Eşimin Benden Şikayetçi Olduğu bir Konu

Cilve isteyen kendisi de yapacak aga. Allah bilir kendisi odundur. Hediyeler alır mı, çiçek gönderir mi, kucağına yatar mı… sen de ondan bekle üste çık. Ha ille kendimi değiştireyim diyorsan arkadaşlarına aşkımlı canımlı konuş, evde kendi kendine kocan gelince nasıl karşılaycaksın pratik yap. Bir anda olmaz çünkü

Yenmenin yolu söylemek. Söyleye söyleye alışırsınız. Biraz empati yapın. Eşiniz soğuk yabancı gibi hitap etse siz nasıl hissedersiniz?
Az cilveli olun adama karşı

(Tabi eşiniz yapıyorsa o yapmıyorsa sizdende beklemesin)

Sevişiyorsunuz üstüne çocuk yapıyorsunuz ama "AŞKIM" "SENİ SEVİYORUM" demeye utanıyorsunuz. He anam he

Ay aynı ben bu konuda eski eşimle sürekli tartışırdık. Ama inan alışkanlıktan kaynaklanıyor bende çekingen bir yapıya sahibim. Aslında benim böyle olmamdaki genel sebep eski eşimin de çekingen bir yapıya sahip olmasıydı. Ne olursa olsun sadece işi düştüğü zaman benden kadınlık beklediği zaman tatlı dil kullanırdı onun hariçinde doğru düzgün konuşmazdı bile. Bence sende eşinle bu durumu konuşup aslında içinden demek geldiğini ama çekindiğini biraz zaman vermesini isteyebilirsin. Bir kaç kere kendini zorlayarak söylemeye çalış bir süre sonra dilin ve aklın buna alışaçağı için bir süre sonra sen ona kızmaya başlayacaksın.

Evlenince insanın direk ağzından çıkıyor.Öyle filtre falan olmuyor hatta toplum içinde bile "canım,hayatım "gibi ifadeler birden ağzından kaçıyor insanın.
Evin içinde yavaş yavaş alistirin kendinizi . -canım şunu verir misin?
-hayatim telefona bakar mısın?
gibi gibi..... Ben yetiştirilme tarzinizdan olabilir diyorum.

klasik kelimeler seni çok zorluyorsa, hem eşinle bağdaştırabileceğin (sallıyorum bir hareketinden vs) hem de sevgi içerebilecek bir kelime bul. tatlı bir lakap gibi düşünebilirsin. bu şekilde hitap edersin başlarda, sonrasında belki daha kolay olur.

Lütfen yanlış anlamayın ama sevişmek isteyince söyleyebiliyor da ,neden normal zamanda demiyor??
Yani hitap şekli konusunda bilgili, aşina bunlara.... ben bunu çekingenlik olarak göremiyorum.

Ben de açıkçası uzun süre sevgi sözcüğü kullanamadım. Ama kuru kuru seslenmek de olmuyor istiyorum da. İkimiz karikatür çok severiz. "Beybiliboy" diyordum ya da ismini kisaltip sonuna "o" getiriyordum. Yalnız bu sıkıntılı oldu tüm arkadaşları böyle hitap etmeye başlamıs. Ama ben onların yanında bunu kullanmadım diye hatırlıyorum neyse işte böyle hileler de düşünebilirsin

Mıç mıçız aslında. Sarılma öpme sohbet hiç bir şeyden çekinmem. Tek çekindiğim nokta bu kelimeler. Söylemek vs
Çok ilginç geldi bana, öpüşüp sarıldığınız adama 2 güzel söz söylemek neden zor geldi anlamadım. Aşkım, canım demek istemiyorsaniz başka güzel sözler söyleyebilirsiniz, onu deneyin

biz eşimle 10 yıldır beraberiz, sadece birbirimize bozuk olduğumuz zamanlarda ismimizle hitap ederiz.
eşimin ailesinin biraz dindar bi yapısı olmasına rağmen annesinin babasının yanında bile "yavrum, aşkım, karım" falan diye hitap eder. ben ona bazen ismiyle seslensem hemen trip atarak o da ismimi söyler

karı koca olmuşsunuz artık neden çekiniyorsunuz, oldu olacak isminin sonuna "Bey" de ekleyiverin. ama karakter ve yapı meselesi de olabilir sizinki, isminin sonuna -ciğim ekleyerek başlayın, mesela Ahmetciğim gibi..

Anneniz baskın olabilir mi ayıp günah diye onunda travması olabilir korkutulmuş olabilirsiniz

İlk başta bende öyleydim eşime karşı hatta isminin sonuna bey kelimesi eklerdim. Zamnla alisirsiniz.

Söyleyene değil söyletene bakmak lazım. Benim sevgilimin de iki üç sevgi sözü hariç bir şey bildiği yoktu. Hatta ben onun dilindeki sevgi sözcüklerini sormuştum, düşündü düşündü, dört tanecik buldu. Ama ben her kelimeyi sevgi sözcüğüne dönüştürebilen biriyim. Tabii körle yatan şaşı kalkar o da kisa sürede bana benzedi, şimdi artık o da tonla sevgi sözcüğünün yanında bazen kendi kendine tatlı sıfat uyduran biri haline geldi (bir örnek vereyim; karadenizliyim, fındık bahçemiz var. Bundan ötürü iki kelimeyi birleştirip haselmaus diye fındık faresi / hatta sonuna şirinleştirme eki koyup haselmäuschen falan devamlı yeni şeylerle gelir)
Yani burada demek istediğim sorun sizde degil esinizde.
Güzel söz duymak isteyen kendi söyler, örnek olur. Zaten zamanla alışırsın sen de dahil olursun. Ama kendi ağzından bal damlamazken bir de seni odun olmakla, güzel söz soylememekle, kadına benzememekle eleştirmek bence cok sinir bozucu bir şey.
Böyle adama benim bile sevgi sözcüğü soyleyesim gelmezdi

1,5 senedir nasıl evlisin ?
Agustos 2023 konusunda arabic temalı sevgili /eş istiyordun what ?
Biz mi sana aslında senin kocan yok diyelim, yoksa sen mi gerçeği açıklamak istersin ümmü gülsüm ?

Bence çok tatlı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…