Eşimin Annesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ağzınızla hediye isteme arsızlığını yapmak yetmemiş bi de koca battaniye örsün demişsiniz. Ya yaşlı insan bunlar genç de olsa özel olarak hobisi değilse niye öyle zahmetli birşey için boş yere gözünün nurunu akıtsın ya. Ben annem hazır alınabilecek hiçbir şey için uğraşmasın diyorum eşimin annesine de herhangi bir yaşlı insana da böyle yaparım. Yalnız aferin kadın al sana battaniye diye gönderivermiş elindekini. Bi de tek oğul tek gelin diyorsunuz ya aşırı tiksiniyorum böyle erkek yüceltmeci laflardan

Eşimin annesine ve ailesine karşı anlam veremiyorum.
Bir yıldır evliyim ve kendi ailemden de eşimin ailesinden de uzakta yaşıyoruz. Ve insan ister istemez değer gördüğünü hissettirecek şeyler yaşanmasını istiyor.
Eşimin annesinden bu zamana kadar hiç birşey görmedim ama çok ilgiliymiş gibi davranmaya çalışıyor bende kendisinden bana birşeyler yapmasını istedim. Örgüdür, battaniyedir birşey.

neyse günün sonunda yaptı ama benim istediklerimi değil.
Mesela ona 20 yıl önce gönderilmiş hediye bir battaniyeyi bana gönderdi. Bende çok bozuldum. Sonuçta tek gelinin var, tek oğlun var hevesin hiç olmaz mı?

böyle şeyler yaşayanlar var mı
Belki örmeyi bilmiyor ve yada unutmuş en olası canı istemiyordur bence beklentiye girmeyin hiçbir konuda mecbur değil

Gir benim kv konularımı oku sonra otur şükür namazı kıl şaka bir yana asla beklentiye girme hele hele hiç bir şey isteme en yfak şeyde başına kakarlar bilgin olsun

siz sizin gözünüzde değerli olan insanlara maddi bir şeyler mi yaparsınız hep? ve ya size değer verdiğini size bir şeyler alarak ve ya göndererek mi gösterecek sadece eşinizin ailesi? sürekli beklentiye girerseniz üzülürsünüz, bu sizin kafanız genelde cahil insanlarda olan o kafadan. "kv gelin alıyor o kadar. şunu yapsın, bunu yapsın, şu kadar altın taksın, değer belli etsin" siz kvnize bir şeyler yapıp gönderiyor musunuz devamlı. belki o da kendini değerli hissetmiyordur. eş ailesi biraz yakın olsa aman uzakta dursun dersiniz halbuki eşinizle evlendiyseniz artık o da sizin anneniz, bekleyeceğinize siz yapıversenize bir şeyler.

Bir yıldır evliyim ve kendi ailemden de eşimin ailesinden de uzakta yaşıyoruz. Ve insan ister istemez değer gördüğünü hissettirecek şeyler yaşanmasını istiyor.
Eşimin annesinden bu zamana kadar hiç birşey görmedim ama çok ilgiliymiş gibi davranmaya çalışıyor bende kendisinden bana birşeyler yapmasını istedim. Örgüdür, battaniyedir birşey.

Mesela ona 20 yıl önce gönderilmiş hediye bir battaniyeyi bana gönderdi. Bende çok bozuldum. Sonuçta tek gelinin var, tek oğlun var hevesin hiç olmaz mı?

Başkalarından bir şey bekledıgınde mutsuz olursun.Tek gelını var dıye sıze sureklı bir şeyler yapmak zorunda degıl.Zaten içinden gelse yapar.Sızde o zaman tek gelınısınız sızde hep bır seyler yapın.

İlk mesajınıza göre cevap verecektim, kimseden bir beklentiye gitmeyin mutsuz olursunuz diyecektim ama vazgeçtim. Siz mutsuz olmayı hak ediyorsunuz. Siz yetinmeyi bilmiyor, kendiniz bişeyler yapmak yerine kv kp vetsin ben yiyim diyorsunuz. Sizden başka zor durumda olan birine 5 kuruş gitmesin giderse kıyamet kopar diyorsunuz. Tek gelinsiniz diye herşey yapılacak diye bir durum da yok. Ayrıca o sizin bahsettiğiniz paraları eşinin ailesinden alamayıp üstüne kendi veren insanlar var. Ben sizi doyumsuz biri gibi gördüm. İnsanlar daha ne yapsın? Canlarını alın belkş rahatlarsınız sinir krizleriniz de geçer. Tövbe yaaa...

Konu sahibi çalışmak yerine kv kp bana para göndersin ben yiyeyim kafasında bütün konu yorumları bu tarz 🙄 hatta bu kafada olmayanlara siz eziksiniz birde ne demişti bütün kadınlar aldatılır sizin kocalarınızda aldatıyordur değersizsiniz mi ne demişti o tarz bir şey 😒

aldatılmamak için talepkar mı olucaz? Doğru söylüyor he böylesi daha kıymetli olur.

Sen simit peynirle mutlu olan kadın her zaman simit peynire mecbur olursun. O öyle mi? eşi her zaman onu hangi lüks restorana götüreyim de yine suratını çekmeyek diye çırpınır hahah 😂

aldatılmamak için talepkar mı olucaz? Doğru söylüyor he böylesi daha kıymetli olur.

Sen simit peynirle mutlu olan kadın her zaman simit peynire mecbur olursun. O öyle mi? eşi her zaman onu hangi lüks restorana götüreyim de yine suratını çekmeyek diye çırpınır hahah 😂
Yok, bence her erkeğin aldatacağını baştan kabullenmiş, o güne kadar koparttığım yanıma kar diyor.

Daha beterlerini yaşayanlar var gülüm :KK70:

Peki o zaman bakış açınız nasıl oluyor? Bilginizden faydalanmak istiyorum. O zaman ben karşı taraftan soğuyorum. O zaman değer vermiyorsa değer vermeyim moduna giriyorum. Ve üzülüyorum da bunu yaparken ve bu duruma itildiğim içinde orası bende bi yangın yeri oluşturuyor

ya neden bir şey bekliyorsun ki? karşındaki sana değer vermese senin değerin mi azalıyor? zaten uzakta oturuyorsun, eşinle huzurun da yerindeyse niye gereksiz yere kaşıyorsun ki?
yangın yeri felan???? gereksiz arabesk bunlar..
yahu benim eşimin ailesi beni istemeye gelmedi, evlenmeden 3 gün öncesine kadar kabul etmiyorlardı, 3 gün önce gelip özür dilediler.. benim eşim hep arkamdaydı kendi ailesini attı benim yanımda durdu. ben bir kere içim yangın yeri demedim. herkes yerinde sağ olsun, benim huzurum yerinde olsun isteyen arasın isteyen aramasın ne gam..

Yok, bence her erkeğin aldatacağını baştan kabullenmiş, o güne kadar koparttığım yanıma kar diyor.

Şimdi durduk yerde kimseye kefil olamam. Allah affetsin aldatanı ne edeyim şimdi 😂

ben kendime bakarım. çok şükür 2 bilezik karşılığı seks yapmıyorum. Canım istiyor keyfine parasız sevişiyorum haha 😀😀

Az çok anlayabiliyorum sizi. Benim kayınvalidemin 3 torunu vardı, 2 sine patikler yelekler örüp aynı yaşta olmalarına rağmen sadece benim kızıma örmemesi beni üzmüştü açıkçası.ikisine minnoş altın küpeler takıp benimkini es geçmesi ki bana iyi şeyler düşündürmemişti. yapıyorsan 3 üne birden yapacaksın torun sonuçta ve bunlar daha çocuk niye kayırırsın ki...Battaniye konusunda benim kayınvalidem de eski bir battaniye verip bir sene sonra geri istemişti bakalım sizin ki isteyecek mi :KK53:

Rabbime sonsuz şükürler olsun beni öyle bir ahlak ile yaratmış ki kimsenin hicbirseyindr zerre gözüm yoktur ve kimseden hiçbir şey beklemem
Ve inanın her şey ayağıma gelir

3 kızımı da aynı ahlak ile yetiştirdim inanın onlarında kısmeti dolar taşar

Tavsiyem haset etmeyin beklentiye girmeyin iyi niyetli ve kanaatkar olun
Daima kazanırsınız

Benm kv öyle bşy almaz bana ama alsa da neden aldın demem muhtemelen alırım ya dolapta duruyor yada gelen birine giymesi yada kullanması için veriyorum çok takılmıyorum açıkçası beklentiye girmiyorum kendi kızına alırken bana da alıyor bazen tşk ediyorum geçiyorum düşünmüş diyip he tarzım mı değil almasa almıyor demem işime geliyor.. çeyiz için zamanında oğluna almış yada kızının kullanmadıklarını oğluna koymuş bana sordu hangisini kullanırsın diye bende annr bnlara gerek yok demiştim ama görumxem ceviz yerleştirmeye gelince hepsini göndermiş hatta kv bana baktı bir şey diyo muyum diye ses etmedim güldüm geçtim bir daha olursa direk görumxeme söylerim bu 2 oldu emrivakilerden hoşlanmıyorum diye yeterli Hee şimdi kullanamadıklarımı anneme verdim memlekete götürecek 🤭 bir daha olursa söylemeyi düşünüyorum annecim istemediklerimi getirme lütfen diye kullanmıyorum sen kullanan birine ver sevap olur diye söylerim. Eğer siz söyleyemeyecek durumda iseniz bence takılmayın verin birine olsun bitsin

Kadınlarda yaş, menepoz vs durumları dolayısıyla kemik ve kaslarda güçsüzlük, kemik erimesi, sinir sıkışması gibi bir sürü sağlık problemi oluyor. Olmasa bile örgü ya da tığ işi bilekleri, kolları, boynu zorluyor. Heleki boyun fıtığı varsa.
Hanım kızımızı yelek, patik filan kesmiyor koca battaniye istiyor. Çünkü tek gelinmiş, çünkü kocası tek oğulmuş.
Kaynana olduğu için gelinine hükmeden, aile hayatına karışan, oğlunu dolduran, gelini köle olarak gören kadınlardan hiç hazzetmediğim gibi, kocasının ailesinden sürekli beklenti içinde olan, sürekli maddi manevi bir şeyler vermesini isteyen, onlar bana akıtsın ama bana da yaklaşmasın kafasındaki kadınlardanda hiç hazzetmiyorum.
Herkes kendi evinde eşiyle çocuğuyla mutlu olsa kimse kimseden beklentiye girmese keşke.

Genelde siz ona ne hediye verdiniz ki denilmiş de bu da her zaman çözüm değil ki.
Ben eşim düşünmediği halde anneler gününde elektrikli çaycı aldım kadına. Kadın 2 ay bu neymiş diye paketini açmamış bile. Bana ne verdi “hiç”. E ben de bir daha almayacağım bir şey.
Her şey karşılıklı.
Ben konu sahibinin linç edilmesine bir noktada karşıyım, çünkü görüyoruz bazı kaynanalar döşüyor yediriyor giydiriyor. Kız da bunları duyup görüp heves etmiş istemiş olabilir. Ben diğer hamile arkadaşların kaynanaları örgüler örmüş hediyeler almış vay be diyorum ne kaynanalar var, benimki de bebek yokmuş gibi davranıyor bunun gibi yani. Eğer kendisi de kadına iyi davrandıysa ufak da olsa jestler yaptıysa karşılık beklemesi bi miktar dogal.
Evlat evlendirirken hic katkı yapmamak da bana anormal geliyor. Bahsettiğim şey altın inci değil. Ufak tefek ev eşyası olur manevi değeri olacak örtü bişey olur. Konu sahibi de bunu istemiş bence.

Ne annemden ne kayınvalidemden böyle isteklerim olmadı, gerçi hiçbir şey istemedim bugüne kadar. Örgü örmesini neden isteyeyim 65-70 yaşına gelmiş insanlar bana niye bir şeyler örsün, alsın vs. Örgüyü çok sevseydim oturur kendim öğrenir örerdim. Size değer verdiklerini bu şekilde anlamaya çalışmanızda ayrı bir enteresan geldi bana. Değer vermek illa size bir şeyler alması örmesi değildir bunu unutmayın.

Genelde siz ona ne hediye verdiniz ki denilmiş de bu da her zaman çözüm değil ki.
Ben eşim düşünmediği halde anneler gününde elektrikli çaycı aldım kadına. Kadın 2 ay bu neymiş diye paketini açmamış bile. Bana ne verdi “hiç”. E ben de bir daha almayacağım bir şey.
Her şey karşılıklı.
Ben konu sahibinin linç edilmesine bir noktada karşıyım, çünkü görüyoruz bazı kaynanalar döşüyor yediriyor giydiriyor. Kız da bunları duyup görüp heves etmiş istemiş olabilir. Ben diğer hamile arkadaşların kaynanaları örgüler örmüş hediyeler almış vay be diyorum ne kaynanalar var, benimki de bebek yokmuş gibi davranıyor bunun gibi yani. Eğer kendisi de kadına iyi davrandıysa ufak da olsa jestler yaptıysa karşılık beklemesi bi miktar dogal.
Evlat evlendirirken hic katkı yapmamak da bana anormal geliyor. Bahsettiğim şey altın inci değil. Ufak tefek ev eşyası olur manevi değeri olacak örtü bişey olur. Konu sahibi de bunu istemiş bence.
Bacım burda biz niye sence kızıyoruz? Kadın düğünün, eşyaların, altınların gelinliğin her şeyin parasını vermiş. Üstüne keşke daha çok altın isteseydim kadının birikim yaptığı paraya göz dikmiş onuda bize harcasaydı diye biri sizin paranız üzerinden planlar yapması doğru mu? Karı koca bi halt yapmayarak evleniyorsunuz her şeyı kadın yapmış ama kalanıda harcasaydı kafaya bak🙄 kv kp sürekli para yollasın tek gelinim sürskli her şeyi versin kafası biz bu konu sahibini biliyoruz yani eski konularına bakarsan anlarsın

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X