Eşimin annesiyim sanırım

Çok gözüne batıyorsa kendin yapabilirsin diyeceksin. Ev işinde işime karışma yok hoşuna gitmiyorsa kendin yap diyeceksin. Ne münasebet kendi yapmadığı işe karışıyor. Siz onun iş yerindeki işlerine karışıyor musunuz?
Mesela camları silerken yardımcı olur. Ya da balkonları yıkar bazen çamaşır asmama yardımcı olur. Diğer işlerde laf soyledigınde işime karışma dedigimde o zaman hiçbirine karışmam diyor ilk başta yazdıklarımı kastediyor yani. Mesela oda hava alsin diye pencereyi açıcaz, önce camı silip öyle açmalıyız diyor. Takıntılı biri

Öncelikle çok geçmiş olsun... genelde her erkek aynı düşüncede kadın evdeki işleri eksiksiz yapacak ne düşünce de durumda olursa olsun.. bence zamanla yavaş yavaş eşinize evde herşeyden sizin sorumlu olmadığınızı söyleyin ima edin hissettirin aranızdaki ilişkiye göre.. ev işlerinden, kocanızdan önce sizsiniz önemli olan.. bir akşam yıkamayın bulaşığı, süpürmeyin evi,toz almayın arada yapmayın yokluğunuzu fark etsin... biz kadınlar değerimizi bilmiyoruz benliğimizin farkına varalım

Mesela camları silerken yardımcı olur. Ya da balkonları yıkar bazen çamaşır asmama yardımcı olur. Diğer işlerde laf soyledigınde işime karışma dedigimde o zaman hiçbirine karışmam diyor ilk başta yazdıklarımı kastediyor yani. Mesela oda hava alsin diye pencereyi açıcaz, önce camı silip öyle açmalıyız diyor. Takıntılı biri
Tamam deyin ve kenara çekilin .. yaptıklarına canınız sıkılsada bekleyin o yapsın

Yemekten sonra bulaşıkları bekletmem yıkarım normalde. Bazen halim olmuyor toparlayıp kenarda bırakıyorum sonra yıkamak için. Bulaşıkları halletmycek misin diye bile soruyor. Aşırı sinir oluyorum bu duruma🤦‍♀️
Hayır canım bugün o iş sende diyeceksin uzanıp oooh keyif yapcam ben azcık diyeceksin gülerek.
Çalışıyor musunuz?

Geçenlerde birkac günlüğüne anneme gittim. Gitmeden bulaşık bırakmadım. Geldiğimde tüm bulaşıklar duruyordu sadece suya tutmuş ve kenara koymuş. Elime mi yapışır yıkayayım dememiş hiç
Eşim biraz temizlik düzen takıntılı biri. Başlarda çok kavga ettik bu sebeplerden. Belli başlı işlerde yardım ediyor ama hiç iş yapmadıgımda o asık suratını göreceğimi biliyorum sanırım o halini görmemek için kendimi zorluyorum böyle. Cünkü hiç çekemiyorum o halini. Ama evi düzenleyip toparladığımda şunları şunları yaptım dedigimde aşırı mutlu oluyor. Tuhaf biri
Esinize düzen ve temizlik takıntılı demişsiniz. Sizin üzerinden temizlik takıntılı olmak kolay iş tabi. Temiz falan değil eşiniz.
Kendi kendine bulaşıkları makineye koymaktan aciz adam siz biraz geciktirince laf ediyor. O lafları ağzına tikamazsaniz daha çok duyarsınız.

Eşin işini iyi biliyor. O zaman he he deyip bildiğini yapacaksın. Ama camı silip açma konusu beni dehşete düşürdü 😅 temizlik konusunda aynı senin gibiyim annem yaptırmazdı. Severek yapmıyorum hala tek fark eşim o konuda karışmaz karışsa baya kavga gürültü olurdu bizde de sanırım

Merhaba kızlar
Bekarken çok tembeldim pek ev işiyle alakam yoktu sağolsun annem baskılamazdı sadece odanı düzenli tut yeterli derdi. Evlendiğimde bocaladım, ev işlerine alışmam 1 senemi aldı. Ama kendi değerimi geri plana atmış gibi hissediyorum. Hasta da olsam halsiz de olsam uykusuz da olsam her sabah eşime kahvaltı hazırlamışımdır. Hasta da olsam ev işlerini aksatmamışımdır. Neden? Eşim dağınıklığı sevmez, yarın şu şu işleri yapacağım dediğimde gün içinde "napıyorsun canım" diye arar ve çamaşırları hallettin mi diye sorar beni aşırı derecede gerer.
Bende "aynen hallettim direkt balkondan aşağı attım" derim, güler ve tamam tamam sormadım der. Bunu kısa bir kesit olarak anlattım. Bugünkü mesele ise; 2 gündür hastayım burnum durmuyor kulağım tıkandı öksürüyorum ilaç da alıyorum ama geçmek bilmedi. Dün ne yesek akşam dedim bilmiyorum ki hayatım düşünelim dedi. Sen uğraşma ben dışardan ayarlarım birşeyler demedi. Sonra aradım marketten tavuk vs birşeyler alayım bari dedim tamam dedi. Evde bir takım tadilat olmuştu oraları temizledim ama nasıl kötüyüm. Yemekti evi toparlaydı derken bi bitki çayı yapıp oturamadım. Eşim akşam saat kaç olmuş elim kolum kalkmıyor bana diyor neden bitki çayı yapmadın hiç kendine bakmıyorsun hemen iyileşeyim demiyorsun vs. Dedim akıl vereceğine keşke sen yapsan. Gitmiş meyve koymuş tabağa. Daha ne yapayım diyor. Gece de çok öksürdüm uyuyamadı ben salona geçiyorum dedim geldim salonda uyumaya çalıştım.
Sabah birkaç sese uyandım tost yapcaktım sana neden uyandırmadın dedim "geç oldu uyu sen" dedi sert bi tonla. Kalktım ayarladım tostu koydum makinaya. "Ee geç kalıyorum çıkıcam ben hadi" dedi. Ayarladım koydum çantasına. Normalde güzelce sarılır öyle gider yalandan sarıldı sana şunu yap bunu iç demiycem koskoca kadınsın yap birşeyler dedi o kadar sinir oldum ki kapattım kapıyı ve kendimi sorguladım.
Hasta olmama rağmen herşeye yetişmeye çalışıyorum yine de yaranamıyorum gibi hissettim. Tüm gün yatsaydım yemek yapmasaydım ve kahvaltı derdine düşmeseydim tek yaptığım şey kendime bitki çayı yapmak olsaydı daha kıymetli olurdum gibi geliyor. Bu yaptığım resmen görevim olmuş. Ben eşimin annesi olmuşum da haberim yokmuş. Görüşlerinize ve beni sarsmanıza ihtiyacım var..
Siz kendi kendinizi yakmışsınız evet anne gibisiniz şu an dışarıdan söyleyelim demiyorsa madem sipariş verin çekilin köşeye ödesin yatın uyuyun böyle canla başla iş yapana koca bakana madalya verileni de duymadım böyle olup değer göreni de genelde böyle işlerin sonu yapmasaydın oluyor ya da göreviniz olup hep yapmanız bekleniyor ve bence hiç çekici değil şu durum bir kadın için az nazlı olun hastasınız kendinizi eve ev işine kocaya böyle adamayın

Eşim biraz temizlik düzen takıntılı biri. Başlarda çok kavga ettik bu sebeplerden. Belli başlı işlerde yardım ediyor ama hiç iş yapmadıgımda o asık suratını göreceğimi biliyorum sanırım o halini görmemek için kendimi zorluyorum böyle. Cünkü hiç çekemiyorum o halini. Ama evi düzenleyip toparladığımda şunları şunları yaptım dedigimde aşırı mutlu oluyor. Tuhaf biri
Siz hâlâ ona yaranma çabası içindesiniz ama, düzen delisi değil, başkasının düzenlediğinin delisi.
Bakın benim de eşim düzen delisidir ama kendi yapar düzenini. Ben yapmak istemiyorsam surat asmaz. Asamaz. Ne hakkı var yahu, onlar bizim patronumuz değil, yol arkadaşımız.
Bir kendinizi silkeleyip "ben ne yapıyorum?" der misiniz lütfen.

Evdeki temizligi baskasina yükleyebilsem bende takintili olurum. Sil dedin mi silinecek, supur dedin mi supurulecek, ne guzel dünya. Su an hasta misiniz? Aksama kadar hic is yapmayin, yemekte yapmayin, kendi bulasiginizi bile kaldirmayin. Aksam esiniz eve gelinde yattim, dinlendim, disaridan yemek soyleyelim deyin. Kendimi kaldiracak halim yok bulasiklari toplar misin canim diye rica edin. Yarinda kalkip kahvalti hazirlamayin.

Eşin işini iyi biliyor. O zaman he he deyip bildiğini yapacaksın. Ama camı silip açma konusu beni dehşete düşürdü 😅 temizlik konusunda aynı senin gibiyim annem yaptırmazdı. Severek yapmıyorum hala tek fark eşim o konuda karışmaz karışsa baya kavga gürültü olurdu bizde de sanırım
Eşim karışıyor iste. Yapasım varsa da zor geliyor o zaman. Camın dışı tozluymuş da açarsak içeriye toz dolarmış. Diyorum yukardan açalım sürekli tozunu mu alıcaz? Ben rahatına düşkün biriydim o ise hemen hersey olsun istiyor
Hayır canım bugün o iş sende diyeceksin uzanıp oooh keyif yapcam ben azcık diyeceksin gülerek.
Çalışıyor musunuz?
Çalışmıyorum şu an. Aslında iş buluyorum ama uzak, vardiyalı vs diyerek önüme taş koyuyor. Herkes ister 8-5 iş 🤦‍♀️
Esinize düzen ve temizlik takıntılı demişsiniz. Sizin üzerinden temizlik takıntılı olmak kolay iş tabi. Temiz falan değil eşiniz.
Kendi kendine bulaşıkları makineye koymaktan aciz adam siz biraz geciktirince laf ediyor. O lafları ağzına tikamazsaniz daha çok duyarsınız.
Aynen aynen temiz falan degil bencede. Temiz olsa ben evde yokken de evde iş bırakmazdı. Lafta temiz. Çok kavga ettim bu meselelerden. Ama hasta olunca bile iş yapma zorunluluğu hissedince kafama dank etti ve konu açtım
Adam düzen ve takıntılı biri değil maalesef yanılıyorsun arkadaşım…
Sanırım sadece lafta😒

Burdan nasıl döndüreceksin şöyle;
Akşama doğru mesaj at eşine çok kötüyüm ben ateşim var her yerim ağrıyor yataktan kalkamıyorum bana dışarıdan çorba getirir misin
Akşam sadece yatacaksın çok kötüyüm diyip asla kalkma sabahta aynı şekilde bir kaç gün sürdür
Yaştayken hiç bir iş yapamayacağını ve sana bakması gerektiğini göstermen lazım
Sen köle misin konu sahibi lütfen kendine gel

Siz kendi kendinizi yakmışsınız evet anne gibisiniz şu an dışarıdan söyleyelim demiyorsa madem sipariş verin çekilin köşeye ödesin yatın uyuyun böyle canla başla iş yapana koca bakana madalya verileni de duymadım böyle olup değer göreni de genelde böyle işlerin sonu yapmasaydın oluyor ya da göreviniz olup hep yapmanız bekleniyor ve bence hiç çekici değil şu durum bir kadın için az nazlı olun hastasınız kendinizi eve ev işine kocaya böyle adamayın
Burdan nasıl döndürebilirim kendimi
Çünkü bi anda herşeyden elimi cekersem illaki catışiriz. Ve ben kavgada cok yukselen biriyimdir terketme boyutuna bile gelebiliyorum hic tahammulum yoktur sahsima laf soylenmesine

Su an salon darmadağınık. Kizim koltugun altina tum oyuncaklarini saklamış. Temiz camasirlari cekip koridora suruklemis. Bunlari baskasi topluyor olsa su an yanina gidip ev dagilmis, hadi topla derim. Ancak ben toplayacagim icin şu an oturmayi tercih ediyorum. Baskasina dikte etmek çok kolay.

Eşim karışıyor iste. Yapasım varsa da zor geliyor o zaman. Camın dışı tozluymuş da açarsak içeriye toz dolarmış. Diyorum yukardan açalım sürekli tozunu mu alıcaz? Ben rahatına düşkün biriydim o ise hemen hersey olsun istiyor

Çalışmıyorum şu an. Aslında iş buluyorum ama uzak, vardiyalı vs diyerek önüme taş koyuyor. Herkes ister 8-5 iş 🤦‍♀️

Aynen aynen temiz falan degil bencede. Temiz olsa ben evde yokken de evde iş bırakmazdı. Lafta temiz. Çok kavga ettim bu meselelerden. Ama hasta olunca bile iş yapma zorunluluğu hissedince kafama dank etti ve konu açtım

Sanırım sadece lafta😒
Ben inadına yapmazdım valla ne o öyle ya.. takıntılıyım diyorsa da tedavi olsun normal değil bu tavır

Burdan nasıl döndürebilirim kendimi
Çünkü bi anda herşeyden elimi cekersem illaki catışiriz. Ve ben kavgada cok yukselen biriyimdir terketme boyutuna bile gelebiliyorum hic tahammulum yoktur sahsima laf soylenmesine
Buradan o zaman azar azar döndüreceksiniz
Bir daha hastayken iş yapmayacaksınız ne derse desin en söylerse söylesin evdeki durum size bile batsa yapmayacaksınız eğer o da tepki olarak yapmaz birikirse iyileşince baya iş yığılmış tek yapanam diyip ucundan tutturacaksınız böyle azar azar yavaş yavaş alıştıracaksınız bir daha da tırnağınız kırılsa kıyamet koparacaksınız kocanız hak ediyor gibime geliyor buradan bakınca her şeyi halledebiliyor olsanız bile halletmeyin yapmayın çekilin köşeye illaki bir yapan bulunur

Burdan nasıl döndüreceksin şöyle;
Akşama doğru mesaj at eşine çok kötüyüm ben ateşim var her yerim ağrıyor yataktan kalkamıyorum bana dışarıdan çorba getirir misin
Akşam sadece yatacaksın çok kötüyüm diyip asla kalkma sabahta aynı şekilde bir kaç gün sürdür
Yaştayken hiç bir iş yapamayacağını ve sana bakması gerektiğini göstermen lazım
Sen köle misin konu sahibi lütfen kendine gel
Siz hâlâ ona yaranma çabası içindesiniz ama, düzen delisi değil, başkasının düzenlediğinin delisi.
Bakın benim de eşim düzen delisidir ama kendi yapar düzenini. Ben yapmak istemiyorsam surat asmaz. Asamaz. Ne hakkı var yahu, onlar bizim patronumuz değil, yol arkadaşımız.
Bir kendinizi silkeleyip "ben ne yapıyorum?" der misiniz lütfen.
Mesela ona yakın bi yerde pazar var, evde sebze kalmadı sen yap alısverisi dedim gelirken de hazır birseyler alirsin dedim (bulundugumuz bolgede getir vs yok) hem pazari hem hazir yiyecekleri nasil tasiycam ki ordan diyor. Isle ev arasi 20 dk en fazla. Gönlü yok çünkü alıstı benim herseye yetismeme🤨

Mesela ona yakın bi yerde pazar var, evde sebze kalmadı sen yap alısverisi dedim gelirken de hazır birseyler alirsin dedim (bulundugumuz bolgede getir vs yok) hem pazari hem hazir yiyecekleri nasil tasiycam ki ordan diyor. Isle ev arasi 20 dk en fazla. Gönlü yok çünkü alıstı benim herseye yetismeme🤨
İki kere gidersin hayatım deyin. Geri adım atar ve vazgeçerseniz olmaz.
Kendi değerinizi belirleyin.

X