Eşim kendi kendine konuşuyor (güncelleme)

Çok teşekkür ederim canım. Yok boşanmadık ama çekişmeli boşanma davamız devam ediyor çünkü anlaşmalı boşanmaya yanaşmadı. Önce boşanmak istiyorum dedi davalar açıldı sonrada tek cümlemle dava açmışsın sinirle söylemiştim boşanmak istemiyorum dedi ama kabul etmedim tabiiki işte şimdide bu durumdayız inşallah en kısa sürede hayırlısıyla boşanabiliriz
inşallah
ısrar ediyor mu etti mi peki barışalım diye
gerçi babana falan saldırmış ne yüzle de
Allah ım kurtarsın

inşallah
ısrar ediyor mu etti mi peki barışalım diye
gerçi babana falan saldırmış ne yüzle de
Allah ım kurtarsın
Yok zaten barışma isteğini avukatlar aracılığıyla öğrendim ve o saldırma gününden sonrada yüzünü hiç görmedim. Birde sonraki zamanlarda tedbir nafakası bağlandı ancak hiçbirini gününde ödemedi veya eksik ödedi ödemek istemedi bu yüzden icra işleriyle uğraştım. Halada uğraşıyorum işte umarım en kısa sürede boşanabiliriz.

Of çok zor. Hem size çok üzüldüm hem de bebeğinize. Lütfen bebeğinizin sağlığının takipçisini olun. Maalesef genetiğin etkisi var bu durumlarda. Kuzenim şizofren ve bir kaç tanısı daha var , babası da akıl hastalığından müzdaripti aynı şekilde . Genel olarak " evlendirin geçer gider hastalığı, evlenince düzelir, evlendirin kurtulun karısı uğraşsın vs " diyenler çok oldu. Cahillik işte. Ama biz başkasının kızının başını yakmayalım diyerek hareket ettik.
Senelerdir tedavi görüyor. Atak dönemi oluyor vs. Aile başta olmak üzere sizi kurban etmişler, ne kadar acımasızca. Bu durum saklanamaz ki. Muhtemelen işyerinde de anlaşılmıştır görmezden geliyorlardır. Malulen emekli ederler diye düşünüyorum.
Cidden çok üzüldüm. İnsanlar ne hayallerle evleniyor. Yuva kuruyor. Çok kurnaz olabiliyorlar bazı hastalar. Senelerdir gördüğüm için biliyorum. Herhangi bir akıl hastalığa sahip olması tüm iradesini elinden almıyor. Bir örnek; bazıları parayı çok seviyor , kendini hayali bir meslekle uğraşıyor gibi görebiliyor. İnsanlarla ticaret yapmaya çalışıyorlar. Hastalığın ilk anda çoğu insan farkına varamıyor. O an kandırabiliyor, özellikle çevresinde daha önce benzer hastalıktan müzdarip kimse yoksa. Ancak bir kaç sefer sonra illa ki anlaşılıyor. O yüzden hızlı konuşurlar mesela. İkna edici. Birşeyi kafaya koyduysa illa yapmak isterler. Ama tabi bu eşinizin kötüniyetli olduğunu asla göstermez. Onlar tanı alsa bile hastalıklarını kabul etmezler. İlaçlarını kullanmazlar. Zaten kullananları normal bir hayat sürebiliyor. Biz çok sıkıntılı yollardan geçtik ve bu süreçte etrafımızda da hastalığını kabul eden nadir hasta duyduk. Hasta yakınları da bir nevi aile gibi oluyor bu tarz durumlarda.
Siz yuva kurma hayaliyle hareket etmişsiniz ve maalesef sizi inandırmayı kendine görev edinmiş olmalı. Kötüniyetli değil ama kafaya koymuştur işte. İlgisiyle büyülemiştir. Tahmin edebiliyorum. Duyguların etkisi altında olduğunuz için ve çevrenizde örnek olmadığı için farketmemişsinizdir. Allah öncelikle bebeğinizin, sonrasında sizin yardımcısı olsun. İnşallah bu tarz bir rahatsızlığı yoktur.​

Bu ilk konumdu: (2021 şubat ayında açmıştım)
Eşim kendi kendine konuşuyor

Aşağıda yazdıklarım son durum :

Bunu sizlerle ilk paylaştığımda neden böyle yaptın neden şöyle yaptın diyen çok olmuştu. Ancak bunu tartışmak yersiz ve saçma olan oldu ayrıca o durumda sizde olabilirsiniz unutmayın ona göre konuşun konuşurken.Gene bu tip konuşma yaparsanız dikkate almayacağımı bilmenizi isterim. Birde ilk konumu okumadan bunun hakkında anlamadığınıza dair yorum yaparsanız gene dikkate almayacağım. Hepsini okursunuz anlamazsanız hemen açıklama yaparım sıkıntı yok ama hiç okumadan şöyle böyle derseniz tabiiki dikkate almam. Ayrıca öteki taraftan bana yardımcı olan yanımda olan herkese teşekkür ediyorum çünkü ben eşimin bu durumundan sizlerin yorumlarıyla farkına varabildim.

Uyarı: Bu aşağıda yazdıklarımı doktordan gelir gelmez aktardım buraya yani savunduğum görüşler değildir sadece olan bitendir bilginize.

Şimdiki durumumuza gelecek olursak bugün eşim adına bir psikiyatristten yardım ve fikir aldım. Olağan her şeyi baştan sona anlattım doktorda normal görünmüyor dedi. Bu yüzden en kısa sürede bana nasıl getirirsin bilemiyorum ama bir şekilde getir.Yani sonuç olarak en kısa sürede bir doktor gözüyle görülmesi şart çünkü mutlaka bir tanı alacaktır şeklinde söyledi.( Hemen doktor senin dediklerine mi inandı diyenler oldu. Hayır tabiiki senin bu anlattıklarının doğruluğuna inanamam eşinide görmem lazım dedi. Bende eğer getirebilirsem kıyas edebilirsiniz dedim. Onu nasıl getirebileceğime dair fikirler aldık doktordan aşağıda yazanlar :)

1️⃣Onu buraya getirecek sözünden çıkmadığı biri olup olmadığını sordu ancak ailede hiçbirinin akli dengesi yerinde olmadığından yok 🤦‍♀️. Babasının sözünden çıkmaz ancak babasıda oğlum sağlam da sağlam diye geziyor 🤦‍♀️.

2️⃣Bir diğer ihtimal okulundaki müdürüne durumu izah edip ondan eşimi doktora yönlendirmesini istemekmiş ancak müdürün okulda bu mevzuyu yaymadan dalga geçmeden halletmesini garanti altına almalısın dedi. Ama ben bundan ne emin olabilirim nede yapabilirim çünkü 1000 km var bu durumu kontrol edemem.(Bunu yapamayacağımı söyledim çünkü eşimin çalıştığı yer şu an benden 1000 km uzakta ve bebeğim küçük bunu ayrıca müdürü o kadar net tanımıyorum. Birde bu durumun kimseye duyulmadan çözülmesi taraftarıyım eşimin mesleğine emeğinede saygım var)

3️⃣Öteki bir diğer ihtimal ilaç yazarım davranışlarını kontrol altına alabilmek ve buraya gelmeye ikna edebilmek için ancak bununda garantisi yok yani ilaçları alır alır ve gelmek istemez getiremeyebilirsin dedi.
(Sizlerin yorumlarıyla bunun ne kadar mantıksız olduğunun farkına vardım)

4️⃣Bu yüzden tek çare kalıyor ya dediğim psikiyatriste gideceksin ya da ben davayı açıyorum diyeceğim.(Bunu da burada verilen fikirlerden hareketle '' Gel aşkım birlikte aramızdaki sorunları çözmek için gidelim'' tarzında yumuşatarak diyeceğim
veya doktora önceden danışarak işte eşime benim için gidileceği gibi bir yalan söyleyerek size getireceğim diyebilirim ancak yalan söyleme kısmına sıcak bakmıyorum. Doktora gidelim dememe rağmen gitmek istemezse o halde boşanmak için adım atalım diyeceğim
)

Böyle blöf ters tepebilir diyenlerde oldu haklı olarak ancak aylar öncesinde tartıştığımızda ben son noktaya geldim sürekli tartışıyoruz bu yüzden şartlarımı yerine getir yoksa bende her şey bitti dedim. Şartlarımı yerine getirsen bile sonucunda değerlendireceğim evliliğe devam edip etmeyeceğimi dedim eşime ve ailesine. Tamam dediler yapacak denilenleri. Şartlarımdan biri çocuğa az bir miktar para göndermesi ikincisi birlikte doktora gitmek üçüncüsü kilo vermesi.
Eşim bunları yarım ağızla kabul etti yani tamam olur demedide eh dedi. Doktora gitmem kilo da vermeyebilirim bakarız dedi. Bende sen bilirsin evlilik bunlara bağlı artık dedim. Hani kestirip atmadım geldiğinde doktora götürebileceğime inandığım için. Birde bu kurallar saçma diyebilecekler için bunlar eşimin zayıf noktaları hani beni seviyorsa yuvasını istiyorsa katlanır mı diye kontrol ediyorum. Akli dengesi yerinde veya değil bilmediğimden öğrenene kadar eskisi gibi hassas olarak davranmaya devam ediyorum ona

Gitmezse kızlar büyük ihtimalle her şey bitmiş demektir ona göre hareket edeceğim ama eğer giderse gideceğimiz bir miktar daha yolumuz olduğu anlamına geliyor. Ayrıca hemen bir avukattan da bilgi alacağım bu konu hakkında. Şimdilik durum böyle gelişme oldukça aktaracağım sizlere.

En son gelişme olarak şunu diyebilirim ki burada konuşulanlar, endişeler hepsi boşaymış. Boşu boşuna iyi niyet göstermişim sadece çaba harcadım diyebiliyorum bu yüzden içim rahat. Dün eşim ailesiyle gelmek istedi bize bizde buyurun dedik tabiiki. Çay ikram ettik oturdular çocuğu sevdiler vs. Ancak suratlar beş karış. Eşim bir anda TV yi kapattı.Çocuğumda reklamları izliyor gülüyordu neyse bir şey demedik. Babam kumandayı verir misin dedi. Al dedi babamın eline attı kumandayı. Gene babam bir şey demedi. Bende baktım bu konuşmayacak görüşmediğimiz bu süre zarfında tedavi olmayı düşündün mü dedim. Eşimde hayır benim tedavi olacak durumum yok doktora gitmeyeceğim dedi. O halde şartımı sağlamamış olursun herkes kendi yoluna baksın dedim. Eşimde tamam anlaşmalı boşanalım dedi. Babamda evimden çıkar mısınız konuşacak başka bir şey kalmadı dedi. Eşim babama saldırdı bunun üzerine ve evden çıkmadı. Çok şükür iyiyiz hemen ardından darp raporu alıp şikayetçi olduk. Bundan sonraki süreç mahkeme boyutuyla devam edecektir.
Keşke mücadele etmeden direk boşansaydın iyilik bilmeyen adi insanlarmış...

Of çok zor. Hem size çok üzüldüm hem de bebeğinize. Lütfen bebeğinizin sağlığının takipçisini olun. Maalesef genetiğin etkisi var bu durumlarda.​
Zaten beni en çok tedirgin eden durum bu. Sürekli hal, hareketlerine bakıyorum sadece hareketleride değil uyku düzeni, yemesi, içmesi vs her şeyinin takipçisiyim. Düzenli olarak doktor kontrolüne de götürüyorum inşallah öyle bir sorun hiç yaşamayız ama benim çocuğum sağlıklı bile olsa maalesef bu sefer ileride kendi çocuğuna geçme olasılığı daha yüksek.
Kuzenim şizofren ve bir kaç tanısı daha var , babası da akıl hastalığından müzdaripti aynı şekilde . Genel olarak " evlendirin geçer gider hastalığı, evlenince düzelir, evlendirin kurtulun karısı uğraşsın vs " diyenler çok oldu. Cahillik işte. Ama biz başkasının kızının başını yakmayalım diyerek hareket ettik.​
En mantıklısı bu zaten senin bakamadığına elin kızı nasıl baksın ya bu ne bencillik böyle...
Senelerdir tedavi görüyor. Atak dönemi oluyor vs. Aile başta olmak üzere sizi kurban etmişler, ne kadar acımasızca. Bu durum saklanamaz ki. Muhtemelen işyerinde de anlaşılmıştır görmezden geliyorlardır. Malulen emekli ederler diye düşünüyorum.​
İşte bunu bilmiyorum çünkü evlendiğimizde beni eve hapsetti ve dışarıda ne oluyordu hiç bilmiyordum.
Cidden çok üzüldüm. İnsanlar ne hayallerle evleniyor. Yuva kuruyor.​
Evet gerçekten ne hayallerim vardı hepsi yıkıldı, bitti, geride kaldı
Çok kurnaz olabiliyorlar bazı hastalar. Senelerdir gördüğüm için biliyorum. Herhangi bir akıl hastalığa sahip olması tüm iradesini elinden almıyor. Bir örnek; bazıları parayı çok seviyor , kendini hayali bir meslekle uğraşıyor gibi görebiliyor. İnsanlarla ticaret yapmaya çalışıyorlar. Hastalığın ilk anda çoğu insan farkına varamıyor. O an kandırabiliyor, özellikle çevresinde daha önce benzer hastalıktan müzdarip kimse yoksa. Ancak bir kaç sefer sonra illa ki anlaşılıyor. O yüzden hızlı konuşurlar mesela. İkna edici. Birşeyi kafaya koyduysa illa yapmak isterler. Ama tabi bu eşinizin kötüniyetli olduğunu asla göstermez. Onlar tanı alsa bile hastalıklarını kabul etmezler. İlaçlarını kullanmazlar. Zaten kullananları normal bir hayat sürebiliyor. Biz çok sıkıntılı yollardan geçtik ve bu süreçte etrafımızda da hastalığını kabul eden nadir hasta duyduk. Hasta yakınları da bir nevi aile gibi oluyor bu tarz durumlarda.​
Evet o kadar haklısınız ki işte bu yüzden kimse anlamıyor nasıl anlamadın falan oluyorlar ama gel sen bi yaşa ondan sonra öyle yorum yap. Tıpkı dediğiniz gibiydi anlaşılması imkansızdı zaten hayatımda hiç psikolojik rahatsızlığı olan arkadaşımda akrabamda olmadı hiç bilmiyordum bu yüzden anlamadım. Birde onun kendi babasıda aynı rahatsızlığa sahip olunca oğlunu nasıl yöneteceğini ve toplum içinde farkedilmeden nasıl hareket edeceğinizi tek tek en ince ayrıntısına varana kadar anlatmış bu yüzden harika rol yapıyorlar asla anlamazsınız. Biz bu yüzden evlenmeden önce iyi anlaşıyor güzel vakit geçiriyorduk çünkü kendini başka biri gibi yani hani herkesin hayalini kurduğu kibar, nazik, değer veren, düşünceli, ileri görüşlü, güleryüzlü, bakımlı biri olarak gösterdi. Ancak her şeyin ve bu rollerin de bir sonu vardı elbette. Evlenince rol yapmayı bıraktı kendi kendine konuşan, gülen, kaba, aşağılayan, baskı kuran, geri kafalı, yobaz, cahil bu devirde bu kadarıda olmaz dediğim bir adamla karşılaştım. Tıpkı dediğiniz gibi evet hızlı hızlı konuşuyor, parayı çok seviyor ve kafasına koyduğunu yapana kadar durmuyor yani yemek bile yemiyor öyle düşünün.
Yakınınız içinde çok üzüldüm ancak tedavi olabilmesi ve evlendirilmemesine çok sevindim. Acil şifalar diliyorum ve sizlere çokça sabır diliyorum
Siz yuva kurma hayaliyle hareket etmişsiniz ve maalesef sizi inandırmayı kendine görev edinmiş olmalı. Kötüniyetli değil ama kafaya koymuştur işte. İlgisiyle büyülemiştir. Tahmin edebiliyorum. Duyguların etkisi altında olduğunuz için ve çevrenizde örnek olmadığı için farketmemişsinizdir.​
Evet evet o kadar iyi anlamışsınız ki beni aynen öyle oldu 😔. Yani düşünsenize denizin ortasında herkesin içinde şiir okuyup kim evlenme teklifi edebilirdi ki nasıl bir şizofren bunu yapabilirdi o zaman bunu anlamam imkansızdı. İşte bu verdiğim sadece bir örnek.
Allah öncelikle bebeğinizin, sonrasında sizin yardımcısı olsun. İnşallah bu tarz bir rahatsızlığı yoktur.​
Amin inşallah Allah sizlerinde yardımcısı olsun çünkü yakını olmak da büyük sabır istiyor. İnşallah inşallah yoktur hiç olmaz 🤲🏻

Bu adam babasinin basina gelenlerden sonra mumkun degil psikiyatriste gitmez diyecektim ki zaten oyle olmus. Psikiyatri her sorunu mukemmel cozen bir yer degil maalesef. Mesela kocanizin babasi zamaninda tedavi gormus. Simdi sizce normal mi? Yani ayni evde yasamiyorsunuz o yuzden cok gormemissinizdir ama eminim o adam da duzelmemistir. Psikiyatri sadece insanlari uyusturan ilaclar veriyor. Bazi durumlarda faydali olabilir ama sunu demek istiyorum. Kocaniz psikiyatra gitse de problemi cozulmez. Eger sadece hastaliginin ne oldugunu bilmek istiyorsaniz ben sizin yerinizde olsaydim tek basina konustugu yerlerden birine ses kayit cihazi koyardim. O konusmalarini dinler sonrada psikiyatira anlatirdim. Ama ayrilmissiniz artik.

Bu adam babasinin basina gelenlerden sonra mumkun degil psikiyatriste gitmez diyecektim ki zaten oyle olmus. Psikiyatri her sorunu mukemmel cozen bir yer degil maalesef. Mesela kocanizin babasi zamaninda tedavi gormus. Simdi sizce normal mi? Yani ayni evde yasamiyorsunuz o yuzden cok gormemissinizdir ama eminim o adam da duzelmemistir. Psikiyatri sadece insanlari uyusturan ilaclar veriyor. Bazi durumlarda faydali olabilir ama sunu demek istiyorum. Kocaniz psikiyatra gitse de problemi cozulmez. Eger sadece hastaliginin ne oldugunu bilmek istiyorsaniz ben sizin yerinizde olsaydim tek basina konustugu yerlerden birine ses kayit cihazi koyardim. O konusmalarini dinler sonrada psikiyatira anlatirdim. Ama ayrilmissiniz artik.
Psikiyatristler o sizin “sadece insanlari uyusturan” dediginiz ilaclarla insanlari tedavi ediyor. Bu ulkede neden herkes her meslegi meslek erbabindan daha fazla biliyor ve onlari asagiliyor 🤦🏼‍♀️🙄

Nasılsın QuantumPhysics QuantumPhysics merak ettim seni.
İyiyim kuzum teşekkür ederim ve öyle aman aman bir gelişme yok işte sadece nafaka ile uğraşıyorum. Yani nafakayı vermemek için ısrar ediyor bu yüzden almak için uğraşıyorum bunun dışında başka bir sıkıntı yok. Tekrar teşekkür ediyorum ilgilenip sorduğun için ❤️

Bu adam babasinin basina gelenlerden sonra mumkun degil psikiyatriste gitmez diyecektim ki zaten oyle olmus.
Bende az çok bu şekilde olacağını tahmin ediyordumda hani dedim belki başka ne olabilir diye elimden geleni fazlaca yapmak istedim
Psikiyatri her sorunu mukemmel cozen bir yer degil maalesef.
Tamamda o halde çözemiyor diye ne yapsın bir karış akıl havada bir şekilde etrafta gezsin, mesleğini hiçbir şey yokmuş gibi icra mı etsin? Sizce bu ne kadar sağlıklı ve doğru?
Mesela kocanizin babasi zamaninda tedavi gormus. Simdi sizce normal mi? Yani ayni evde yasamiyorsunuz o yuzden cok gormemissinizdir ama eminim o adam da duzelmemistir.
Yok düzelmemiş ancak düzenli olarak psikiyatrik muayene görüyor mu veya ilaçlarını düzenli kullanıyor mu bunu bilmiyorum ki gözlemlediğim kadarıyla bu ikisinide yapmıyor. Yani bildiğiniz pimi çekilmiş bomba gibi etrafta geziyor ve oğluda öyle
Psikiyatri sadece insanlari uyusturan ilaclar veriyor. Bazi durumlarda faydali olabilir ama sunu demek istiyorum. Kocaniz psikiyatra gitse de problemi cozulmez.
Gerçekten çok basit ve düz düşünüyorsunuz inanamıyorum yani. Sizin dediğinize göre o zaman tüm hastaları kendi hallerine salıvermek lazım ki bunun ne kadar tehlikeli olduğunun hiç farkında değilsiniz bence. Bunuda geçtim bence onlarda böyle kalitesiz bir hayatı haketmez ve istemezler.
Eger sadece hastaliginin ne oldugunu bilmek istiyorsaniz ben sizin yerinizde olsaydim tek basina konustugu yerlerden birine ses kayit cihazi koyardim. O konusmalarini dinler sonrada psikiyatira anlatirdim. Ama ayrilmissiniz artik.
Sadece hastalığının ne olduğunu bilmek isteseydim bu kadar uğraş vermezdim. Bu saatten sonrada beni alakadar etmiyor.

Psikiyatristler o sizin “sadece insanlari uyusturan” dediginiz ilaclarla insanlari tedavi ediyor. Bu ulkede neden herkes her meslegi meslek erbabindan daha fazla biliyor ve onlari asagiliyor 🤦🏼‍♀️🙄
Arkadaşın dediğine göre onları akılları bir karış havada salıvermek lazım eee zaten doktorlardada iş yokmuş baksana onlarda işi bıraksın öyle diyor yani gerçekten acayip mantıklı 🤦‍♀️

X