Eşimin ailesinden bıktım, beni artık seviyor mu emin değilim çok mutsuzum lütfen bi akıl verin...

Sizce bu evliliği devam ettirmeli miyim?

• Evet

• Hayır

• Zamana bırak

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
Doğrudur ya kv.yi iyi anlatınca bide benimki de çok iyidir Allah razı olsun hem benim hem eltimin yaninda durur hakliysak yine de oğlum oğlum demez, konu sahibininki de boyleyse diye önerdim
keske benimkilerde seninkiler gibi olsa caim bende iki kaynana var kp de kaynana gibi tam bir kadin kilikli Allah ters yaratmis vallahi.

allah yardimcin olsun canim vallahi zor. cok zor.az bir sure daha seni yorar bu durumlar.belki 1 sene .sonra cocugunuda al gezmelere git.ve unutma kimsenin sana karismasina cok mudahale etmesine asla izin verme. ben cok izin verdim kv. ve kp. e.sonra basimi kurtaramadim inanki.kocamin cebindeki paraya bile karisir oldular.evime en ufak bi yiyecek alsam bunu niye aldin ne gerek vardi diye tepeme ciktilar.sende eltine ve onun gibilere taviz verme.biz saygizilik yapmayalim diyoruz tepemize cikip bide saf salak yerine koyuyolar.

Amin hepimizin yardımcısi olsun.aynen öyle. Bence her zaman herkesle mesafe en iyisi. Yoksa dedigin gibi hemen yüzgöz oluyolar.

Abartmışım öyle mi? Ben polyanna gibi bi insandım ne biseyi kafama takar ne kimseye sinirlenirdim. Ama damarıma basa basa beni bu hale getirdiler simdi karamsarlık icindeyim. Çocugunuz varsa cok iyi anlamaniz lazım beni. Ben ne hayaller kurarken en güzel günlerimi mahvettiler onların yüzünden cocugumu 1 ay anca emzirebildim ! Merak ediyorum sevmediginiz bi aileyi haftanın üç dört günü görmek zorunda kalsaniz, her yere beraber gitseniz de bunları mı yazardınız buraya gercekten? Esim her seferinde sorardı gidelim mi, geleceklermis ne diyim diye. Ama artık sormaya vakti olmuyo cünkü emrivakiyle geliyolar.Ayrıca ben hanım hanımcik gorünmeye calısmıyorum, yapı olarak sessiz sakin kendi halinde bi insanım. Kalp kırmayı, laf sokmayı sevmem. Bazılarınız eltini evden kov falan diyor keske yapabilsem ama inanın yapacagım son hareket bu. Ama artık rahatsizlığımı eşime degil direk kendilerine yansıtıcam bariz bi sekilde.

Herkes yaşadığını bilir boşverin.kovmak anca size çok büyük kötülük yapılırsa yapılacak en son şey ama uygun yolla ya da ima ile söyleyin ki arsız insan anlamaz anlaşa da anlaşmazlıktan gelir ha neyse.hayatınızı başkaları için mutsuz etmeyin bu zamanlar bi daha geri gelmeyecek unutmayın

Herkes yaşadığını bilir boşverin.kovmak anca size çok büyük kötülük yapılırsa yapılacak en son şey ama uygun yolla ya da ima ile söyleyin ki arsız insan anlamaz anlaşa da anlaşmazlıktan gelir ha neyse.hayatınızı başkaları için mutsuz etmeyin bu zamanlar bi daha geri gelmeyecek unutmayın

Kesinlikle. Bu dünyadan sonra bi de öteki dünya var, Allah büyük...

Kalabilirim fakat oğlum hep yatağinı arıyo o yüzden o rahat edemeyince ben de edemiyorum. Üçümüz bi yerlere gitsek daha iyi olacak bence bikaç günlüğüne... sağolun...
Kesinlikle gidin bence hem kafa dinlemiş olursunuz böyle durumlarda bulunduğunuz ortamdan uzaklaşmak iyi gelebilir size de esinizede

Kusura bakmayın ama bende bu durumu anlamıyorum.
Madem bu kadar rahatsizdiniz boşanmayı dusunuyosunuz ama eltinlerin bundan haberi bile yok.herşey güllük gülistanlık saniyolar.sen eşine patliyosunda ne degisiyo?
Sert cikman gereken eltin ve ailesi.aman iyi olayim benden bilmesinler diye ugrasirsaniz kendi içinizde debelenir durursunuz.

27 yaşımdayım, 4 sene önce severek evlendim. 2 yaşında bir oğlum var.Eşimle aynı yaştayız ama aslında gerek karakter olarak gerek yaşam tarzı olarak birbirimizden çok farklıyız. Çok küçüklükten tanışıyoruz memleketten ve eşim beni yıllarca platonik olarak sevmiş, beklemiş. Ben üniversitedeyken açıldı ve bazı nedenlerle hep geri çevirdim. Çevremdeki herkes bi şans vermemi söyleyince tanımak istedim ve tanıdıkça sevdim. Bir sene kadar nişanlı kaldık. Her şey çok güzel gidiyordu. Hayatımda hiç bu kadar sevilmemiştim, mutlu olmam için elinden geleni yapıyordu. Ben onun kadar aşık değildim açıkcası ama seviyordum. Ilk sorunumuz ailesinin çok muhafazakar olasıydı. Bense Tesettürlü bi insan değilim, rahatına düşkünüm ama açık giyinmeyi tercih etmedim hiç bi zaman. Bu yüzden de sorun yaşayacağımı hiç düşünmemiştim.

Neyse eşim bu konuda babasına rest çekti, kayınpederim de beni ve ailemi tanıyıp sevdiği için çok büyütmedi ve evlendik. 1 yıl kadar vajinismusu yenmeye çalıştım, zaman zaman kavgalar etsek de eşim asla beni zorlamadı, dedtek olmaya calıştı ve bekledi. 1 yılın sonunda çok şükür bu korkumu yendim. Hala biraz canım yansa da ona belli etmiyorum gerçi. Bende bu yüzden biraz isteksizlik var, eşimse çok istekli, çoğu kavgamız halabu yüzden çıkıyor. Neyse hamile kaldım, stresli zor bi süreç oldu ama sağ olsun eşim elinden gelenin fazlasını yaptı. O kadar ilgiliydi ki mutluluk sarhoşuydum. Eşimin abisi ve ablasıyla, benim kendi ailemle aynı şehirdeyiz. Anne babası ise 16 saat uzaklıktaki memleketimizde yaşıyor (Allahtan!)

Abisi ve ablasıyla aynı mahalledeyiz. Kayınvalidem melek gibi bi insandır, ailede tek sevdiğim kişi o galiba. Doğuma gelmek istediğini söyledi ben de gel tabi dedim. Kendi annem bazı sebeplerden dolayı 3 gün kalabildi yanımda. Kayınvalidem ise 2 hafta. Sağ olsun yedirdi içirdi çiçekler gibi baktı. Fakat şeytanın sağ kolu eltim en özel günlerimi kabusa çevirdi! Normalde de onlarla görüşmemek için sürekli bahane uydururdum, çünkü 10 dk bile katlanabileceğim bi insan türü değiller. Eşim çok bozuluyo bu duruma, haftanın 3-4 günü onlarla görüşmek istiyo. Kavgalarımızın bir kısmı da bu yüzden çıkıyo çünkü konu onlar olunca aşırı tepkiler verebiliyorum eşime. Neyse ben lohusayım, sütüm nerdeyse hiç yok, oğlum obur bi bebek, sürekli ağlıyor, sarılığı yükseliyor, ben bi elimde pompayla ağlaya ağlaya akşama kadar 2 damla süt sağabilmek için yırtınıyorum, oğlumu zor bela uyutuyorum. Eltimse çoluk çocuğu kocasını toplayıp her allahın günü bize geliyor. Inanabiliyor musunuz?

Neymiş kayınvalidesi varmış gelmezlerse ayıp olurmuş. O kadar gürültülü bi aileki her biri bağırarak konuşuyor ve 1 sn olsun susmuyolar. Kayınvalidemin sürekli sesten tansiyonu yükseliyor, gidin de diyemiyor. Gece boyu benle uykusuz kalıyo, gündüz aksama kadar yemek ev isi yapıyo, aksam da bu görgüsüzler yiyip icip gidiyolar. Eltim yalandan bir iki iş yapıyo falan. Her gün geldikleri yetmezmiş gibi 12 yaşındaki ergen oğulları ben de babannemle kalıcam diye tutturuyor ve 10 gün boyunca hem bana hem kayınvalideme sinir krizleri geçirtiyor. Bu arada tek derdi evimizde internet olması. Bağırma diyorum bağırıyor, yemek beğenmiyor, oltukların tepesinde zıplıyor, modemi kapatınca ağlama krizlerine giriyor. Anne babası dünyanın en geniş mezhepli insanları çünkü, bir de söyleniyolar ödevlerini yaptırmadılar mı oğlum diye !!!

Oğlum gürültüden uyumuyor, sütüm gittikçe azalıyor, onun yanında sağamadığım ve emziremediğim için kendimi sürekli odama kapatıyorum. Oğlum sarılıktan kurtulamaz diye kafayı yemek üzereyim, sürekli ağlıyorum. Sonunda eşim halimize dayanamıyor ve bi akşam abisi yine oğlunu almadan giderken resmen hepsini evden kovuyor. Ancak bu zaman alıp gidiyolar. Inanın en az kendim kadar kayınvalideme de üzülüyorum çünkü yaşlı kadın tansiyonu şekeri var ve her şeye yetişmeye çalışıyor uykusuz haliyle. O günden sonra o kadar bilendim ki o aileye, bu saygısiz düşüncesiz insanların artıķ yüzlerini görmeye tahammülüm yok. Eltim herkesin içinde melek görünumlü, eşimin yanında çok iyi davraıyor. Eşimse her yere onlarla birlikte gitmek istiyor, pazar günleri bile huzurum yok inanın bıktım. Her fırsatta bize geliyorlar son dk emrivakileriyle ve ben deliye dönüyorum, o gün mutlaka eşimle kavga ediyoruz. Ayrıca sadece sehir icinde degil uzin yolculuklara da aynı araba icinde sıkış tepiş gidiyoruz inanabiliyo musunuz onca saat burnumun dibindeler ve oğlumu asla uyutmuyolar, o yol nasıl bitiyor siz düsünün.

Bunlar yetmezmiş gibi bir de abisinin ve babasının yanında daha üsturuplu giyinmemi istiyor. Yani onlarla dısarı cıktıgımızda hic istemedigim bi kılıkla gezmiş oluyorum ve bunu kendime yediremiyorum. Ayrıca ortak arsa alıp aynı bahçe icinde abisiyle ev yapmayı planlıyolar ve ben bunu duyunca çıldırıyorum, ondan sonra bi daha aramiz asla eskisi gibi olmuyor. Sorunlar bunlarla da bitmiyor. Eşim galiba oğluma olan ilgimi de kıskanıyor. Doğumdan sonra resmen huyu değişti. Her seye sinirleniyor bagırıyor, sanki o aşık oldugu kadın ben degilmisim gibi cok degersiz hissettiriyor kendimi eve oglum icin geliyorum diyor, sürekli salonda yatıyor. Horladıgı icin oglum uyanmasın diye hep dürtüyordum onu, o da sinirlenip salona gidiyordu. Beni hic ama hic anlamıyo yarım saat kesintisiz uyku bile benim icin mucize demekti oysa ki Oğlum yürümeyi öğrenirken çok düsüyodu dogal olarak, esimse ok evhamlı sürekli bana bagıriyodu anlamsızca... Bu cocuk terlemis, kemeri sıkmıs, yok niye düsmüs... Aklınıza gelebilecek her türlü seye sinirleniyor. Oglum su an 2 yasında ve ben kosturmaktan zar zor iki kap yemek yapıyorum, evi 3-4 günde bir süpürüp silebiliyorum anca. Kücük ev oldugu icin cok da dagılıyor ve psikolojim bozuldu artık evi böyle görmekten... Ayrıca evimiz 2+1 ve ben oğlumun odasını ayırmak bu evden tasınmak istiyorum.

Hem gürültülü komsulardan hem de eltimden cok uzaklara. Ama esim bunu da ciddiye almıyor. Su an evde iki yabancı gibiyiz. Hasta oldugumda endiseleniyor, üzülüyor fakat sefkat göstermiyor eskisi gibi asla... Çok yoruldum, çok bunaldım ve esim beni seviyor mu, ben ondan soğumaya mı başladım bilmiyorum... Zaman zaman bosanmayı bile düsunüyorum, ogluma kıyamıyorum, annemler cok üzülür diye kıyamıyorum...Güler yüzlü, anlayışlı, neşeli kocamı geri istiyorum... Çaresizlik içindeyim, belki de depresyondayım, belki yardım almalıyım, ne yapacağımı inanın bilmiyorum... Çok uzun oldu hakkınızı helal edin ama sizden baska paylasacak kimsem yok, annem üzülür diye hiç anlatmadım onla bile paylaşamıyorum... Durum dışarıdan nasıl görunüyo lütfen bi akıl verin :KK43: :KK43:

Uzun olması beni kasmadi okudum guzel ve anladığım senin dışındakiler geniş aile yaşamak istiyor sen çekirdek istiyorsun.hangi türde yaşarsanız biriniz zorluk cekecek.aile olmak böyle zamana bırak çocuk büyüsün bak bunları sen yaşarken nasıl yorulmussun eşinin yorgunluklarıda var.cocuk olunca ilgi azalabilir esinde çocuğun iyiliğini istiyor.senle ilgilense hep sen red etsen kırıcı olursun bir süre sonra oyuzden esin anlayışlı davranıp köşesine çekilmiş bence.size şuan akıllı sabırlı ve sevgi dolu olmak düşüyor her anneye düştüğü gibi.

Ben boşanmak için neden görmedim ama su lohusalikta yapılan kötülükleri insan aklına resmen kaziyor.unutamiyor affedemiyor.siz eşinizle ilgilenin belki de onu ihmal ettiniz ailesine kaydı ilgisi.

Uzun olması beni kasmadi okudum guzel ve anladığım senin dışındakiler geniş aile yaşamak istiyor sen çekirdek istiyorsun.hangi türde yaşarsanız biriniz zorluk cekecek.aile olmak böyle zamana bırak çocuk büyüsün bak bunları sen yaşarken nasıl yorulmussun eşinin yorgunluklarıda var.cocuk olunca ilgi azalabilir esinde çocuğun iyiliğini istiyor.senle ilgilense hep sen red etsen kırıcı olursun bir süre sonra oyuzden esin anlayışlı davranıp köşesine çekilmiş bence.size şuan akıllı sabırlı ve sevgi dolu olmak düşüyor her anneye düştüğü gibi.

Evet aynen öyle istiyo ama her şeyin bi sınırı olmalı. Yani diğer eltim de pek anlasabilecegim bi karakter degil ama ayda bi kere gördüğüm icin hiç bi sorunumuz olmuyo mesela. Ilgi derken sürekli ilgilenmesine gerek yok sadece güzel zaman gecirelim istiyorum. Oglum uyur uyumaz işlere sarılmıyorum ki esimle de vakit gecirelim ama yetmiyo demek ki...

Kusura bakmayın ama bende bu durumu anlamıyorum.
Madem bu kadar rahatsizdiniz boşanmayı dusunuyosunuz ama eltinlerin bundan haberi bile yok.herşey güllük gülistanlık saniyolar.sen eşine patliyosunda ne degisiyo?
Sert cikman gereken eltin ve ailesi.aman iyi olayim benden bilmesinler diye ugrasirsaniz kendi içinizde debelenir durursunuz.

Yoo her şeyin güllük gülistanlık olduğunu sanmıyolar, onlar da farkındalar ama işlerine gelmedigi için hic sorun yokmuş gibi davranıyolar. Zaten onlara göre sorun yok ki yorulan, sinirlenen, görevimmis gibi sürekli onları ağırlayan benim. Yiyip içip geziyolar evlerine dönüyolar. Yüzsüzler ne yapayım?

Ben boşanmak için neden görmedim ama su lohusalikta yapılan kötülükleri insan aklına resmen kaziyor.unutamiyor affedemiyor.siz eşinizle ilgilenin belki de onu ihmal ettiniz ailesine kaydı ilgisi.

Kesinlikle hakkımı helal etmiyorum zaten. Bakalım bi de böyle deneyeyim insallah işe yarar tavsiyeleriniz. Hepinize çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için...

X