Esimin evsiz kalan kardeşi

Gurbette eşinin değil de, senin kardeşin evsiz kalsaydı tam olarak ne yapardın?

Yetişkin olmuş insanlar sorunlarına çare aramayıp hep ana baba abi sırtında mı yaşasın.
O zaman dönsün Türkiye'ye anasıyla yaşasın.
Para kazanmaya gelince gurbete koşa koşa gidiyorlar yaşayacak yer bulamayınca mı gurbet oluyor.

Bir de düğün sonrası askerliği var 1 aylık. Ekimde eşiyle beraber gelecek ama nereye gelecek artık hayırlısı...
O zaman ayrı eve filan çıkmazlar eşini de sizin yanınıza getirir kendi askerdeyken bu sefer eşi yaşar sizle.Nasılsa alışkınlarmış yurtta vs de yaşamaya sizinle yaşamak işlerine gelir.Bence paylaşımlı ev baksın bi an önce,yeni evlililerin yanına yerleşmek hiç hoş değil.Fedakarlık yaptınız diye ilerde madalya takmazlar size yapmasaydın etmeseydin olur adı da.Taviz vermeyin daha fazla

Bu sorunun cevabı çok net ev bulana kadar bizimle kalırdı. Ben eşimi biraz tanıyorsam ağzını bile açmazdı hemen gelsin demişti çoktan gereksiz merhametli. Ama benim de kardeşim erkek.
E tamam işte, mantıken ev bulana kadar eşinin kardeşi de sizde kalmalı. Neden bunu kendine dert ediyorsun ki?

Ayni sizin esinizin yaptigi gibi o da mustakbel esi gelene dek evlerini ayarlasin, bu konuda tesvik edin, boylece kendi evine geçebilir.

Bu arada esiniz ve kardesi issizlik maasi aliyor, siz çalışıyorsunuz yanlis mi anladim? Kayinbiraderiniz issizlik maasini da mustakbel esine mi yolluyor? (Mustakbel eş ve eşin ailesi ne ise yariyor merak ettim acikcasi?)
Şu an paylasımlı ev hariç hiçbir yerde ev bulamaz birikimi olmadığı için. Eşiyle buraya gelmesi ekimi bulacak. Kaynımın 1 aylık askerliği var o yüzden boşa kira vermek gibi görüyorlar şimdilik o düzeni kurma niyeti yok.
evet doğru anladınız kredi kartı kızda, kirası masrafları her şeyi kaynıma ait. Kız üni son sınıf öğrencisi 1 dersi kaldı alttan bu dönem onu alıp bitirecek okulu. almanca kursuna ve spora gidiyor. Ama kızın ailesi de yurtdışında ve tek kuruş göndermiyorlar😡 böyle anlaşmışlar...

Şu an paylasımlı ev hariç hiçbir yerde ev bulamaz birikimi olmadığı için. Eşiyle buraya gelmesi ekimi bulacak. Kaynımın 1 aylık askerliği var o yüzden boşa kira vermek gibi görüyorlar şimdilik o düzeni kurma niyeti yok.
evet doğru anladınız kredi kartı kızda, kirası masrafları her şeyi kaynıma ait. Kız üni son sınıf öğrencisi 1 dersi kaldı alttan bu dönem onu alıp bitirecek okulu. almanca kursuna ve spora gidiyor. Ama kızın ailesi de yurtdışında ve tek kuruş göndermiyorlar😡 böyle anlaşmışlar...

Yani kayinbiraderiniz sizin maasiniza ve esinizin issizlik maasina bakiyor bu durumda? Tr'deki hanimefendi de keyfine bakiyor

E tamam işte, mantıken ev bulana kadar eşinin kardeşi de sizde kalmalı. Neden bunu kendine dert ediyorsun ki?
Durumları açıkladım konu açarken. Bu misafirliğin çok uzamasından korkuyorum. Yeni evliyim rahat edemiyorum odalar yan yana duvarlar incecik. Biraz sesli konuşsak her şeyi duyabilecek durumda..

Türkiye olsaydı çıksın gitsin derdim ama Almanya olunca işler değişiyor ev yok gerçekten. Paylaşımlı evlerde de acaip tipler olabiliyor. Yalnız eşle konuş, kalsın ama saygılı olsun diklenmesin, zıtlaşmasin. Aileyi de ben çok saygısiz buldum, 3 yetişkin insan var aralarinda anlaşmalılar onlar niye her şeye karışıyor😶😶 kısacası kardeş kalabilir ama kalacaksa da uyumlu olsun edebiyle kalsın.

Yani kayinbiraderiniz sizin maasiniza ve esinizin issizlik maasina bakiyor bu durumda? Tr'deki hanimefendi de keyfine bakiyor
Daha yeni işsizlik almaya başlayacaklar. Kira ve yemek masrafları bizden,kendi eşinin masraflarını ödeyip kalanı da biriktireyim diye düşünüyor olabilir. Şu an benden keyifli olduğu doğru hanımefendinin🙂

Yetişkin olmuş insanlar sorunlarına çare aramayıp hep ana baba abi sırtında mı yaşasın.
O zaman dönsün Türkiye'ye anasıyla yaşasın.
Para kazanmaya gelince gurbete koşa koşa gidiyorlar yaşayacak yer bulamayınca mı gurbet oluyor.
Konuyu tam olarak algılayabildiğinden emin misin? Çocuk işinde gücünde, üstelik nikahını da kıymış, dil öğrenmeye çalışıyor. Ne olur bu sürede kardeşinin yanında kalsa?

Durumları açıkladım konu açarken. Bu misafirliğin çok uzamasından korkuyorum. Yeni evliyim rahat edemiyorum odalar yan yana duvarlar incecik. Biraz sesli konuşsak her şeyi duyabilecek durumda..
Kardeşin kalsaydı durumlar farklı mı olacaktı diye soruyorum bende!

Onlar keyfine bakarken siz hep bu olayı hatırlayacaksınız. Bir ay için kira vermek istemeyen adam Ekim'de gelir gelmez de ev bulamaz. Sizle min. 2025 in başına kadar kalır. Sizin en güzel çocuksuz zamanlariniz bu sıkıntı ile geçecek. Baştan net olmak iyidir.
Esin söyleyemiyorsa sen söyle. Ben rahat edemem sen evi bir an önce bulmaya bak de.
İliskiniz kötü olur diye korkmayın zaten seneye ilişkiniz kötü olarak evleri ayiracaksiniz. Üstelik arada çektiğiniz zaman size hayat boyu dert olacak.

Ne rezil insanlar, ne berbat ve rahat aileler var yarabbi🤐 keşke evlenmeseydin konu sahibesi, eş ailesi yeemiş bir de o kiz ve ailesinin saçmalıkları sırtina binmiş. Evlilik isi de bana biraz hikaye geldi açıkçası, kız öğrenci işi parası yok kaynın da işsiz eee neyle geçincekler size bela olmasınlar

Konuyu tam olarak algılayabildiğinden emin misin? Çocuk işinde gücünde, üstelik nikahını da kıymış, dil öğrenmeye çalışıyor. Ne olur bu sürede kardeşinin yanında kalsa?

Asıl konuyu sen algılayamamışsın ahgshafdgahfdgh işinde gücünde mi :KK70: İşsizlik parasıyla geçiniyor şu an konu sahibi part time çalışıyor.

Valla yetişkin bir insan karı kocanın evinde kalamaz. Otel değil orası kadınla adamın evi. Ha ev bulamıyorsa Türkiye'ye dönsün kendine yeni düzen kursun. Kendi sorunu için neden başkasının düzenini bozuyor. Kadın okey vermeden ailenin evinde kalamaz.

Bir de düğün sonrası askerliği var 1 aylık. Ekimde eşiyle beraber gelecek ama nereye gelecek artık hayırlısı...

Sizin eve gelecekler tabi kızım, kayınla açıkça konuş burası geçici düğüne kadar sabrediyorum diye. Hatta kıza da aç söyle. Eşine de net söyle gelirlerse de hepsini kapı önüne koy eşin de dahil.

E cinsel hayatınız durmadı mi bu duvarların inceliginde?
Pazar gününden beri durumlar malum. Eşim dün istedi ama ben çekindim rahat olamayacağımı söyledim o da surat yaptı. Bu sebeple aramızın açılmasından korkuyorum ve kardeşi evdeyken nereye kadar böyle sürecek inanın bilmiyorum. Önerilere açığım😔

Sizin eve gelecekler tabi kızım, kayınla açıkça konuş burası geçici düğüne kadar sabrediyorum diye. Hatta kıza da aç söyle. Eşine de net söyle gelirlerse de hepsini kapı önüne koy eşin de dahil.
Kendi oturması var mı ki eşini kapının önüne koyacak, o kadar basit mi bu işler?

X