eşimin çocuk isteği

off yaşadıklarım geliyor gözümün önüne unutamıyorum.eşim ilk başlarda beni hiç haklı görmedi abartma dedi.çoook sonra anladı annesinin karakterini. .çocuğumu yıkarken bile karışıyordu ,ağladığını duyunca odanın kapısında bitiyordu noldu niye ağlattınız çocuğumu diye. benim çocuğuma çocuğum diyodu. bi ara çocuk ona anne diyordu çıldırcaktım. bir de alıngan ki kv hayatta birşey söyleyemezsin küser . surat asar.kendi oğluna kızına bile küser.kesinllikle haksız değildir o hiç bir zaman. ben napmalıyım arkadaşlar eşim sürekli 2. çocuk diyor. haksız mıyız istememekte güvenmemekte?ben kesinlikle hazır değilim diyorum ne zaman olcak diyor sanki yemek yapmaya karar veriyorum bu kadar basit mi?

bizimle kalıyor bu arada hala. çocuğa da ben de zorla baktırmıyorum ikinci diye yine tutturuyor bakıcakmış yine.ben öleyim artık aynı şeyleri yaşayınca. bi yere gidilecek çocuğu hemen alır giydiirir istediğini.yemek hep problem zaten ne yicek bu çocuk dediği zaman tüylerim diken diken oluyor. sanki ben bilmiyorum aç mı tok mu yiycek mi yemiycek mi.o kadar doluyum ki sayfalarca yazsam bitmez. kimseye de anlatamıyorum anlamıyor kimse. derler ki çocuğuna bakıyo yemeğini çamaşırını ykıyor. ben bunları yapmaktan gocunmadım ki hiç. hep sordum istersen yapayım akşamdan yemeğimi diye.yemek yapmayı sevşyor ve benim yaptıklarımı da begenmiyor farkındayım bunun

bizimle kalıyor bu arada hala. çocuğa da ben de zorla baktırmıyorum ikinci diye yine tutturuyor bakıcakmış yine.ben öleyim artık aynı şeyleri yaşayınca. bi yere gidilecek çocuğu hemen alır giydiirir istediğini.yemek hep problem zaten ne yicek bu çocuk dediği zaman tüylerim diken diken oluyor. sanki ben bilmiyorum aç mı tok mu yiycek mi yemiycek mi.o kadar doluyum ki sayfalarca yazsam bitmez. kimseye de anlatamıyorum anlamıyor kimse. derler ki çocuğuna bakıyo yemeğini çamaşırını ykıyor. ben bunları yapmaktan gocunmadım ki hiç. hep sordum istersen yapayım akşamdan yemeğimi diye.yemek yapmayı sevşyor ve benim yaptıklarımı da begenmiyor farkındayım bunun
Kendi doğursun çok çocuk bakası varsa, ben olsam derim valla benim şeyime güvenme kendin çıkar bi tane.

6 gün çalışıyorum bir de . çocuğu büyütemedim istediğimi yediremedim,giydiremedim.kötü bakmıyor ama annesi gibi davranıyor ben kimim bazen unutuyorum. nasıl 2. olsun. 7 km evi bize her türlü karışır bana . işi bıraksam nolcak bütün akrabalar burda çat kapı geleni de var .müsait misin demek yok.

Kendi doğursun çok çocuk bakası varsa, ben olsam derim valla benim şeyime güvenme kendin çıkar bi tane.
keşke diyebilsem o kadar pis ki huyu.suratı sallar beni delirtir. yapmıycam diyorum bazen şakayla karışık çok biliyosun sen diyor. böyle dedikçe çocuk fikrinden ilelebet uzaklaşıyorum

keşke diyebilsem o kadar pis ki huyu.suratı sallar beni delirtir. yapmıycam diyorum bazen şakayla karışık çok biliyosun sen diyor. böyle dedikçe çocuk fikrinden ilelebet uzaklaşıyorum
Sallasın, siz de her şeye delirmeyin. Sıkıntı tek onda değil. Kadın biliyor huyunuzu artık, hangi damarınıza basarsa ne olur biliyor. Şaşırtın onu. Zevkli oluyor.

işi bırakamam eşim her ne kadar bırak dese de . geçinemeyiz kredi ödüyoruz olmasa bile maaşlarımız düşük zaten. en azından evine gidip gelse ona bile razı olcam diyorum ama yok huylu huyundan vazgeçmez. o yine yapcak aynı şeyleri. ve eşim verdiği sözleri unutucak çocuğa bakıyo alttan al diycek.

teşekkür ederim. güzel bir cevap o şekilde söylesem daha iyi eşime. eski konuları açmadan cevap vermek istiyodum çünkü kendisine. teşekkürler
Eşiniz siz o konuları açmadan anlayacağa benzemiyor. Siz ağzımızın tadı kaçmasın diye geçiştiriyorsunuz, şartlar oluşursa bakarız diye umut veriyorsunuz o yüzden baskıya devam edecek.
Onlar size bunları yaşatırken sizi düşünmemiş siz şimdi gerçekleri yüzüne vurmak için niye düşünesiniz?
Kayınvalidenizin yaptıklarının biri bile çıldırma sebebi kadın kombo yapmış. Eşiniz de çanak tutmuş, çocuğunuzu büyütürken emek vermemiş ki tabii ister oturduğu yerden.

başta çocuk ufak hava soğuk diye o bize geldi. eşim sabah erken kalkıp araçla gider alır gelirdi 7 de. sonra akşamüstü de evine bırakırdı tekrar. evde sorun olmaya başlayınca çocuk da bir yaşını geçince ona götürmeye başladık çocuğu. o zaman evin direk içine değil ama yine pek çok şeye emrivaki yaparak müdahalesi oldu. bazı şeylerden eşimin bile haberi olmuyordu. iyi niyet adı altında yapınca eşimde hep pasif kaldı. ağzından çıkan tek şey napayım annem cahil bi kadın laf anlamıyor ki şeklinde. haklı bulmasa bile müdahaleyi asla önleyemedi. mesela oğlumun ilk saçını kestirip saklamak istedim. kuaförde resimlerini çekecektim. ama bir gün işten kvye gittik çocuğu almaya. saçları nerdeyse 2 numara. sinir krizi geçirecektim. tansiyonum düştü. niye yaptınız dedim. e çocuk bunaldı sıcaktan dedi. keşke söyleseydiniz ben başka bişi düşünüyordum dedim. ama duymazdan geldi. eşimle çok kavga ettik ogün. çok ağladım mesela. küçük bişi olabilir ama can yakıcı. çalışıyorsun diye evladın üstünde söz hakkın olmuyor gibi oluyor. daha nice şey var.
İkinci çocuk fikrini eşinizin aklına sokan da kayınvalideniz emin olabilirsiniz.

siz bir de birlikte yaşıyormuşsunuz hepten zor. Allah kolaylık versin size

Sallasın, siz de her şeye delirmeyin. Sıkıntı tek onda değil. Kadın biliyor huyunuzu artık, hangi damarınıza basarsa ne olur biliyor. Şaşırtın onu. Zevkli oluyor.
çok iyi yaa .:) zevkli olma kısmı yani:)ben hep karşı taraf kırılmasın üzülmesinci oldum ne geliyosa bundan geliyo başıma. artı eşim de öyle . en azından o arkamda dursaydı.şimdilerde anlıyor beni ama yine de tam değil.kv de biraz daha iyi şimdi tabi biraz da ben görmezden geliyorum. ama zor yani aklımdan çıkmıyor o günler.

çok iyi yaa .:) zevkli olma kısmı yani:)ben hep karşı taraf kırılmasın üzülmesinci oldum ne geliyosa bundan geliyo başıma. artı eşim de öyle . en azından o arkamda dursaydı.şimdilerde anlıyor beni ama yine de tam değil.kv de biraz daha iyi şimdi tabi biraz da ben görmezden geliyorum. ama zor yani aklımdan çıkmıyor o günler.
Üzülen üzülsün. Korkmayın gitmez bi yere, kaynananız gibiler üzüldükleri yerde ısrarla durmaya alışkındır. Kendi hayatı olamamış, sizin üzerinizden hayat kasmaya çalışıyor, bu üzücü bak.

Üzülen üzülsün. Korkmayın gitmez bi yere, kaynananız gibiler üzüldükleri yerde ısrarla durmaya alışkındır. Kendi hayatı olamamış, sizin üzerinizden hayat kasmaya çalışıyor, bu üzücü bak.
dominant bi karakter. kimse de bişey demiyor kayınpederimi bile benim yanımda azarlar adam ses çıkarmaz.eli maşalı bi gelin lazımdı ona ama yine şansı yaver gitti..

İkinci çocuk fikrini eşinizin aklına sokan da kayınvalideniz emin olabilirsiniz.
ya evet olabilir şimdi bir kaç arkadaşın daha yorumunu okudum. mantıklı. oğluma yeteri kadar ulaşamıyor tabi kres sebebiyle . şimdi yenisi olsa yine üstünde hak kurarım diyor büyük olasılık. yok zaten yorumlardan sonra da iyice düşündüm kesinlikle hazır değilim. ve oğluma elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum. iki çocukla ikisinin de hakkına giremem. ekonomi zaten sıkıntılı şuan

dominant bi karakter. kimse de bişey demiyor kayınpederimi bile benim yanımda azarlar adam ses çıkarmaz.eli maşalı bi gelin lazımdı ona ama yine şansı yaver gitti..
Siz onun gençliğini dinleyin bi de. O kocayı bir günde ehlileştirmedi o. Bu kadınlar gençlikte çileyi çeker, katlanır, yaşlandıkça güçlenir. Ve aşırı sinirli olurlar.

ya evet olabilir şimdi bir kaç arkadaşın daha yorumunu okudum. mantıklı. oğluma yeteri kadar ulaşamıyor tabi kres sebebiyle . şimdi yenisi olsa yine üstünde hak kurarım diyor büyük olasılık. yok zaten yorumlardan sonra da iyice düşündüm kesinlikle hazır değilim. ve oğluma elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum. iki çocukla ikisinin de hakkına giremem. ekonomi zaten sıkıntılı şuan
Kocanız çok istiyorsa kendi doğursun. Ben öyle dedim. Rahatım yıllardır.

Siz onun gençliğini dinleyin bi de. O kocayı bir günde ehlileştirmedi o. Bu kadınlar gençlikte çileyi çeker, katlanır, yaşlandıkça güçlenir. Ve aşırı sinirli olurlar.
aslında doğru kısmen. kayınpederimi de zayıf noktadan vuruyor zaten .kötü bi insan değil ama parasızlık çok çekmişler onun acısını çıkarıyor adam da ses çıkaramıyo

aslında doğru kısmen. kayınpederimi de zayıf noktadan vuruyor zaten .kötü bi insan değil ama parasızlık çok çekmişler onun acısını çıkarıyor adam da ses çıkaramıyo
O parasızlık var ya, kimlere kimlere ağız eğdirmiştir. Kendi halinizden pay çıkarın, bakıcı tutamadığınız için kaynana suratı çektiniz.

X