esimin benimle tanismadan once bi kiz cocugu varmis

Sizden önce yaşanmış bir olay.Sonuçta siz sebep olmamışsınız adamın kızıyla bağının kopuk olmasına.Bu yüzden sizin ah alma gibi bir durumunuz olmaz bence.Ayrıca adamın çocuğuyla ilgilenmesi için çaba da sarfetmişsiniz.Bence bu konu sizlik değil.Kendi evliliğinize odaklanın

Seni manipüle etmiş bakarım diye ama bakmamış bence yalancı ama şöyle bir durum var bazen erkek istemese dahi kadın doğurmayı tercih ediyor ben demiyorm ki sadece kadın hatalı ama bilerek babasının istemediği çocuğu dünyaya getiriyor tek taraflı bir hata değil. Adam sorumsuz okey hadi de.
Herşeye rağmen evlenmişsin şuan sorun etmen gerçekçi değil çünkü senden önce ve seni ilgilendiren günahını alacağın bir durum yok. Senden çocuk istedi mi ki? Çocuk konusunda hemen karar vermek doğru olmaz zaten. O diğer kadın çocuğun haklarını gözetmek zorunda yani konu 2sini ilgilendiriyor.
Ailesinin zoru ile evlenen bir adam vardı babamın yakını. Ayrılmak istiyordu hep adam en sonunda ayrıldı kızı var ama hiç görüşmüyor görüşmek isterse gelsin vs diyor şuan zaten reşit çocuğu sevdiği kadın ile evlenmiş 2 çocuğu var şuan onlara da gayet iyi bakıyor yani kişisine göre de değişiyor sanırım bunların hal tavrı bağ ile alakalı.
Ama yanıma gelirse ederse evlense etse her masrafını karşılarım vs diyor yinede görüşmüyor çocuğu ile sevgi bağı oluşmadı sanırsam. Böyle insanlar da var malesef. Karısı karışmıyor bu konuya.

Son düzenleme:
Kinamiyorum belki gerçekten inanıp ikna edildi iz çok sevdiniz kötü biri olsanız şuan çocuğu dert etmezdiniz ama eşiniz sahip çıkmazsa sizinde vebaliniz oluyor konuyu bildiğiniz için bence başkasından olan çocuğunu sahiplenmeye adam sizden olanı da sahiplenmez bence babalık duygusu yok demek ki... Bence çocuk yapmadan ayrılın ya da çocuğu bulsun maddi manevi gorussun yardim etsin bu bir insan evladının vebali eşya değil içinden çıkması zor bir durum kendi hayatınızı da çıkmaza sokmussunuz Allah kolaylık versin inşallah çocuk sağlıklı mutlu ve iyidir

ayrilma karari aldim gecmi kaldim bunun icin?
Neden geç kalasiniz ki, hem çocuğunuzun olmaması harika, hamile kalmadan ayrilinb
ot icmiyor artik yargilamayin artik o donemde oldu bunlar. ot ictigi icin degil o cocuk benim aklimdan cikmadigi icin ayrilmak istiyorum ben sadece yardim istedim ya ilk kez soru soruyordum burda kimseyle paylasamadigim icin sormak istedim
Eşinize sevginiz neden azaldı peki?

esimle evlilik yolundayken (sevgiliyken) tek gecelik iliski yasayip hamile biraktigini ogrendim cocugu varmis ve sahip cikmamis bile neyapcagimi sasirdim ayriliyorduk ama ben hala cok seviyordum cok asiktim esime. bana yardim et dedi cocuguna sahip cik birakma dedim biseyler yapmaya calis o kadinla muhattap olman gerekmiyor. tamam yapcam evlenelim falan dedi beni ikna etti bende sevdigim icin vazgecmedim😢 tabi uzun surdu bu surec) ailesi bile silip atabilmis gormezden gelmisler , (tabi ailesi hicbirsekilde acmadi bu konuyu bana bende kendi aileme anlatamadm ailem karsi cikardi cunku biliyorum) kiz cocugu var eyer erkek olsaydi boyle olcagini dusunuyorum o kafadalar sanki🥲 ben neredeyse 2 yildir evliyim ve aklima surekli o cocuk geliyor cunku okadar diretmeme ragmen bisey yapmiyor ben o cocugun ahindan korkuyorum oyuzden kendimde cocuk vermek istemiyorum esim o benim cocugum degil simdi olmadigini soyluyor , yasanmamis sayiyor o yaptigi hatayi.. gercekten korkuyorum buyuzden ayrilmayi dusunuyorum herseyi bilerek evlendim biliyorum ama bukadar umursamz adam cocugunu bile dusunmeyen biri tuafima gidiyor artik esimi daha iyi tanimaya basladim sanki evlendikten sonra , bunun icin ayrilmam dogru olur mu? onceden biliyordum cunku lutfen yargilamayin ben gercekten esime cok asiktim oyuzden bu hatasini kabul edip evlendim..
Evlenmeden önce öğrenip kabul etmişsiniz. Şu an yakınmanız gereksiz. Şu anda da 'hatasını kabul edip evlendim' diye kendiniz söylüyorsunuz zaten. Ne diyelim ? Geçmiş olsun.

benim yüzümden oldugunu dusunmuyorum anasinin yuzunden. ben artik ayrilmayi dusunuyorum cunku soyledigi lafinda durmuyor sahip cikmiyor
Mesele size söz vermesi değil ki. Öz çocuğuna sahip çıkmamış olması. Siz söyledikten sonra sahip çıkması da ayrı bir sorun olurdu zaten. Ayda bir size iki saat gelse sorun çözülcek gibi davranmayı bırakın o yüzden.

Öncelikle sizi aldatmış biriyle bile bile evlenmek lades demek.Karakteri baştan sorunluymuş.Çocuğuna sahip çıkmamasını yadırgayamadım onyüzden.Kanından canından olana sahip çıkmayan biri 2.çocuguna neden sahip çıksın.

esimle evlilik yolundayken (sevgiliyken) tek gecelik iliski yasayip hamile biraktigini ogrendim cocugu varmis ve sahip cikmamis bile neyapcagimi sasirdim ayriliyorduk ama ben hala cok seviyordum cok asiktim esime. bana yardim et dedi cocuguna sahip cik birakma dedim biseyler yapmaya calis o kadinla muhattap olman gerekmiyor. tamam yapcam evlenelim falan dedi beni ikna etti bende sevdigim icin vazgecmedim😢 tabi uzun surdu bu surec) ailesi bile silip atabilmis gormezden gelmisler , (tabi ailesi hicbirsekilde acmadi bu konuyu bana bende kendi aileme anlatamadm ailem karsi cikardi cunku biliyorum) kiz cocugu var eyer erkek olsaydi boyle olcagini dusunuyorum o kafadalar sanki🥲 ben neredeyse 2 yildir evliyim ve aklima surekli o cocuk geliyor cunku okadar diretmeme ragmen bisey yapmiyor ben o cocugun ahindan korkuyorum oyuzden kendimde cocuk vermek istemiyorum esim o benim cocugum degil simdi olmadigini soyluyor , yasanmamis sayiyor o yaptigi hatayi.. gercekten korkuyorum buyuzden ayrilmayi dusunuyorum herseyi bilerek evlendim biliyorum ama bukadar umursamz adam cocugunu bile dusunmeyen biri tuafima gidiyor artik esimi daha iyi tanimaya basladim sanki evlendikten sonra , bunun icin ayrilmam dogru olur mu? onceden biliyordum cunku lutfen yargilamayin ben gercekten esime cok asiktim oyuzden bu hatasini kabul edip evlendim..
Ben olsam baba olamayan bir adamdan asla cocuk yapmam

Üyeler başka yorumda niye evlendiniz bile bile diyorlar.Siz evliyken öğrendim haberim yoktu diyorsunuz.Zor bir durum.Siz vereceksiniz kararı.Siz olsanizda olmasanizda babalık yapacağını düşünmüyorum ben Yani insanın sevdiği kendi kocası yeri geliyor aynı evde babalığı tam yapamıyor.Boyle birliktelikten aşk yok sevgi yok zoraki babalik kanun zoru ile yapmaz bu adam
Evlenmeden önce öğrendiğini yazmış konu sahibi. O nedenle haklı olarak insanlar böyle biriyle neden evlendin diyor. Bu çocuğa babalık yapmayan adam konu sahibinden çocuk sahibi olsa ona babalık yapacak mı? Bosansalar konu sahibinin çocuğuna maddi destek sağlayacak mi? Biz de bir çocuğun daha günahına girilsin istemiyoruz.

Evlenmeden önce öğrendiğini yazmış konu sahibi. O nedenle haklı olarak insanlar böyle biriyle neden evlendin diyor. Bu çocuğa babalık yapmayan adam konu sahibinden çocuk sahibi olsa ona babalık yapacak mı? Bosansalar konu sahibinin çocuğuna maddi destek sağlayacak mi? Biz de bir çocuğun daha günahına girilsin istemiyoruz.
Haklısınız.Saygi duyuyorum aynı fikirde olmakla beraber o çocuğun annesini eşi dinlemedigim için net de bilemiyorum nedir ne değildir?Çocuk gerçekten adaminmi bilememki.Hersey oluyor hayatda .Yani kadının ihtiyacı yok babalık davası açmamış bu bile bizim varsayimimiz.Acarsa dnd testi ister çünkü mahkeme .Bende burdan yola cikarak acaba derim bı...forum burası her çeşit fikir var.Tanimiyorumki.Yokmu çocuğu o adamdan olmayıp senden diyenler Esra Erol sevsekde sevmesekde ülke gerçeği dolu yani çocuk başkasından çıkıyor öyle Yani parçalar eksik bu konuda hiç oturmadı kafamda.O kadın nafaka istemese ailesi isterdi niye tek başına büyütsün.Burda her kadın donuna kadar al yazıyor mesela.Kadini tanımıyorum parası varmı gururmu yaptı yoksa başka birseymi.Konu sahibide emin degilki işin bu yönünden.Ayrilsin ayrılmasın orası kendi kararı adamın iliskiside süren iliskimiydi tek gecelikmiydi neydi onuda bilemem Arap saçına dönmüş.Ben kesin gerçeği ortaya çıkarıp emin olurdum.Bu benim.Konu sahibi ne yapar kendi bilir .

Konu sahibini yargılayan yalancı diyenleri anlamıyorum.
1.çocuk meselesi ilişkisinden 4 sene önceydi ,yani aldatma durumu yoktur
2.aşik olmuş,belki ilk aşki .Aşk gözü kör eder derler ya (inci taneleri dizisine bakın).
3.adamin yaşi genç olduğunu varsayalım,oda bir gençlik hatası yapmiş.Burda bir sürü konu okudum , hayatta herşey var
3.yaşadiğimiz ülkede esrar yasak değil diyor(Hollanda?),evet öyledir . Reşit olana günde bir miktar esrar kullanma hakkı var .
4.inandim güvendim diyor ve görüyor ki inanmakla kendini kandırmış.Kadinin vicdanı rahat etmiyor ve boşanmak istiyor
5.evet bir tek seferle hamile kalan çok var , tecavüzden hamile kalan çok.Senaryo üretmekse maksadınız,diye bilirsiniz " yok ya bu kadın kesin sürekli yatıp kalkıyordu da şimdi hamile kalınca tecavüz edildim diye ayıbını örtmeye çalışıyor,
Aha size senaryo
6.Hollanda yada benzer Avrupa ülkesinde olduğunu varsayalım.Bu ülkelerde çocuklu yalnız yaşayanlara büyük destek ve yardımlar .
Kreş bedavadır ,ev yardımı giyim yardımı ,eğitim yardımı ne varsa
Belki annesi bunlardan vaz geçmek istemiyor ,
Belki annesi babasiyla tanıştırmak istemiyor ,belki çocuğu elimden alırlar diye istemiyor
Belki böyle kafası daha rahat ,kimseye maddi olarak ihtiyaç duymuyor.

Konu sahibi lütfen siz kendi sezgilerinizi dinleyin .
Bu evlilikten size artık hayır gelmez , çünkü olay sizi yıpratıyor negatiflik çekiyor.Siz çocuğun vebalini aldığınızi düşünuyorsunuz ve öylede olur.
Son kez eşinizle konuşun.Tama yapacağım dese bile sizin güveniniz yıkıldı ,yapıyorum der yapmaz .onun stresi sizi hasta eder.
Zaten hep sabır etmekle ve çok zaman emek harcadım diye devam ettiriyoruz toksik ilişkileri.
Ama düşünün evet belki 4 seneniz yandı böyle devam giderse belki 10 seneniz belki hayatınız yanacak

Eşiniz açsın babalık davası yaptırsın testi en doğrusu bu olur.Sizde o zaman net karar verirsiniz.En azından babaligini yapar çocuğun bir babası olur.Sonuc farklida olabilir o zaman ortada bir olay kalmaz.Zaten başta bildiğiniz halde o ilişkiyi evlenmissiniz çünkü ama yanlış ama doğru.Hayat sizin ister ayrilirsiniz ister ayrilmazsiniz.Ben emin olmak isterdim ben zaten en başta ayrilirdim da zaten.Ama bu benim ben siz değilim herkesin doğrusu bile bazen kendine doğrudur.

Sadece çocuğun değil annesinin de ahı var. Tek mağdur olan burada cocuk değil ki. O kadın böyle olsun istemiş midir sizce? Kim bilir ne kadar ahını alıp günahına girdiler kadının ne kadar mağdur oldu tek başına cocuk büyütmeye yetiştirmeye çalışıyor. Kusura bakmayın ama eşinizle değil evlenmek yüzüne tükürmeye bile değmez. İğrenc bi adam kadını hamile bırakıp yetmiyormus gibi ortada bırakmıs. Neler yazasım geldi de hakarete girer basıma bela almak istemiyorum. Tüm kötü sıfatlara layık bu herif.

esimle evlilik yolundayken (sevgiliyken) tek gecelik iliski yasayip,( aldatmış yani bundan sonra herşey flu benim gözümde

Rezil ve leş olması yetmezmiş gibi birde sizi aldatan bir herifi seviyorum aşığım gibi ucuz argumanlarla kendinizi hiçe sayarak kabul etmişsiniz, tercihinizi yaşayacaksınız burda zirlamayin.

X