Eşimin ailesiyle görüşmek istemiyorum!

Kayınvalidemi evime kabul etmeli miyim?

• Evet, eşinin annesi sonuçta

• Hayır, huzurunuz bozulmasın

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
Şimdiden vicdan yapmaya başlamış adam
Yarın birine bişey olsa huzurun falan kalmaz
gelsin kadın sen resmi ol soğuk davran

Bende esimin ailesiyle yeri geldi gorusmedm istemedm evimede gelmediler ama ne ogulalrini ne torunlarini onlardan uzak tuttum ah almayin o sizin cocugunuzsa esinizinde esinizin ailesine saygi duymak zorundasiniz ozaman babasiyla gönder kaynana gelmesin istiorsan

Bende esimin ailesiyle yeri geldi gorusmedm istemedm evimede gelmediler ama ne ogulalrini ne torunlarini onlardan uzak tuttum ah almayin o sizin cocugunuzsa esinizinde esinizin ailesine saygi duymak zorundasiniz ozaman babasiyla gönder kaynana gelmesin istiorsan

Ben asla uzak tutmak istemiyorum. Eşime bayramda bile ben dedim ara diye. Git gör dedim. Kendi istemedi. Çocuğuma gelince henüz 1 yaşında. Bensiz bir yere gidebilecek yasta degil. Biraz buyudugunde tabiki onu da gonderecegim

Kızlar merhaba. Ben 3 yıllık evliyim 1 yaşında da çocuğum var. Eşimle birbirimizi çok seviyoruz ve hiçbir sorunumuz yok. Ancak ailesi maalesef huzurumuzu bozuyor. Babası evlendigimizden beri surekli bizden para istiyor bu yuzden borca girdik. Evlenirken zaten hicbir katkida bulunmadilar. Esim ve benim ailem yapti herşeyi. Balayına bile gidemedik. Evlendigimiz hafta daha para istedi ve 3 yildir surekli istiyor. Her seferinde vermedik tabi. En son bebegimiz oldu bebegimizi gormedi bile. Ama esimin isyerine gelip tehdit edip para istedi. Rezil olduk.

Farkli sehirde yasiyoruz onlardan esimin isi geregi. Esimin annesi ve ablaları da para vermemiz konusunda ustumuze geldi. Ben hepsine en bastan beri saygili ve icten davrandim. Ama onlar beni hep dis kapinin mandali olarak gördüler. Hep kardesleriyle iliski kurup beni saf disi birakmak istediler. Ablasinin biri hamileligimi tebrik bile etmedi. Ben de dogal olarak gorusmeyi kestim. Dogum yaptigim gun daha hastanede lohusa halimle diger ablasi telefonda benimle kavga etti. Doguma bir tek annesini cagirdik. Annesi de aman kardeslerin arasi bozulmasin aileye bisey olmasin kafasinda bi insan. Kimsenin beni dusundugu yok. Onlarin yuzunden benim sutum kesildi ve lohusa depresyonuna girdim.

Bunlarin uzerine ben hicbiriyle gorusmeme kararı aldım. 1 yildir gorusmuyorum telefonda konusmuyorum. Ve hayat bu sekilde cok guzel bizim icin. Annesi disinda hicbiri de arayip arayi duzeltmek istemedi 1 yildir. Esim de cok yiprandi ve o da babasi ve ablalariyla konusmuyor. Ancak annesiyle arada bir telefonda konusuyor. Ben de konusmasini istiyorum zaten annesi sonucta.

Simdi de annesi cocugu gormeye gelmek istedi. Kabul etmedim. Esim de bu durumda olmaktan cok mutsuz beni hakli görüyor ama vicdan yapti. Surekli ruyalarinda ailesini goruyor, anne ahı almaktan korkuyor. Ben de istedigi zaman ailesinin yanina gidebilecegini gorusebilecegini ancak benim kesinlikle gorusmek istemedigimi soyledim. Bir cozum olmayacak cunku cocugu yine gormek isteyecekler dedi. Biraz daha buyuyunce cocugu da goturursun ama simdi degil dedim.

Ikimiz de merhametli insanlariz. Bir yandan onlarsiz cok mutlu ve huzurluyuz. Bir yandan da kendimizi kotu hissediyoruz. Benim hic tahammulum yok onlari gormeye aklima geldikçe midem agzima geliyor o derece. Ne yapmalıyım, günaha mı giriyorum bu sekilde?
Annesini evine kabul etmeme gibi bir lüksün yok.
Mecbur edeceksin.
Kvaliden ölse aniden eşinin annemi evimize kabul bile etmedim demesini hazmedebilecek misin.

Benim eşimin ailesi eşim benimle evleniyor diye rest çekti.
Desteği bırak , boşanıp nasılsa geleceksin dediklerini kendi kulagım ile duydum.
Evlendik oğullarının evine bir bucuk sene sonra geldiler.
Eşimin herseyine el koydular ve vermediler evlenince maddi sıkıntı çeksin de geri gelsin diye.
O kadar cok sey yasadım ki.
Ben de eş ailesini aramadım sormadım hatta eşim bazen ağlardı, benim ne biçim ailem varmış diye.
İkimiz birbirimize kol kanat olduk hep
Çok zor günler yasadık
Şimdi 5 sene geçti herseyımızı yoluna soktuk şükür.
Şimdi ne oldu biliyor musun
O kötü aile gitti ve bizi başından beri çok seviyormuş , destekliyormuş gibi görünen aile geldi.

Ben de baslarda cok ağladım ,surat astım üzldüm kafaya taktım ama sonuç şu ki herkes herşeyi unuttu , eşim de dahil.

O bakımdan boşver gelsin annesi, evlat anneden vazgeçmez.

Annesini evine kabul etmeme gibi bir lüksün yok.
Mecbur edeceksin.
Kvaliden ölse aniden eşinin annemi evimize kabul bile etmedim demesini hazmedebilecek misin.

Benim eşimin ailesi eşim benimle evleniyor diye rest çekti.
Desteği bırak , boşanıp nasılsa geleceksin dediklerini kendi kulagım ile duydum.
Evlendik oğullarının evine bir bucuk sene sonra geldiler.
Eşimin herseyine el koydular ve vermediler evlenince maddi sıkıntı çeksin de geri gelsin diye.
O kadar cok sey yasadım ki.
Ben de eş ailesini aramadım sormadım hatta eşim bazen ağlardı, benim ne biçim ailem varmış diye.
İkimiz birbirimize kol kanat olduk hep
Çok zor günler yasadık
Şimdi 5 sene geçti herseyımızı yoluna soktuk şükür.
Şimdi ne oldu biliyor musun
O kötü aile gitti ve bizi başından beri çok seviyormuş , destekliyormuş gibi görünen aile geldi.

Ben de baslarda cok ağladım ,surat astım üzldüm kafaya taktım ama sonuç şu ki herkes herşeyi unuttu , eşim de dahil.

O bakımdan boşver gelsin annesi, evlat anneden vazgeçmez.

Sevindim herseyin duzelmesine. Umarim bizim de oyle olur ileride. Su an için cok zor. Esim de gorusmemekten yana su an. Dedigim gibi sadece gunaha girmekten korkuyor. Yoksa bu sekilde herkes mutlu.

Aynen bende. Gorusmuyorum gorumcelerele falan ama yine de esime hic bir sey demedim. Sen iliskini nasıl yasamak istiyorsan öyle yasa dedim. Ha bu durumu ne kadar hazmediyisun dersen orasi ayri.
Yalniz kadinin sutu kesilmis ya dogumdan yeni cıkmis kadina bu yapilir mi sütü kesilmis. Benek rızķindan olmus resmen.

Bilemiyorum altan bilemiyorum.

Aynen bende. Gorusmuyorum gorumcelerele falan ama yine de esime hic bir sey demedim. Sen iliskini nasıl yasamak istiyorsan öyle yasa dedim. Ha bu durumu ne kadar hazmediyisun dersen orasi ayri.
Yalniz kadinin sutu kesilmis ya dogumdan yeni cıkmis kadina bu yapilir mi sütü kesilmis. Benek rızķindan olmus resmen.

Bilemiyorum altan bilemiyorum.

Aynen, zor gunler gecirdim. Bebegim de hic emmedi bu arada. Neyse 1 yasina getirdik bi sekilde

Sevindim herseyin duzelmesine. Umarim bizim de oyle olur ileride. Su an için cok zor. Esim de gorusmemekten yana su an. Dedigim gibi sadece gunaha girmekten korkuyor. Yoksa bu sekilde herkes mutlu.
işte düzeldi de ben içimde unutamıyorum yasattıklarını
evlendık eşim işten cıkartıldı daha bir ay olmadan , ailesi durumu cok ıyı maddı yonde
eşim de zaten bolluk içinde buyumus .
kiradaydık tek maaşa kaldık
inanır mısın bir cıkartıp da o zaman 100 tl vermediler eşime.

daha da aradılar neden parayı napacaksın karın calısıyor ya , çok zorlanırsan git kp evine tasın dedi annesi:)

bana sürekli eşimin eski nişanlısı adı ıle hıtap ederdi. eşimin evde biriktirdiği altınları vardı bekarken bırıktırmıs

evlenirken kullanırım diye

annesi o altınları sakladı vermedı bılıyor musun 3 sene boyunca

o altınlarla ev peşinatı yapacaktık ama yapamadık kadın hepsine el koydu.

sonra eşimle baya bir atıstılar
ben de aynı sekılde tüm içimdekileri soyledım , destek istemıyoruz ama köstek olmayın dedim.

sonra hiçbirsey olmamıs modunda takılıyorlar suanda
şuanda eşimle gelirimiz çok iyi
annesi arar , oğlum bir ihtiyacın var mı annemmmm der :)))

yok ama oldugu zaman da sen yoktun işte.

eşim unuttu herseyi, ya da unutmuş gibi yapıyor.
ben de kaç sene konusmadım mesela onlarla ama bır sekılde senede bır ıkı de olsa bır araya gelınıyordu konusuluyordu

ama sımdı ailesi cok samimiymişiz modunda takılıyor canımı sıkan bu...
yasadıklarımı unutamıyorum yani ama idare ediyorum unutmuş gbi

işte düzeldi de ben içimde unutamıyorum yasattıklarını
evlendık eşim işten cıkartıldı daha bir ay olmadan , ailesi durumu cok ıyı maddı yonde
eşim de zaten bolluk içinde buyumus .
kiradaydık tek maaşa kaldık
inanır mısın bir cıkartıp da o zaman 100 tl vermediler eşime.

daha da aradılar neden parayı napacaksın karın calısıyor ya , çok zorlanırsan git kp evine tasın dedi annesi:)

bana sürekli eşimin eski nişanlısı adı ıle hıtap ederdi. eşimin evde biriktirdiği altınları vardı bekarken bırıktırmıs

evlenirken kullanırım diye

annesi o altınları sakladı vermedı bılıyor musun 3 sene boyunca

o altınlarla ev peşinatı yapacaktık ama yapamadık kadın hepsine el koydu.

sonra eşimle baya bir atıstılar
ben de aynı sekılde tüm içimdekileri soyledım , destek istemıyoruz ama köstek olmayın dedim.

sonra hiçbirsey olmamıs modunda takılıyorlar suanda
şuanda eşimle gelirimiz çok iyi
annesi arar , oğlum bir ihtiyacın var mı annemmmm der :)))

yok ama oldugu zaman da sen yoktun işte.

eşim unuttu herseyi, ya da unutmuş gibi yapıyor.
ben de kaç sene konusmadım mesela onlarla ama bır sekılde senede bır ıkı de olsa bır araya gelınıyordu konusuluyordu

ama sımdı ailesi cok samimiymişiz modunda takılıyor canımı sıkan bu...
yasadıklarımı unutamıyorum yani ama idare ediyorum unutmuş gbi

Benim eşim annesi bisey yaptigi icin degil babasina destek oluyor ona canak tutuyor diye konusmuyor. Bir de böyle seyler yapsa asla konusmazdi. Ben de konusmazdim. Tebrik ederim valla herseyi normale döndürmek cok zordur. Ama dediginiz gibi unutamazsiniz. Ben de unutamiyorum. Ve ben unutmus gibi de davranamiyorum maalesef.

Benim eşim annesi bisey yaptigi icin degil babasina destek oluyor ona canak tutuyor diye konusmuyor. Bir de böyle seyler yapsa asla konusmazdi. Ben de konusmazdim. Tebrik ederim valla herseyi normale döndürmek cok zordur. Ama dediginiz gibi unutamazsiniz. Ben de unutamiyorum. Ve ben unutmus gibi de davranamiyorum maalesef.
ben de davranamazdım işte
kac sene mucadelesını verdım bunun kendı içimde
zihnimde sürekli onlarla karsılıklı konusmalarım kavgalarım , soru cevaplarım vardı

bizim bebeğimiz de olmuyordu
bir kere boslukta bulundum agladım biz farklı sehırlerdeyız aılesı ıle
3 sene sonunda o boslugum annesının yanında denk geldı malesef
anlattım ben de cocugumuz olmuyor olması da zor dedım
hıcbırsey demedı ve sonrasında ıkı sene hıc sormadı bılıyor musun.

ılk defa gecen ramazan bayramında aılesının yazlıgına gıttık eşimle
2 gun kaldık
tüp bebek tedavısı ıcın ıgne kullanıyordum o ara
ailesının haberı yoktu tabi

bunlar sanırım cantamı kurcalamıslar
eve dondugumuzde eşimi aradılar siz cocuk mu yaptıracaksınız dıye
eşim inkar etti kararımız bu yonde idi çünkü.
sonra annesi ben anneyim hissederim falan dedi ağladı sömürü yaptı
bu işler para işi ister dedi
resmen cantamı kurcalayıp iğnelerı gormusler yani

ertesı gun bize annesi yuklu mıktarda para havale etti.
tüp bebek süreci para ısteyen bir surecmıs cevremden duyuyorum dedı

ona soylemedıgımız ıcın de kızdı ama o kadar sey yasadık guvenımız yoktu nasıl soyleyeceğiz

şimdi kendini aklama derdinde bence

biz evlendıkten bir bucuk sene sonra elini kolunu sallayarak herseyım , en kıyletlım dediği oğlunun evine ilk defa geldi bomboş.
ve işsizdi eşim.

şimdi bayramda gidince bize market alsıverısı yapmıs cok yuklu mıktarda arabaya zorla koydurdu

bunlara ıhtıyacımız yok ki suanda
bız alabılıyoruz zaten
o bakımdan benım ıcın hıcbır anlam ifade etmıyor annesının davranısları
ama oglu sevınıyor hersey düzeldi sanıyor

eşim bana asla baskı da kurmadı kendısı de soguktu ama sımdı davrandıkları iyi haller
gecmısın tüm sinsiliğini unutturdu.

kv demi evlendiğimde hep arardım
anne gelin , siz de arayın derdim
aklıma gelmıyor aramak derdı:)

hep agırdan aldı kendını
e şimdi benı haftada 3-4 gün kendisi arıyor
ben ya acarım ya da acmam

ne olacak yani kanka mı olacağız
herkes herkesın ilk yuzunu bılıyor zaten

ben de olamıyorum anlayacagın
sadece tepkisizim
sinirlendiğim zaman eşimi düşünüyorum
annesi ölse falan cok uzulur dıyorum

kendı anneciğimi düşünüyorum
anne işte ne yapabilir onun yavrusu yani

sen de kendini öyle teslli et
sen de annesin :)

Annesi gelsin bence.

Arayi bulmaya sorun cozmeye calismis...

O yuzden yapcak birşey yok.
Digerleriyle ister gorus ister gorusme ama gorussen bile hayir demeyi para konusunda bilin..

Ben kızlarım için yılda 1-2 kez evime kabul ediyorum, hala, amca, babaanne kimmiş bilsinler, tanısınlar diye.

Evime geldiklerinde resmi davranırım, sadece 2 gün kalabilirler.

Onun dışında hiçbiriyle tel vs hiçbir şekilde görüşmüyorum.

Uzak dur görüşme aile huzurundan önemlimi bende görüşmüyorum bebeğimi görmeye ailesinden kimse gelmedi bile ..
Ama eşimi düğün dernek hasta ne olursa çağırıyorlar eşim en son hafta sonu yiğeninin sünnetine gitti ben gitmedim açık açıkta huzurun bozuluyor sizle görüşünce diyorum..

ben de davranamazdım işte
kac sene mucadelesını verdım bunun kendı içimde
zihnimde sürekli onlarla karsılıklı konusmalarım kavgalarım , soru cevaplarım vardı

bizim bebeğimiz de olmuyordu
bir kere boslukta bulundum agladım biz farklı sehırlerdeyız aılesı ıle
3 sene sonunda o boslugum annesının yanında denk geldı malesef
anlattım ben de cocugumuz olmuyor olması da zor dedım
hıcbırsey demedı ve sonrasında ıkı sene hıc sormadı bılıyor musun.

ılk defa gecen ramazan bayramında aılesının yazlıgına gıttık eşimle
2 gun kaldık
tüp bebek tedavısı ıcın ıgne kullanıyordum o ara
ailesının haberı yoktu tabi

bunlar sanırım cantamı kurcalamıslar
eve dondugumuzde eşimi aradılar siz cocuk mu yaptıracaksınız dıye
eşim inkar etti kararımız bu yonde idi çünkü.
sonra annesi ben anneyim hissederim falan dedi ağladı sömürü yaptı
bu işler para işi ister dedi
resmen cantamı kurcalayıp iğnelerı gormusler yani

ertesı gun bize annesi yuklu mıktarda para havale etti.
tüp bebek süreci para ısteyen bir surecmıs cevremden duyuyorum dedı

ona soylemedıgımız ıcın de kızdı ama o kadar sey yasadık guvenımız yoktu nasıl soyleyeceğiz

şimdi kendini aklama derdinde bence

biz evlendıkten bir bucuk sene sonra elini kolunu sallayarak herseyım , en kıyletlım dediği oğlunun evine ilk defa geldi bomboş.
ve işsizdi eşim.

şimdi bayramda gidince bize market alsıverısı yapmıs cok yuklu mıktarda arabaya zorla koydurdu

bunlara ıhtıyacımız yok ki suanda
bız alabılıyoruz zaten
o bakımdan benım ıcın hıcbır anlam ifade etmıyor annesının davranısları
ama oglu sevınıyor hersey düzeldi sanıyor

eşim bana asla baskı da kurmadı kendısı de soguktu ama sımdı davrandıkları iyi haller
gecmısın tüm sinsiliğini unutturdu.

kv demi evlendiğimde hep arardım
anne gelin , siz de arayın derdim
aklıma gelmıyor aramak derdı:)

hep agırdan aldı kendını
e şimdi benı haftada 3-4 gün kendisi arıyor
ben ya acarım ya da acmam

ne olacak yani kanka mı olacağız
herkes herkesın ilk yuzunu bılıyor zaten

ben de olamıyorum anlayacagın
sadece tepkisizim
sinirlendiğim zaman eşimi düşünüyorum
annesi ölse falan cok uzulur dıyorum

kendı anneciğimi düşünüyorum
anne işte ne yapabilir onun yavrusu yani

sen de kendini öyle teslli et
sen de annesin :)

Sen de zor gunler gecirmissin. Ama yurekli davranmissin esin de mutlu olmus ne guzel. Ben asabilecek miyim bilmiyorum. Bakalim zaman ne gosterecek

Ben kızlarım için yılda 1-2 kez evime kabul ediyorum, hala, amca, babaanne kimmiş bilsinler, tanısınlar diye.

Evime geldiklerinde resmi davranırım, sadece 2 gün kalabilirler.

Onun dışında hiçbiriyle tel vs hiçbir şekilde görüşmüyorum.

Aslinda en dogrusu bu da bakalim cesaret edip davet edebilecek miyim, henuz hazir hissetmiyorum

Uzak dur görüşme aile huzurundan önemlimi bende görüşmüyorum bebeğimi görmeye ailesinden kimse gelmedi bile ..
Ama eşimi düğün dernek hasta ne olursa çağırıyorlar eşim en son hafta sonu yiğeninin sünnetine gitti ben gitmedim açık açıkta huzurun bozuluyor sizle görüşünce diyorum..

Evet mumkunse hayatim boyunca gorusmek istemem ama iste esimi uzmek de istemem. Su an icin kapatti konuyu. Sen daha onemlisin benim icin dedi ama icini bilemem. Zor bir durum

Aslinda en dogrusu bu da bakalim cesaret edip davet edebilecek miyim, henuz hazir hissetmiyorum
Eşinize söyleyin.
Sadece 2-3 gün kalabilir vs şartlarınızı.
Ona göre gelsin kv.

Bu arada eşimin büyük abisini ve karısını evlendiğim ilk yıldan beri evime kabul etmiyorum, görüşmüyorum.
Çünkü yaptığı terbiyesizlikler dağları aşmıştı. Diğer orta halli kardeşlerini kabul ediyorum sadece

Eşinize söyleyin.
Sadece 2-3 gün kalabilir vs şartlarınızı.
Ona göre gelsin kv.

Bu arada eşimin büyük abisini ve karısını evlendiğim ilk yıldan beri evime kabul etmiyorum, görüşmüyorum.
Çünkü yaptığı terbiyesizlikler dağları aşmıştı. Diğer orta halli kardeşlerini kabul ediyorum sadece

Geldi mi 1 hafta 10 gunden az kalmiyor. Kardeslerinin terbiyesizliklerini ben de asla sindiremiycem. Bana cok kotu bir lohusa dönemi yasattilar. Aramiz duzelsin de istemiyorum. O gunlerim geri gelmiycek sonucta. Annesinin de cok terbiyesizlikleri oldu. Onu da sindiremiyorum su an. Ama bir gun sindirebilirsem dediginiz gibi yapicam

Sen de zor gunler gecirmissin. Ama yurekli davranmissin esin de mutlu olmus ne guzel. Ben asabilecek miyim bilmiyorum. Bakalim zaman ne gosterecek
Aşarsın inşallah
Değmiyor yani öyle düşün
hayat çok kısa
ne ıyı ol ne kötü
mesafeli davran . he de geç ama sınırlarını koru

X