Eşimin hayatını zindan ediyormuşum

Darp raporu aldım bir şeyler biriktirmeye çalışıyorum çünkü bizim sonumuzu iyi görmüyorum. Şuanki tek isteğim de onu kafamdan atabilmek rahatlamak

O zaman üzmeyin kendinizi, zamana bırakın. Bir b planınız oluştuğu an yeni hayatınıza adım atarsınız.

Şimdilik o yokmuş gibi davranın. Dua edin. kendinize bir şeylerler katmaya çalışın.

Zor bir süreçten geçiyoruz. İşi olanlar bile işsiz kalıyor. Şimdilik daimi birikim yapmaya çalışın.

Eve de çok vermeyin kendinizi. Temizlik işten üste yapın, arta kalan zamanınızı çocuğunuza ve kendinize verin.

Sorun gezmemeniz,sosyal olmamanız değil,sizi insan yerine koymaması.Boşanin hakkiniz olan nafakanizi alın .Kendinize yeni ve insanca bir hayat kurun.İnanin çoğu insan sizin gibi yaşamıyor.Sizi küçümsemeye küçümsemeye siz de kendinizi önemsememeye ve bu insanca olmayan tavırlara alışmışsınız,size normal geliyor ama normal bir durum yok ortada. İlerde çocuğunuzun geleceği için ayrılın.Yoksa böyle bir ailede büyüyen çocuk da normal olmayabilir.

Keşke elimizde sihirli değnek olsa da kolayca değiştirebilsek herşeyi
Ama YOK
ancak şartlarını ayarlayıp doktor raporu varsa aldatmaya dair delillerle iyi bir nafakayls bosanmalısın
Annen çocuğa bakar sen de çalışırsın işlerini yoluna koyduktan sonra annemden bağımsız bir eve bile çıkabilirsin
Ümidini kaybetmr

Maalesef okur okumaz aldatıldığınızı düşündüm. Şehir dışına çıkmalar, gezmeler, BMW ile hava atmalar falan tamamen bekar hayatı yaşıyor bu adam ve aldatıyor sizi, çok belli. Sizi de evde durup işleri yapan, çocuğa bakan, toplum gözünde evli çocuklu adam statüsünü devam ettirmek için kullandığı bir meta olarak görüyor. Çok üzgünüm.

Bu adamla ilgili duyguları bir yana bırakıp maddi olarak güçlenmeniz lazım gerekirse para saklayın ama sizin evliliğin sonu pek aydınlık görünmüyor.

İslam inancına göre, yüce Allah kadınlara bir çok hak tanımıştır... bizlerin ne kadar kıymetli (edepli ve iffetli olmak kaydıyla) olduğunu açıkça ayetlerinde de beyan etmiştir ki yakın zamanda sahur programlarının birinde karı-koca hakları mevzusu bir hocaya soruldu ve hoca şöyle bir şey söyledi "Aman erkekler duymasında !! kadınların o kadar çok hakkı var ki, çocuk doğurabilir ancak ona bakmakla mükellef değildir. eşine yemek yapmakla mükellef değildir. hatta emzirmek zorunda bile değildir. işin ayrıntılarına girersek erkekler perişan olur vs.vs." devamında "bunları yaparsa da her yaptığı işten Allah'ın rızasını gözettikleri için büyük sevabı vardır vs.." eğer biraz inancı ve imanı varsa bunları hatırlamasında fayda var!!! yoksa seni daha çok manipüle edip evinde hizmetçi yatağında köle olarak kullanmaya devam eder... tabi bide senin sahipsiz güçsüz olduğunu düşünüyorsa, bunu ona hissettirdiysen zulme devam edecektir...
o adama bir sormak lazım "madem daraltıyorsun, seni azad etsin oda rahatlasın sende!!! bir gün yemek yapma, sorarsa da çocuk huysuzlandı yapamadım, diğer gün hastaydım yapamadım, diğer gün temizlikten çamaşırdan yapamadım... hani bu evin babasısın sen yap veya dışardan söylede bizde yiyelim" sadece bi_fikir

Hayatımız hakkında özet vermem gerekirse kendisi insanların saygı duyduğu ve bilgi danıştığı bir iş yapıyor, kendi ofisi var. Çok zevk aldığı ve ilgilendiği bmw marka aracı ile de keyfi yerinde, arada arkadaslarıyla muhabbete gidiyor, arada geceleri diğer bmw araçlarla yarış yapıp videolar çekiyor, videoları hevesle instagramda paylaşıyor. Arada iş için şehir dışına çıkıyor falan genel hayatı böyle olan bir insan. Bana gelecek olursak ev hanımı olan, sosyal çevresi olmayan, ailesi dağınık olan, akşama kadar ev topla, çocuğu yedir, bezini değiştir, yemek yap, süpür falan asla bitmeyen ve yetişemediğim işlerle meşgulum. Oğlumuzla günde sadece 1saat ilgilenmesi için günlerce tartışmalar yaşandı. Bana söylediği şeyler ‘ benim görevim sadece evi geçindirmek, sen görevini yapıyorsun, diğer kadınlar gezip eğleniyor mu sanıyorsun, hayatımı zindan ediyorsun, ben gidiyorum, beni böyle darlarsan eve sadece yatmaya gelirim’ gibi sözler söylüyor. Evdeyken de koltuğa uzanıp sadece telefona bakıyor. Bir şey söyleyeceğim zaman dikkatini çekene kadar 5 saniye falan geçiyor. İletişim yok denecek kadar az yani. Bir yere gezmeye götürse orada da telefon ile ilgilenip sohbet etmiyor ve eve gidene kadar hadi gidelim diyor benim huzurum kaçıyor. Benim de genel hayatım bu şekilde. Ben ona maddi manevi bağımlıyım. Hayatımda bir tek annem var bir de eşim var. Sevgi görmek değer görmek neşeyle aile hayatı yaşamak istiyorum. Gerçekte kimse öyle değilse tamam onu da istemeyeceğim. Bilmiyorum manipülasyona mı uğruyorum yoksa hayatını zindan mı ediyorum düşünceleriniz nelerdir paylaşırsanız sevinirim
Yani şu an küçük çocuğumla pek hayata atılamasam da onu nasıl umursamam, nasıl kendi iç huzuruma kavuşurum bu konuda da fikirlerinizi paylaşır mısınız
Diğer kadınlar geziyormu sanıyorsun demiş ya evet geziyor eşiyle geziyor eşi olmasa arkadaşıyla geziyor. Her erkek onun gibi ilgisiz değil ne babalar var çocuklarına bakan eşine yardımcı olan. Bütün bunları istemek senin hakkın. Yok öyle eve bir yatmaya gelmek. Madem öyle bir hayat istiyordu evlenmeyecekti esin

X