Esimin is yerine ziyarete gitmelimiyim?

Benim esim yapılaşmanın bittigi yerde çalışıyor mesela eve de arabayla 5 dk mesafede. Birkac kez araba lazim oldu onu da alip geldim ya da evden bir sey götürmem gerekti, gittim. Is yerindeki arkadaslarini da tanirim. Meraklı merakli gitmem ama ilk gittiğimde en üst amirine kadar tanışmıştım. Kendinize güvenin. Benim de eşim %99 öğle yemegine eve gelir. Gitmem gerekiyorsa da giderim. O da benim is yerime gelsin ama cok kalmasin isterim. Varlığını hissettirsin ama fazla samimiyete girmesin, ben sogugumdur çünkü çevremi beklentiye sokmasin durduk yere😆

Bana gereksiz ve saçma geliyor bu tarz şeyler hemde iş vereninde hoşnut olduğunu sanmıyorum. İş saatinde eşi ve çocuğu gelse ne alaka yani eve gidince görecek iş saatinde işini yapmayıp karısıyla çocuğuyla lak lak eden durmadan ailecek veya eşi gelse uyarı vs verirdim. Kendi fikrim bu yönde bazılarına normal geliyor ancak iş yerinde bazı şeyler hoş gelmiyor buda onlardan biridir

Esim memur.2 yillik evliyiz.isi evime 20 dakikalik mesafede ama bugune kadar hic ziuaret etmeye gitmedim.hem cekiniyorum.biraz hemde gerek gormuyorum.sabah gidiyor.oglen yemege geliyor 1 saat aksam 17.30 yine evde.ama is arkadaslarinin esleri ara ara ziyarete geliyorlar sanirim.gecen bayan arkadasi demis esin de gelse ya cocugu goruruz diye.esim de bana soyledi gel istersen bi gun diye.bwnde gelirim diyip gecistirdim.yani gercekten bu zamana kadar calistigi yeri merak esip gitmemem acayip mi acaba.dedigim gibi cekiniyorum da oradakileri cok tanimadigim icin
Canınız istiyorsa gidin bence.. Neyden ve kimden çekiniyorsunuz ki..??

Her insan ilk kez karşılaştığı birini tanımıyor oluyor doğal olarak ama tanışıyoruz zamanla.. Hem belki arkadaş bile edinirsiniz.. Ben olsam o kadar yakın bir yerse dışarı çıktığım zamanlarda can sıkıntısına bile müsaitlik durumunu öğrendikten sonra uğramak isterdim.. Ki eşimin iş arkadaşlarını tanırım.. Bazen bir araya gelirsiniz eğlenceli de olur sizin için belki.. Boşuna stres edip çekinmeyin ☺️

Tabi canınız istiyorsa.. Yapı meselesi bu biraz.. Ama eşiniz de istiyormuş bence gidin yaaa.. Bu arada gitmemiş olmanız da garipsenecek bir durum değil belirtmek isterim..

Bence gitmelisin eşin bizzat davet etmiş. Zaten gelmeni istemese konuyu sana anlatma gereği bile duymazdı diye düşünüyorum 😊 hatta belki gitmenden hoşnut bile olacaktır. Başkasının eşleri arada ziyarete geliyorsa adam demiştir benim ki niye gelmiyor🤷‍♀️😁 git bence git 🌸

Sorunuzu sabote etmek istemiyorum ama şimdi extra konu da açmayayım :) Türkiyede eşler neden hep eşlerinin iş yerine gidiyor veya gitme gereği duyuyor? Sadece eşler de değil ailecek falan :) Çok tuhaf değil mi?

Gövde gösterisi.
Eşinin iş yerindeki kadına kendini göstermek için azimle zayıflayıp süslenip püslenip gideni gördüm.

Gövde gösterisi.
Eşinin iş yerindeki kadına kendini göstermek için azimle zayıflayıp süslenip püslenip gideni gördüm.

İsyerinde kim evli, kim bekar herkes bilir zaten gidip gozukmeye gerek yok ki.
Bile bile bir seyler yaşaniyorsa, yaşanmasi dusunuluyorsa sirf kadin geldi diye "aaa karisi geldi bari yapmayalim" demezler ki.

Eşinin aldattigini dusunup süslenerek işyerine giden kadin eger aldatiliyorsa aldatilmaya devam eder muhtemelen.😬

İsyerinde kim evli, kim bekar herkes bilir zaten gidip gozukmeye gerek yok ki.
Bile bile bir seyler yaşaniyorsa, yaşanmasi dusunuluyorsa sirf kadin geldi diye "aaa karisi geldi bari yapmayalim" demezler ki.

Eşinin aldattigini dusunup süslenerek işyerine giden kadin eger aldatiliyorsa aldatilmaya devam eder muhtemelen.😬

Aldatıldığını düşünüyordu iş yerindeki kadınla.
Bak zayıflayana kadar dedim neredeyse 1 senelik süreçten bahsediyorum😂
Adamda niye işyerime geldin diye kızmıştı.
Dipnot: hala evliler. 🙈

Eşimin iş yerine gittim ama ziyaret maksatlı değil, orda toplantım vardır vs yanına uğramışımdır, ya da birlikte bir yere gidilmesi gerekiyordur eşim çıkamamıştır işi uzamıştır vs gibi sebeplerle.
Evde göreceğin adamı ziyarete gitmek saçma bence, ciddiyetsiz bir durum. Gittiğim zaman oda arkadaşı varsa hele çok rahatsız olurum hemen çıkmak isterim.
Eşiniz ne iş yapıyor bilmiyorum ama iş arkadaşlarının eşlerinin böyle bir talebi olması aşırı saçma, hele ki çocuğu da görürüz kısmı. Görmek isteyen evine çağırır ya da evine gelir. İş yerinde gün muhabbeti yapar gibi görüşme planlamak gereksiz.

Bir kac kez gitmisligim var ama oyle planlanmis birsey degildi acikcasi. Gayette guzel gecti esimin is arkadaslari sonrasinda bir kac kez bazi etkinlikler icin davet ettiler beni cocuklarimin dogumunda ziyarete geldiler. Sonra esimin subesi degisti ama hala esimle gorustukleri zaman mutlaka selam soylerler. Esim dogu gorevindeykende gece acil isi cikmisti bir kac kez o donemler cok sıkıntılıydı ortalik yeni evli sayilirdik o zaman esimin calisma odasi nasil olsa ayri diye bende onunla beraber giderdim olasi bir saldiri durumunda ne olacaksa ikimize beraber olsun diye. Hey gidi gunler anilarim depreşti.

X