Eşimin ailesinin ilgisizliği, boşanmayı düşünüyorum yorumlarınızı bekliyorum...

Ne güzel desenize ailenin ne kadar önemli olduğunu hala fark edemeyen pek çok kişi var. İnsana bu hayatta ne gelirse ailesinden gelir. İyi de olsalar kötüde olsalar bir ailenin varlığına bilmek zor zamanlarınızda bırbırınıze destek olacagınızı bılmek, ıyı zamanlarında sevınclerınızı paylasacagınızı bılmek candan aynı kandan ınsanların varlıgının anlamı cok buyuktür. Eş dost herkes bir yere kadardır. Aile olmak sevinçleri acıları paylaşmak ne kadar önemli ne kadar güzel şeyler. Çocuklarınız olunca babaanneyi dedelerini sevmelerinden birseyler paylaşmalarından guzel ne var ki.

Hayat sadece kımse bana karısmasın kımseyle görüşmeyeyim kaynanamı kayınpederımı gormeyeyım onlarla ne ıyı ne kotu hıc baglantım olmasın demekle geçmezki. Sadece eşi nereye kadar yetebilir insana. Keşke bizdede çevremizde ailemizden birileri olsa (benım zaten aılem yok bari eşimin ailesi olsaydı) yönetmelerine karışmalarına razı olurdum. :eek:klava:

seni anlıyorum canım ama inan eşinin ailesi kendi ailen gibi olmuyor
bi aileye çok ihtiyacın olduğu belli hatta karışsalarda razıyım diyecek kadar
sen eşinle bi ailesin zaten iyi anlaştıktan sonra bide bebeğin olduktan sonra
bu boşluktan kurtulacaksın
ve şunuda demeden gecemeyeceğim
senin gibi pozitif iyimser düşünmeye karşın bunun tam tersini düşünen
artık benden uzak olsun dedirtecek kadar huzur bozan ailelerde var
soyadlarına karıştığın ailede bir fert olarak görülmeyip oğullarını çalmış
el kızı pozisyonunda olmaktansa hiç aramasınlar hayatımda olmasınlar

seni anlıyorum canım ama inan eşinin ailesi kendi ailen gibi olmuyor
bi aileye çok ihtiyacın olduğu belli hatta karışsalarda razıyım diyecek kadar
sen eşinle bi ailesin zaten iyi anlaştıktan sonra bide bebeğin olduktan sonra
bu boşluktan kurtulacaksın
ve şunuda demeden gecemeyeceğim
senin gibi pozitif iyimser düşünmeye karşın bunun tam tersini düşünen
artık benden uzak olsun dedirtecek kadar huzur bozan ailelerde var
soyadlarına karıştığın ailede bir fert olarak görülmeyip oğullarını çalmış
el kızı pozisyonunda olmaktansa hiç aramasınlar hayatımda olmasınlar

Sanırım bu durumdan çok etkilenmemin nedeni hiç böyle olacağını düşünmemiş olmam. Eşi,min ailesi kendi ailem gibi olacak sanmıştım bu benim en büyük hayal kırıklığım oldu. Hatayı burda yaptım. Gerçi bunları söylerken onlardan maddi anlamda birşeyler beklediğim anlaşılmasın sakin ne evlenirken nede sonrasında onlardan maddı hiçbı beklentım asla olmadı kastettiğim tamamen manevi şeyler. Görüyorum ki maneviyat yok. Artık zaten bende beklentilerimi sıfıra indirmeye çalışıyorum eşimin ailesini de yokmuş gibi düşünmeye çalışıyorum. Lakin böyle düşünmekde acı veriyor insana ne garip...

dediğiniz gibi eşiniz iyiymiş ve eminim çok seviyor sizi bence mutluluğu başkalarında değl yüreğinizdeki kişide arayın.sizene ailesinden bırakın takıp huzursuz olmayın,bozmayın yuvanızı.hem eşinizde ve siz bir ailesiniz zaten Allah bir bebekde nasip edince alın size sıcacık aile...dilerim hiç bozulmaz...Mutluluklar...opuyorumnanaktan

:Saruboceq::Saruboceq:
dediğiniz gibi eşiniz iyiymiş ve eminim çok seviyor sizi bence mutluluğu başkalarında değl yüreğinizdeki kişide arayın.sizene ailesinden bırakın takıp huzursuz olmayın,bozmayın yuvanızı.hem eşinizde ve siz bir ailesiniz zaten Allah bir bebekde nasip edince alın size sıcacık aile...dilerim hiç bozulmaz...Mutluluklar...opuyorumnanaktan

Çok sağolun içten dilekleriniz için. Hepimiz inşallah mutlu oluruz :Saruboceq::Saruboceq:

X