Esimin ilgisizliği baskasina yazmam

İtmek diye birşey olamaz. Sorunu çözmek değil halı altina süpürüp olayı daha karmik hale getirmek var. Eşi öküzün teki bile olsa insan karakterinden ödün vermemeli. Kötü bir psikoloji de ise bunun çözümünü aramalı. Başkasına duygusal boşluğunu belli etmek zarardan başka birşey getirmez.
Bir tanıdıkta yakalandı mesajları ve herkesin diline düştüler boyunca çocukları var ortada kalıp ağladılar falan. İşin ucu herkese dokunur.
Herkese zarar veren bir duruma düşenler var.
Ben sizin de aslında ne demek istediğinizi anladım. Eş görevini yerine getirmiyor bu son derece suç. Fakat burda erkekler aldattığın da her türlü suçluyoruz kadın itti demiyoruz.
Ne olursa olsun haklı çıkmıyor.
Bu şekilde fikirlerimizi belirterek anlaşabiliriz ama uyarı niteliğinde yazan herkesi zan altında bırakmamak gerekir.
Herkesin içini, hayatını bilemeyiz. Mesela aldatma olayı hiç olmadı bende düşünmedim de birini sevmiyorsam ve davranışlarından rahatsız isem ayrılıyorum asla cepte tutmuyorum. Yargılamadım mesela olması gerekeni söyleyenler var hepimiz insanız Allah şaşırtmasın diyelim. İyi akşamlar.
Bak işte benim de demek istediğim bu. Kadının davranışı etik değil. Keşke etik ne demek bilseydiniz de çoğunluğa uymasaydiniz size de iyi akşamlar.

Bak işte benim de demek istediğim bu. Kadının davranışı etik değil. Keşke etik ne demek bilseydiniz de çoğunluğa uymasaydiniz size de iyi akşamlar.

Ben bu yaşımda bilmem gerekenin fazlası ile yaşıyorum hayatıma yansıtıyorum. Malesef burda gördüğüm pişkince ve ezikçe cevaplardan sonra keskin ifadelerle belirtiyorum kendi görüşüm neyse o çoğunluğun zıttı şekilde de konuşabilirdim. Çoğunluk beni ilgilendirmiyor.

Aldatmak daha mı kolayınıza geliyor anlamıyorum .
Size defalarca yazıldı , çizildi burada .
Boşanın .
Eğer eşiniz yazışmalarınızı görürse , haklıyken haksız konumuna düşersiniz .
Artık şu çocuk var bahanesine de sığınmayın lütfen .

Kişisel gelişim dersi ve psikolojik destek vermek için çok uygun cümleler ve davranış geçmişine sahip değilsiniz. Kocasını aldattığı için "çok çok çok haklı" falan değil.. bu hata da değil.. bu kadar basit bir durum değil bu..
Tespitiniz gözlerimi yasartti.. sizin geçmişinizin uygunluğu beni memnun etti.

Boşanmaktansa aldatmak daha mı kolay geldi sonuçta siz boşanacaksınız babası çocuğu ile görüşmeye devam edecek

Açıkçası ayrılmayı duusnmedigim zaman yok diyebilirim. Beni durduran çocuğumun babasını çok sevmesi yani sanki babasız bırakacakmışım gibi.. ama böyle de ben mutlu değilim. Diğer yandan da ailemin manevi olarak yanimda olmaması. Boşanmanın b sini alamam agzima bizi reezil edeceksin bz baskaalrinda duyduk boşanma ne demek fln korkuyorum dile getirmeye. Ayrılırsam biliyorum ki tek başımayım ailem olmayacak yanimda
Merak etmeyin kocanız elalemin herifleriyle yazıştığınızı öğrendiğinde çocuğu gözünü kırpmadan annesiz bırakır
Heriflerle yazıştığınızı öğrenince aileniz rezil olmayacak mı? Biz tv den duyduk kocanı aldatmak ne demek demeyecekler mi?

Ben bu olaylara günah sevap diye yaklaşmıyorum. Etik mi değil mi ona bakarım. Etik olmadığını da ifade ettim. Saçma sapan okuduğunu anlamadan beğenmedim ifadesini sana yakistirmadim ve mühendis yazmasa hiç kaale alıp cevap vermem sana.

Biyolojik olarak kadın kendini tatmin etmek oksitosin dopamin serotinin salgilamak istemis ve bunun kendi de farkında değil belki kendi de kendine çok kızıyor olmalı. ve bilmiyor olabilirsin ama bu hormonlar bizim kontrolumuzse çalışmıyor. Tatmin edilmediğini için etik olmayan yollara başvuruyor. Başına da iş açacak tabi ki.

Sorunun ne olduğunu bilmeden çözüm sunamazsin ve sorun tam da bu.
Bende mühendis yazmıyor cevap vermeyeceksiniz neyseki
Kim size günah-sevap dedi? Bunun adı ahlaksızlık. Her ne sebepten olursa olsun akıl sahibi bir insan aldatıyorsa bu ahlaksızlıktır. Siz hayvanlarla kadınları karıştırıyorsunuz, dürtüyle hareket eden canlılar hayvanlardır, ahlaki değerleri yoktur akılla hareket etmezler. İnsanlarınsa bir kontrol mekanizması doğru-yanlış bilinci var, aksi halde tecavüz edenlere de aynı savunmayı yapabiliriz sonuçta onlar da salgılanan hormonlarının güdümünde, böyle bir saçmalık olabilir mi? Hangi hormonlarınızla bunu savunuyorsunuz acaba? Hormonlarımızı kontrol edemeyiz ama yaptıklarımız bizim kararımız tercihimiz hayvanlardan farkımız da bu. Ki bazı hormonların fazlalığı yada eksikliği davranışlarımızı etkileme durumundaysa tedavi olma gibi bir opsiyon var dimi?

Bence bu ilgisizliğini ve size olan sevgisiz ve saygısız olan davranışlarını ona anlatın kendinizi çok mutsuz hissettiğinizi hatta bu böyle devam ederse ondan vazgeçebileceğinizi !
Bilsin ne yapabileceğinizi sonra kara verin ömür boyu böyle aşağlanarak yaşanmaz ,herkes mutlu olmaya ve saygı görmeye layık

Tespitiniz gözlerimi yasartti.. sizin geçmişinizin uygunluğu beni memnun etti.
Kocasını aldatan kadına " ben de aynı yoldan geçtim, çok çok çok haklısın" demişsin. Aferin mı diyeceğim sana.. sen bildiğin yoldan devam et, benim ahlak anlayışıma uymuyor ve onaylamiyorum..

Kocasını aldatan kadına " ben de aynı yoldan geçtim, çok çok çok haklısın" demişsin. Aferin mı diyeceğim sana.. sen bildiğin yoldan devam et, benim ahlak anlayışıma uymuyor ve onaylamiyorum..
Hdhdjdndmdm yok siz beni yanlış anlamissiniz hissettikleri konusunda aynı yoldan geçtim demek istedim aldatma konuşma vs öyle birşey yaşamadım bu sebepten birdaha yapmamasını önerdim ,konu sahibi yeterince acı çektiği için birde ben esefsizce eleştirmek istemedim

Iyi aksamlar. Ben 5 yıllık evliyim 1 cocugum var. Evliliğim kötü..Eşim beni sürekli eleştirir. Çocuk bakımı olsun ev işi olsun..bağırır laf soyler. Sabahları birlikteçıkıyoruz evden çocuğu kreşe beni ise bırakıyor..biraz geç çıksak sunepe uyusuk der..geçen ehliyet sınavım vardı 5 dk içinde hazırlandım yine niye erken kalkmadin uyusuksun vs dedi. Ev dağınık şu bu..Ben de vaktim olsa da inadına yaomiurum bazen onun haftaiçi boş günü var bilerek birakiirum ona o yaosin diye ev iisni.
Ne biçim annesinle başlayan cümleleri bi türlü ona yaraanamdim ben. Çocuk bakımında her şeyin en doğrusunu o bilir ben hiç bir şey bilmem. Açıkçası çok sustugum da oldu beddua ettiğim de.
Yine geçen annemdeyim eşime yazdım almaya gel diye gormedi teeldonu kapalıydı sonra biz de o ara ablama geçtik geri yazdim almaya geç gel diye bu o mesajımi görmemiş ben ablama gevtiigmde almaya geldi ama bi tavırlı niye erken cagirmisim evde dinlenecekmis daha oturamamış seninle gorusucz diye Nefretle öfkeyle söylüyor bana. Ben bu öfkeyi hak edecek ne yaptım

Öte yandan çocuk uyaniyor yorgumum fln diye salonda uyur..bazen gece gec gelir bazen gelmez ben odaya gider tek uyurum.
Ve en çok içimi acıtan ilgisizliği. Bir kere olsun güzel sözüm olsun iltifat et bugün çok güzelsin de bi sevgiyle sarıl durup dururken.
Çok defa kendimi değersiz hissettim..Iyi güzel duygular başka kadınlara ait ben iyi davranışa layık degilim diye. Mesela cok basit bir ornek ama bir ortamda biri eşini o sutlaci çok güzel yapar diye eşini övüyordu. Benmn gozlerim doldu eşim beni hiç övmedi diye.
Ve itiraf da ediyorum ben sosyal medyadan çok kısa da olsa başkasıyla yazıştım havadan sudan konsumaalr ama bana ıltifat etmesi güzel sözler söylemesi çok hoşuma gitti.Belki güzel degikim ama insan bugün çok güzelsin sözünü duyunca mutlu oluyor işte.
Kendi zavallIligima acıyorum bir yandan da.
Eliniz de ekmek tutuyo hazir. Bosanmayi dusunmez misiniz?

seni çok iyi anlıyorum aynı şeyi bende yaşadım bende eski sevdiğime yazdım. beni boşuna terk edip giden kişiye. belki evli olduğumu bile bilmezdi benii engelledi. hiç yüzümüz gülmez. şans yok hayatta.

Oh iyi yapmış sizin gibilere yüz verip başına bela mı alsın birde şans yok diyor yuh sizi tanıyor ki engellemiş gerçekten böyle erkekler çoğalsın ya. Eşinize acıdım umarım sevilmediğini anlar da o da terk eder sizi.

Son düzenleme:
Iyi aksamlar. Ben 5 yıllık evliyim 1 cocugum var. Evliliğim kötü..Eşim beni sürekli eleştirir. Çocuk bakımı olsun ev işi olsun..bağırır laf soyler. Sabahları birlikteçıkıyoruz evden çocuğu kreşe beni ise bırakıyor..biraz geç çıksak sunepe uyusuk der..geçen ehliyet sınavım vardı 5 dk içinde hazırlandım yine niye erken kalkmadin uyusuksun vs dedi. Ev dağınık şu bu..Ben de vaktim olsa da inadına yaomiurum bazen onun haftaiçi boş günü var bilerek birakiirum ona o yaosin diye ev iisni.
Ne biçim annesinle başlayan cümleleri bi türlü ona yaraanamdim ben. Çocuk bakımında her şeyin en doğrusunu o bilir ben hiç bir şey bilmem. Açıkçası çok sustugum da oldu beddua ettiğim de.
Yine geçen annemdeyim eşime yazdım almaya gel diye gormedi teeldonu kapalıydı sonra biz de o ara ablama geçtik geri yazdim almaya geç gel diye bu o mesajımi görmemiş ben ablama gevtiigmde almaya geldi ama bi tavırlı niye erken cagirmisim evde dinlenecekmis daha oturamamış seninle gorusucz diye Nefretle öfkeyle söylüyor bana. Ben bu öfkeyi hak edecek ne yaptım

Öte yandan çocuk uyaniyor yorgumum fln diye salonda uyur..bazen gece gec gelir bazen gelmez ben odaya gider tek uyurum.
Ve en çok içimi acıtan ilgisizliği. Bir kere olsun güzel sözüm olsun iltifat et bugün çok güzelsin de bi sevgiyle sarıl durup dururken.
Çok defa kendimi değersiz hissettim..Iyi güzel duygular başka kadınlara ait ben iyi davranışa layık degilim diye. Mesela cok basit bir ornek ama bir ortamda biri eşini o sutlaci çok güzel yapar diye eşini övüyordu. Benmn gozlerim doldu eşim beni hiç övmedi diye.
Ve itiraf da ediyorum ben sosyal medyadan çok kısa da olsa başkasıyla yazıştım havadan sudan konsumaalr ama bana ıltifat etmesi güzel sözler söylemesi çok hoşuma gitti.Belki güzel degikim ama insan bugün çok güzelsin sözünü duyunca mutlu oluyor işte.
Kendi zavallIligima acıyorum bir yandan da.
Kocanızı aldatmanız için bisürü sebeb yazmışsınız, bizden aferin iyi yapmışsın hakketmiş dememizimi bekliyorsunuz?

Bu tam bulduğu her kadına sarkan erkek bahanesi. İlgi görmüyorsan bu durumdan hoşnut değilsen boşanırsın.. şimdi siz kocaniza onun istediği ölçüde sevgi temas her neyse gostermezseniz, bu sizin aldatılmanızı olağan mı kılacak? Cidden noluyor bu insanlara aklımı delirecem...

Kendilerini vicdanlarını avutmaca olarak görüyorum. Suçluluk duygusunu bastırmak. Erkekleri asarlar , keserler ama kadın yapınca seni anlıyorum ah canim öyle böyle tabi ilgisiz kaldın çen gibi yumuşatmalar vs.
Çok samimiyetsiz.
Psikologlar da söyler hicbisey aldatmaya bahane değil narsist ya da egomanialar ise gayet normal görüyor ve hep partnerini suçluyor. Bu savunma mekanizması.
Benim bildiğim seven insan her zaman sadakatli kalıyor hatta ilgisini kazanmak için savaşıyor en olmadı ayrılıyor sağlıklı insan bunu yapar.
Tamamen Hormonları ile hareket eden varlık diyemeyiz irade ve zihin sahibi varlık olan insana yoksa kan gövdeyi götürürdü
Kaldı ki böyle pislikler var mı var istismar olarak ama cezalandırılıyor değil mi suç bunlar çünkü normal değil.
aksi halde @adre gibiler en iğrenç sapkınlıkları da normal karşılamak zorunda olmalılar içi alıyorsa.
Bu durumda savunduğu şey zırvalıktan ibaret.

Kendilerini vicdanlarını avutmaca olarak görüyorum. Suçluluk duygusunu bastırmak. Erkekleri asarlar , keserler ama kadın yapınca seni anlıyorum ah canim öyle böyle tabi ilgisiz kaldın çen gibi yumuşatmalar vs.
Çok samimiyetsiz.
Psikologlar da söyler hicbisey aldatmaya bahane değil narsist ya da egomanialar ise gayet normal görüyor ve hep partnerini suçluyor. Bu savunma mekanizması.
Benim bildiğim seven insan her zaman sadakatli kalıyor hatta ilgisini kazanmak için savaşıyor en olmadı ayrılıyor sağlıklı insan bunu yapar.
Tamamen Hormonları ile hareket eden varlık diyemeyiz irade ve zihin sahibi varlık olan insana yoksa kan gövdeyi götürürdü
Kaldı ki böyle pislikler var mı var istismar olarak ama cezalandırılıyor değil mi suç bunlar çünkü normal değil.
aksi halde @adre gibiler en iğrenç sapkınlıkları da normal karşılamak zorunda olmalılar içi alıyorsa.
Bu durumda savunduğu şey zırvalıktan ibaret.
Biri daha yazmıştı, bizi hayvanlardan ayıran özellikleri başında dürtülerimizi kontrol edebilecek akıl ve mantığa sahip olmamız diye.. yani bazı insanlar da öldürme arzusuyla yanıp tutuşuyor, n'olacak şimdi.. onların da öyle dürtüleri var napsin garipler mi diyelim..

Biri daha yazmıştı, bizi hayvanlardan ayıran özellikleri başında dürtülerimizi kontrol edebilecek akıl ve mantığa sahip olmamız diye.. yani bazı insanlar da öldürme arzusuyla yanıp tutuşuyor, n'olacak şimdi.. onların da öyle dürtüleri var napsin garipler mi diyelim..

Ne yazdığımıza çok dikkat etmeliyiz bazı insanların hayatları ile oynanabilir böyle normalleştirilerek kaç kadın yada erkek yasak aşk cinayetine kurban gidiyor.
Özgürlüğün kimseye zarar vermemesi gerekiyor evli biri özgür değildir kimse kusura bakmasın. Hormon vs ne varsa sahip çıkmak ve etik değerlerini bilmesi,asgari bilmesi gerekiyor gerekirse yardım alması gerekiyor.
Sorununu eşiyle çözmesi gerekiyor.
Manipülatif olmamasına dikkat etmeli kadınlar yorum yaparken teselli veriyorum sanırken zarardan başka birşey vermiyorlar. Gün gelicek en doğru hareket eden eziklenir diye korkmuyor değilim.

X