Esimin is yerine ziyarete gitmelimiyim?

Belkidahaiyisin

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2021
506
220
31
Esim memur.2 yillik evliyiz.isi evime 20 dakikalik mesafede ama bugune kadar hic ziuaret etmeye gitmedim.hem cekiniyorum.biraz hemde gerek gormuyorum.sabah gidiyor.oglen yemege geliyor 1 saat aksam 17.30 yine evde.ama is arkadaslarinin esleri ara ara ziyarete geliyorlar sanirim.gecen bayan arkadasi demis esin de gelse ya cocugu goruruz diye.esim de bana soyledi gel istersen bi gun diye.bwnde gelirim diyip gecistirdim.yani gercekten bu zamana kadar calistigi yeri merak esip gitmemem acayip mi acaba.dedigim gibi cekiniyorum da oradakileri cok tanimadigim icin

Ben eşimin iş yerine gitmem, iş yerime gelmesini de istemem.
Orası iş yeri, akşam göreceğim adamı neden iş yerinde ziyaret edeyim ki?
Ben işkolik bir insan olduğum için sanırım böyle saçma prensiplerim var =)
İş yerindeyken telefonuma bile bakmam.
Ama eşiniz gitmenizi istiyorsa bu onu mutlu edecekse gidin bence.

Sorunuzu sabote etmek istemiyorum ama şimdi extra konu da açmayayım :) Türkiyede eşler neden hep eşlerinin iş yerine gidiyor veya gitme gereği duyuyor? Sadece eşler de değil ailecek falan :) Çok tuhaf değil mi?
Eşinin hanım arkadaşlarina kendilerini göstermeye. 😂 Konu sahibini ayrı tutuyorum ama kk dan gördüğüm kadarıyla genelde boyle

Sorunuzu sabote etmek istemiyorum ama şimdi extra konu da açmayayım :) Türkiyede eşler neden hep eşlerinin iş yerine gidiyor veya gitme gereği duyuyor? Sadece eşler de değil ailecek falan :) Çok tuhaf değil mi?

Ben de kendi kendime dur bir ziyaret edeyim (goruneyim) şeklinde gitmezdim, gitmedim. Benim gitmem gerekmişti gitmiştim.
Millet geliyormuş, cagrildiysa da neden gitmesindi. 😬
Ben davet edilsem giderim.

Ben de kendi kendime dur bir ziyaret edeyim (goruneyim) şeklinde gitmezdim, gitmedim. Benim gitmem gerekmişti gitmiştim.
Millet geliyormuş, cagrildiysa da neden gitmesindi. 😬
Ben davet edilsem giderim.
Anlıyorum. Kültür meselesi galiba. Doğal karşılanıyor Türkiyede. Galiba gidilmezse eşle sorun mu var derler :)

Ben cok sık rastlamadim boyle bir seye 🤷‍♀️

Öğlen yemeğini götürebilirsiniz. Sorarlarsa da hava güzeldi ben getirdim dersiniz. Fazla kalmazsınız hem az durup dönersiniz. Hem ayıp olmamış olur hem bahaneniz olur. Gitmezseniz niye gelmiyor diye soracaklar gibi geldi bana.

Esim memur.2 yillik evliyiz.isi evime 20 dakikalik mesafede ama bugune kadar hic ziuaret etmeye gitmedim.hem cekiniyorum.biraz hemde gerek gormuyorum.sabah gidiyor.oglen yemege geliyor 1 saat aksam 17.30 yine evde.ama is arkadaslarinin esleri ara ara ziyarete geliyorlar sanirim.gecen bayan arkadasi demis esin de gelse ya cocugu goruruz diye.esim de bana soyledi gel istersen bi gun diye.bwnde gelirim diyip gecistirdim.yani gercekten bu zamana kadar calistigi yeri merak esip gitmemem acayip mi acaba.dedigim gibi cekiniyorum da oradakileri cok tanimadigim icin

Yani ben biçok kez ziyaret etmiştim şart değil ama ziyaret süresini çok uzatmamak kaydıyla absürt de değil, benim eşimin mesaisi 17.30 da biterdi ben 16.45 gibi giderdim kızımla , bi sever iki ayak üstü hoşbeş yapar sonra beraber çıkardık. İstiyorsanız gidin.

Anlıyorum. Kültür meselesi galiba. Doğal karşılanıyor Türkiyede. Galiba gidilmezse eşle sorun mu var derler :)

Bilmiyorum ben davet şeklinde gitmedim biraz mecburi bir denk gelme oldu. Eşimle birlikteyken acil sirkete ugrasmasi gerekti ee ben de yanindaydim kisa bir işti o yuzden birlikte gitmemiz gerekmişti gittik.

Davet edilsem de sorun etmezdim giderdim ama davet olmadi. 😁 O tarz seyler yok.

Biz eşimle aynı meslekteniz, büyük bir firmada calisiyoruz.o benim ust katimdaki departmanda, 5 yillik evliyiz 1 kez yanina gitmedim, yemekleri falanda ayrı arkadaş gruplarimiz var ,birlikte yemeyiz.
geçen sohbet esnasinda benim bolumumle alakali bi konu geçince , eşim o departmanda sorayim diyince şok olmuşlar 🤭
Bilen biliyor tabii de bilmeyenler şaşırıyor
Böylesi daha gizemli geliyor bana 😎
Siz de 1 kez ugrayip gorunebilirsiniz bence,ama fazlasi bana abes geliyor

Bence kesinlikle gitmelisiniz :)

X