü aklınıza getirmeniz sizin tecrübesiz oluşunuza,hayal kırıklığınıza bağlıyorum.
İnanın hayatta insanın başına o kadar acı şeyler geliyor ki; bu sitede okudukça anlayacaksınız...
Boşanma sözünüze gülüp geçeceksiniz.

Bende sizin yaşadığınız olaylara benzer olaylar yaşadım.Hatta yaşadıklarım örnekle görenek derle ya o cinsten...
Bende ailemden ayrı şehirde yaşıyorum,gurbetteyim..16 yıllık evliyim,
O zaman beklentileriniz daha farklı oluyor doğal olarak..
Çok üzüldüğüm ,eşimle tartıştığım süreçler oldu....
Sonuçta ne oldu.Hiç sağlığım gidiyor baktım..
Çocuklarımda büyüyüp bazı şeylere üzülünce haaa dedim bu böyle olamayacak .
Kendim üzüldüm ,yaşadım ama çocuklarımın üzülmesine ,dışlanmasına razı olamam.
Kayınvalidemle açıkça konuştım ,böyle böyle..............
Evet kabul ediyor kadın ama telafisi için değiştirmek için isteği yok ,zorla olmuyor..
Üç yıldır sadece düşelgelerde gidiyoruz.Bayramlarda ,hastalık durumunda vs....Küs değiliz güya ..
Çok nadir arasırada çocukları götürüyor,onlar bile gönüllü gitmiyor.
Ne acı aslında babaanneleri,dedeleri . isterdimki birbirlerini çok sevsinler.Ama olmadı.
Çünkü çocuklar ilgileneni çok iyi hissediyorlar,anlıyorlar......
Benim babam hayatta değil hiç görmediler.Böyle olmasın isterdim..............
Senin yapacağın eşinle iyi anlaşmanı muhafaza etmen ,
Eşinin ailesinden beklentilerini terketmen ve belirli mesafe koyman..
Kolay gelsin...

Bunu birtek siz yaşamıyorsunuz merak etmeyin yoksa boşanacak o kadar kişi olurdu ki?Ne güzel ki eşiniz iyiymiş baştan birşey olmuyorsa bundan sonrada olmasını beklemeyin eşinizle yuvanıza dört elle sarılın onlarda bayram yapmayı beklerler en ufak bir tartışmanızı duysalar.Çıkarın hayatınızdan onları onlar da sizi çıkarmışsa eşinizle boş yere onlar için kesinlikle münakaşa etmeyin derim.Eşinizin ailesiyle bir aile olayım diyorsanız zaten siz tek başına eşinizle bir ailesiniz.Bırakın siz üstlerine düştükçe kendilerini birşey sanacaklar değer vermiş olduğunuzu anlayacaklar.

hastalınınca insan ailesini özellikle de annesini çok arıyor değil mi? Sen ne güzel ki onları ailen olarak benimsemek istemişsin ama onlar bunu açıkça reddetmiş. Bence sen eşini olabildiğince kendine bağla.Bunu yaparken de ailesine sakın sırtını dönme.Örneğin eşine de ki "hadi annemi babamı yemeğe çağıralım birlikte yiyelim bugün yemeği" gibi. Sen ailesine yakın olmak istediğini eşinin gözünün içine sokarsan ve ailesi hala sana uzak olursa ozaman eşin herşeyi daha net görür.
Allah sana mutlu bir yuva verir inş güzelim :Saruboceq:

Aileye ihtiyaç duymanız çok normal kardeşlerinizde yokmuş yanınızda:1hug:
Ama zorla güzellik olmaz canım ya alışmaya çalış onlar soğuk durmayı tercih ediyolar demekki..
Madem eşiniz gerçekten çok iyi bir insan gerisini boşverin:umursamaz:..

öyle çok haklısınız zorla olmuyo hiç birşey. Zaten olsaydı bu saate kadar olurdu bundan sonra zor zaten. Alışmaya çalışıyorum elden ne kadar gelirse...:çok üzgünüm:

ınsanoglu mutlu olmuyo ya :)

esının aılesı cok yakın olur ıstemezler uzak olur ıstememzler

ılgınc

bence sen esıne sımsıkı sarıl zaten kımsem yok dıyorsunn bosancak ne var bunda kii

sıkıntılı bır donemden gecıyorsun sanırım.

:Saruboceq:
Sevgili benil , sizin eşinizin ailesinden ilgi beklemeniz,sizin yalnızlığından.Buda gayet normal .
Sizin ailenizin eksikliğinden onlara ihtiyaç duyuyorsunuz.Çok iyi anlıyorum.
Ama her eş ailesi maalesef sizin sizin beklediğiniz ilgiyi anlamayabiliyor hatta anlamamzlıktan geliyor.
Burada önemli olan eşinizinden memnun olmanız.Eşinizde onları değiştiremez.
Elbetteki aileylede iyi olmak önemli,bazan tek eş yeterli olmuyor.Özellikle çocuklarınız büyüdükçe daha çok hissedeceksiniz.
Ama ilgi,alaka ,sevgi başkalarının kalbine zorla konulmuyor.Düşünmüyorlar demekki,
Böyle bir nedenden boşanma sözünü aklınıza getirmeniz sizin tecrübesiz oluşunuza,hayal kırıklığınıza bağlıyorum.
İnanın hayatta insanın başına o kadar acı şeyler geliyor ki; bu sitede okudukça anlayacaksınız...
Boşanma sözünüze gülüp geçeceksiniz.

Bende sizin yaşadığınız olaylara benzer olaylar yaşadım.Hatta yaşadıklarım örnekle görenek derle ya o cinsten...
Bende ailemden ayrı şehirde yaşıyorum,gurbetteyim..16 yıllık evliyim,
O zaman beklentileriniz daha farklı oluyor doğal olarak..
Çok üzüldüğüm ,eşimle tartıştığım süreçler oldu....
Sonuçta ne oldu.Hiç sağlığım gidiyor baktım..
Çocuklarımda büyüyüp bazı şeylere üzülünce haaa dedim bu böyle olamayacak .
Kendim üzüldüm ,yaşadım ama çocuklarımın üzülmesine ,dışlanmasına razı olamam.
Kayınvalidemle açıkça konuştım ,böyle böyle..............
Evet kabul ediyor kadın ama telafisi için değiştirmek için isteği yok ,zorla olmuyor..
Üç yıldır sadece düşelgelerde gidiyoruz.Bayramlarda ,hastalık durumunda vs....Küs değiliz güya ..
Çok nadir arasırada çocukları götürüyor,onlar bile gönüllü gitmiyor.
Ne acı aslında babaanneleri,dedeleri . isterdimki birbirlerini çok sevsinler.Ama olmadı.
Çünkü çocuklar ilgileneni çok iyi hissediyorlar,anlıyorlar......
Benim babam hayatta değil hiç görmediler.Böyle olmasın isterdim..............
Senin yapacağın eşinle iyi anlaşmanı muhafaza etmen ,
Eşinin ailesinden beklentilerini terketmen ve belirli mesafe koyman..
Kolay gelsin...

yazın için çok sağol ablacım( 16 yıllık evlıyım deyınce bu tabırı kullanmak ıstedım affınıza sıgınarak) Yasadıklarını bı nebzede olsa benımle paylasıp yol gostermen cok degerlı benım ıcın. Ben de sanırdım ki torun torba olunca belkı bıraz degısır daha sıcak bı aıle oluruz ama goruyorum kı o da pek bırseyı degıstırmıyor.
Galıba haklısın bu durumda yapacagım pek de bırsey yok boşanmayı unutup eşimle aramı bu mesele yuzunden bozmamaya gayret etmelıyım. En onemlısıde onlardan da hıcbırsey beklemeyıp yanlızda olsam kendı kendıme yetmeyı ogrenmelıyım. Belkı burdan baska bır sehıre gıdersek ve bıze bu kadar yakın olmazlarsa benımde beklentım fazla olmaz onlarda uzakda der kendımı bıraz olsun rahatlatırım. Boyle dıyorum ama umarım boyle dusunmeyı ve boyle davranmayı basarabılırım...:Saruboceq:

hastalınınca insan ailesini özellikle de annesini çok arıyor değil mi? Sen ne güzel ki onları ailen olarak benimsemek istemişsin ama onlar bunu açıkça reddetmiş. Bence sen eşini olabildiğince kendine bağla.Bunu yaparken de ailesine sakın sırtını dönme.Örneğin eşine de ki "hadi annemi babamı yemeğe çağıralım birlikte yiyelim bugün yemeği" gibi. Sen ailesine yakın olmak istediğini eşinin gözünün içine sokarsan ve ailesi hala sana uzak olursa ozaman eşin herşeyi daha net görür.
Allah sana mutlu bir yuva verir inş güzelim :Saruboceq:

Bunu ve buna benzer bır cok seyi zaten yaptım ve artık eşimde bu konuda bende pek hata gormuyor acıkcası elımden gelenı yaptıgımı dusunuyor. Insallah hepımız mutlu oluruz yuvamızda :Saruboceq:

eşinle ara iyi olduktan sonra ailesinin ilgisini ne yapacakasın
keşke bizede soğuk dursalarda ilgilenmeseler ne kadar güzel bi hayat olurdu:)
hatta bizim ki ilgide değil hayatımızı yönetme merakı ve garip bi saplantı

eşinle ara iyi olduktan sonra ailesinin ilgisini ne yapacakasın
keşke bizede soğuk dursalarda ilgilenmeseler ne kadar güzel bi hayat olurdu:)
hatta bizim ki ilgide değil hayatımızı yönetme merakı ve garip bi saplantı

Ne güzel desenize ailenin ne kadar önemli olduğunu hala fark edemeyen pek çok kişi var. İnsana bu hayatta ne gelirse ailesinden gelir. İyi de olsalar kötüde olsalar bir ailenin varlığına bilmek zor zamanlarınızda bırbırınıze destek olacagınızı bılmek, ıyı zamanlarında sevınclerınızı paylasacagınızı bılmek candan aynı kandan ınsanların varlıgının anlamı cok buyuktür. Eş dost herkes bir yere kadardır. Aile olmak sevinçleri acıları paylaşmak ne kadar önemli ne kadar güzel şeyler. Çocuklarınız olunca babaanneyi dedelerini sevmelerinden birseyler paylaşmalarından guzel ne var ki.

Hayat sadece kımse bana karısmasın kımseyle görüşmeyeyim kaynanamı kayınpederımı gormeyeyım onlarla ne ıyı ne kotu hıc baglantım olmasın demekle geçmezki. Sadece eşi nereye kadar yetebilir insana. Keşke bizdede çevremizde ailemizden birileri olsa (benım zaten aılem yok bari eşimin ailesi olsaydı) yönetmelerine karışmalarına razı olurdum. :eek:klava:

X