Eşimin ailesinine mesafe koymak istiyorum

Ne oldu ki görümceniz size bu kadar kinlenip her yerden sildi? Büyük bir olay olması lazım. Siz neden sormadınız sebebini?

Ne oldu ki görümceniz size bu kadar kinlenip her yerden sildi? Büyük bir olay olması lazım. Siz neden sormadınız sebebini?
Işte bende bunu diyorum ya annesi ile birlikte sürekli benden bahsedip birbirlerini dolduruşa getiriyorlar ya da gercekten hakli bi sebebi var ama bana o sebep her neyse söyleme gereği duymadan sadece gidip çıkartmış heryerden . Zaten gelip anlatsa ve hakli olsa gönlünü de almaya çalışırdım öyle egolarim yoktur . Ama böyle kendi kendine kinlenip silmiş ya bu beni çok düşündürüyor demek ki bu insanlara çok güvenmemem lazım arkamdan ne donuyor bilmiyorum.

Sebebini soracak uygun ortam olmadi çünkü direkt yüz yüze ve sadece ikimizin olduğu bir anda ve sakin bir kafada olduğum bir anda sormak istiyorm çünkü şuan hala kızgınım çünkü.

Sebebini soracak uygun ortam olmadi çünkü direkt yüz yüze ve sadece ikimizin olduğu bir anda ve sakin bir kafada olduğum bir anda sormak istiyorm çünkü şuan hala kızgınım çünkü.
Sert bir şekilde yada hesap sorar gibi sormak istemiyorum. Sıcağı sıcağına sorsam bu şekilde sorabilirdim . Aslında ne zaman sorsam galiba ayni şekilde sormaktan korkuyorum çünkü arkamdan bilmediğim birşeyler dönüyor demek ki.

Ya boyle gelinleri nerden buluyo bu sansli insanlar var ya hayret ediyorum. Niye samimi iliski kurmaya çalışıyorsunuz? Ne isinize yarayacak? Asıl soru bu sene dogum gununu neden kutlamayacaginiz degil, gecen sene neden cok ozenli kutlama yaptığınız? Niye yani neden? Oyle degilseniz ustunuze alinmayin ama cok goruyorum boylesini, yeni gelin yalakalığı mi? Onlar size yalakalik yapsin cok isterlerse. Mesafe iyidir. Bu kocamjn ailesiyle yakin olayim derdini anlamicam anlayamıyorum, aklim almiyor. Mutlu bi yuva kurmak icin mi cevre genisletmek icin mi evleniyorsunuz? Hayatinizda insan azlığı, eksikligi sıkıntısı mi çekiyorsunuz? Cidden sebebini merak ettigimden soruyorum bunlari

valla ben eşime ablan beni silmiş wpdan da çkkarmış. dolayısıyla doğum günününü bu yıl kutlamayacağım. demek ki beni hayatında istemiyor. bunu da sana söylememin sebebi sana laf gelirse bil diye. zaten kendisine de uygun bir zamanda neden böyle yaptığını soracağımı söylerdim.

Ya boyle gelinleri nerden buluyo bu sansli insanlar var ya hayret ediyorum. Niye samimi iliski kurmaya çalışıyorsunuz? Ne isinize yarayacak? Asıl soru bu sene dogum gununu neden kutlamayacaginiz degil, gecen sene neden cok ozenli kutlama yaptığınız? Niye yani neden? Oyle degilseniz ustunuze alinmayin ama cok goruyorum boylesini, yeni gelin yalakalığı mi? Onlar size yalakalik yapsin cok isterlerse. Mesafe iyidir. Bu kocamjn ailesiyle yakin olayim derdini anlamicam anlayamıyorum, aklim almiyor. Mutlu bi yuva kurmak icin mi cevre genisletmek icin mi evleniyorsunuz? Hayatinizda insan azlığı, eksikligi sıkıntısı mi çekiyorsunuz? Cidden sebebini merak ettigimden soruyorum bunlari
Geçen sene coo daha samimiydik çünkü çokta severdim görümcemi kendisininde bana çok iyilikleri dokunmuştur çünkü eşime yada ailesine yaranmak için değil yani gerçekten kendisini bi arkadaş gibi görerek sevdiğim için kutlamıştım . Tabi şuan artık öyle değiliz.

valla ben eşime ablan beni silmiş wpdan da çkkarmış. dolayısıyla doğum günününü bu yıl kutlamayacağım. demek ki beni hayatında istemiyor. bunu da sana söylememin sebebi sana laf gelirse bil diye. zaten kendisine de uygun bir zamanda neden böyle yaptığını soracağımı söylerdim.
Evet bu da çok mantıklı bi bakış açısı 🌸 yani silmişse hayatında istemiyor demektir , artık doğum günü kutlasamda kutlamasamda bi önemi yok demektir

Merhaba sevgili kadınlar klübü üyeleri , eşimin ailesi hakkında biraz dertleşmeye ve fikir almaya ihtiýacım var :/ Eşimle iyi anlaşıyoruz ama annesi ve ablaları ile bir türlü samimi ve dürüst bir ilişki kuramadık. Eşimle aileler vasıtası ile tanıştık yani annesi beni çok seviyordu ilk zamanlar . Ben de hem annesine hem de ablalarına karsi hep cok iyi niyetli yaklaştım . Evlerimizi yakın sayilir ama sürekli icli disli bir sekilde görüşmeyiz eşim daha çok gidip gelir. Benim sıkıntım özellikle ablaları sürekli kendilerini öven ama konuşsan sabaha kadar her konuda sürekli kendilerini öven tipler kendilerini her konuda aşırı beğeniyorlar ve bende bunu çok aşırı itici buluyorum bi insanın kendini övmesi beni çok uzaklaştırıyor o insandan her zaman ikinci konu da bazen iyi niyetli de olsa çok ters ve kırıcı bir üslupla söylüyorlar bazı şeyleri üçüncü hususta eşimi benim yanımda bile küçümsemeye çalışıyorlar bunu çok hissediyorum bazen lafı ağzına tıkıyorlar en çokta bundan rahatsız oluyorum. Geçen sene 2 numaralı ablasınin doğum gününü baya özenli bir şekilde kutlamıştım onlarda benimkini kutlamıştı çok güzel bir hediye almışlardı bana ama bu sene yakın bi zamanda doğum günü var ve benim içimden hiç bir şekilde doğum gününü kutlamak gelmiyor çünkü tam olarak sebebini bilmiyorum ama beni ınstagramdan ve whatsaptan silmiş bunu farkettiğimde gidip nedenini sormadım ama mesafe koyup soğuk davrandım sadece .Hatta bu konu beni çok düşündürmeye başladı cunku evde surekli benim arkamdan birbirlerini doldurduklarını ve sonunda da bi kinle görümcemin beni sildiğini düşünüyorum. Bu konuyu eşimde dahil kimseye anlatmadım aylardır. Şimdi doğum gününü kutlamalı miyim çok kararsizim çünkü kutlamazsam bu çok ciddi bir tavır olacak artık ve ipler iyice kopacak . Ama bir yandanda zaten o beni heryerden silerek ipleri çoktan koparmıştı diyorum. Haksız mıyım sizce ?
Eşinize soylemediniz mi hiç
Ablan kardesin her neyse beni silmiş engellemiş aa niye filan diye ?

Merhaba sevgili kadınlar klübü üyeleri , eşimin ailesi hakkında biraz dertleşmeye ve fikir almaya ihtiýacım var :/ Eşimle iyi anlaşıyoruz ama annesi ve ablaları ile bir türlü samimi ve dürüst bir ilişki kuramadık. Eşimle aileler vasıtası ile tanıştık yani annesi beni çok seviyordu ilk zamanlar . Ben de hem annesine hem de ablalarına karsi hep cok iyi niyetli yaklaştım . Evlerimizi yakın sayilir ama sürekli icli disli bir sekilde görüşmeyiz eşim daha çok gidip gelir. Benim sıkıntım özellikle ablaları sürekli kendilerini öven ama konuşsan sabaha kadar her konuda sürekli kendilerini öven tipler kendilerini her konuda aşırı beğeniyorlar ve bende bunu çok aşırı itici buluyorum bi insanın kendini övmesi beni çok uzaklaştırıyor o insandan her zaman ikinci konu da bazen iyi niyetli de olsa çok ters ve kırıcı bir üslupla söylüyorlar bazı şeyleri üçüncü hususta eşimi benim yanımda bile küçümsemeye çalışıyorlar bunu çok hissediyorum bazen lafı ağzına tıkıyorlar en çokta bundan rahatsız oluyorum. Geçen sene 2 numaralı ablasınin doğum gününü baya özenli bir şekilde kutlamıştım onlarda benimkini kutlamıştı çok güzel bir hediye almışlardı bana ama bu sene yakın bi zamanda doğum günü var ve benim içimden hiç bir şekilde doğum gününü kutlamak gelmiyor çünkü tam olarak sebebini bilmiyorum ama beni ınstagramdan ve whatsaptan silmiş bunu farkettiğimde gidip nedenini sormadım ama mesafe koyup soğuk davrandım sadece .Hatta bu konu beni çok düşündürmeye başladı cunku evde surekli benim arkamdan birbirlerini doldurduklarını ve sonunda da bi kinle görümcemin beni sildiğini düşünüyorum. Bu konuyu eşimde dahil kimseye anlatmadım aylardır. Şimdi doğum gününü kutlamalı miyim çok kararsizim çünkü kutlamazsam bu çok ciddi bir tavır olacak artık ve ipler iyice kopacak . Ama bir yandanda zaten o beni heryerden silerek ipleri çoktan koparmıştı diyorum. Haksız mıyım sizce ?
Fazla samimiyet tez ayrılık getiriyor. Bence ilişkilerde yavaş samimiyet daha temiz. Ayrıca size bariz yapılan birşey yok. Yani eşiniz bir gün ailenize mesafe koysa sevinir misiniz

Ben anlamadim ya
Surekli neye kirilip bozuluyosunuz ki karsilikli
Bi yerden sonra ya kabul etmeli ya zirt pirt sana kustum bu yanlisti gibi bir muhabbet donmemeli ya da mesafe konulmali

Hoslanmadiysaniz samimi olmayabilirsiniz tabi ama mesafe koymak icin saydiginiz ozellikler size yapilmis bir kusur degil

Ve bu kirildim kustum mevzulari cok donmusse aranizda sizi alingan bulmus olabilirler cok elestiriyor gibi gormus olabilirler ya da mesafe koymak istediginizi cikarmislardir lafinizdan tavrinizdan ve gerekli mesafeyi koymuslardir belki de

Yok kendi kendine kusen insanlarsa zaten mesafe konulmasi iyi olmus o zaman
Ama mesafe koymak ipleri koparmak anlamına mı gelir . Yani ne alaka engellemek silmek

Ben olsam doğum gününden önce şakayla karışıkta olsa beni sosyal medyada silmesini sorardım ki farkettiğimi bilsin. Vereceği cevaba görede yaklaşımımı belirlerdim. Zaten soracağınızı tahmin ettiğini sanmıyorum biraz şaşırsın ve ne cevap verecek ona bakın. Çözülebilecek bir şeyse çözersiniz yok iş tartışmaya dönüyorsa zaten mesafenizi koyarsınız.

Şimdi ben eşimin ailesiyle ilişkim eşimin tavrına göre oluyor o ne kadar yakınsa bende o kadarim mesela eşiniz ablasının doğum gününü kutlamak isterse kutlayın ama oralı olmazsa kutlamayin sizi silmiş heryerden hatta eşiniz gorumcenizle ilgili plan yapmaya kalkarsa biliyomusun oda beni heryerden silmiş nedense yeni farkettim deyin ama başka gereksiz cümle kurmayın çünkü maalesef eşinizle evli olduğunuz sürece hep hayatınızda olacaklar mesafeyi iyi ayarlayın ne gereksiz soğuk olun nede sıkı fıkı en güzeli çünkü biz gelinler ne yaparsak yapalım asla iyi olamayız 17 yıldır evliyim tecrübe konuşuyor beni kullanmaya çalıştılar arkamdan da çok konuştular kulağıma geldi beni esimede şikayet ettiler ama şimdi ayda yılda bir görüşürüz ne tavır yaparim ne sıcak davranırım kafam rahat artık tek gerçek birbirimizi asla sevmedigimiz 😄😄

Ben boş yere kirilmiyorum açıkçası ama dediğim gibi üslup olarak çok sert üsluplu insanlar böyle bazen insanı döver gibi bir konuşma tarzları var ve ben bundan hoşlanmıyorum .
Herhalde bu üslupları sonradan değişmedi hep böyleydi değil mi? Keşke en basından mesafe koysaymıssınız madem hoşlanmıyorsunuz.

Kutlamayin. ne alaka yani esin kardesini de ozenli kurlamaniz garip zaten.

Sorarlarsa da unutmuşum deyin polemiğe gerek yok

Şimdi ben eşimin ailesiyle ilişkim eşimin tavrına göre oluyor o ne kadar yakınsa bende o kadarim mesela eşiniz ablasının doğum gününü kutlamak isterse kutlayın ama oralı olmazsa kutlamayin sizi silmiş heryerden hatta eşiniz gorumcenizle ilgili plan yapmaya kalkarsa biliyomusun oda beni heryerden silmiş nedense yeni farkettim deyin ama başka gereksiz cümle kurmayın çünkü maalesef eşinizle evli olduğunuz sürece hep hayatınızda olacaklar mesafeyi iyi ayarlayın ne gereksiz soğuk olun nede sıkı fıkı en güzeli çünkü biz gelinler ne yaparsak yapalım asla iyi olamayız 17 yıldır evliyim tecrübe konuşuyor beni kullanmaya çalıştılar arkamdan da çok konuştular kulağıma geldi beni esimede şikayet ettiler ama şimdi ayda yılda bir görüşürüz ne tavır yaparim ne sıcak davranırım kafam rahat artık tek gerçek birbirimizi asla sevmedigimiz 😄

Bende o kadar uzun yıllar evli olmasam bile bu kadar kısa zamanda bunu tecrübe edebildim 😅 En iyisi çok yakın olmasakta bi problem yaşamadan doğru mesafede durmak .çok haklisin canım 🌸

X