Eşimin değişmesi

bernadatte

Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2021
23
10
35
Yalnızlıktan delirmemek için yazıyorum.. merhaba eşimle 2007 senesinde üniversiteye başladığımızda tanışıp aşık olduk ve hiç birgün bile birbirimizi kırmadan sevgimiz hep artarak 2014 senesinde evlendik bu süreçte çok şeyler yaşadık birbirimiz için çokça fedakarlıklar yaptık eşim askeri okulda okuyordu bense iletişim fakültesinde daha ilişkimizin başlarındayken eşimin babası "benim oğlum doğuya gidince sen ne yapacaksın" diye sormuştu "çalışmayacak mısın?oğlum sakın çalışmayan bir kadınla evlenme" dediği için okulumu bırakmış ve eğitm fakültesini kazanmıştım sonra öğretmen oldum(tabi 19-20 yaşındaki cahilliğimin kurbanıyım) sonra atanamadım bir süre özel kurumlarda çalıştım ama çok verimli bir çalışma hayatım olamadı sonra hamilelik sonra çocuğum oldu işi bıraktım çocuğum 8 aylıkken eşime görev çıktı 2 sene evden uzak kalacaktı.tası tarağı topladık ailelerimizin olduğu şehirde ev tuttuk çocuğumla yerleştik,eşim gitti 3-4 ayd bir 10 günlüğüne geliyor onun harici yanımızda değildi.2 sene birbirmizi çok özleyerek geçti yani ben öyle düşünüyordum görevin bitme tarihi yaklaştıkça eşim daha fazla oradaki arkadaşlıklarına vakit ayırır olmuştu benim halimi hatrımı hiç sormuyor çocuğu gördükten sonra ayıp olmasın beni bekliyorlar diyip konuşmuyordu.Zor yerlerde çalışıyorlar diye bir şey demiyordum sevgisinden hiç şüphe etmediğim için üzerinde durmadım.sonra nihayet eşimin geldiği gün atladım sarıldım boynuna kavuştuk ben kabıma sığmazken eşim bi mutsuz anlam veremedim sonra alışcaz falan diye konuyu geçiştirdi sürekli sinirleniyordu basit şeylere bile sonra yeni tayin yerimize evi taşıdık eşim düzeleceğiz diyordu aonra senden soğudum sevemiyorum artık içinden gelmiyor diyerek benden uzaklaştı.öyle günler haftalar geçirdik ki tek kelime konuşmadan.hasta halde beni bırakıp arkadaşlarıyla dışarı çıktı mesela,bir şey söyleyince cevap vermiyordu,terapi alalım dedim terapiye başladık 3 kere gittik daha sorunun tespitini bile yapmadan bıraktı terapiyi kabul ediyor sen haklısın diyor kavga bile etmeye tenezzül etmiyor,paylaşacak akıl danışacak kimsem yok herkesten uzaktayım,uzakta olmasam da kimsem yok zaten o da ayrı bir konu...hayatında kimse olmadığına yemin ediyor,öyle bir şey de yakalamadım zaten ama anlam veremiyorum.çocuğuna çok düşkün o mutlu olsun diye bana katlanıyormuş gibi davranıyor benimle alakalı umrunda olan bir şey kalmamış gibi davranıyor.böyle olduğu için çok üzgünmüş ama sevemiyorum diyor başka bir şey demiyor 1,5 senedir böyle...boşanalım diyorum kabul etmedi zaten boşanalım desem de ben de psikolojik açıdan hazır mıyım emin değilim .hazır olunuyor mu onu da bilemiyorum ...çok uzun yazdım ama bir fikir,dışardan dinleyen bir olarak bir yoruma ihtiyacım var belki de😔

Salın ipini gitsin ..
Çoğu kadın gülerek ,kahkaha atarak ayrılmıyor ama sizin yapacak bir şeyiniz yok bu durumda bana kalırsa ..
istenmediğiniz yerde durmayın ..
Kişisel olarak görüşmese bile platonigi var gibi geldi kafasında bilemiyorum ..
Ya da delirdi ..
Ama ilki daha büyük ihtimal ,üzgünüm :KK43:

Anlattıklarınıza bakarak şu düşünceler geçiyor aklımdan, diyelim şu an hayatında biri yok acaba görevdeyken bir kaçamağı mı oldu bunu da bu şekilde örtüyor, ya da diyelim çok dürüst biri gerçekten anlık gönlü veya gözü başkasına kaydı da bunu kendine yediremedi yine suçluluk psikolojisi ile bunun yükünü size bu şekilde yüklemiş olabilir mi?
Ben şöyle bir çözüm yolu önereceğim, çalışmıyorsanız çalışmaya başlasın, dimdik durun kendi hayatınıza bakın zaten olan olmuş siz de kavgasız gürültüsüz bırakın ipleri kendi hayatınıza bir bakın, gözlemleyin bakalım kaçan kovalayacak mı?

Aniden gelip "ben sana tekrar aşık oldum" demeyeceğine göre kendinize gelecek planı yapmanızın zamanı gelmiş de geçiyor bile. Siz hayatınıza yön verin zaten buna şuan çok ihtiyacınız var. Yıllardır hayatınızı bu adama göre şekillendirmişsiniz. Bir kişiye bu kadar aşırı şekilde güvenmek bana göre yanlış.

Siz kendi yolunuzu çizin işe başlayın çocuğunuza bakıcı vs bulun biraz zaman geçsin sonra oturur konuşursunuz. Bence düzelmez ama nasip.

İlk soyleyecegim şey: çalış arkadaşım.kendi paranı kazan.ayaklarin üstünde dur.sonra klasik, çocuk için evlilik devam eder ya da etmezse de senin de arkadaşların olsun kimsem yok deme.erkekler gözden çıkarırlar da gözden çıkarılınca damdan düşmüş gibi olurlar.sen değerlisin.hayatin değerli.

Üzgünüm ama sandığınız gibi değil, muhtemelen aklını karıştıran biri var. Bunun ne kadar yaralayıcı olduğunun farkındayım ama eşinizin davranışları başka bir şeyi işaret etmiyor. Aldatan erkek aldatıyorum diye bağırmıyor, kanıt bırakmıyor zaten. Siz de bir şeyler anlamışsınız da kendinize itiraf etmek zor İşte. Umarım hakkınızda hayırlısı olur.

Yalnızlıktan delirmemek için yazıyorum.. merhaba eşimle 2007 senesinde üniversiteye başladığımızda tanışıp aşık olduk ve hiç birgün bile birbirimizi kırmadan sevgimiz hep artarak 2014 senesinde evlendik bu süreçte çok şeyler yaşadık birbirimiz için çokça fedakarlıklar yaptık eşim askeri okulda okuyordu bense iletişim fakültesinde daha ilişkimizin başlarındayken eşimin babası "benim oğlum doğuya gidince sen ne yapacaksın" diye sormuştu "çalışmayacak mısın?oğlum sakın çalışmayan bir kadınla evlenme" dediği için okulumu bırakmış ve eğitm fakültesini kazanmıştım sonra öğretmen oldum(tabi 19-20 yaşındaki cahilliğimin kurbanıyım) sonra atanamadım bir süre özel kurumlarda çalıştım ama çok verimli bir çalışma hayatım olamadı sonra hamilelik sonra çocuğum oldu işi bıraktım çocuğum 8 aylıkken eşime görev çıktı 2 sene evden uzak kalacaktı.tası tarağı topladık ailelerimizin olduğu şehirde ev tuttuk çocuğumla yerleştik,eşim gitti 3-4 ayd bir 10 günlüğüne geliyor onun harici yanımızda değildi.2 sene birbirmizi çok özleyerek geçti yani ben öyle düşünüyordum görevin bitme tarihi yaklaştıkça eşim daha fazla oradaki arkadaşlıklarına vakit ayırır olmuştu benim halimi hatrımı hiç sormuyor çocuğu gördükten sonra ayıp olmasın beni bekliyorlar diyip konuşmuyordu.Zor yerlerde çalışıyorlar diye bir şey demiyordum sevgisinden hiç şüphe etmediğim için üzerinde durmadım.sonra nihayet eşimin geldiği gün atladım sarıldım boynuna kavuştuk ben kabıma sığmazken eşim bi mutsuz anlam veremedim sonra alışcaz falan diye konuyu geçiştirdi sürekli sinirleniyordu basit şeylere bile sonra yeni tayin yerimize evi taşıdık eşim düzeleceğiz diyordu aonra senden soğudum sevemiyorum artık içinden gelmiyor diyerek benden uzaklaştı.öyle günler haftalar geçirdik ki tek kelime konuşmadan.hasta halde beni bırakıp arkadaşlarıyla dışarı çıktı mesela,bir şey söyleyince cevap vermiyordu,terapi alalım dedim terapiye başladık 3 kere gittik daha sorunun tespitini bile yapmadan bıraktı terapiyi kabul ediyor sen haklısın diyor kavga bile etmeye tenezzül etmiyor,paylaşacak akıl danışacak kimsem yok herkesten uzaktayım,uzakta olmasam da kimsem yok zaten o da ayrı bir konu...hayatında kimse olmadığına yemin ediyor,öyle bir şey de yakalamadım zaten ama anlam veremiyorum.çocuğuna çok düşkün o mutlu olsun diye bana katlanıyormuş gibi davranıyor benimle alakalı umrunda olan bir şey kalmamış gibi davranıyor.böyle olduğu için çok üzgünmüş ama sevemiyorum diyor başka bir şey demiyor 1,5 senedir böyle...boşanalım diyorum kabul etmedi zaten boşanalım desem de ben de psikolojik açıdan hazır mıyım emin değilim .hazır olunuyor mu onu da bilemiyorum ...çok uzun yazdım ama bir fikir,dışardan dinleyen bir olarak bir yoruma ihtiyacım var belki de😔
Canim benim başka birisi olmasa bile,hayat o adamın sizi sevmediğini bile bile geçebilecek bir zaman değil bana göre. Ha ama boşanmak kolay degildir elbette, maddi durum ve aile desteğin olmadan tek başına yapman çok zor. Eğer boyle bir düşüncen varsa en kısa sürede herhangi bir iş bul, bu öğretmenlik olmak zorunda değil. Aksi taktirde çocuğunu da alamayabilirsin çünkü eger cok kucuk degilse.

Niye ille sevdigi olsun? Bana sorarsan adam bekar hayatina alisti. Üniye gidip sonr tekrar anne baba evine gelen gençler gibi. Tekrar alismasi zor oluyor.

Bunun üzerine anladigim kadari ile çok erken yasta tanisip, evlendiniz. Bunun üzerine hemen çocuk, ki aslinda durum musait degilken. Hiç çift olmadiniz ki, evlilik hayatini tam yasayamadiniz. Yada tee o zamanlar bile baze seyler yanlis gidiyordu ve sen fark etmiyordun. Görev yerindeyken daha fazla gelme imkani olupta gelmedi mi? Sizinle telefon görüsmeleri ne kadar oluyordu?

Ve tam durumu bilmedigim için, neden esin ile beraber görev yerine gitmedin? Tehlikeden dolayimi? Daha yakin bir sehire tasinip, esinip git gel yapamazmiydi?

Çok gençken başlayan bir ilişki olduğu için muhtemelen neyin ne olduğunu anlayamadan evlenmişsiniz göreve gidince de daha 20’li yaşlarında yine muhtemelen bekarlık hayatının tadına varmış e bu sırada hazır çocuk da var ne güzel uzakta bakan var büyüyor işte de diyerek bekarlığın tadını çıkarmış. Bu illa aldattı demek değil ki bekarlık hayatı bambaşka. Sonra bir araya gelince de ev aile hayatına alışamamış. Sizin tek yanlışınız fazla anlayışlı olmuşsunuz ve ‘çalışmanın’ peşini bırakmıssınız. Ne yapın edin gerekirse uykudan feragat edin çalışın atanın. Kendi hayatınız olsun, sonrası Allah Kerim. Ben eşimden çok memnunum çok şükür ama (ücretsiz izin aldım 2 yıl) şunu farkettim ki erkeklerin çalışan-çalışmayan kadına tavırları gerçekten farkediyor. Maddi olarak her şeyi soran danışan insan gitmiş yerine bazen kafasına göre danışmadan iş yapan, yeri gelince yine bazen çocuk bakmak sanki benim işimmiş gibi davranan biri gelmişti. Açık açık söyleyince kendi farketmişti ancak. Annem de öğretmen hala çalışıyor ve hep der ki gerekirse her şeyini sat kız çocuğunu okut ve mutlaka bir meslek sahibi yap erkek çocuğu bir şekilde iş bulabilir ama kız çocuğu asla başkasına muhtaç olmamalı. Dünyanın en mükemmel eşi bile sürekli geçim kaynağı kadar güvence veremez. İnsanoğlu beşer şaşar yarın öbür gün aldattı (ya da Allah korusun hadi diyelim öldü) tutunacak bir dalınız olmazsa hayattan soğur, içinize kapanırsınız. Çalışmamak da tabi ki bir tercih saygı duyuyorum. Ama kadının kendi hayatı açısından elinde imkanı varsa çalışması gerektiğini düşünüyorum. Bakın benim kuzenim hırs yaptı 7 sene sonra atandı ☺️

Doğu gorevini kaldıramamiş sanırım..benim eşim daha çok uzerimize duşmüştü. Sizinkine agır gelmiş. Tedaviye devam etmeyeceksen ayrılalım o zaman deyin. Ailesine de benden soğumuş ayrılmak istiyor deyin. Yoksa hakliyken haksız duruma duşersiniz. Öğretmenlikten atanamam diyirsanız polis olun valla o kolay .

Şunu da beliirteyim esiniz 1 yıl sonra gelir affet beni falan der. O zaman da takdir size kalmiş tabi.

Siz terapiye bir de ailesine deyip başlayın evliliginiz hatrına. Yine olmuyor ise zorlamanin anlamı yok salın ipini gitsin

İnsanların duyguları değişebilir, çok erken yaşlarda evlilikler yapıyoruz ve zamanla kendimizi ve amacımızı kesfediyoruz. Önemli olan iyi bir baba mi? Baba olarak sorumluluklarını biliyor mu? Evet ise yapacak birşey yok, ya sevgisiz olarak, eş olarak beklentiniz olmadan aynı evde yaşayacaksınız ya da ayrılıp çocuğunuza ayrı ayrı anne ve babalik yapacaksınız.

Niye ille sevdigi olsun? Bana sorarsan adam bekar hayatina alisti. Üniye gidip sonr tekrar anne baba evine gelen gençler gibi. Tekrar alismasi zor oluyor.

Bunun üzerine anladigim kadari ile çok erken yasta tanisip, evlendiniz. Bunun üzerine hemen çocuk, ki aslinda durum musait degilken. Hiç çift olmadiniz ki, evlilik hayatini tam yasayamadiniz. Yada tee o zamanlar bile baze seyler yanlis gidiyordu ve sen fark etmiyordun. Görev yerindeyken daha fazla gelme imkani olupta gelmedi mi? Sizinle telefon görüsmeleri ne kadar oluyordu?

Ve tam durumu bilmedigim için, neden esin ile beraber görev yerine gitmedin? Tehlikeden dolayimi? Daha yakin bir sehire tasinip, esinip git gel yapamazmiydi?
Eşim dağbaşındaydı aile götürülmeyen bölgede izin zamanları herkes için aynıydı o konudan yana imkanımız yoktu ama evet sizin söylediğniz gibi kendisi de bekarlığa çok alıştım sorumlulukçok ağır geliyor demişti terapiste gittiğimizde de...

Doğu gorevini kaldıramamiş sanırım..benim eşim daha çok uzerimize duşmüştü. Sizinkine agır gelmiş. Tedaviye devam etmeyeceksen ayrılalım o zaman deyin. Ailesine de benden soğumuş ayrılmak istiyor deyin. Yoksa hakliyken haksız duruma duşersiniz. Öğretmenlikten atanamam diyirsanız polis olun valla o kolay .

Şunu da beliirteyim esiniz 1 yıl sonra gelir affet beni falan der. O zaman da takdir size kalmiş tabi.

Siz terapiye bir de ailesine deyip başlayın evliliginiz hatrına. Yine olmuyor ise zorlamanin anlamı yok salın ipini gitsin
Evet ben de bunları düşünüyorum ama kaç senelik ilişki emeğimiz silmeden önce çok iyi düşünmek gerekiyor ailesine söyledim ama sabret herkes aynı yollardan geçiyor falan dediler 🙄

X