Esimin ilgisizliği baskasina yazmam

Herkes aldatmissin demiş de hırsızın hiç mi suçu yok derler bu duruma.

Ama aynı şeyi söyleyeceğim maalesef evet fiziksel olarak olmasa bile hala evli olduğunuz için bu durum hiç etik değil.

Sevgi ilgi tansel temas cinsellik tıpkı yemek ve su gibi temel ihtiyaçtır. Karsilanmazsa böyle olur
Bu tam bulduğu her kadına sarkan erkek bahanesi. İlgi görmüyorsan bu durumdan hoşnut değilsen boşanırsın.. şimdi siz kocaniza onun istediği ölçüde sevgi temas her neyse gostermezseniz, bu sizin aldatılmanızı olağan mı kılacak? Cidden noluyor bu insanlara aklımı delirecem...

Yazdiklarinizda haklisiniz çok uzun bir süre eşim yokmuş gibi yaotim çocuğa baktım. Evde isimi yaptım oturdum akşam çayımi içtim gittim yatağıma uyudum çok uzun bir süre. Bu sürede eşime defalarca anlattım ama bbm dememle degil kendi içinden gelerek yapsın istedim olmadı..Benim çocuğumu nasıl tuttuğum oynadığım dahi eleştiri konusu oldu. Biraz mizmzilansa ilgisiz oldum. Aksamlari haberleri açsam sen çocuğa niye bakmıyorsun oldu çocuk yanimda zten.
Daha küçükken çocuk yanimda düşse niye bakmıyorsun oldu. Ve daha fazlası.
Eleştirilmek ilgisizlik artık kendime yabancikastim ne uykum var doğru düzgün ne bir keyfim. Ben neden bunları yaşıyorum diye çok ağladım çok üzüldüm biraz şefkat ilgi. Evde sadece çocuk bakan is yaoan biriyim
O bunları söylerken yeri geldim bağırdım çağırdım yeri geldi sustum artık cevap vermiyorum çünkü yanimda cocugum var susuyorum gidiyorum lavaboda ağlıyorum.
Ve anlık olarak yazistim evet surdurmedim zten devamı da olmaz daha fazlası da.
Kendinize bu saygısızlığı devam ettirmeyin lütfen.

Hissettiklerini anlıyorum manolya bende aynı yollardan geçtim..çok yorucu gerçekten.. bı başkasıyla yazissmissin suçlama kendini bukadar döküntü bir psikolojide birde bunu ekleyip hayatını kendine zehir etme ama birdaha yapma..insan istiyor çok çok çok haklısın.. ama önce değeri kendine vermeye çalış özbenlik duygularını araştır,pencereni değiştir inan bana sana iyi gelicek..eşine gelince bosanirsan acı çekersin evet ama kendi benliğini kurtarmış olursun inan bana çocuk için rezil bir hayat çekilmiyor..ben boşandim çok acı çektim evet ama geçti..şimdi kızımla birlikte hayatın tadını çıkarıyoruz..tabiki boşan demek çok kolay ..ama kendini bukadar kötü hissediyorsan tek kurtuluş ..
Kişisel gelişim dersi ve psikolojik destek vermek için çok uygun cümleler ve davranış geçmişine sahip değilsiniz. Kocasını aldattığı için "çok çok çok haklı" falan değil.. bu hata da değil.. bu kadar basit bir durum değil bu..

Iyi aksamlar. Ben 5 yıllık evliyim 1 cocugum var. Evliliğim kötü..Eşim beni sürekli eleştirir. Çocuk bakımı olsun ev işi olsun..bağırır laf soyler. Sabahları birlikteçıkıyoruz evden çocuğu kreşe beni ise bırakıyor..biraz geç çıksak sunepe uyusuk der..geçen ehliyet sınavım vardı 5 dk içinde hazırlandım yine niye erken kalkmadin uyusuksun vs dedi. Ev dağınık şu bu..Ben de vaktim olsa da inadına yaomiurum bazen onun haftaiçi boş günü var bilerek birakiirum ona o yaosin diye ev iisni.
Ne biçim annesinle başlayan cümleleri bi türlü ona yaraanamdim ben. Çocuk bakımında her şeyin en doğrusunu o bilir ben hiç bir şey bilmem. Açıkçası çok sustugum da oldu beddua ettiğim de.
Yine geçen annemdeyim eşime yazdım almaya gel diye gormedi teeldonu kapalıydı sonra biz de o ara ablama geçtik geri yazdim almaya geç gel diye bu o mesajımi görmemiş ben ablama gevtiigmde almaya geldi ama bi tavırlı niye erken cagirmisim evde dinlenecekmis daha oturamamış seninle gorusucz diye Nefretle öfkeyle söylüyor bana. Ben bu öfkeyi hak edecek ne yaptım

Öte yandan çocuk uyaniyor yorgumum fln diye salonda uyur..bazen gece gec gelir bazen gelmez ben odaya gider tek uyurum.
Ve en çok içimi acıtan ilgisizliği. Bir kere olsun güzel sözüm olsun iltifat et bugün çok güzelsin de bi sevgiyle sarıl durup dururken.
Çok defa kendimi değersiz hissettim..Iyi güzel duygular başka kadınlara ait ben iyi davranışa layık degilim diye. Mesela cok basit bir ornek ama bir ortamda biri eşini o sutlaci çok güzel yapar diye eşini övüyordu. Benmn gozlerim doldu eşim beni hiç övmedi diye.
Ve itiraf da ediyorum ben sosyal medyadan çok kısa da olsa başkasıyla yazıştım havadan sudan konsumaalr ama bana ıltifat etmesi güzel sözler söylemesi çok hoşuma gitti.Belki güzel degikim ama insan bugün çok güzelsin sözünü duyunca mutlu oluyor işte.
Kendi zavallIligima acıyorum bir yandan da.

Öff dramatik girişle masumlaştırma çabaları vs çok banel hiç acıyamadım sana ilgisizse çat çat söylersin şikayet edersin en olmadı boşarsın çocuklu koskoca kadın çok güzelsin lafına tav oluyorsunuz ya onlar babaanne yaşında kadınlara bile yürüyor nefes alsa yeter diyen şeysalak tipler.
Az edep. Bunun sonu nereye varacak diye düşünme yok illa birinin seni onaylamasına ihtiyacın varsa boşarsın bekarken çatır çatır konuşursun kime ne?
Kendinize gelin hep erkekler suçlanıyor içiniz de var sizinde hiç kusura musura bakmayın.
Bekar halimle hayatımda biri varsa 2. Kişiyi bile sokmuyorum kendime saygımdan.
Başlarlar yine kınama ,başına gelir beddua zırvalarını da kendinize saklayın.
Adam umarım fark eder de tekmeyi atar sana çocuğu da alıp. Sende bol bol iltifat dilen.

Son düzenleme:
Herkes aldatmissin demiş de hırsızın hiç mi suçu yok derler bu duruma.

Ama aynı şeyi söyleyeceğim maalesef evet fiziksel olarak olmasa bile hala evli olduğunuz için bu durum hiç etik değil.

Sevgi ilgi tansel temas cinsellik tıpkı yemek ve su gibi temel ihtiyaçtır. Karsilanmazsa böyle olur

Evet hırsızın suçu yok. Karşılanması için hani etik yollardan geçmek lazım illa yasak elma tatlıdır moduna mı girilmeli. Ne yani konuştuğu kişiyi damızlık yerine mi koyuyor bu ne ikiyüzlü bir yaklaşım. Sevgi bağı, tatlı söz şefkat mi arıyor cinsellik mi? İkisi çok ayrı şeyler de hani🙂 Anlaşamıyorsan ki özel hayat çok önemli yer kaplar göz ardı edilmeyecek bir problemdir boşanma sebebidir. Ayrılırsın tek çözüm de budur.
Kurulu düzen bozulmasın, o zaman burda erkekleri de kınamayın aldatınca tatlı su feminiki olmadığım için erkeğe yapılan aldatmayı da asla hoşgörmüyor ve ilgisizdi bahanesini kabul etmiyorum.
Sen herhangi hamilelik vs ilişki yasak olsa kocacım aldatabilirsin beni mi diyeceksin? Erkekleri burda kınamayalım o halde. Kadınları aklayıp paklayacaksak , moda oldu ya şiddet gördüm diyenler evli halde kaçıyor toplumun şirazesi iyice kaymış bulunmakta. 😵‍💫

Başkasıyla konuşmanız doğru değil. Bu evliliği yürütmeye çalışmanızda doğru değil bu acıları çekmek zorunda değilsiniz

Orman kanunları diyorsunuz . Çok ilginç kitap okumaktan bahseden birilerinin bunu söylemesi . İyi ki sizin kafanızdaki gibi bir sistemde yaşamıyoruz . Yoksa yandık
Orman kanunu dediğimi sanmıyorum öyle anladıysan senin sorunun. Temelde ilgi sevgi cinsellik temel ihtiyacımız bunu gözardı etmek çok saçma eşlerin bu ihtiyaçlarını karşılaması gerektiğini savunuyorum. Daha fazla aciklama gereğinde hissetmiyorum. Anlamiyorsaniz o sizin sorununuz

Burdaki hiçbir kadın erkek yapınca paşa demiyor. Kadına da erkeğe de aynı tepkiyi veriyoruz, aldatılan kadına da boşan diyoruz. Erkek aldatıyor diye kadının aldatmasıni da normallestiremezsiniz.

Normalleştirmiş bile ondan tepki veriyor zaten. Paşa diyenin de aklından zoru olmalı. Evet yapan kadın da erkekte aynı ölçü de karaktersiz ve o ....> dediğidir ablamızın... 😂😂

Yazdiklarinizda haklisiniz çok uzun bir süre eşim yokmuş gibi yaotim çocuğa baktım. Evde isimi yaptım oturdum akşam çayımi içtim gittim yatağıma uyudum çok uzun bir süre. Bu sürede eşime defalarca anlattım ama bbm dememle degil kendi içinden gelerek yapsın istedim olmadı..Benim çocuğumu nasıl tuttuğum oynadığım dahi eleştiri konusu oldu. Biraz mizmzilansa ilgisiz oldum. Aksamlari haberleri açsam sen çocuğa niye bakmıyorsun oldu çocuk yanimda zten.
Daha küçükken çocuk yanimda düşse niye bakmıyorsun oldu. Ve daha fazlası.
Eleştirilmek ilgisizlik artık kendime yabancikastim ne uykum var doğru düzgün ne bir keyfim. Ben neden bunları yaşıyorum diye çok ağladım çok üzüldüm biraz şefkat ilgi. Evde sadece çocuk bakan is yaoan biriyim
O bunları söylerken yeri geldim bağırdım çağırdım yeri geldi sustum artık cevap vermiyorum çünkü yanimda cocugum var susuyorum gidiyorum lavaboda ağlıyorum.
Ve anlık olarak yazistim evet surdurmedim zten devamı da olmaz daha fazlası da.

Aman aman sakın boşluk hissinden yararlanılmasına izin verme o duygusal boşluğu dolduracak olan yine sensin.
Sana saygısızlık yapıyorsa sende yap ona hayatı zindan et eleştir asıl o ne biçim erkekmiş gibi. Ayrica tüm işleri üstlenme yarı yarıya bölüştür kendinle ilgilen ve sev.
Dikkatli olmanı tavsiye ediyorum.
Mutsuzsanız evliliği kurtarmaya çalışın profesyonel destek alarak yoksa yollar ayrılabilir de. O zaman bekarken kimse sana karışamaz zaten. Eleştirimiz sadece etik olmamasından dolayı şuan ki durumunda.

Bence psikolojik destek alın şöyle bir ozguveniniz yerine gelsin..eşiniz sizi baskılarken siz kendinizi eksik hissetmeye başlamış.cozumu yanlış yerlerde arar olmuşsunuz...başkalarıyla yazismak size iyi hissettirmez hissettirsede bu geçici olur.ayrica başınıza bela olur ilerde riske girmeyin derim
Ozguveniniz yerine gelince eşinize ve hayata karşı daha farklı olacaksınız haliyle
O zaman ya siz onu bosarsiniz yada o kendini düzeltir..ama daha mutlu olacağınız kesin

Evet hırsızın suçu yok. Karşılanması için hani etik yollardan geçmek lazım illa yasak elma tatlıdır moduna mı girilmeli. Ne yani konuştuğu kişiyi damızlık yerine mi koyuyor bu ne ikiyüzlü bir yaklaşım. Sevgi bağı, tatlı söz şefkat mi arıyor cinsellik mi? İkisi çok ayrı şeyler de hani🙂 Anlaşamıyorsan ki özel hayat çok önemli yer kaplar göz ardı edilmeyecek bir problemdir boşanma sebebidir. Ayrılırsın tek çözüm de budur.
Kurulu düzen bozulmasın, o zaman burda erkekleri de kınamayın aldatınca tatlı su feminiki olmadığım için erkeğe yapılan aldatmayı da asla hoşgörmüyor ve ilgisizdi bahanesini kabul etmiyorum.
Sen herhangi hamilelik vs ilişki yasak olsa kocacım aldatabilirsin beni mi diyeceksin? Erkekleri burda kınamayalım o halde. Kadınları aklayıp paklayacaksak , moda oldu ya şiddet gördüm diyenler evli halde kaçıyor toplumun şirazesi iyice kaymış bulunmakta. 😵‍💫
Ben bu konuda şunu gördüm. Her mesajıma üşenmemiş beğenmedim begenmedim yapmış bazıları. Nerede namus namus diye bağıran varsa en ahlaksız o çıkıyor. Maalesef hiç sasmiyor bu durum.

Iyi aksamlar. Ben 5 yıllık evliyim 1 cocugum var. Evliliğim kötü..Eşim beni sürekli eleştirir. Çocuk bakımı olsun ev işi olsun..bağırır laf soyler. Sabahları birlikteçıkıyoruz evden çocuğu kreşe beni ise bırakıyor..biraz geç çıksak sunepe uyusuk der..geçen ehliyet sınavım vardı 5 dk içinde hazırlandım yine niye erken kalkmadin uyusuksun vs dedi. Ev dağınık şu bu..Ben de vaktim olsa da inadına yaomiurum bazen onun haftaiçi boş günü var bilerek birakiirum ona o yaosin diye ev iisni.
Ne biçim annesinle başlayan cümleleri bi türlü ona yaraanamdim ben. Çocuk bakımında her şeyin en doğrusunu o bilir ben hiç bir şey bilmem. Açıkçası çok sustugum da oldu beddua ettiğim de.
Yine geçen annemdeyim eşime yazdım almaya gel diye gormedi teeldonu kapalıydı sonra biz de o ara ablama geçtik geri yazdim almaya geç gel diye bu o mesajımi görmemiş ben ablama gevtiigmde almaya geldi ama bi tavırlı niye erken cagirmisim evde dinlenecekmis daha oturamamış seninle gorusucz diye Nefretle öfkeyle söylüyor bana. Ben bu öfkeyi hak edecek ne yaptım

Öte yandan çocuk uyaniyor yorgumum fln diye salonda uyur..bazen gece gec gelir bazen gelmez ben odaya gider tek uyurum.
Ve en çok içimi acıtan ilgisizliği. Bir kere olsun güzel sözüm olsun iltifat et bugün çok güzelsin de bi sevgiyle sarıl durup dururken.
Çok defa kendimi değersiz hissettim..Iyi güzel duygular başka kadınlara ait ben iyi davranışa layık degilim diye. Mesela cok basit bir ornek ama bir ortamda biri eşini o sutlaci çok güzel yapar diye eşini övüyordu. Benmn gozlerim doldu eşim beni hiç övmedi diye.
Ve itiraf da ediyorum ben sosyal medyadan çok kısa da olsa başkasıyla yazıştım havadan sudan konsumaalr ama bana ıltifat etmesi güzel sözler söylemesi çok hoşuma gitti.Belki güzel degikim ama insan bugün çok güzelsin sözünü duyunca mutlu oluyor işte.
Eşinizin yaptıkları sizi haklı çıkarmıyor maalesef. Ya o çocuğun ne suçu var ? İlgisiz baba ve aldatan anneyi o mu seçti ? Sinirlendim size.

Ben bu konuda şunu gördüm. Her mesajıma üşenmemiş beğenmedim begenmedim yapmış bazıları. Nerede namus namus diye bağıran varsa en ahlaksız o çıkıyor. Maalesef hiç sasmiyor bu durum.

Hanımefendi doğruyu da mı söylemeyeceğiz? Şakşak mı yapalım? Haklısın mı diyelim? Ahlak şovelyeliği yapan yok etik bulmuyorum heryerde de savunurum düşüncemi uyar uymaz batan batar bana ne? 😂 Buarada ben bekar halimle bile asla ihanet etmedim birine etmem de güzelleyenler var ya hanii onların içinde var bence yanlış rotadasın milletin namusuna iftira etme.!

Hanımefendi doğruyu da mı söylemeyeceğiz? Şakşak mı yapalım? Haklısın mı diyelim? Ahlak şovelyeliği yapan yok etik bulmuyorum heryerde de savunurum düşüncemi uyar uymaz batan batar bana ne? 😂 Buarada ben bekar halimle bile asla ihanet etmedim birine etmem de güzelleyenler var ya hanii onların içinde var bence yanlış rotadasın hahaha milletin namusuna iftirHgha etme.!
Yok valla öyle ben de hiç ihanet etmedim iftira da etmem kimseye bana ne isteyen istediğinle yatar kalkar.
Kadının başka adama yazmasını etik bulmadığını ilk mesajında da yazdım. Yaptığı doğru değil ama kocası resmen bu kadını buna itmiş.

Kesinlikle bu dusunceme tepki gösterenlerin kendi iç dünyasında halledemedigi aldatma pişmanlıkları var.

Defalarca etik olmadığını yanlış olduğunu yazmışım. Sanki kadını haklı bulmuşum aferin sana ne iyi yaptın demişim gibi bir tepki oluştu.

Kk eskiden cidden kaliteli bir yerdi. Şuanda sanki trol yuvasına dönmüş.

Son düzenleme:

Eşinizden boşanın ve kendi hayatınızı kurun.
Yoksa bu gidişle daha büyük hatalara düşersiniz.

Yok valla öyle ben de hiç ihanet etmedim iftira da etmem kimseye bana ne isteyen istediğinle yatar kalkar.
Kadının başka adama yazmasını etik bulmadığını ilk mesajında da yazdım. Yaptığı doğru değil ama kocası resmen bu kadını buna itmiş.

Kesinlikle bu dusunceme tepki gösterenlerin kendi iç dünyasında halledemedigi aldatma pişmanlıkları var.

İtmek diye birşey olamaz. Sorunu çözmek değil halı altina süpürüp olayı daha karmik hale getirmek var. Eşi öküzün teki bile olsa insan karakterinden ödün vermemeli. Kötü bir psikoloji de ise bunun çözümünü aramalı. Başkasına duygusal boşluğunu belli etmek zarardan başka birşey getirmez.
Bir tanıdıkta yakalandı mesajları ve herkesin diline düştüler boyunca çocukları var ortada kalıp ağladılar falan. İşin ucu herkese dokunur.
Herkese zarar veren bir duruma düşenler var.
Ben sizin de aslında ne demek istediğinizi anladım. Eş görevini yerine getirmiyor bu son derece suç. Fakat burda erkekler aldattığın da her türlü suçluyoruz kadın itti demiyoruz.
Ne olursa olsun haklı çıkmıyor.
Bu şekilde fikirlerimizi belirterek anlaşabiliriz ama uyarı niteliğinde yazan herkesi zan altında bırakmamak gerekir.
Herkesin içini, hayatını bilemeyiz. Mesela aldatma olayı hiç olmadı bende düşünmedim de birini sevmiyorsam ve davranışlarından rahatsız isem ayrılıyorum asla cepte tutmuyorum. Yargılamadım mesela olması gerekeni söyleyenler var hepimiz insanız Allah şaşırtmasın diyelim. İyi akşamlar.

X