eşimin çocuk isteği

sizin kocanız laftan anlamış yine :) ben artık istersen ayrılalım git kimden yaparsan yap bile dedim ama adam ısrarla ikna etmeye çalışıyor.
Sorumluluk nedir bilir en azından. İşten gelip g.tünü dönüp yatan bir adam değil, çocukla 1 saat oynayıp hanım bu kirli bunu yıka, dersi var yaptır diyen bir adam değil. Ben delinin tekiyim bi de, o 3.ye gebe kalırsam neler ederim ona çok iyi biliyor.

O parasızlık var ya, kimlere kimlere ağız eğdirmiştir. Kendi halinizden pay çıkarın, bakıcı tutamadığınız için kaynana suratı çektiniz.
aynen öyle çok haklısınız . bakıcı da zor eminim görümcem de onun sıkıntılarını çekiyor ama en azından söz hakkı olur istedğini söyler bkıcıya çocuğu konusunda şöyle olsun böyle olsun diye.bizim o şansımız yok çünkü en iyi kv ler bilir:)

Sorumluluk nedir bilir en azından. İşten gelip g.tünü dönüp yatan bir adam değil, çocukla 1 saat oynayıp hanım bu kirli bunu yıka, dersi var yaptır diyen bir adam değil. Ben delinin tekiyim bi de, o 3.ye gebe kalırsam neler ederim ona çok iyi biliyor.
benim eşim de o kadar değil şükür . ama çocuk 5 yaşına gircek daha 2 yıldır filan ilgileniyor yani an zor dönemde ilgilenmedi. belki de anasına güvendi o var diye yapmadı ve o yüzden böyle olduk. o delilikten ben de istiyorum

Eşiniz haklı 35 ten sonra riskli zaten. Tek çocukla da kalınmaz. Gerekirse işi bırakın bence
Size inanamıyorum. Mahmut abi olabilir misiniz?
off yaşadıklarım geliyor gözümün önüne unutamıyorum.eşim ilk başlarda beni hiç haklı görmedi abartma dedi.çoook sonra anladı annesinin karakterini. .çocuğumu yıkarken bile karışıyordu ,ağladığını duyunca odanın kapısında bitiyordu noldu niye ağlattınız çocuğumu diye. benim çocuğuma çocuğum diyodu. bi ara çocuk ona anne diyordu çıldırcaktım. bir de alıngan ki kv hayatta birşey söyleyemezsin küser . surat asar.kendi oğluna kızına bile küser.kesinllikle haksız değildir o hiç bir zaman. ben napmalıyım arkadaşlar eşim sürekli 2. çocuk diyor. haksız mıyız istememekte güvenmemekte?ben kesinlikle hazır değilim diyorum ne zaman olcak diyor sanki yemek yapmaya karar veriyorum bu kadar basit mi?
Oturduğum yerden o kadar sinirlendim ki. Bana yapılmış gibi. Çok iyi sabretmişsiniz. Benim çocuğum yok. Düşüklerim oldu üst üste. Kayınvalidem sürekli arayıp bu hafta var mı bişey diye soruyordu. Düşük yaptığımı, acı çektiğimi bile bile, her hafta arayıp hamile olup olmadığımı soruyordu. En sonunda bir gün beni rahat bırak artık diye bağırıp yüzüne kapattım. 1 yıla yakın telefonlarına doğru düzgün cevap vermedim, mecbur kalmadıkça görüşmedim. Şimdi yeni yeni öğrendi, üstüme gelmiyor. Eşime şikayet edecek olduğunda eşim de bağırıp yüzüne kapatıyor çünkü. Bunun başka bir yolu da yok. Önce eşinizle sorununuzu halletmelisiniz. Çok geçmiş olsun

Size inanamıyorum. Mahmut abi olabilir misiniz?

Oturduğum yerden o kadar sinirlendim ki. Bana yapılmış gibi. Çok iyi sabretmişsiniz. Benim çocuğum yok. Düşüklerim oldu üst üste. Kayınvalidem sürekli arayıp bu hafta var mı bişey diye soruyordu. Düşük yaptığımı, acı çektiğimi bile bile, her hafta arayıp hamile olup olmadığımı soruyordu. En sonunda bir gün beni rahat bırak artık diye bağırıp yüzüne kapattım. 1 yıla yakın telefonlarına doğru düzgün cevap vermedim, mecbur kalmadıkça görüşmedim. Şimdi yeni yeni öğrendi, üstüme gelmiyor. Eşime şikayet edecek olduğunda eşim de bağırıp yüzüne kapatıyor çünkü. Bunun başka bir yolu da yok. Önce eşinizle sorununuzu halletmelisiniz. Çok geçmiş olsun
çok iyi yapmışşınız ben de umarım bir gün yapabilirim bunu . ama bizde ipler tamamen kopar böyle bi durumda .işte yalnız olmak annesizllik çok zor . burda en azından bir yakınım olsa ..

çok iyi yapmışşınız ben de umarım bir gün yapabilirim bunu . ama bizde ipler tamamen kopar böyle bi durumda .işte yalnız olmak annesizllik çok zor . burda en azından bir yakınım olsa ..
Sizin yakınınız da muhatabınız da eşiniz. Onun sizi sahiplenmesi ve koruması gerekiyor

konuşmak iyi geldi sizlerle . en azından davamda haklı olduğumu sizlerden de duymuş oldum .ben değil eşim bana haksızlık ediyor sürekli baskı yaparak. bi de diyo ki ikna edenler nasıl ediyor nasıl yapıyorlar 2. yi. ya diyorum benim hayat şartlarımla herkesin şartı aynı mı?kimisi kaynanası baksa da keni evinde ya da karışmayan tip ,kimisinin annesi de vardır bakan. kimisi de kendisi bakar hepsinden uzak. ama bizm gibi şartları olan yapmıyodur ya dimi

bu arada kızlar bi de ben tekrar doğum yapmaktan korkuyorum.ilki sezaryendi ve uyanıktım belden spinal. simdi her ikisinden de korkuyorum bişey olursa diye.sonra ya çocuk sağlıklı olmazsa diye . her şey geliyor aklıma .olumlu düşünemiyorum . normal mi bu düşüncelerim?yoksa hazır hissetmedğimden ve diğler kaygılarımdan dolayı mı böyle düsünüyorum

bu arada kızlar bi de ben tekrar doğum yapmaktan korkuyorum.ilki sezaryendi ve uyanıktım belden spinal. simdi her ikisinden de korkuyorum bişey olursa diye.sonra ya çocuk sağlıklı olmazsa diye . her şey geliyor aklıma .olumlu düşünemiyorum . normal mi bu düşüncelerim?yoksa hazır hissetmedğimden ve diğler kaygılarımdan dolayı mı böyle düsünüyorum
Normal. Size doğur diyene sen doğur senin karnını kessinler deme hakkınız sonuna kadar var

ya evet olabilir şimdi bir kaç arkadaşın daha yorumunu okudum. mantıklı. oğluma yeteri kadar ulaşamıyor tabi kres sebebiyle . şimdi yenisi olsa yine üstünde hak kurarım diyor büyük olasılık. yok zaten yorumlardan sonra da iyice düşündüm kesinlikle hazır değilim. ve oğluma elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum. iki çocukla ikisinin de hakkına giremem. ekonomi zaten sıkıntılı şuan
Zaten şöyle düşün kaynanan deli, kocanın aklı yarım umursamaz. Aklı selim bi tek sen varsın. Sence kimin dediği olmalı? Birilerinin bu cocuklari düşünmesi lazım.

bunu duymak da güzel.. öyle bi duruma getirdiler ki beni sanki abartıyorum yapmalıyım mecburum .sırf keyfimden böyleyim gibi hissettiriyorlar. ki çocuğum konu sahibininki gibi uyku sorunuyla iştah sorunuyla büyüdü bir de.

Ben olsam yapmazdım kocamın ağzına bakıp çocuk falan bende de benzer bir kaynana var ikinciyi hiç düşünmüyorum eşim isterse benimle boşanıp yapabilir ki eşim hiç çocuk istemiyordu sizin kocaya biri bile fazla malesef

merhaba, 8 yıllık evliyim. 3 yaşında oğlum var. konu kısaca eşim 2.çocuğu istiyor. ben çalışıyorum. orta gelir durumunda bir aileyiz. ama ben çocuk istemiyorum. sebeplerim:
öncelikle oğlum doğduğunda çok zorlandım. 3 aylıkken kv bırakıp çalıştım. bırakmak zorundaydım. ayrılırsam o imkanlarda iş bulamazdım. çocuk hep ufakken onlar baktı. çok sorun yaşandı. kendi annemde çalışıyor bakma şansı yok. kv herşeye karıştı. eşimle sürekli kavgalar ettik. son 1,5 yıldır düzenimizi tekrar kurduk ama çok yıprandım. sütüm azaldı stresten vs. eşim o anlamda hiç arkamda durmadı. hep pasifti. sessizdi.
ikinci sebep, çocuğum hala çok aşırı anneci. herşeyde sürekli anne. anneyle yer içer gezer. evde bir elimle yemek yaparken. diğer yandan fırlarım oyununa. babayı sever ama onunla oynama peşinde değil.
eşim ilgilidir. ev işlerine yardım eder ama çocukla oynamayı beceremiyor. oyalayamıyor. sıkılıyor mu anlamadım ama oyalaması 5 dk sürmez. oğlan yine tepemde olur. haliyle herşeye bölünüyorum.
çok zor ve stresli bir çocuktu oğlum. tüm sendrom atak kolik ne varsa hepsini hiç atlamadan üst seviyede yaşadık. 2 yaşına kadar gece uyku sorunları oldu. çoğu gece kalkıp 2den 5e oturduk. ben 7 de tekrar işe gittim o halde.
allah can sağlığı versin oğlumu çok seviyorum şikayetci de değilim. çok iyi niyetli konuşkan bir çocuk. çok sevecen ama benim aklımdaki onun sağlıkla büyüdüğünü görmek. artık sonrasında ise biraz rahat etmek. onunla güzel anılar biriktirmek.
yeniden başlamak fikrine çok sıcak değilim. hadi çocuğun zorlukları belki bir süre. sonrasında can sağlığı olsun düzelir diyorum ama yeniden çocuğumu kv bırakmak, tekrar aynı sorunları yaşamak istemiyorum. kimse ile yüz göz olmak da istemiyorum. eşimde biliyorum yine çocuk doğsa kv yi ister. bakıcı vs güvenmez. yani yine kavgalar huzursuzluk çıkar adım gibi eminim. fikir sormak için yazıyorum. teşekkürler herkese

edit.: bu arada yaşımı eklememişim. 36 yaşındayım. eşimin ısrarı da ondan zaten. yaş geçtikçe riskleri biliyor.
bende uzmanlık vb çeşitli bahanelerle hep öteledim tek çocuğum var şimdi istiyorum ama yumurtalarda sorun var. Allah olana sağlık sıhhat uzun ömür versin .

X