Eşimin babası bütün malını eşimin üvey annesinin üzerine yapmiş

Sen belliki başka bir konuyu bana indirgiyorsun ama yanlış. Benim burda kimseyi ikna etme zorunlulugum yok. Kimseyi tanımıyorum kim bana iyi demiş kötü demiş umrumda da değil haliyle. Yalan söylememi gerektirecek bir alan değil. Ama sen ne diyorsan öyle doğrusu diyim sana sen rahatla
Bakın hiçbir şeyi cevaplayamayip, sen öyle diyorsan, sen karıştiyorsun vs diyorsun.
Mesela evet esim 15 gün yanına alamadı diyemiyorsun en azından alamadı izni yok vs bile diyemiyorsun o kadar absurd çünkü.
Sanırsın Merve Aksak tabii tatlım öyle deyip duruyorsunuz.
Hiçbir şeyi indirgedigim yok. Artık gözünden, sözünden tanıyorum bu tur durumlarda kim, neyin peşinde..Ama siz asıl ne derseniz doğrudur. 150 konu acip aa evet öyle de olabilir belki de siz haklısınız demeyen sizsiniz sonuçta.
Artık karismayacagjm haklısınız demeniz dışında. O da şimdilik iste çünkü karışsaniz da yaşadığı için çözümü yok. Daha da uyandirirsiniz hatta onları.

O kadar eski konu takibi yapıyorsunuz onuda siz bulun zaten ben söylesemde siz hayir o kadar değil şu kadar bu kadar diyeceksiniz siz benden daha iyi biliyorsunuz maşallah
Yapıyor muyum? Hepsi bu konuda yazıyor, başka üyeler de yazmış. Yapsam kaç yıllık evli olduğunuzu bilir söylerdim zaten.

Bakın hiçbir şeyi cevaplayamayip, sen öyle diyorsan, sen karıştiyorsun vs diyorsun.
Mesela evet esim 15 gün yanına alamadı diyemiyorsun en azından alamadı izni yok vs bile diyemiyorsun o kadar absurd çünkü.
Sanırsın Merve Aksak tabii tatlım öyle deyip duruyorsunuz.
Hiçbir şeyi indirgedigim yok. Artık gözünden, sözünden tanıyorum bu tur durumlarda kim, neyin peşinde..Ama siz asıl ne derseniz doğrudur. 150 konu acip aa evet öyle de olabilir belki de siz haklısınız demeyen sizsiniz sonuçta.
Artık karismayacagjm haklısınız demeniz dışında. O da şimdilik iste çünkü karışsaniz da yaşadığı için çözümü yok. Daha da uyandirirsiniz hatta onları.
Biri size yada ailenize beni suçladiginiz şeyi yapmış yada yapmaya çalışmış sanırım. Fakat ben yeterince açıkladım mevzuyu. Destan dahi yazdim aydınlatmak adına. Ayni şeyleri tekrarlamak içimi sıkıyor. Ayrıca siz istediğinizi düşünmekte özgürsünüz. Ve bu beni ilgilendirmiyor🙂

Biri size yada ailenize beni suçladiginiz şeyi yapmış yada yapmaya çalışmış sanırım. Fakat ben yeterince açıkladım mevzuyu. Destan dahi yazdim aydınlatmak adına. Ayni şeyleri tekrarlamak içimi sıkıyor. Ayrıca siz istediğinizi düşünmekte özgürsünüz. Ve bu beni ilgilendirmiyor🙂
tam olarak değil bilemediniz.
Birisi Allah korusun yatalak olsa - en azından kayinbabniz gibi yaşlı- sıraya girip bakacak en az 3 evladı olmasa ciddiyim yeğeni olabilir. Ama evet arada çürük elmalar gördüm. Neyse ki 1 tane değildi arada yardım istenecek kişi. Yatarak bakım da hic olmadi, çok zordur Allah başına vermesin kimsenin bakılacak kişinin de bakan kişinin de.
Ama öyle olmadığı halde hastaneye 1gun dahi götürmedi halde- delirmiş herhalde niye biz götürelim demiş olabilir- 3. Gün 4 tane ev peşine düşmüş tanıdıklarım vardır belki. Neyse ki çok xok az çoğu böyle değil. 5te 1 bile değil.
Yaşamayan halini gelin, damat veya evlat düşünemiyorum çünkü.
Bu olayı görmeden yine dusunemezdim o kadar salağım, şunun için gelmemiş şimdi bunun için mi gelecek derdim ama 3. Günden gelen de oluyormus.
Bu konu benziyor ona Neyse ama sırf ondan hatta ondan bagimsiz yazıyorum çünkü siz inatla evet bakmadık 15 gün bile diyemiyorsunuz eşiniz ile... bize 15 gün çok gelene 3 yıl bakmış kayinvalide deili sanırım diyemiyorsunuz.
Umarım sabaha banlanirim. Allah'ım amin.

Sefası mi? 3 yıl belki bir 3 yıl daha geçen zor yillarin- belki zorlansa da severek bakıyor, daha da bakarım diyordur- sefası mi olur?
Ne kadar uzaktan konuşuyorsunuz baya baya uzaktan. Bence o cefasını çeksin siz sefasını en iyisini
bunları yazan konu sahibine hak verenler var ya.kadının zorla bebeğiniz aldırmışlar karnından.en kutsal annelik hakkını elinden almışlarr.gidecek yeri bile yokmuş ki katlanmış bunlara baskılara.kendisinin olmayan evladı da büyütmüş içi kendi öldürülen evladına yana yana.kaç yıldır da yatalak eşine bakıyormuş.bu kadından daha ne iyilik bekliyorlar anlamadım ki.

Vermenize gerek yok ki. Siz ki eşinizden sakınan insansınız tutup kayinvalideye vereceksiniz sanki, yazmak için yazıyorsunuz ha.
Eşiniz diyoruz 15 gün alınca üvey annesi için deli herhalde diyor. O kadar uzak babasından. Nasıl bakılıyor onu bile bilmediğine eminim ama nasıl kanitlayayim. Haftada 2 gün gidiyor dersiniz şimdi yarın 3, öbür gün 4 olur. Sizde her şey artıyor çünkü.
Belki eşiniz kayinvalidenizin işinin gönül işi dahi olsa ne kadar zor olduğunun farkında olduğu için bazı şeylerin hakkı olduğunu düşünüp 1 evin peşine düşmüyordur diyorum.
Ya da kazan gibi doğurup 5-7-8 vs olan evin peşine.
Ondan sessizdir.
+100000000000000000000

tam olarak değil bilemediniz.
Birisi Allah korusun yatalak olsa - en azından kayinbabniz gibi yaşlı- sıraya girip bakacak en az 3 evladı olmasa ciddiyim yeğeni olabilir. Ama evet arada çürük elmalar gördüm. Neyse ki 1 tane değildi arada yardım istenecek kişi. Yatarak bakım da hic olmadi, çok zordur Allah başına vermesin kimsenin bakılacak kişinin de bakan kişinin de.
Ama öyle olmadığı halde hastaneye 1gun dahi götürmedi halde- delirmiş herhalde niye biz götürelim demiş olabilir- 3. Gün 4 tane ev peşine düşmüş tanıdıklarım vardır belki. Neyse ki çok xok az çoğu böyle değil. 5te 1 bile değil.
Yaşamayan halini gelin, damat veya evlat düşünemiyorum çünkü.
Bu olayı görmeden yine dusunemezdim o kadar salağım, şunun için gelmemiş şimdi bunun için mi gelecek derdim ama 3. Günden gelen de oluyormus.
Bu konu benziyor ona Neyse ama sırf ondan hatta ondan bagimsiz yazıyorum çünkü siz inatla evet bakmadık 15 gün bile diyemiyorsunuz eşiniz ile... bize 15 gün çok gelene 3 yıl bakmış kayinvalide deili sanırım diyemiyorsunuz.
Umarım sabaha banlanirim. Allah'ım amin.
Hanımefendi ben eşimin babası ile evlenmedim. Bana çok gelmişte karısı bakmış filan. Hastalıkta sağlıkta evet demişler birbirlerine. Bende eşimle dedim bunu. Ben kayınpederimin Altını temizlemek zorunda değilim ve asla temizlemicem de hiç bir zaman. Fakat al getir babanı bizde kalsin bir kadın tutalım kişisel temizliğini işini yapsın. Yemeğini vs yaparım ben dedim. Ayrica bu insanlar beni daha tanımadan istemediler ne nikahıma geldiler ne evime nede evlerine gittim uzun bir süre. Siz kime ne anlatıyorsunuz ben anlamiyorum.

bunları yazan konu sahibine hak verenler var ya.kadının zorla bebeğiniz aldırmışlar karnından.en kutsal annelik hakkını elinden almışlarr.gidecek yeri bile yokmuş ki katlanmış bunlara baskılara.kendisinin olmayan evladı da büyütmüş içi kendi öldürülen evladına yana yana.kaç yıldır da yatalak eşine bakıyormuş.bu kadından daha ne iyilik bekliyorlar anlamadım ki.
Benim kocammı aldirmiş hanımefendi. Yoksa ben mi aldırttım. Kocası kabahatli nikahlı karısının karnındaki çocuğuna sahip çıkmamış. Ben olsam öyle bir adamı bir ömür affetmem. Haksizmi diyorum ben iyiki aldirilmiş mi diyorum. Yanlış kişilerden çıkarıyor diyorum çektiklerini

İyilik beklediğim yok kötülük yapacağı başına gelenlerin muhatabı öksüz ortada kalmış cocuk muymuş

+1000

Hanımefendi ben eşimin babası ile evlenmedim. Bana çok gelmişte karısı bakmış filan. Hastalıkta sağlıkta evet demişler birbirlerine. Bende eşimle dedim bunu. Ben kayınpederimin Altını temizlemek zorunda değilim ve asla temizlemicem de hiç bir zaman. Fakat al getir babanı bizde kalsin bir kadın tutalım kişisel temizliğini işini yapsın. Yemeğini vs yaparım ben dedim. Ayrica bu insanlar beni daha tanımadan istemediler ne nikahıma geldiler ne evime nede evlerine gittim uzun bir süre. Siz kime ne anlatıyorsunuz ben anlamiyorum.
Size demiyorum zaten eşinize diyorum 1 hafta bile izin vs kullanıp yanına almış insan değil. Hatta deli diyor üvey annesine azıcık siz alın dediğinde de bir care düşünmek yerine diyorum.
1 hafta bile ona çok gelirken babasının eşinin ne zor iş yaptığının farkında onun için sessizdir belki diyorum.
Ben hic size sen alıp bakmadın demedim zaten deminden beri.
Yıllık izin denen bir şey bile var. Eşinizin kolayına gelmiş böylesi şimdi de biraz vicdani var ki susuyor işte.
Uzun süre beni kabullenmediler, evime gelmediler kısmına yorum yapamayacağım az önce kaç yıllık evliyim biliyor musunuz konusunda tersini kasteden sizdiniz. Bezdum, yorildim, daha da bir şey yazmayacağım.
Bakmam da bakmam dediğiniz kişinin olmayan mirası peşine eşiniz üzerinden de olsa düşmeyin i zaman, hem de olmayan şeyler üzerinden.

Size demiyorum zaten eşinize diyorum 1 hafta bile izin vs kullanıp yanına almış insan değil. Hatta deli diyor üvey annesine azıcık siz alın dediğinde de bir care düşünmek yerine diyorum.
1 hafta bile ona çok gelirken babasının eşinin ne zor iş yaptığının farkında onun için sessizdir belki diyorum.
Ben hic size sen alıp bakmadın demedim zaten deminden beri.
Yıllık izin denen bir şey bile var. Eşinizin kolayına gelmiş böylesi şimdi de biraz vicdani var ki susuyor işte.
Uzun süre beni kabullenmediler, evime gelmediler kısmına yorum yapamayacağım az önce kaç yıllık evliyim biliyor musunuz konusunda tersini kasteden sizdiniz. Bezdum, yorildim, daha da bir şey yazmayacağım.
Bakmam da bakmam dediğiniz kişinin olmayan mirası peşine eşiniz üzerinden de olsa düşmeyin i zaman, hem de olmayan şeyler üzerinden.
Eşimin üvey annesi çocugu aldırıldı diye eşime eziyet etme hakkına sahip mi? Eşimin bir suçu yok bu konuda. Keşke kardeşim olsaydı annem belki o zaman böyle olmazdı bende hayatta yalnız olmazdım diye ağlayan bir adam eşim. Çocukluğundan beri çekmiş annesizligi çekmiş. Sürekli ezilmiş. Babası alakasız bir insanmış zaten çok. Ve inanın üvey annesini yıllarca doktora taşımış iyileşene kadar sürekli götürmüş getirmiş hatta bir kez bu sebepten işinden olmuş. Babasina da bakmış emin olun altını temizlemişlikleride var. Fakat o 2 hafta izin alabileceği bir dönem değildi. Çözümde bulduk mu bulduk. Alacaktık babasını bir kadın gelecekti gündüzleri bakacaktı bende elimden geleni yapardım. Akşamlarıda oğlu ilgilenecekti. Fakat kadin zaten benim kabul etmeyeceğimi düşünerek bakın demiş yollamadı zaten. Niyeti iyi olsa yollar kendi de dinlenirdi. Neden kabul etmeyecegimi düşündüğünüde söyleyelim sebepsiz yere hakaret ettiğiniz kabul etmediğiniz insandan iyilik beklemek saçmalık olur çünkü. Olmayan şeyler dedikleriniz neler acaba

eski konularını da biliyorum.bu kadını devamlı eleştirdi.ev bir taneydi 7 oldu dün bugün de 10 oldu.zaten 7 evi kadının üstüne yaptıysa mahkemede 2 celsede bozulur.yüzde 75 ini alırlar kadından.ama ev bir taneyse ki ben öyle olduğuna inanıyorum o ev üvey annenin hakkıdır.ilk evlendiği yıllarda çocuğa iyi baksın diye zorla bebeğini aldırmışlar kadıncağızın.oğlu için yeni doğacak bebeğine kıyan adam 7 10 evini eşine bırakır mı ayoll?vicdanen yapmışmış bunca yıl sonra.ben inanmadımm inananlara da saygım var :KK45: :KK53:
Öyle bir adamsa üvey ananın kocası,yapmış ama üstüne sonuçta oturdukları evi enazindan.Uvey çocuğu için karnındaki evladını alrdirdiysa yuh o kocaya.Kendinde de suç niye aldırıyor.Zorlamistir belki bosanirim demistir.Nedir bu çocuklu adamlardan çekilen yaa.Dunyanin en bencil.kocalari bunlardan çıkar belki de..Ayy nefret ettirdiler çocuklu adamlardan ya..Herkese ders olsun.

Size demiyorum zaten eşinize diyorum 1 hafta bile izin vs kullanıp yanına almış insan değil. Hatta deli diyor üvey annesine azıcık siz alın dediğinde

Mal adamın malı, istediğine verir. Size ne?
Rahmetli babamın bir lafı vardı. “Kazanırken sen mi vardın” Kendi serveti hakkında kimseye söz hakkı vermezdi.
Siz aynı evde yaşamıyormuydunuz babanızla

Siz aynı evde yaşamıyormuydunuz babanızla
Ben evliydim. Babam kendi mal varlığı hakkında hiç kimseye hesap vermezdi. Bence de haklı. İnsanların kendi insiyatifindedir. İster çocuğuna bırakır, ister karısına bırakır, ister hayır kurumuna bırakır.
Amerika’nın ultra zenginleri çocuklarına miras bırakmıyor. Hayatlarını kendileri kursun diyorlar. Bizde var bu zihniyet. Anne babalar çocuklarını büyütür, okutur. Ondan sonrası kişinin kendi sorumluluğudur.

Ben evliydim. Babam kendi mal varlığı hakkında hiç kimseye hesap vermezdi. Bence de haklı. İnsanların kendi insiyatifindedir. İster çocuğuna bırakır, ister karısına bırakır, ister hayır kurumuna bırakır.
Amerika’nın ultra zenginleri çocuklarına miras bırakmıyor. Hayatlarını kendileri kursun diyorlar. Bizde var bu zihniyet. Anne babalar çocuklarını büyütür, okutur. Ondan sonrası kişinin kendi sorumluluğudur.
Kişisel alanlarına özgürlüklerine girilmeden birey olarak görülüp büyütülen eğitim açısından desteklenen çocuklar için haklısınız. Ama genel de bizde böyle değil malesef biliyorsunuz. Çocukların ne olacağına nerede okuyacağına nerede yaşayacağına kadar herseye karışıldığı bir ailede Böyle olmuyor mesela. Anne babalar çocuktan çok şey bekliyor kendine göre yönlendirmek istiyor hayatını. Çocuk birsey istiyor mesela. anne baba bak ilerde sana bırakmak için ev aldık kemerleri sıkmalıyız diyor çocuğa. Çocuk yetişkinliginde bile Anne babasının bir uzantısı gibi yasıyor bu sefer. Bireysellik sıfır ve sonuçları da iyi olmuyor

8 bine kiralık ev bulmak imkansız gibi ha istanbulda.valla çok üzüldümm.tüm istanbulda oturan memurlar dar gelirliler çadırda yaşayıp bizlerden saklıyorlarmış meğerrrrrr :işsiz: :işsiz:

Aynen öyle
Ben yaşadığım yeri biliyorum
Meşhur sarı renkli ilan sitesine İstanbul Kadıköy diye yazıp aratırsanız fiyatları bizzat görürsünüz

Aramadım bile istanbul villa diye aratınca ilk çıkan ilan. Havuzu da var.

6E4796BC-4510-4A62-BD84-F54A48E180CD.jpeg

.

X