Eşimin hayatında biri olduğundan şüpheleniyorum.

Peki siz niye tek nokta yerine sürekli iki nokta koyuyorsunuz ? Soru sorulunca da soru işareti neden koymuyorsunuz? Birde Tv diye yazılmaz kısaltmalar da harfler büyük yazılır . TV olarak . Haber izlesen bu arada izlenen değil . Ayrıca "ama" bağlaç olduğu için cümleleri bağlama da kullanılır sonda kullanılmaz. Bu arada sizin eğitim durumunuz nedir?
İzlesen demek yerine izlenen yazılmış yani harf hatası,söylemeseniz farkında bile değilim. Bağlaç nedir nasıl kullanılır çok iyi biliyorum. İki nokta ile kullanılan yerde söylenecek çok şey var ama susmayı tercih ediyorum demek oluyor yani aslında cümle sonu değil.
Burada makale yazmıyoruz elbette o yüzden bazen hatta genelde dikkat etmeden sokak dili kullanıyoruz ama bu askari yada müsayitmisin gibi kelimeleri yanlış kullanarak değil.
Konuyu sadece buraya çekip bıraksam belki haklıydınız ama takıldığım yeri belirtip konuyla ilgili yazmaya devam ediyorum. Siz nedense konudan uzaklaşıp polemik yaratmak istiyormuşsunuz gibi görünüyor. Sizi rahatsız eden askari yazılışına takılmam mı yoksa başka bir şey mi?

Merhaba arkadaşlar bir süredir burayı takip ediyorum kafamdaki sorulara cevaplar arıyorum.. ben onbir yıllık evliyim eşimle çok severek evlendik ve üç cocugumuz oldu küçük olan dört yaşına yeni girdi yaklaşık beş ay önce eşimle normak bir tartışma yaşadık ve eşim konuyu çok abartarak boşanma derecesine kadar getirdi ben ilkokul okumuşum daha önce hiç çalışmadım ne evim ne herhangi bir mal varlığım var. Eşime gelince onun da maddi durumu hiç yok askari ucret çalışıyor fabrika işçisi daha önce de kavgalar ederdik ama her seferinde barisirdik yani karı koca kavgaları bilirsiniz. Ben hayatında birinden supheleniyorum hatta kesin var diyorum ama elimde hiç bir delil yok..ne yapacağımı bilmiyorum üç cocukla çocuklarımı bırakmak asla istemiyorum ama bu zamn sartlarinda onlara nasil bakacağım yeniden kendime bir hayat kurabilir miyim bu süreci nasil atlatacagim hiç bilmiyorum ..bu durumu yaşayan var mı bu süreç nasil geçecek hiç bilmiyorum

Eşiniz size gelip net birseyler söylemeden bu düşünceyi kafanızdan atın çocuklarınıza odaklanıp orta yolu bulun. Bazen çiftler arasında bu gerginlikler olur insanlar Bi yerde kendine bir alan açmaya çalışır yanlış kendini merkeze koyar. Bu sebeple kafada kurmayın bugünü yaşayın geleceği Allah bilir evrene iyi mesajlar gönderin ve kendiniz için birseyler yapın.

Eklentiler

• IMG_1155.jpeg
    IMG_1155.jpeg
    33,4 KB · Görüntüleme: 31
Lütfen yanlış anlama ama asgari ücretli çalışan evli 3 çocuklu birine kim baksın 🙄 nasıl aldatıyor, hangi parayla?
Korunun, tekrar çocuk olmasın. Çocuklar küçük mü? Bulasıkçılık, temizlik gibi işlerde çalışabilirsin.
(Konu çok gerçekçi gelmedi. İlkokul mezunuyum yazılmış ama yazım kurallarına uymuş, arada bariz bir kaç kelime bilerek yanlış yazılmış)
bakan bakıyor be maalesef
benim bi tanıdığım boyu kadar çocuğu olan evli , hem gelir hem de eğitim seviyesi kendinden oldukça düşük
üstelik kendisinden epey yaşlı bi adama baktı mesela
hatun kendi işini kurmuş, 2 üniversite mezunu biriydi
adama 5 kuruş para harcatmazmış her masrafı kendisi karşılarmış
bi süre ilişki yaşadı adamla sonra ilişki ortaya çıkınca yığınla rezillik çekti. tabi adam bunu pat diye ortada bıraktı karısına döndü

Merhaba arkadaşlar bir süredir burayı takip ediyorum kafamdaki sorulara cevaplar arıyorum.. ben onbir yıllık evliyim eşimle çok severek evlendik ve üç cocugumuz oldu küçük olan dört yaşına yeni girdi yaklaşık beş ay önce eşimle normak bir tartışma yaşadık ve eşim konuyu çok abartarak boşanma derecesine kadar getirdi ben ilkokul okumuşum daha önce hiç çalışmadım ne evim ne herhangi bir mal varlığım var. Eşime gelince onun da maddi durumu hiç yok askari ucret çalışıyor fabrika işçisi daha önce de kavgalar ederdik ama her seferinde barisirdik yani karı koca kavgaları bilirsiniz. Ben hayatında birinden supheleniyorum hatta kesin var diyorum ama elimde hiç bir delil yok..ne yapacağımı bilmiyorum üç cocukla çocuklarımı bırakmak asla istemiyorum ama bu zamn sartlarinda onlara nasil bakacağım yeniden kendime bir hayat kurabilir miyim bu süreci nasil atlatacagim hiç bilmiyorum ..bu durumu yaşayan var mı bu süreç nasil geçecek hiç bilmiyorum
En küçüğü 4yaşındaysa kreşe verip çalışmaya başlaya bilirsiniz.

Benzer bir tanıdığım vardı komşumdu. Halk eğitimin kurslarına gitti el sanatları olarak sertifikalar aldı ve şimdi usta öğretici olarak maaş alıyor. Bunları kademe kademe yaptı.

Artısı çocuğu yanında çalışabiliyor idare ediyorlar.

Mezuniyeti ne hatırlamıyorum ama boş oturacağınıza gidip bilgi edinin.

İzlesen demek yerine izlenen yazılmış yani harf hatası,söylemeseniz farkında bile değilim. Bağlaç nedir nasıl kullanılır çok iyi biliyorum. İki nokta ile kullanılan yerde söylenecek çok şey var ama susmayı tercih ediyorum demek oluyor yani aslında cümle sonu değil.
Burada makale yazmıyoruz elbette o yüzden bazen hatta genelde dikkat etmeden sokak dili kullanıyoruz ama bu askari yada müsayitmisin gibi kelimeleri yanlış kullanarak değil.
Konuyu sadece buraya çekip bıraksam belki haklıydınız ama takıldığım yeri belirtip konuyla ilgili yazmaya devam ediyorum. Siz nedense konudan uzaklaşıp polemik yaratmak istiyormuşsunuz gibi görünüyor. Sizi rahatsız eden askari yazılışına takılmam mı yoksa başka bir şey mi?
Beni rahatsız eden şey karşıdaki insanın aşağılanması. Dediğiniz gibi hepimiz hata yapıyoruz . Hatasını düzeltirsiniz geçer. TV de haber izlesen doğrusunu öğrenirsin yazarken bile Tv diye yazmışsınız gördüğünüz gibi bu da göze takılabiliyor. Bende çok hata yaparım yazarken sizde ve konu sahibi de. Ilkokul mezunu olduğunu belirttiği için üzerine gitmeye gerek yok . Inanın polemik yaratmak için de yazmadım . Sizin de birçok yazım hatanız olduğunu göstermek istedim .

Asgari ücretle neyin 3 çocuğu ya . Afrika'daki kabileler bile artık korunma yöntemini biliyor. Hadi kendine acıman yok o çocuklara da mi acımıyorsun ? Tabi, millet alışverişte görsün herkese AA bak ben dogurabiliyorum kocasının karısı cocugunun anası diye şov yapacak . Boşanmaktan korkmanin tek düşündürücü yanı maddiyat ise merak etme her şekilde asgari ücret kazaniyosun .

Neden çalışmıyorsunuz . Benimde annem ilkokul mezunu 30 yaşından sonra çalışmaya başladı . İki kardeşiz başka da yapmadı . Şu an geçim çok zor adam nasıl yetiştirsin Buda stres yapar gidin çalışın evinize destek olun kafanızda kurmayın . Annem 55 yaşında hala çalışıyor maddi durumu ihyaçı yok ama kendi paramı kazanmaya alışmışım diyor . İş-Kur’a gidin temizlik mutfakta çalışın . Ben kadınlarımızın tembel olduğunu düşünüyorum . Yurt dışında yaşıyorum gözlemlerim bu .

Beni rahatsız eden şey karşıdaki insanın aşağılanması. Dediğiniz gibi hepimiz hata yapıyoruz . Hatasını düzeltirsiniz geçer. TV de haber izlesen doğrusunu öğrenirsin yazarken bile Tv diye yazmışsınız gördüğünüz gibi bu da göze takılabiliyor. Bende çok hata yaparım yazarken sizde ve konu sahibi de. Ilkokul mezunu olduğunu belirttiği için üzerine gitmeye gerek yok . Inanın polemik yaratmak için de yazmadım . Sizin de birçok yazım hatanız olduğunu göstermek istedim .
Elbette var hatalarımız. Noktadan sonra başlayan kelime olarak gördüğü için otomatik düzeltmeye girmiş bence. Kimseyi aşağılamak haddimize değil, bazen farklı şekillerde anlaşılabiliyor yazdıklarımız.

Çoğunluk aldatan erkeğin sadece varlıklı adamlar olduğunu düşünmüş yorumlarda sanırım en büyük yanılgı bu…
İlişki danışmanlarının bu konuda anlatımı çok net erkek erkekliğini ya parayla ya kadınla hisseder (parası olmayan erkek ne yapıyor burda başka kadın istiyor ve bir şekilde buluyor)

İşadamı olan birinin aldatmaya çok fazla vakti yokken ülkenin %50’sine yakını asgari ücretli ve gayette aldatıyor her kadın da öyle paraya bakmıyor.
Tam aksine kaba tabirle para yediren nice kadın var toplumda kadınların adı çıkmış para yeme üzerine ama benim gördüğüm örnekler hatta bu forumda dahi erkeklerin para yediği kendine baktıracağı yönünde…

Eşinizin aldattığını neye dayanarak söylüyorsunuz? Sadece boşanalım demesi yeterli değil belki anlık sinirle söyledi belki sizi korkutmak için. Başka şüpheleriniz var mı?

Amca oğlu ile evlilik.
İlkokul mezunu kadın.
3çocuk.
Asgari ücretli eş.

Yapılabilcek bütün hatalar yapılmış zaten. Boşanmayacaksanız boşuna irdelemeyin.

Ayrıca adamın parası size bile yetmiyordur başka kadın olabileceğini düşünmüyorum. Kim napsın böyle bir adamı.

Bu adamın dışarıda tek başına bir simit yemeye bile lüksü olamaz üç çocuk asgari ücret..

X