Eşimin babası doğmamış çocuğum için isim seçiyor

Ne kadar ayıp! Koskoca adamın yaptığı muhabbete bak. Eskiden insanlar yaş aldıkça olgunlaşır bir ağırlığı bir sayginligi olur diye düşünürdüm ama hayat öğretti ki bunun yaşla hiç ilgisi yokmuş.

Ne var biliyor musunuz? Sizce de şu çok yorucu değil mi? "Politik olacaksın, kv ye tatlı tatlı söyleyeceksin, kocayı urkutmeden aklına sokacaksin"
Pardon da ne oluyoruz ya? Neden? Niye bunca uğraş, eziyet. Onca ay tasimisim karnimda, son dakikaya kadar kanamam olmuş, ne badireler atlatmisim, canımı kanımı, uykusuz gecelerimi vermişim ama ismini ben koyamayacagim. Sebep? Seeyyy saygıdan. Geçiniz efendim. Koskoca adam karşınıza geçip çocuk demeye utanmıyor ben de cevabını vermeye utanmam. Herkes adaba önce kendinden başlayacak!!!

Bir insan neden torununa kocasının amcasının ismini vermek ister? Kocasından aferin almak icinmi 🙄
Herhalde, kendi babasının adı olsa anlıycamda …
Hatta eltim oğluna kp adını verdi , ilk doğan erkek torun olduğu için , sonra kv banada dedi sende kp adını koy diye, dedim olur her doğan erkek çocuğa aynı adı verelim, bir eve 2 kişi yeter diye :)
Nasıl bir fantezi anlamadımki

Herhalde, kendi babasının adı olsa anlıycamda …
Hatta eltim oğluna kp adını verdi , ilk doğan erkek torun olduğu için , sonra kv banada dedi sende kp adını koy diye, dedim olur her doğan erkek çocuğa aynı adı verelim, bir eve 2 kişi yeter diye :)
Nasıl bir fantezi anlamadımki
Kadın kocasına çok aşık demekki 😄

Benzer bir sorunu bende yaşadım ama sorun benim net tavrımla kısa sürdü. Hamileliğin başına riskli bir hamilelik olduğunu öğrendik o yüzden çok hassas olmak zorundaydık. İş güç yapmadım özel ilaçlar alındı vs. Kayınvalidem Rahmetli Kayınpederimin ismini vermek istedi çocuğuma daha cinsiyet belli değildi. Erkek olursa onun adını koyarız dedi. Bir evde oturuyorduk o cüret o yüzdendi diye düşünüyordum herşey ile alakalı fikirleri vardı kendisinin. Neyse.. Kaynım zaten oğluna Kayınpederimin adı ile birlikte bir isim daha seçerek iki isim şeklinde oğluna isimi koymuş zaten. Bende anne kusura bakma ama doktorlara yarışan benim, riskleri olan benim, acıları sancıları çeken benim. İsim konusunda istediğini yapamam. İlla ki olsun diye direnirsen bende inada dökerim işi haberin olsun dedim. Oğlum olursa eşimle isim zaten seçtik.... bu olcak dedim. Kayınvalidem bozuldu. Konuşmadı o gün benimle. Eşim gelince de konu açıldı. Kayınvalidem ajitasyon yapmaya bayılır çocuklarına da o yolla her dediğini yaptırır. Bu yüzden benim dediklerimi de diyerek çok üzüldüm filan diye de ekleyerek eşimi etkilemeye çalıştı. Eşim de karım haklı zaten abim aynı ismi koydu. Ben de koyarsam abes olur. Biz isim seçtik onu koyacağız dedi. Konu kapandı. Velhasıl kelam iş kocada biter. Kocan senden yana ise kafana takma.

Merhaba kızlar. Eşimle üç yıldır evliyiz ve henüz çocuk yapmayı düşünmüyoruz. Eşimin babası sürekli çocuk yapın diye baskı yapıyor ayrıca daha çocuk yapma gibi bir düşüncemiz yokken kendi kendine çocuğunuz olursa ismi … olacak diye isim seçmiş sürekli bana bunu söylüyor hatta koymazsanız evinize gelmem falan dedi bide vasiyet etmiş kayınvalideme. Kayınvalidem bana bunu söylediğinde çok sinirlendim ve dokuz ay karnında taşıyacak olan benim babam buna neden karışıyor o bu şekilde baskı yaptıkça bende çocuk falan yapmıycam dedim. Ben bu şekilde konuştuktan sonra kayınvalidem eşimin babası bu konuyu açtığımda ona kızıyor öyle vasiyet olmaz diyor. Eşimin babası bunuda bana eşim yanımda yokken söylüyor genellikle çok kafama taktım onunla görüşmek bile istemiyorum eşimede bunu söyledim babam karışamaz bizim çocuğumuzun ismine dedim ama sessiz kalıyo. Neden sessiz kaldığını da anlamadım arkadaşlarıma anlatıyorum daha ortada çocuk yok şimdiden bunun tartışmasına girmek istemiyordur diyolar ama ben bu tür sorunlar olacak diye çocuk yapmayı bile düşünmüyorum artık çok bunaldım ne yapmam lazım sizce?
Evlat sizin evladınız. Ben bu konuda asla başkasının evladıma karışmasına müsade etmem. Hem benim annem ve babam hem eşimin annesi ve babası istedikleri isimleri çocuklarına koysalardı. Bence evladınız sizin gözünüzün ışığı olduğundan ve dünyada en değer verdiğiniz insan olacağı için kesinlikle seslenirken anne ve babanın istediği isimler olması taraftarı olan bir kadınım

X