eşimin çocugunu sevemıyorum ne yapmalıyım

B

bio82

Ziyaretçi
arkadaşlar ben melis 2 aylık evlıyım ıkıncı evlılıgım daha dogrusu ,ilk evliliğm 5 yıl önce bıttı
eşiminde ıkıncı evlılıgı.3 yasında bı kızı var.eşim dunya ıyısı bırı helekı öncekı eşime kıyasla harıka.şuan tek sıkıntım onun kızını sevememem.15 gunde bır gelıyo bıze bıkaç saat kalıyo
ama o geldıgınde elım ayagım tıtrıyo
üstelık ben bır öğretmenım ama olmuyo bu cocugu sevemıyorum
daha ıkı haftalık evlıyken hastaneye gıttık eşimle.kızı hastalanmıs eskı esıyle onlarda hastanedelerdi.kadın tam bır gıcık.benım yanımda eşimle özel konusmak istedı.belkı kadına olan sınırımden cocugu sevemıyorum.ya ben napmalıyım allahtan da korkuyorum.bu sekılde davrandıgım için.
napıcam ben ark.lar inanın çok kötuyum :sinifsinif:

Esini kiskaniyorsun bes belli!!

Hemde evladindan....benneyaptımki

Ayol bebe o daha!! Bir egitimci olarak senin daha bilgili olman lazim bu tür konularda kanimca...

Canım belki ilerde seninde çocuğun olacak ve onlar kardeş olacaklar .senin bu şekildeki yaklaşımın onların ilişkilerinide etkileyecektir.. Hem eşin duysa üzülmeyecekmi bu duruma .Onu eşinin eski eşinin çocuğu olarak değilde eşinin bir parcası gibi görmeye çalış..görüştüğünüzde çocuğa belli etme en azından içinden gelmesede güler yüz göster vakit geçir zamanla alışırsın belki.. Bu hem kocanın gözünde seni değerli kılar hemde o masum yavrucak babasının yanına daha keyifle gelir. şimdi küçük olduğuu için anlamaz ama biraz büyüdügünde sizin istenmeyen bakışlarınızı farkedecektir mutlakaaa

evli ve çocouklu oldugunu bilerek evlendiniz sanırım o zaman şikayet gibi bir hakkınız yok sorun çıkarmayın eşinizle güzel güzle geçinin..ayılıp bayılmak zorunda değilsiniz çocuga ama şefkat gösterin..

bılıyorum yaptıgımın ne kadar yanlıs oldugunun da farkındayım ama inş en yakın zamanda benımde bı çocugum olur da
belkıde ozaman düzelirim bılemıyorum kı

çocuğun olduğunda dahada kötü olursun arkadaşım..
ama şöyle bir düşün;o bebenin yerine senin çocuğun olsa..

eşini eski eşinden kıskanıyorsun o yüzden sevemiyorsun eşinle özel konuşmak isteyince kadına sinirlenmişsin haklı olarak ama kadın kesin çocukla ilgili konuşmak istemiştir ve sanada biraz gıcık vermek için bu davranışta bulunmuştur, yani annesi yüzünden ona sinir olduğun için sevemiyorsun çocuğu, 15günde bir geldiine göre de çok paylaşımınız olmamıştır, annesini düşünmemeye çalış geldiğinde, o bebişin ne günahı varki deilmi zemuszemushabersiz suçsuz bi yavrucak o:teselli:

çocuga kötü bişi yapmıyorum zaten.içimde yaşadıklarımı anlatıyorum ben

affedersin çocuk 3 yaşında imiş..bence en sevimli çağı..ayrıca küçücük çocuk geldiğinde neden elin ayağın titriyor ki..sen ona yakınlık göstermezsen ilerisi ikinizin ilişkisi için çokkkkkkk zor olur..seni şimdiden sevmeye başlarsa ileride sorun yaşamazsın..çok da büyütme canım olayları..zaten iyi anlaşsalardı ,sevselerdi birbirlerini ayrılmazlardı değil mi? şimdi seninle evli olduğuna göre seni seviyor..illa ki eski eşi ile konuşacaktır çocukla ilgili..sende neden konuşuyorsun falan filan deme..rahat ol..sonuçta artık seni seviyor,seninle evli

Son düzenleme:
prenses 006 haklısın bak benı bı sen anladın.kımse bu durmu yaşamadan anlayamaz.

umarım gelip geçer bu ruh haliniz... yazık yaa 15 gündebir 2-3 saatçik memnun etseniz çocuğuu mafoldumben

bılıyorum yaptıgımın ne kadar yanlıs oldugunun da farkındayım ama inş en yakın zamanda benımde bı çocugum olur da
belkıde ozaman düzelirim bılemıyorum kı

Arkadasim bu zihniyetde kalirsan cocugun olduktan sonra dahada gicik olacaksin dahada nefret edeceksin o yavrucaktan....Nedenmi?

Sürekli kendi cocugunla kiyaslayip, ah benimki daha az sevgi görüyor, ah söyle oldu ah böyle oldu deyip hem kendini hem esini ama en cokta o mahsumu yipratacaksin....

Cocukta olsa herseyin farkindadir onlar....hisslidir cocuklar....sanmaki senin ona karsi olan olumsuz duygularini o anlamiyor...Bal gibi anliyordur...

Yazik günah!! Sen ona sefkat sevgi göstermelisin....sen onu kazanmaya calismalisin...yetiskin olan sensin cünkü!

Esinin eski esini kiskanma hayiflanmanada gerek yok...cocugnun anasi olarak her zaman hayatinizda kalacak o kadin bunu untuma....:nazar:

Ayrica anlayamiyorum...madem bu denli sorun olacakti bu tür seyler senin icin niye evlendinki? 15 günde bir gelip babasinla hasret gidermek isteyen bir yavru bu....öcü degil:kahve:

prenses 006 haklısın bak benı bı sen anladın.kımse bu durmu yaşamadan anlayamaz.

eşin artık seni seçmiş sevmiş ve seninle evlenmiş eski eşini sevseydi onunla olurdu demekki olmamış ki yolları ayırmış, ama ortada bi bebiş var o yüzden birazcık anlayışlı düşünmek durumundasın, o sadece eski eşinin çocuğu deilki, senin eşinin de çocuğu, evet zor bir durum ancak senin olgunluğunu göstermen gerekiyor şu noktada, aman eşine belli etmemeye çalış, gelince ilgilen, oyunlar oynayın beraber gezmeye gidin hem eşin mutlu olur hemde yavrucak :1hug: ilerdede doğacak çocuğun için tecrübe sahibi olursun hemde yerimseniben

nesrin 111 tuhaf bişi bu bazen gıdıyorum cocuga bısıler alıyorum gıyecek falan böle sevıne sevıne hatta gelsede oıynasak dıyorum. buarad küçük cocuklarla aram çok iyidir sevmıyenını görmedım.
ama eşim getırıyo bı süre sonra kaprıs yapmaya baslıyorum engel olamıyorum dr mı gıtsem dedım bugun kendı kendıme

siz eşinizi kıskanıyorsunuz...iç güdüsel olarak farkında olmadan kaybetme korkunuz var demekki...
o çocuğu karşı da istemsiz bir savunma mekanizması geliştirmişsiniz.. ama düşünün ki,o daha bir bebek ,ve çok masum ana -baba kuzusu henüz..sizin ilgi ve şevkatizden mahrum bırakmayın onu...ve bu bu şekilde devam ederse,bu çocuk büyüdüğünde o da size aynı mekanizmayı istemsiz yaşatacak ve sorunlar büyüyecek evliliğinizi de eşinizi de kaybetmeye mahkum kalabieleceğiniz durumlar söz konusu olacak...kendinizi şartlayın onu sevip ,kabul etmeye...sizin kızınız mış gibi davranın,empati yapın!

bile bile lades diye buna denir işte arada bir çocuk var tabiki eski eşiyle yani kızının annesi sıfatıyla bunu elbbetteki biliyordunuz üstelik çocuk büyüdükçe gelmeler kalma süreleri artacaktır insan sokaktaki çocuğa bile şefkat gösteriyor nevarki yakınlık gösterseniz çok küçük daha melek o melek bence çocuğun annesi hergün dua etmeli bana birşey olmasın diye çocukla sürekli yaşamak zorunda kalmazsınız inşallah bunu sizin için deil o küçük melek için diliyorum

eski eşi ile tabikide özel görüşecekler.onların ortak bir çocuğu var.belki kadıncağız eşinden para isteyecekti yada çocuklarının bi ihtiyacını söyleyecekti.ne yani sizin yanınızdamı dile getirseydi bunları.saçmalamayın lütfen sevemeyebilirsiniz o çocuğu ama 15 günde 1-2 saatliğine gelmesi elinizin ayağınızın titremesine neden sebeb olurki.siz evlenirken çocuğun varlığından haberiniz yokmuydu?siz çocuğu hoş tutun yeter..

canım sen biraz kıskanıyosun gıbı geldi o çocuğu ne kadar sevıyroum desende ona bişiler alsanda eşini paylaşmak istemıyosun gıbı ama alışmak zorundasın canım sonuçt o çocuk senın evliliğin suresinxce hayatıda hep olmak zorunda

X